Redaktor Redakcja Legia.Net

Redakcja Legia.Net

22.01.2020 09:30

(akt. 24.01.2020 13:14)

Legia Warszawa wygrała 3:1 ze Spartacusem Nyiregyhaza FC w sparingu rozgrywanym w tureckim Belek. Hat-trick dla stołecznego klubu ustrzelił Mateusz Wieteska. O godzinie 15:00 czasu polskiego legionistów czeka kolejna gra kontrolna, już czwarta w trakcie zgrupowania. Ekipa z Łazienkowskiej zmierzy się z FK Vozdovac.
Sparingi 2019/2020 - Zimowe przygotowania 2020
3 1

(2:1)

Nyiregyhaza Spartacus FCNyiregyhaza Spartacus FC
22-01-2020 09:30 Belek
16'
23'
32'
34'
36'
46'
46'
64'
73'
89'
Legia WarszawaNyiregyhaza Spartacus FC
  • 4. Bence Otvos

46'
  • 5. Ferenc Fodor

46'
  • 8. Zsolt Patvaros

46'
  • 10. Balint Kartik

46'
  • 13. Balazs Asvanyi

46'
  • 14. Zoltan Matyi

46'
  • 18. Norbert Kovacs

46'
  • 19. David Forgacs

46'
  • 21. Elod Vegso

46'
  • 34. Adam Csilus

46'
  • 48. Marcel Hornyak

46'

• 1. Mate Nagy

46'
  • 3. Akos Balint

46'
  • 6. Danilo Pejović

46'
  • 7. Balazs Boda

46'
  • 9. Mark Szokolai

46'
  • 11. Mate Papp

46'
  • 17. David Starosta

46'
  • 22. Alex Shvedyuk

46'
  • 23. Attila Talaber

46'
  • 29. Gabor Magyar

46'
  • 30. Tamas Fadgyas

• 32. Tamas Szekszardi

46'
  • 77. Adam Toth

Relacja tekstowa "na żywo"

Swój intensywny dzień legioniści rozpoczęli meczem z grającym w drugiej lidze węgierskiej Spartacusem Nyiregyhaza FC. „Wojskowi” w składzie złożonym z rzadziej grających zawodników, przejęli inicjatywę od początku spotkania. Przez pierwsze minuty rywale tylko obserwowali jak Legia operuje piłką. W 9. minucie zaskoczyć bramkarza próbował Radosław Cielemęcki, którego strzał został zablokowany. W powietrzu swoją grą imponował będący dziś w wyjątkowo wysokiej formie Mateusz Wieteska.

Po kwadransie gry sprawy w swoje ręce wziął Wieteska pełniący dziś obowiązki kapitana zespołu. 22-letni stoper skorzystał z pomyłki obrońców Spartacusa. Najpierw oddał strzał głową, a po chwili z bliska umieścił piłkę w siatce. Po podaniu Cafu, okazję miał Piotr Pyrdoł. Portugalczyk ponownie popisał się umiejętnościami minutę później. Tym razem centymetrów do przyjęcia piłki zabrakło Kacprowi Kostorzowi. W 22. minucie świetną okazję miał Mateusz Cholewiak. W sytuacji sam na sam z bramkarzem, w ostatnim momencie defensor Spartacusa wybił piłkę z linii bramkowej. Legioniści mieli przewagę, jednak dali się zaskoczyć przeciwnikom. Ferenc Fedor wykorzystał podanie ze skrzydła i pokonał Radosława Cierzniaka. Po golu doszło do sprzeczki w środkowej strefie boiska. Piłkarze zagotowali się, sędzia musiał uspokoić sytuację. Węgrzy nie cieszyli się długo z remisu.

Kilka minut później kolejny raz trafił Wieteska. Piłkę z prawej flanki zacentrował Mateusz Praszelik z rzut wolnego, wyskok kapitana i celny strzał w długi róg. Balazs Asvanyi był bez szans.

W przerwie trener Vuković dokonał tylko dwóch zmian. Na boisku pojawił się Cezary Miszta, a w miejsce Cholewiaka zameldował się Inaki Astiz. Początek drugiej połowy nie obfitował w żadne ciekawe sytuacje. Dopiero w 60. minucie gry dwukrotnie niecelnie uderzał Kostorz. Młody zawodnik próbował najpierw głową, potem nogą ale bez powodzenia. Chwilę później na murawę za Pyrdoła wszedł Nikodem Niski. Kwadrans przed końcem meczu Legia podwyższyła prowadzenie. W polu karnym pociągany za koszulkę był Remy. Do rzutu karnego podszedł Wieteska i skompletował hat-tricka, co jest niecodziennym wyczynem dla środkowego obrońcy.

W samej końcówce „Wojskowi” próbowali trafić ponownie. Próba uderzenia Cafu wylądowała daleko obok bramki, a ze strzałem Praszelika poradził sobie bramkarz. Jedyną godną uwagi sytuację Węgrzy stworzyli w 83. minucie. Wprowadzony w przerwie Balazs Boda nie pokonał pewnego na linii Miszty. Aktywny był Cielemęcki, 16-latek pozostawił po sobie dobre wrażenie. W ostatnich minutach oddał strzał zza pola karnego, lecz piłka przeleciała nad bramką. Na koniec meczu przeciwnicy niebezpiecznie sfaulowali bohatera spotkania Wieteskę. Całe szczęście, kapitan nie ucierpiał.

Za nami trzeci sparing podczas zgrupowania w Belek. Tego samego dnia, o 15:00 czasu polskiego zagrają z FK Vozdovac Belgrad. Zapraszamy na śledzenie naszej relacji tekstowej "na żywo".

Autor: Piotr Gawroński