Guilherme: Wynik nie jest zły

Łukasz Pazuła

Źródło: Legia.Net

17-02-2017 / 01:25

(akt. 07-12-2018 / 10:57)

- Zagraliśmy dobry mecz z Ajaksem. Obie strony stworzyły sobie sytuacje do strzelenia gola. Wynik nie jest zły. Jakbyśmy zdobyli jedną bramkę, oczywiście byłoby lepiej. Teraz jednak wystarczy, że raz trafimy na wyjeździe i będziemy mieli przewagę nad naszym rywalem. Musimy zagrać na pełnym skupieniu - powiedział Guilherme po spotkaniu z Ajaksem Amsterdam.

- W szatni po meczu z Ajaksem na pewno nie było rozczarowania. Wynik jest cały czas otwarty. Zagraliśmy dobry mecz z Holendrami i w drugim meczu postaramy się wywalczyć awans.


- „Rado” to bardzo ważny piłkarz. Jest obecnie naszym kapitanem. Będzie go brakować w Amsterdamie, ale mamy w zespole zawodników, którzy mogą go zastąpić.


- Legia od kilku lat gra w jednym tygodniu dwa lub trzy mecze. To jest nasza praca. Musimy robić wszystko, by nasze organizmy były gotowe na taki wysiłek. Powinniśmy trzymać się diety, wysypiać się oraz ciężko trenować.


- Murawa podczas meczu trochę nasiąkła, ale to żadna wymówka. Mamy odpowiednie umiejętności, by sobie radzić na każdym terenie.


- Ajax ma młodych piłkarzy o olbrzymim potencjale. Natomiast Real Madryt i Borussia posiada już ukształtowanych zawodników, którzy są warci po 30-40 milionów euro. Uważam jednak, iż my również posiadamy graczy o wysokich umiejętnościach, dlatego sądzę, że jesteśmy w stanie wyeliminować ich w Amsterdamie.


- Zawsze po przerwach potrzeba chwili czasu zanim wskoczymy na najwyższy poziom. Wydaje mi się, że dobrze jesteśmy przygotowani. Z Ajaksem zagraliśmy jak równi z równym, a mają więcej rozegranych od nas spotkań w 2017 roku.


- „Prijo” i „Niko” są dobrymi piłkarzami. Różnią się od piłkarzy, którzy dołączyli do nas. Potrzebują czasu, by w pełni zaaklimatyzować się w zespole. Na pewno posiadają odpowiednie umiejętności, by grać w Legii.


- Jestem gotowy do gry. Nic mi nie dolega. Miałem małe problemy ze zdrowiem podczas okresu przygotowawczego, ale teraz jest wszystko w porządku. To trener decyduje, że nie wychodzę w pierwszym składzie. Szanuję jego wybór. Pracuję, żeby zmienić moją obecną sytuację.

Komentarze (2)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał dywizji
  • 0 / 0
Za tydzień 3:0 i Anaks jedzie paść kozy.
Generał dywizji
  • 0 / 0
Ajaks kocham autokorekte