Grano dzisiaj, czyli mecze Legii z 21 lutego – Wygrana z Zagłębiem

21.02.2021 06:00

(akt. 21.02.2021 00:22)

Dwudziestego pierwszego lutego legioniści rozegrali jeden mecz. Tego dnia wygrali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

Równo pięć lat temu legioniści wygrali 2:1 z Zagłębiem Lubin. Legia objęła szybkie prowadzenie po bramce Aleksandara Prijovicia. Na 2:0 podwyższył Michał Kucharczyk, a w drugiej połowie bramkę kontaktową dla rywali zdobył Krzysztof Piątek. - Wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwy mecz, ale najważniejsze, że wygraliśmy. Szybko zdobyta bramka czasem wcale nie jest zbyt korzystna dla drużyny i tak było dziś z nami. Strzeliliśmy pierwszego gola, potem drugiego, i wkradło się rozprężenie. Jedziemy do domu z przeświadczeniem, że wygraliśmy zasłużenie. W pierwszej połowie to Zagłębie było jednak momentami zespołem lepszym i miało więcej posiadania piłki. W drugiej, mimo straconego gola, już panowaliśmy nad sprawami na boiskumówił ówczesny trener Legii, Stanisław Czerczesow.