Redaktor Redakcja Legia.Net

Redakcja Legia.Net

08.11.2020 15:00

(akt. 11.11.2020 09:21)

Legia Warszawa wygrała u siebie 2:1 z Lechem Poznań w 9. kolejce ligowej. Bramki dla stołecznego klubu zdobyli Kacper Skibicki (gol w debiucie) i Rafael Lopes. Dla drugiego z wymienionych to również pierwsze trafienie w barwach "Wojskowych". Zapraszamy do śledzenia naszych materiałów po meczu z Lechem.
PKO Ekstraklasa 2020/2021 - Kolejka 9
2 1

(0:1)

Lech PoznańLech Poznań
08-11-2020 15:00 Warszawa
Szymon Marciniak Canal+ Premium, Canal+ Sport 3, TVP 1
29'
33'
46'
59'
61'
63'
67'
84'
86'
90'

• 38. Jakub Kamiński

33'
  • 10. Dani Ramirez

84'
  • 9. Mikael Ishak

86'

• 33. Mario Malenica

• 6. Karlo Muhar

• 11. Filip Marchwiński

84'
  • 13. Tomasz Dejewski

• 14. Nika Kaczarawa

86'
  • 21. Michał Skóraś

33'
  • 29. Mohammad Awwad

Zapis relacji tekstowej na żywo

- Skrót meczu Legii z Lechem

- Wypowiedź trenera Czesława Michniewicza

- Wypowiedź trenera Lecha

Hitowe spotkanie lepiej rozpoczęła Legia. Od początku "Wojskowi" częściej atakowali lewą stroną, na której trener Michniewicz wystawił Joela Valencię. Ekwadorczyk był cieniem zawodnika z poprzedniego meczu z Wartą. Skrzydłowy podawał niedokładnie, a w jednej z sytuacji odpuścił rajd za groźnie atakującym Alanem Czerwińskim. Maciej Rosołek zastąpił niedysponowanego Tomasa Pekharta. Napastnik na przestrzeni całego meczu szukał swojego miejsca na boisku, mógł kilka razy wyjść do dobrej sytuacji bramkowej, ale brakowało mu skutecznego przyjęcia.

Pierwszą okazję bramkową miała Legia. Głową zaskoczyć Filipa Bednarka próbował Walerian Gwilia. "Wojskowi" panowali nad sytuacją na boisku, mimo że Lech doskakiwał do legionistów wysokim pressingiem. Po kwadransie nastąpił lepszy fragment gry gości. Dani Ramirez prócz rozprowadzania akcji, próbował strzałów z dystansu, ale nie zdołał zaskoczyć Boruca. W 20. minucie doskonałą okazję miał Pedro Tiba. Portugalczyk dostał prostopadłe podanie i popędził w stronę bramki Boruca. Dogonił go Josip Juranović, Tiba oddał piłkę Mikaelowi Ishakowi, który naciskany przez obrońców strzelił niedokładnie obok bramki. Kilka minut później Gwilia uderzył z dystansu obok bramki Bednarka. Gruzin oddał w meczu kilka strzałów z daleka, przeważnie niecelnych.

W 29. minucie na prowadzenie wyszli piłkarze "Kolejorza". Ramirez sprytnie obiegł Artura Jędrzejczyka i znalazł się przy piłce blisko pola karnego. Hiszpan podał mocno wzdłuż bramki, a piłkę do własnej siatki niefortunnie skierował Juranović. Chorwat pogubił się pod swoją bramką, ku zaskoczeniu bezradnego Boruca. Po stracie gola Legia zdecydowanie przygasła. Przed przerwą na bramkę Legii uderzał jeszcze Ramirez. Hiszpan był jasną postacią pierwszej połowy. Lech był lepszy od Legii, która nie miała argumentów z przodu, ani pomysłu na "Kolejorza".

Po zmianie stron pierwszą szansę miał Lech. Wprowadzony na murawę Michał Skóraś przejął złe podanie Juranovicia, pobiegł w stronę bramki i uderzył obok słupka bramki. W 51. minucie Czerwiński podał przed pole karne do Ramireza, z którego strzałem poradził sobie Boruc. Wreszcie nastąpił przełom w grze Legii. Podopieczni trenera Michniewicza zaczęli grać lepiej. Świetnie na skrzydle z Tymoteuszem Puchaczem poradził sobie Paweł Wszołek, który następnie uderzył tuż nad poprzeczką bramki. Odpowiedzieć szybko mógł Lech, ale na raty ze strzałem Tiby poradził sobie Artur Boruc. Na murawę wprowadzony został debiutujący Kacper Skibicki, który zastąpił Macieja Rosołka. Młody debiutant okazał się jednym z bohaterów meczu. W 67. minucie w pole karne dośrodkował Wszołek, a Skibicki perfekcyjnym uderzeniem z półwoleja pokonał Bednarka. Strzał przed wylądowaniem w siatce odbił się jeszcze od słupka.

Wyrównanie dało gospodarzom impuls do działania. Lech jednak nie odpuszczał. Z rzutu wolnego piłkę mocno uderzył Jakub Moder. Futbolówka odbiła się jeszcze od pleców Wszołka i omal nie wpadła do bramki, gdyby nie interwencja Boruca. W 81. minucie bliski gola był, wprowadzony na początku połowy za Valencię, Rafael Lopes. Portugalczyk niecelnie głowkował po dośrodkowaniu Wszołka. Kilka minut później ponownie dobrze zaprezentował się Boruc. Najpierw doświadczony golkiper obronił strzał Skórasia, a potem popisał się instynktowną paradą po uderzeniu głową z kilku metrów Ishaka.

Ostatnie słowo należało do Legii. Lopes wykończył głową dośrodkowanie Filipa Mladenovicia z lewej strony i nie dał szans Bednarkowi. Dla Portugalczyka to pierwsze trafienie w barwach "Wojskowych". Co działo się po decydującym golu? Cała drużyna wbiegła na murawę cieszyć się razem ze zwycięstwa, ponieważ była to ostatnia akcja spotkania. Legia wygrała ważny mecz przed przerwą reprezentacyjną, mimo że w pierwszej połowie morale mogło być niskie. Bohaterami okazali się ofensywni zmiennicy. Kolejny mecz ligowy Legia zagra 22 listopada. Wówczas zmierzy się na wyjeździe z Cracovią.

Autor: Piotr Gawroński