Hokej: Były reprezentant i mistrz Polski zagra w Legii!

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

26-10-2012 / 21:30

(akt. 14-12-2018 / 10:25)

Jako pierwsi informowaliśmy, że Krzysztof Zborowski, który w przeszłości powoływany był do reprezentacji Polski, może zagrać w barwach hokejowej Legii. Informacja jest już pewna - golkiper, który w 2010 roku świętował mistrzostwo Polski z Podhalem Nowy Targ, został już zgłoszony do rozgrywek. O miejsce w składzie, "Zbora" będzie konkurował z Michałem Strąkiem, który jest czołowym bramkarzem w pierwszej lidze. 30-latek

Krzysztof Zborowski urodził się 22 maja 1982 roku w Nowym Targu. Jest wychowankiem miejscowego Podhala. W przeszłości reprezentował również barwy KH Sanok. W poprzednim sezonie występował w Unii Oświęcim. "Zbora" dwa lata z rzędu (2009, 2010) zdobywał nagrodę "Złotego Kija" przyznawaną najlepszemu hokeiście Ekstraligi. To również najbardziej prestiżowe wyróżnienie w polskim hokeju. Golkiper założył koszulkę z orzełkiem na piersi po raz ostatni w  sezonie 09/10. W tym sezonie zdobył również swoje jedyne mistrzostwo kraju z Szarotkami. 

 

Można stwierdzić, że bramka, to najlepiej obsadzona pozycja w hokejowej Legii. Michał Strąk to od dawna czołowy golkiper zaplecza PLH. Rywalizacja będzie bardzo zacięta, co już widać na treningach. Stosunki między dwoma zawodnikami są jednak zdrowe, wydaje się, że obaj zawodnicy szybko złapali wspólny język. W potyczkach z Polonią Bytom, w piewszym składzie pojawi się Strąk, gdyż "Zbora" trenuje z legionistami od poniedziałku. 

 

Jak udało się sprowadzić tak znakomitego golkipera do stolicy? Zborowski po prostu przeprowadził się do stolicy i chciał nadal grać w hokeja. Wiadomo jeszcze, że bramkarz nie ma do końca dopasowanego sprzętu, ale sprawa wkrótce powinna zostać załatwiona. Dokumenty uprawniające "Zborę" do gry, dotarły do stolicy w piątek. 

 

Wszystkiego o stołecznym hokeju dowiecie się w tym miejscu.

Komentarze (1)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Wow_legia
  • 0 / 0
Super transfer! Gratulacje