Hiszpania - Polska 6:0 (2:0)

08.06.2010 19:48

(akt. 16.12.2018 01:01)

We wtorek w Murcii odbył się mecz towarzyski Hiszpanii z Polską. Od 13. minuty finalista Mundialu w RPA prowadził 1:0 po akcji <strong>Andersa Iniesty</strong> i strzale <strong>Davida Villi</strong>. Dwie minuty później piłkę w siatce umieścił <strong>David Silva</strong>. W 52. po uderzeniu <span class="name"><strong>Xabiego Alonso</strong> Hiszpanie prowadzili już trzema bramkami. Na 4:0 podwyższył <strong>Cesc Fabregas</strong>, a chwilę później <strong>Tomasza Kuszczaka</strong> pokonał <strong>Fernando Torres</strong>. </span>Wynik meczu ustalił <strong>Pedro Rodriguez</strong>. Od początku drugiej części gra na boisku pojawił się legionista <strong>Maciej Rybus.</strong>

13' David Villa
15' David Silva
52' Xabi Alonso
58' Cesc Fabregas
76' Fernando Torres
81' Pedro Rodriguez

Hiszpania - Iker Casillas, Alvaro Arbeloa (55' Sergio Ramos), Gerard Pique, Carles Puyol (73' Carlos Marchena), Joan Capdevila, Sergio Busquets, Andres Iniesta (39' Pedro Rodriguez), Xavi Hernandez (55' Cesc Fabregas), Xabi Alonso, David Silva (55' Jesus Nabas), David Villa (66' Fernando Torres)

Polska -  Tomasz Kuszczak, Grzegorz Wojtkowiak, Michał Żewłakow, Kamil Glik (46' Maciej Sadlok), Dariusz Dudka, Jakub Błaszczykowski, Rafał Murawski, Adrian Mierzejewski (46' Maciej Rybus), Sławomir Peszko (78' Tomasz Jodłowiec), Robert Lewandowski (73' Artur Sobiech), Dawid Nowak (46' Adam Matuszczyk)

Wyglądało to niestety jakby obie drużyny grały w zupełnie inną dyscyplinę sportu. Rywale górowali nad nami w każdym elemencie gry. Choć komentujący mecz Mirosław Trzeciak potrafił dopatrzyć się pozytywów, a nawet stwierdził tuż po ostatnim gwizdku, że wszystko idzie we właściwym kierunku.