News: Hokej: Kolejna porażka

Hokej: Kolejna porażka

21.02.2015 20:10

(akt. 08.12.2018 03:11)

W przedostatnim meczu w tym sezonie, hokeiści Legii przegrali 2:3 z SMS-em Sosnowiec. Pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowym remisem, lecz już po drugiej było 0:3 dla rywali. W ostatniej części gry do roboty wzięli się miejscowi, którzy doprowadzili do wyniku 2:3 i właśnie takim rezultatem zakończyło się całe spotkanie. Gole dla "Wojskowych" strzelili Rafał Solon oraz Tomasz Wołkowicz. W niedzielę o godzinie 13:30 rewanż.

Zdjęcia z meczu (fot. Justyna Jankowska)

Zdjęcia z meczu (fot. Maciej Baranowski)

Hokeiści Legii kończą sezon w okrojonym składzie przez kary i kontuzje. Ponownie na lodowisku zameldowało się w sumie 15 zawodników, wliczając w to bramkarzy. Z kolei rywale przyjechali do stolicy praktycznie w pełnym składzie i od początku meczu starali się strzelić gola miejscowym. Najlepszą okazję do strzelenia gola dla "Wojskowych" miał Damian Kran, jednak obrońca przegrał pojedynek z bramkarzem w sytuacji sam na sam. Po 20 minutach mieliśmy bezbramkowy remis.

W drugiej tercji do głosu zdecydowanie doszli goście, którzy pierwszego gola strzelili sześć minut po wznowieniu gry. Do bramki strzeżonej przez Krzysztofa Gutkowskiego trafił Wojciech Koczy. Niespełna dziesięć minut później legioniści przegrywali już 0:2 po golu Jakuba Musialika. Wkrótce rezultat podwyższył Łukasz Krzemień. Legioniści też mieli swoje okazje, ale w dobrej sytuacji do siatki nie trafił Tomasz Wołkowicz, który wcześniej przejechał z krążkiem 3/4 długości lodowiska.

Przed trzecią tercją legioniści przegrywali 0:3 i dosyć szybko wzięli się do roboty. Warszawianie głównie dominowali w ostatniej części spotkania i pierwszego gola strzelili w 48. minucie za sprawą Rafała Solona, któremu asystowali Wołkowicz i Patryk Wąsiński. Pięć minut później legioniści zdobyli kontaktową bramkę dzięki uderzeniu "Wołka". Kolejną asystę zaliczył za to kapitan miejscowych. Ostatecznie warszawianie nie zdołali doprowadzić do remisu i przegrali 2:3. Rewanż odbędzie się w niedzielę o godzinie 13:30.

Legia Warszawa - SMS Sosnowiec 2:3 (0:0, 0:3, 2:0)
0 : 1 Wojciech Koczy ( Patryk Matusik - Kamil Falkenhagen ) 25:12
0 : 2 Jakub Musialik ( Krzysztof Dudkiewicz - Patryk Wsół ) 33:45
0 : 3 Łukasz Krzemień ( Jakub Jaworski - Patryk Sikora ) 36:25
1 : 3 Rafał Solon ( Tomasz Wołkowicz - Patryk Wąsiński ) 47:11
2 : 3 Tomasz Wołkowicz ( Patryk Wąsiński ) 53:41

Legia: Gutkowski, Kurzątkowski - Bułanowski, Grzesik, Vecher, Kran, Kubicki - Popielarz, R. Solon, Wąsiński, Porębski, Wołkowicz - Kotyński, Stępski, Krzymowski.

SMS: Czernik, Buczek - Gniewek, Wsół, Matusik, Krzemień, Jaworski - Falkenhagen, Nowak, Dudkiewicz, Koczy, Secemski - Musialik, Goździewicz, Gorzycki, Pędraś, Sikora - Szukała, Krężołek, Podlipni, Rybak.