Reklama HEG

GW: Zrobiono z Legii ogórki

Marcin Szymczyk

Źródło: Gazeta Wyborcza

20-09-2011 / 08:42

(akt. 13-12-2018 / 03:41)

Maciej Skorża jest pozbawionym wyobraźni betonem taktycznym. Nie przypominam sobie, by w końcówkach przegrywanych meczów (a przegrywa tak często jak nikt inny) zdecydował się kiedykolwiek na grę trójką obrońców. Młodych graczy wystawia tylko wtedy, kiedy naprawdę musi. Efektem tego jest, że młodzi, bez ogrania, palą się w słynnych dziesięciominutówkach jak suche liście. Tracą i tak wątłą pewność siebie. Trener uwielbia żelazny (żeby nie powiedzieć - zakuty) skład. Rotacja jest pozorna - pisze felietonista "Gazety Wyborczej" Rafał Zarzycki. 

To, co się dzieje z młodym Koseckim, to zwykłe marnowanie talentu. Z Polonią nie zagrał, bo za mały. Uciekaj stąd, chłopaku, bo za Skorży zagrasz tylko tyle, by cię skreślić. Tymczasem notorycznie gra Manu, który miał 40 meczów na to, by udowodnić, że nie po trafi dośrodkować. Przy Skorży giną Choto i Astiz, przestaje strzelać zdrowy Hubnik, bo nie jest w stanie dopasować się do drewnianego stylu gry drużyny, posiadający zdecydowanie najlepszy cross Kiełbowicz nigdy nie zagrał na lewej pomocy, gdzie jest jego miejsce. Na ostatnie pół godzinki taki "Kiełbik" byłby w sam raz. Żyro mógł się ogrywać w rundzie wiosennej - grał Felix Okbuke. Dominik Furman to może być polski Steven Gerard. Ale nie miejcie nadziei, kibice, zobaczycie Furmana jak świnia niebo.


Maciej Skorża nie myśli, jak Legia będzie wyglądała za rok czy dwa. Od początku sezonu doprowadza do sytuacji, że każdy mecz jest o wszystko. A zaryzykować się boi. Jeśli z Rozwojem II Katowice wystawi ze strachu Daniela Ljuboję, pobije rekord świata w braku odwagi.


Nie wierzę, że klub będzie w stanie coś zmienić w kwestii trenera. W ogóle straciłem wiarę w aktualny zarząd. Legia ma najlepszą w Polsce i jedną z najlepszych w Europie trybunę VIP, którą swoimi siermiężnymi metodami jest w stanie zapełnić w 20-25 proc. Z najlepszej (jak twierdzi klub) akademii piłkarskiej do pierwszego składu nie przebił się nikt. Nie wygląda na to, by miało się to szybko zmienić. Bilety są drogie jak na "Batorym". Stadion zapełnia się góra w dwóch trzecich. Urzędnicy chełpią się, że sprzedali ponad sto tysięcy kart kibica. Od sprzedaży kart to jest firma Piatnik, mili panowie. Wrócił koszmar minionego lata i sądzę, że jeszcze będzie powracał. Panowie Miklas, Skorża i Jóźwiak zrobili z Legii ogórki. Ale nie powinni się martwić. Grunt, że im się kasa zgadza.


Autor: Rafał Zarzycki

Komentarze (107)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~SIWYY
 • 0 / 0
CZYSTA PRAWDA !!!! 100% PRAWDY
~lukasinski
 • 0 / 0
Już po raz kolejny proszę o to by nie publikować tekstów Pana OGÓRKA RAFAŁA ZARZYCKIEGO ponieważ jego teksty są na poziomie aktualnej gry legionistów nie wiem co miało zaszokować słowo OGÓRKI???większość komentarzy jest ciekawszych niż tekst tej dziennikarskiej miernoty
~sir ferguson, alex
 • 0 / 0
dziennikarzyna - to fakt, ale akurat teraz uważam, że tytuł jest trafny...
~Miqu
 • 0 / 0
Zarzycki to palant, ale tak jw. mam to samo zdanie.
Niestety szczerą prawdę ten błazen napisał.
~Zby(L)u
 • 0 / 0
Kiedyś ktoś napisał całkiem mądrze, że KP Legia to miejsce, gdzie sprowadza sie samych amatorów licząc, że wczasie swojej pracy czegoś się nauczą. Pomysł ze Skorżą był tak samo głupi jak z Urbanem. Wielu kibiców zwraca uwage na dramatycznie złe decyzje trenera ale victoria nad Spartakiem czyni ze Skorży mega farciarza. Ja myślę, że prędzej czy później ten sam mechanizm który doprowadził do zatrudnienia Skorży - zwolni go! Piłki którą przezentuje Legia nie da się oglądać a porażki mnożą się jak króliki. Już od dawna na Ł3 nie przyjeżdża się na glinianych nogach. Porażka gospodarza staje się normą. Efekty amatorszczyzny na Ł3 już są. To słabiutka frekwencja na meczach Legii. Ktoś powie ale kasa się zgadza. Otóż nie, właśnie kasa a konkretnie ogladalność dramatycznie spada. W tym fakcie upatruję źródło koniecznych decyzji o zmianie sztabu szkoleniowego i kierownictwa pionu sportowego.
~znużony
 • 0 / 0
Chcę tylko przypomnieć że Legia w całej historii była mistrzem 8 razy. Więc te opowieści o glinianych nogach to pewnie pochodzą z początku lat 70-tych i nie dotyczyły Górnika.
~Mac
 • 0 / 0
Ogórki to pogardliwe i wulgarne określenie przeciwnika, nazwanie kogoś ogórkami to nic innego jak nazwanie ich c.h.u.j.a.m.i, tylko przy wykorzystaniu tej warzywnej nomenklatury, by nie używać brzydkich wyrazów.
To coś zbliżonego do k.u.r.n.a czy k.u.ź.w.a, stosowanego w zastępstwie prostego i dobitnego słowa k.u.r.w.a.

Jako, że nie zwykłem pogardliwie wyrażać się o przeciwnikach, dziwię się ogromnie tytułowi tego artykułu.
~Leszak
 • 0 / 0
Co ma wspolnego okreslenie" Grasz jak ogorek" z okresleniem: "jestes c.h.ujem", tego nie wiem. To dosc ekstremalna proba ujednolicenia obu okreslen, ktorej podjal sie kibic Mac. To jakby powiedziec , ze okreslenie pi.zda i marchewka to to samo okreslenie, bo ktos go uzyl okreslajac gre Legii albo Skorżę. Nie, Legia to nie Skorża, tak jak analogicznie marchewka to nie pi.z.da, ani ogorek to nie ch.u.j. Nie mylmy pojec.
~Mac
 • 0 / 0
Pokrętny wywód,
Dla mnie ogórek to wyjątkowo pogardliwe określenie. Zapytaj Kowalczyka lub Wójcika (to za ich czasów jechało się z ogórkami), co mieli na myśli, wymyślając ten pogardliwy dla przeciwników termin.
~Mac
 • 0 / 0
A może nie "jesteś ch...", tylko grasz jak ch.....?
~rdksz
 • 0 / 0
zgadzam się z artykułem wolę żeby wolski lub kosecki popełniał błędy niż taki Manu lub ogbuke, którzy wcale nie są lepsi a z miejsca dostali szanse na grę
~Jaro
 • 0 / 0
Ja wiedziałem, że to celowe działanie-zrobienie z Legii ogórków i już dawno o tym napisałem, ale forumowicze mi odpisali żebym poszedł sie leczyć. Skoro politycy-bandyci niszczą Polskę to trudno się spodziewać budowy wielkiej Legii
~1500
 • 0 / 0
o wiadomej narodowości ( patrz lista raczkowskiego )
~kingotb
 • 0 / 0
Patrzmy na fakty. W pierwszym roku pracy Puchar Polski. W drugim na razie awans do LE po wyeliminowaniu 2 drużyn z wyższymi budżetami i lepszymi składami. Nie sądzę, aby była tego w stanie dokonać przypadkowa osoba.
~metaxa
 • 0 / 0
przypadkiem 14 porazek w 36 meczach tez sie nie zdarza..

nedzny PP po nedznej grze wygranym po loterii to jest skukces na miare Legii????!!! skad sie tacy ludzie tu biora!
~Leszak
 • 0 / 0
tylko 14 meczow przegranych na 36 to i tak super osiagniecie Strachliwego Maciusia,, to tylko 40% meczow przegranych. W tym sezonie mamy 50% meczow przegranych (3/6)
~sir ferguson, alex
 • 0 / 0
prawda jest taka, że zarówno awansu do ligi europy po fajnych meczach jak i wcześniejszego pucharu (i to nie ważne, że finał w karnych, bo Puchar Polski to nie karne z Lechem tylko kilka spotkań, w których nie było miejsca na potkniecie) nikt nie może Skorzy odmówic, ale do jasnego h.u.j.a czy też c.h.u.j.a nie można miec 14 wpier.do.li w 36 meczach i o tym też będę zawsze pamiętał!
~dejne3
 • 0 / 0
Skorża trenerem Legia nie będzie Liderem
~defensywny_pomocnik
 • 0 / 0
Cokolwiek myślę o Wybiórczej to w tym miescu całkowicie się z nimi zgadzam
~M(L)
 • 0 / 0
trudno się nie zgodzić .... MS out!
~Matt Stifler
 • 0 / 0
koszmar minionego lata zaje... film:) co do artykulu popieram w 100%
Domyślny awatar Plutonowy
 • 0 / 0
Łaska kibica na pstrym koniu jeździ.
~H8R
 • 0 / 0
Jeździ, ale krytyka Skorzy jak się okazuje od momentu podjęcia jego pracy w Legii, zaraz po zwolnieniu z Wisły , jest uzasadniona. jest to niereformowalny trener.
~Legia
 • 0 / 0
Kibic Legi powinien daleko być od polityki tylko Legia
~Anty PO
 • 0 / 0
Kibice w Chełmży przywitali Tuska!

Gdy tylko autobus premiera zatrzymał się na rynku w Chełmży, kibice - kilkunastosobowa grupka młodych ludzi - zaczęli skandować "Donald matole, twój rząd obalą kibole", "Nie głosuję na Platformę" - informuje portal wpolityce.pl.

Autobus z Donaldem Tuskiem, który ma jeździć po całej Polsce i agitować za Platformą, zajechał dziś do Chełmży (woj. kujawsko-pomorskie). Na rynku tego miasteczka czekała spora grupa osób - nie byli to jednak tylko zagorzali zwolennicy PO, lecz także kibice trzymający takie transparenty jak "Niespełnione rządu obietnice. Temat zastępczy - kibice". Młodzi ludzie skandowali też m.in. "Donald matole, twój rząd obalą kibole".

Jak czytamy na portalu wpolityce.pl: Okrzyki nie speszyły jednak premiera, który jak zwykle został natychmiast otoczony dużą grupą ludzi - młodych i starych, którzy chcieli spotkać się z szefem rządu i porozmawiać. A i kibice nie zachowywali się agresywnie - gdy premier obok nich przechodził, po prostu ustąpili miejsca ze swoimi transparentami.
~robert
 • 0 / 0
cały PiS jest z was dumny, tak trzymać
~mendek
 • 0 / 0
super, niech żyje PiS ! - ciemnogród forever ! misjscowy PiSmarszałek powinien wam kupić nowe dresiki w nagrodę
~kk
 • 0 / 0
własnie ja też tego nie rozumiem, jak ktoś słusznie uderza w PO i Tuska podejmującego kretyńskie decyzje wobec kibiców, to od razu PIS jest dumny, sorry ale co ma jedno do drugiego? naprawde jesteście tak ograniczeni że myślicie że jak ktoś krytykuje Tuska to jest pisowcem??
~wawawasz
 • 0 / 0
Tusk wydał kiepską decyzję uderzają w kibiców...ok mi też się to nie podobało, ale dlatego mam głosować na PiS???? Ochujeliście????
Proszę Was dajcie spokój z polityką! Gdzie się nie wejdzie to na forach jadą po sobie od Tusków lub Kaczyńskich. Niech choć tutaj będzie normalnie. Mnie nie interesuje to, czy ktoś popiera tę czy inną partię, ale to jakim jest człowiekiem. No i oczywiście komu kibicuje xD Wy się tu wyzywacie na forum a politycy się śmieją i cieszą, że ten marny teatrzyk, który nam fundują, ma tylu widzów :/
~fajczat
 • 0 / 0
Najlepsze jest to, że w Legii widzą potrzebę zmiany trenera. Pokazuje to choćby sytuacja z Weissem. Prawdopodobnie trafność działalności Jóźwiaka i Miklasa również została dostrzeżona, tylko czegoś brakuje. Myślę, że porażka z Rozwojem byłaby tym, czego potrzeba do podjęcia drastycznych decyzji. Proszę przegrajcie z Rozwojem.
~żwirek
 • 0 / 0
Urban niech wraca. Przynajmniej wtedy Legia grała widowiskowo i wszyscy mieli szanse na grę . Zresztą Legia to klub jedyny w swoim rodzaju. Prowadzić ten klub to zaszczyt i zarazem mordęga.Potrzeba w tym klubie ludzi z charakterem takim jak Boruc. Może by tak pan Żewłakow zaczoł opierdzielać w szatni wszystkich po kolei w szatni i wygarnąć im że nie grają dla kasy ,ale dla klubu i przedewszystkim dla kibiców. Moim zdaniem Skorża powinien wystawić młodą legie przynajmniej oni są wiceliderem w młodej ekstraklasie
~mr_wuwua
 • 0 / 0
już byli tacy co opierdzielali i w nagrode wylądowali w rezerwach
~jupi
 • 0 / 0
A poloniści się cieszą jak pseudokibice Legii jadą po 'swoim' klubie.
Kolejny artykuł p. Zarzyckiego, który lubuje się w artykułach wytykających Legii wszelkie błędy. Nie zawiera nic odkrywczego - te sensacje już dawno temu były znane przeciętnemu kibicowi. Zwykłe odgrzewanie starego tematu, żeby zapełnić rubrykę. Z drugiej strony smutny jest fakt, że osoby odpowiedzialne za ten klub dają tej gazecie możliwość wykazania się poprzez swoją niekompetentną działalność.
~kk
 • 0 / 0
ten dziennikarz w ogóle pisze głupoty od ładnych paru lat, nikt go nie chce czytać/słuchać to sobie wymyślił że będzie ostry i jazda ze wszystkimi, a że GW przepuszcza różne brednie to inna sprawa, bo sorry ale jak czytam że Furman to mógłby być drugi Gerrard to śmiać mi się tylko chce, albo że winą Skorży jest forma Astiza czy Choto, ale jak tak popatrzeć to Astiz już w ostatniej rundzie Urbana i Białasa grał fatalnie, a Choto to nie wiem jak ma być w formie skoro więcej się leczy niż trenuje? To samo dotyczy się Hubnika, że przestał strzelać, sorry jak ma strzelać jak ciągle jakies urazy? Zarzycki mówi że przestał jak był zdrowy, no fajnie ale on był zdrowy przez pierwszy miesiąc grania w Legii i akurat prezentował się dobrze, a potem ciągłe urazy mięśniowe i więcej przerw niż grania, albo granie po przerwach z niewyleczonymi urazami, poza tym raz teza że Furman nie dostaje szans, a innym razem źle bo szanse dostaje Żyro idąc takim tokiem rozumowania to pewnie jakby grał Furman to by było gadanie czemu nie gra lepszy Wolski albo Ohayon który grał dobrze w Izraelu, a potem jeszcze obwinianie o to że słaby jest Knezevic, że bez formy ktoś inny, a w ogóle najśmieszniejszy jest tekst o Kiełbowiczu w pomocy, ludzie litości ten piłkarz od dobrych 5lat gra w obronie, teraz ma tych lat ile? 35? i nagle ma grać w pomocy na skrzydle w ustawieniu 4-2-3-1 ?
~kibic zwykły
 • 0 / 0
kk - masz sporo racji. Wiara w to, że Iniaki Astiz i Dickson Choto odwróciliby losy przegranych meczów jest chwytem populistycznym. Nie potępiam tych zawodników, ale wiadomo, że nie są obecnie w lepszej formie niż obwiniany o straszne wpadki Żewłakow. Też mnie rozśmieszył wątek z tym Stevenem Gerardem. No cóż, Zarzycki nie od dzisiaj publikuje na takim poziomie. Sądzę, że jego mistrzowskim chwytem argumentacyjnym był felieton sprzed tygodnia, po przegranej z Podbeskidziem. Wytłumaczył wszystkim, że Liga Europy jest niewiele warta. Bo nawet jakbyśmy ją wygrali, to zysk finansowy z tego niewielki, a priorytetem ma byc MP. Ja tam pamiętam doskonale narzekania i wielu kibiców i Zarzyckiego, gdy przegrywaliśmy boje z Austrią Wiedeń czy FK Moskwa w eliminacjach. Zresztą narzekania słuszne. Teraz wreszcie stało się to, na co wszyscy czekali, czego wszyscy bardzo chcieli i Zarzycki zracjonalizował swoje teorie - że tak naprawdę, wyleiminowanie Gaziantepsporu i Spartaka nic nie znaczy, nic Legii nie da i że powinniśmy się jedynie nie dac wpuścic w maliny z powodu takiego, jego zdaniem, "sukcesu". Jest to jeden z bardziej przykrych elementów otoczki wokół Legii, zarówno gdy Legia wygrywa, jak i gdy przegrywa.
~radeo
 • 0 / 0
wiadomo, że Zarzycki często ględzi dla ględzenia... A co do Gerrarda - to najwyraźniej Gruby był na niedzielnym meczu Młodej Legii i stąd pochodzi ta obserwacja ;-)
~mr_wuwua
 • 0 / 0
Ale tu nie chodzi oto że odwóciliby losy spotkania, ale o to że Iniaki Astiz i Dickson Choto przestali nagle grać po przyjściu Skorży.
~mr_wuwua
 • 0 / 0
W sensie dobrze grać
~mendek
 • 0 / 0
Skorża powinien odejść, to wiadomo, ale Miklas MUSI !!! największa, pierdolona zakała w historii Legii !!!
~DO ZARZADU ITI
 • 0 / 0
WSZYSCY ZDAJEMY sobie sprawe,że kupca iti nie znajdzie szybko.......więc jedyne rozsądne wyjście to współpraca z ludzmi ,którzy mają L w sercu pozbycie się ludzi,kórzy zwyczajnie się nie nadają,i utworzenie zespołu ludzi ,którzy nie muszą zarabiac 100 tys. miesięcznie,ale chcą Legii pomóc.....jest wielu takich Ludzi z L w sercu,czy ktoś z zarzadu iti to rozumie,czy jakiś pajac z krawatem na szyi zna sie tam na piłce,czy nie widza co się dzieje?????to nie trwa miesiąc!!!Spartak to był zwykły przypadek,niestety tak to wygląda.....ja juz nie moge oglądać systemu Legii ,która idzie na mistrza.....1-4-5-1

TEN SYSTEM MA NAM DAC MISTRZA?????

PROSZE WSKAZAC MI MISTRZA KRAJU ,KTÓRY W NASZEJ HISTORII TAKIM SYSTEMEM GRY ZDOBYŁ MISTRZA??????

I JESZCZE WSTYD W LE SIE ZBLIŻA CORAZ BARDZIEJ!!!!UPOKORZENIA Z HAPOELEM NA ł3 żaden z nas nie przejdzie obok!!! Hapoel to nasza nadzieja,którą skorza zniszczy....nie ma czasu na czekanie...skorzy nie usuwać tylko wpiern. na stołek jakiegos doradcy nie zrywając kontraktu,a poprosić Kucharskiego Dziekana i po kłopocie,rozwiązań jest wiele tylko ..trzeba chciec !!!!
~TEN SAM GOSC:)
 • 0 / 0
2011-09-19 18:00 IP 87.205.***

dawac płaczki dawac live was nie ma ....live w Eidhoven każdy widział ...macie tylko neo metaxy i inne niedorozwoje życiowe ,które swoje niepowodzenia życiowe wylewaja na necie.......metaxa jestes kompletnym...deb.ilem.......w odróznieniu od zarzadu i skorży ,który ma w d...twoje wpisy.......ty to czytasz i wiec ze jestes zwykłem cepe.m bez honoru nie ponizaj sie tymi wpisami bo wstyd robisz i niżej upaść juz nie możesz stary pajacu
~won pala.ncie
 • 0 / 0
METAXA TY WIECZNY NERO palan.cie nie pisz pod moimi postami bo jestes zwykłem neo pala.ntem z kompleksem nicości w prawdziwym życiu......jesteś palan.tem bo twoje wpisy są dennne i dlatego taki bezmózg jak ty nie ma prawa głosu...wiec klikaj dalej ty tepy paja.cu byle z daleka od moich postów zrozumiałes stara parów.o????
~metaxa
 • 0 / 0
normals musze cie pouczyc ze tu nie ma podzialu na rownych i rowniejszych..
a tak w ogole to wiecej kultury na forum..
~nara
 • 0 / 0
metaxa jeszcze raz,prosze nie pisz do mnie bo to żałosne,nie masz o niczym pojęcia......eot
~metaxa
 • 0 / 0
vice versa!
~kk
 • 0 / 0
Chociażby Wisła grała tym systemem, Lech za Zielińskiego zdobywajacy mistrzostwo i generalnie wszyscy na świecie teraz tak grają przechodząc na 4-3-3 w razie potrzeby, ale tak my grajmy 4-4-2 którego już nikt nie stosuje
~mr_wuwua
 • 0 / 0
Możemy nawet grać 5-4-1, ale niech będą widoczne jakieś ruchy na boisku. Niech pomoc wspiera atak, a obrona pomoc, jak atakujemy to podejdzmy bliżej. Niech obrona nie gra 90 minut na lini pola karnego, a pomoc zapuszcza się dalej niż do połowy boiska. Niech szybciej włączają się do akcji ofensywnych.
Nie mozna grac cały czas 2 maks 3 zaowdnikami z przodu a reszte zostawiać na swojej połowie.
~vuko1916
 • 0 / 0
Pocisk dobry może walter przeczytał z rana ten artykuł i da mu do dużo do myślenia
~H8R
 • 0 / 0
Walter oleje ten artykuł z jednego powodu, on znajduje się w stanie `wojny` z GW i co by GW nie napisała to potraktuje on jako atak na niego.
~legionista
 • 0 / 0
niestety ale dwa razy czytalem ten tekst i dwa razy doszlem do wniosku ze to prawda ,pan skorza juz nic nie moze dac tej druzynie i pora na zmiany zeby sezon nie byl znowu starcony i zebysmy jeszcze w tym sezonie mieli okazje ogladac zyciestwa naszej LEGII ,bo takie jednorazoowe chwile typu spartak to przystoja takim jednosozonowcom typu jaga czy inny slask ale nie legii tylko tyle ze zarzad tego nie dostrzega POZDRAWIAM
~damianuk
 • 0 / 0
swieta prawda!
~Guglarz
 • 0 / 0
Świetny wywiad. Cała prawda.
~jkk
 • 0 / 0
wywiad z kim??
~WON Z KRETAMI
 • 0 / 0
gratulacje za tekst...tylko co z tego??? wszyscy dobrze wiemy,że przez ostatnie lataLegia straciła bardzo dużo przez zamieszanie z kibicami,przez nieudolne inwestowanie przez wysoki czynsz za stadion....przez ....przez.....miklasy berety i inne niedojdy są w klubie tylko dlatego,ze na układy nie ma rady a ich doradctwo dla klubu zazwyczań kończy sie klęską,od dawna wiadomo,że Kosa w piłke umie grać(łks),ale u skorży młodzi to zło konieczne ,pacjent nie ma za grosz wyczucia ,ani piłkarskiego "nosa".......miklas beret skorza won

i jeszcze jedno jak bedziecie spiewac nic sie nie stało to radze najmądrzejszym iść na inny stadion,kibic Legii zawsze wymagał i wasze lizanie d....skorzie w tym wypadku jest załosne...i zaden puchar za porażki......bo to dobre dla amici nie dla Legii
~reggie
 • 0 / 0
przykre ale prawdziwe :-(
~hipcio
 • 0 / 0
ze Skorżą jest ten problem że strasznie trudno go jednoznacznie ocenić, ten trener ma dwa rożne oblicza.

pierwsze- to które go broni- to oblicze młodego trenera, jednego z najbardziej utytułowanych w lidze. Tego któremu pojedyncze mecze (jak ze Spartakiem) potrafią naprawdę ładnie wyjść

drugie- nam niestety bliższe- trener który potrafi przegrać 11 meczów w sezonie, sprawić że drużyna od roku gra piach bez stylu, ten który na konferencjach gada głupoty że zal słuchać, pokazuje że nie mam jaj i w końcu potrafi przegrać z Levadią.

pytanie który z nich to ten "prawdziwy" Maciek Skorża, ja obstaje przy drugim
~hipcio
 • 0 / 0
pokazuje ze nie "mam" jaj :)
to mi wyszło:)
~Ravoq
 • 0 / 0
Cała prawda o Skorży, MIklasie i Jóźwiaku.................
~Rozsądek
 • 0 / 0
W życiu nie przypuszczałem, że zgodzę się z czymkolwiek co drukuje ten szmatławiec, ale biję się w pierś! Nadszedł ten dzień gdy się zgadzam z wypocinami w gazecie jąkały.
~Fafarafa1975
 • 0 / 0
Nic dodać, nic ująć, święta prawda niestety.........
~Fafarafa1975
 • 0 / 0
Nic dodać, nic ująć, święta prawda niestety.........
~omek
 • 0 / 0
Zarzycki na trenera!
~suszekdublin
 • 0 / 0
Antic
Domyślny awatar Chorąży
 • 0 / 0
Wątpie żeby do jakiejkolwiek zmiany trenera doszło a jeśli już nawet to mocno wątpię żeby ITI chciało płacić uznanemu zagraniczniakowi te minimum 300 - 350 tysięcy € za sezon...

Ponadto trzeba zważyć że to nie tylko nowy trener ale i pewnie nowy plan transferowy na który nie ma w klubie ani grosza...

Poza tym Antić jest już chyba trochę za stary na takie wojaże zagraniczne :-P
~Z
 • 0 / 0
... a wnioski zarządu po meczu...?
trzeba podnieść ceny biletów
~Jedziemy na Pełnej Kur.wie
 • 0 / 0
dosc wstydu - skorza won
Artykuł wraz z wytłuszczonym pierwszym zdaniem powinien zawisnąć na honorowym miejscu w Muzeum Legii!
~Legion.1979
 • 0 / 0
Po raz pierwszy bije brawo tej gazecie bo niestety ale wszystko to prawda w 100%.
~suszekdublin
 • 0 / 0
Kiedy nowy trener?
Generał dywizji
 • 0 / 0
Ja brawa nie bije, oczekuję rzetelności, najważniejszej cechy w zawodzie dziennikarza, to powinien być standard. Ten artykuł ma znamiona takiego i tego właśnie oczekuje od dziennikarzy czyli dobrze wykonanej roboty.
~kk
 • 0 / 0
ten artykuł nie ma nic z rzetelności, a dziennikarz który go pisał leczy kompleksy od paru sezonów bo wszyscy mają go w głębokiej du...
~H8R
 • 0 / 0
Zarzycki może i leczy kompleksy ale ten artykuł mu wyszedł.
~kk
 • 0 / 0
niby co mu wyszło? pisanie bzdur połączonych z faktami o których nie wiem po co pisac bo są znane wszystkim od dawna? a moze wyszedł bo jedzie po klubie i wszystkich którzy w nim pracują i dlatego fajny, bo nie odkrywczy, nie prawdziwy, ale odgrzewany kotlet z krytyką dla krytyki
~ble...
 • 0 / 0
kk w obecnej sytuacji co innego pisać, że jest super, kolejna seria porażek to przypadek, że trener cały czas na dorobku, więc nie tykać. Jest źle, oby nie było gorzej. Większość pionu sportowego do wymiany, nasi znachorzy też powinni polecieć, przygotowanie fizyczne ujdzie i nic więcej, skauting leży, Wiceprezes Zarządu - Leszek Miklas powinien wrócić do handlu polonezami prezes Kosmala boi wystawić nos poza swój gabinet byle tylko papcio Walter nie wywalił, polityka względem kibiców jest karygodna, trybuny w 2/3 tylko pełne... I tak można narzekać bez pozostaje nadzieja że może kiedyś będzie lepiej w tej nasze Legii
~fox;
 • 0 / 0
100% prawdy. jedynie nie wiem czy te nasze młode talenty nawet przy dłuższych szansach by odpaliły. Ale co do zeszmacenia Legii przez nieudolnych zaufanych działaczy pana Waltera to 100 % racji. ITI - czas juz na Was, to nie Odra Wodzisław gdzie można sobie przez 10 lat się zarządzania klubem uczyć licząc, że może coś się uda...
~kibic zwykły
 • 0 / 0
Jak Zarzycki się bierze do ustawiania drużyny, przemeblowywania składu, to z sympatią myślę o Legii Zielińskiego, Etmanowicza czy późnego Wdowczyka - czyli o najgorszych Legiach, jakie mi dane było widziec. Jakoś nie przypominam sobie, żeby ten człowiek coś pisał po meczach ze Spartakiem. Ale jak są niepowodzenia, to on jest pierwszy do udzielania rad. Może kiedyś zostanie trenerem Legii - będę mu wówczas zapodawał jego własne teksty. Co do trybuny VIP, sprzedanie od maja 1/4 miejsc to nie jest najgorszy wynik. Zobaczymy, jak będzie to szło w Gdańsku czy Poznaniu.
~LegiaMaster
 • 0 / 0
tak, tylko że ludziki w ITI w każdym niemal wywiadzie przed oddaniem trybuny zachodniej chełpili się jak to świetnie idzie sprzedaż.
Brutalan prawda jest taka, że poki nie poleci miklas, poki nie zostana zatrudnione kompetentne osoby do pionu dyrektorskiego. Bez tego zwalnianie Skorzy czy inne ruchy będą li tylko pozorowanymi, a marazm przerywany pojedyńczymi zrywami będzie trwał w nieskończoność.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Powiem tak, nie jestem sympatykiem GW, ale akurat ten artykuł utrafił w sedno. W Legii się źle dzieje, źle jest z zarządem i pionem sportowym. Ja np. na dzień dzisiejszy nie widzę specjalnych szans na jakąś poprawę, nie mam tu na myśli kosmetycznych poprawek, tylko ruszenie całej tej skostniałej struktury.
Kibicu, trybuna VIP wygląda fatalnie - pustki ..., polityka cenowa też wg mnie jest nie do końca przemyślana itd.
Artykuł jest w 100% trafny, więc nie ma się tym razem czepiać Zarzyckiego!
~luki3110
 • 0 / 0
nie zgodzę się tylko z uwagami co do młodych. kucharczyk w tamtym roku pokazał, jak się wchodzi do drużyny, już w swoim drugim meczu był wyróżniającym się zawodnikiem. nie wymagajmy od skorży aby stawiał na złamasów typu żyro czy górski (którzy są obecnie po prostu za słabi) tylko dlatego, że są młodzi. miejsce w składzie trzeba sobie wywalczyć.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Tak, ale Kucharczyk nie jest wychowankiem Legii, tylko przyszedł ze Świtu NDM (gdzie był podstawowym piłkarzem) i miał już za sobą mecze w młodzieżowych reprezentacjach.
~luki3110
 • 0 / 0
kucharz po prostu był dobry i widać było, że zasługuje na miejsce w składzie. a jak teraz patrzę na zyro to robi mi sie nie dobrze. młody nie może dostać miejsca w składzie tylko dlatego, że jest młody. z takim podejściem nigdy zdolnej młodzieży nie wychowamy.
~Juri
 • 0 / 0
a skąd wiesz że są za słabi? kiedy oni mieli szanse się pokazac?
Generał dywizji
 • 0 / 0
Furman, Górski, Wolski, Żyro, Kosecki itd nie dostają u Skorży szans, Skorża nie potrafi rotować składem, ma wg fatalną cechę - nie potrafi ocenić potencjału drużyny i poszczególnych zawodników.
Pisze się, że Legia nie ma rozgrywającego, więc może na tym bezrybiu warto by sięgnąć po jakiegoś piłkarza z ML i go ogrywać na treningach, sparingach i w końcówkach meczy? Skorża i Legia na tym nie wiele może stracić, ale za to może bardzo wiele zyskać. I jak słusznie Zarzycki zauważył Skorża jest betonem. Która ligowa drużyna wystawia taki defensywny skład jak Skorża z polonią? Dziwie się, że Szumskiego nie wystawił w ataku, w końcu w jednym ze sparingów strzelił dwie bramki ;)
~luki3110
 • 0 / 0
akurat tego zyro to widzę wręcz za często. z młodych -obok kucharczyka- być może nadaje się tylko kosecki i wolski, ale właśnie ich skorża nie wpuszcza. tymczasem żyro to obecnie totalna beznadzieja.
~radeo
 • 0 / 0
nie wyciągaj tylko przypadkiem wniosku, że jeżeli Żyro (zgodzę się) w tych 15-35 minutowych występach za wiele nie pokazał (co jest w ogóle dziwne o tyle, że w poprzednim sezonie grał bardzo aktywnie, a teraz pozbywa się piłki czym prędzej, jak gdyby KTOŚ zakazał mu pojedynków 1 na 1), to żaden inny z młodych też by nic nie pokazał. Kto ogląda Młodą (L) ten wie, że jest tam paru grajków, którzy na pewno nie daliby ciała, już teraz. Nie jest przypadkiem, że Młoda wygrała wszystkie mecze, w których nie było "spadów" z jedynki (Szumskiego i Lukasika nie liczę, bo oni i tak byli z Młodej i ani minuty w jedynce nie zagrali jak dotąd) . We WSZYSTKICH trzech meczach, których było po 5-8 graczy z 1-ki, Młoda Legia traciła punkty. To oczywiście w większej mierze kwestia braku zaangażowania zawodników starszych w grę, a nie umiejętności, ale czy Skorża po 3 ostatnich porażkach nie narzekał na brak koncerntracji? Mobilizacji? Zaangażowania? Narzekał, więc ta mentalność jakby przechodzi nieco..................

Widziałeś, jak Skorża trzymał Górskiego przy linii bocznej przez blisko SIEDEM!!!!! minut??? Od razu powiem, że nie jestem wielkim fanem Górala i miom zdaniem w Młodej są bardziej rokujący napastnicy ALE o ile jeszcze w 79. minucie był rozgrzany, to w międzyczasie zdążył ostygnąć, i wpuszczanie go w tym momencie na 4 ostatnie minuty skutkuje tym, że zanim zdąży się ponownie rozgrzać, to wyprzedza go kulawy Trałka.
~MORIOR
 • 0 / 0
~luki a pamiętasz w jakich okolicznościach Kucharczyk zagrał w pierwszej Legii ? Skorża został ZMUSZONY do wystawienia tego chłopaka bo już nie miał kogo. Kto wie ile by siedział na ławie gdyby nie tamta sytuacja. Może grałby tyle ile Kosecki, który był wyróżniającą się postacią 1 ligi a dziś z rzadka może powąchać murawę. I dziwię się, bo w 1 lidze grają nie mniejsi fizycznie piłkarze, piłka jest bardziej - w wielu przypadkach - siłowa i tam chłopak nastrzelał bramek 10 bramek i zrobił sporo asyst. Messiego też Skorża by nie puścił w meczu z Polonią bo za mały... :/
~wawawasz
 • 0 / 0
Bardzo dobry tekst.
~Aria dla atlety
 • 0 / 0
typowa żydowska robota żydowskiej V kolumny w Polsce czyli gw- przed meczem ze swoimi zasiac w szeregach Legii chaos, niesnaski, skłócic. należy nie dac się sprowokowac i zachowac spokój.
~siara
 • 0 / 0
nic dodać nic ująć
~Adamus
 • 0 / 0
ehh ta Gazeta Wyborcza :| Spocony redaktor już od niedzieli myślał jak pojechać (L). Ja się nie łudzę, że napisał to z symapatii do mojego Klubu. Ogórki o (L) WTF?
~(L_)
 • 0 / 0
Każdy to wie, każdy to widzi, a ten facet nadal siedzi na naszej ławce
~elomelo
 • 0 / 0
Cała prawda, mimo że w takiej "gazecie".
~Beelzebub
 • 0 / 0
100/100 to jest własnie Legia made in ITI i to trwa od 2006 roku.
~LegiaMaster
 • 0 / 0
Legia BEZ miklasa!

www.facebook.com/pages/Legia-BEZ-miklasa/152779161474918
~luki3110
 • 0 / 0
hehe też się zgadzam, mimo że to gw. zresztą, już jakiś czas temu straciłem wiarę w to, że będzie lepiej. iti nie ma pomysłu na klub, nadmiernie kieruje się swoimi doświadczeniami z branży medialnej, ma fatalny dobór kadr (bmw...), w dodatku jest takie prostaczkowato cwaniackie (z jednej strony najdroższe bilety w lidze, a jednocześnie "stawiamy na młodzieź", orżnięcie karneciarzy za mecz z koroną).
bilety drogie, transfery na zasadzie grzebania w śmietniku, z tą naszą młodzieżą też jest coś nie tak (żyro?!?). tak w sumie to ten Skorża to nasz najmniejszy problem. czekam z nadzieją (małą) na zmianę dyrektora sportowego albo (nadzieja nieco większa) na zmianę właściciela (bo "sponsor" odnośnie iti to za mocne słowo).
~ZJ
 • 0 / 0
Zwolennikom teorii spiskowych znów grunt się lekko usuną pod nogami.
~michak80
 • 0 / 0
Brawo Panie Rafale! Nic dodać, nic ująć.
~michak80
 • 0 / 0
Brawo Panie Rafale! Nic dodać, nic ująć.

"Maciej Skorża jest pozbawionym wyobraźni betonem taktycznym" - genialne :)
~w4hy
 • 0 / 0
podpisuje sie pod tym obiema rekami. wszystko zostalo juz chyba powiedziane, ja przewidujac kolejny sezon zenady nie kupilem karnetu, a bylo to wynikiem pozostawienia skorzy na stanowistku. dodam tylko, ze jak apoel potrafi znalezc takiego trenera jak jovanovic, ktory potrafi genialnie prowadzic zespol, to moze trzeba sie pononizyc i poprosic wladze cyprysjkiego klubu o jakies wskazowki przy poszukiwaniu trenera. nikt nie musi o tym wiedziec panowie miklas i spolka, wstydu sie troche najjecie, ale pozniej bedziecie mogli spijac smietanke, sukcesy przypisywac swoim swiatlymn decyzjom.
~tt
 • 0 / 0
a czeka sie spodziewac skoro glownym pomyslem skorzy jest gra skrzydlami. z rybusem i manu w skladzie. zaden z nich nie potrafi celnie dosrodkowac z miejsca, co mowic o tym zeby zrobili to w biegu... 3 def pomocnikow, 4 obroncow i cofajacy sie daniel a i tak tracimy bramki w sposob wrecz debilny.
Pierwszy raz przyznam tej gazecie BRAWO.Wreszcie ktos przywalil z grubej rury i nie owija w bawelne.Moze ktos podsunie dzisiaj ten artykul Panu Walterowi i ten sie przebudzi ze snu.Brawo jeszcze raz brawo
~Gambit
 • 0 / 0
Czasem i Wyborcza prawde napisze.
~bonsai
 • 0 / 0
I to niestety wszystko prawda...
~Radek
 • 0 / 0
Genialny artykuł. Nic dodać, nic ująć.

Słowa o betonowej taktyce, o młodych graczach, o Kiełbowiczu, Astizie - piękne w swojej tragicznej sytuacji.