Grupa C: Włochy - Irlandia 2:0 (1:0)

Jan Szurek

18.06.2012 22:45

(akt. 11.12.2018 10:03)

Niedawni mistrzowie europy i świata Włosi jednak nie odpadli z turnieju rozgrywanego w Polsce i na Ukrainie po rozgrywkach grupowych. W ostatnim meczu pokonali najsłabsza w grupie Irlandię 2:0 i zapewnili sobie awans do ćwierćfinałów.

Od początku spotkania wydawało się, że tylko kwestią czasu jest kiedy futbolówka w końcu wpadnie do irlandzkiej bramki. Jednak Irlandczycy nie mieli zamiaru łatwo oddawać skóry i w pierwszych minutach spotkań to oni stwarzali groźniejsze sytuację pod bramką Buffona.

Co się odwlecze to nie uciecze. W 40 minucie spotkania Pirlo wrzucił piłkę z rzutu rożnego, w kierunku bramki skierował ją Cassano. Ta jeszcze zatańczyła na ręce Givena i wpadła do bramki, z której wybił ją Duff, ale sędziowie byli czujni i słusznie uznali gola.

W drugiej części meczu Włosi skupili się na bronieniu wyniku meczu co mogło zemścić się. Na ich szczęście w bramce mają Buffona, który po strzale Andrews po raz kolejny potwierdził swoją klasę.

W końcówce meczu na boisku pojawił się Balotelli. Kilka minut później stojąc tyłem do bramki uderzył piłkę z woleja, Given nie miał najmniejszych szans na obronę strzału Włocha. Co ciekawe mimo przepięknego gola Włoch nawet nie uśmiechnął się. To chyba wyraz niezadowolenia z faktu nie wystawienie go w podstawowej "jedenastce" Italii.

Włochy -  Irlandia 2:0 (1:0)

Bramki: Antonio Cassano 35, Mario Balotelli 90

Włochy: 1. Gianluigi Buffon - 7. Ignazio Abate, 15. Andrea Barzagli, 3. Giorgio Chiellini (57, 19. Leonardo Bonucci), 6. Federico Balzaretti - 16. Daniele De Rossi, 21. Andrea Pirlo, 8. Claudio Marchisio, 5. Thiago Motta - 10. Antonio Cassano (63, 22. Alessandro Diamanti), 11. Antonio Di Natale (74, 9. Mario Balotelli,).

Irlandia:1. Shay Given - 4. John O'Shea, 2. Sean St Ledger, 5. Richard Dunne, 3. Stephen Ward - 11. Damien Duff, 6. Glenn Whelan, 8. Keith Andrews, 7. Aiden McGeady (65, 19. Shane Long) - 10. Robbie Keane (86, 20. Simon Cox), 9. Kevin Doyle (76, 14. Jon Walters).

żółte kartki: Balzaretti, De Rossi, Buffon - Andrews, O'Shea, St Ledger.

czerwona kartka: Keith Andrews (89. minuta, Irlandia, za drugą żółtą)