Miroslav Radović

Grano dzisiaj, czyli mecze Legii z 14 lipca – Przegrany Superpuchar

14.07.2020 08:00

(akt. 13.07.2020 13:54)

14 lipca piłkarze Legii Warszawa zagrali raptem raz. Tego dnia ekipa z Łazienkowskiej przegrała w Superpucharze Polski z Arką Gdynia.

Śrubowanie rekordu

Dwa lata temu stołeczny zespół rywalizował w Superpucharze Polski z Arką Gdynia. Spotkanie odbyło się w Warszawie. Najpierw bramkę samobójczą zdobył Andrij Bohdanow, zawodnik drużyny przeciwnej. Później Arka wyrównała za sprawą Luki Zarandii. W 30. minucie legioniści ponownie objęli prowadzenie - do siatki trafił Chris Philipps, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach Legii. I jak pokazały późniejsze losy – ostatnie.

Jeszcze przed końcem pierwszej połowy rywale zdołali wyrównać (Bohdanow), a następnie strzelić trzeciego gola w meczu (Michał Janota). W drugiej połowie nie padł już żaden gol, przez co gdynianie wygrali 3:2 i zgarnęli trofeum. „Wojskowi” wyśrubowali za to własny rekord sześciu porażek z rzędu w walce o Superpuchar.

Wówczas w Legii zadebiutował  Carlitos, obecny napastnik Panathinaikosu Ateny. - Gratuluję Arce zdobycia Superpucharu, ale jednocześnie bardzo dziękuję naszym kibicom, że w tak deszczowy dzień, w wakacje, tak licznie przyszli na stadion i głośno nas wspierali. Jestem zły i smutny, że tak to się potoczyło. Postaramy się zrewanżować za to, lepiej grając w kolejnych spotkaniach. W trakcie spotkania pokazaliśmy sporo dobrych zagrań, dominowaliśmy, często mieliśmy piłkę. Wykreowaliśmy również znacznie więcej szans, ale taki jest futbol. Przewaga jednak nic nam nie dała, bo schodziliśmy z boiska jako przegrani. Dobrze graliśmy w ofensywie, ale w defensywie popełnialiśmy zbyt wiele błędów - powiedział  Dean Klafurić, szkoleniowiec Legii Warszawa. Fotoreportaże są dostępne tutaj.