News: Hokej: Legia - KH Gdańsk 4:3 (1:3, 2:0, 1:0)

Hokej: Legia - KH Gdańsk 4:3 (1:3, 2:0, 1:0)

Aleksandra Ceglarska, Marcin Szymczyk

12.01.2013 18:28

(akt. 14.12.2018 08:48)

Hokeiści Legii Warszawa z nowym herbem na koszulkach niezbyt korzystnie rozpoczęli pojedynek z rywalem z Gdańska. Po pierwszej tercji przegrywali 1:3. Jedyne trafienie dla naszego zespołu było dziełem Karola Wąsińskiego. Legioniści byli wściekli i głośno wytykali sobie własne błędy. Mobilizacja w szatni pomogła, w drugiej części spotkania zobaczyliśmy inny zespół - grający "z zębem" i ogromnym zaangażowaniem. Drugą część meczu wygraliśmy 2:0. Bramki zdobyli Patryk Wąsiński i niezawodny Tomasz Wołkowicz. Był remis, choć obroniony z największym trudem. Kończyliśmy mając czterech graczy na ławce kar, natomiast w bramce cudów dokonywał Michał Strąk. Ostatnia część spotkania to ataki Legii i zwycięski gol Wołkowicza. Dzięki tej wygranej stołeczny zespół, póki co, awansował na 3. pozycję w tabeli.

Fotogaleria z meczu (61 zdjęć) - kliknij tutaj

Patrząc na początek sobotnich zmagań podopiecznych trenera Lubomira Witoszka, na myśl przychodziła mi piosenka Anny Jantar pt. "Najtrudniejszy pierwszy krok". Start ekipy z Torwaru nie należał do najłatwiejszych. Legioniści oddawali mniej strzałów na bramkę przeciwnika i odnotowali więcej kar. Dwukrotnie na regulaminowe 2. minuty taflę musiał opuścić Maciej Stępski. W 4. minucie gry warszawski zespół przegrywał po trafieniu Jakuba Serwińskiego. Jedyną bramkę dla stołecznego klubu w 6. minucie zdobył Karol Wąsiński, któremu asystował jego brat, Patryk. Jednak goście błyskawicznie odpowiedzieli na gola celnym strzałem Tomasza Ziółkowskiego. Pierwsza część spotkania zakończyła się porażką 1:3 hokeistów z Łazienkowskiej.

Druga tercja okazała się zdecydowanie bardziej pomyślna dla drużyny z Warszawy. Legioniści wygrali 2:0, dzięki precyzyjnym uderzeniom Karola Wąsińskiego w 21. minucie i Tomasza Wołkowicza 5 minut później. Ekipie z Gdańska nie udało się strzelić żadnej bramki, pomimo tego, że częściej szukali szczęścia pod bramką gospodarzy. Zawodnicy stołecznego klubu więcej razy byli karani, głównie za zahaczanie.

Po remisie 3:3 ostatnia część spotkania pokazała, kto z tafli zszedł niepokonany. Legia objęła prowadzenie w 51. minucie po golu Wołkowicza. Wreszcie ekipa trenera Witoszka odzyskała moc i pokazała swoje ofensywne zdolności. Bramkarz drużyny przeciwnej nie mógł być spokojny, bo okazji do zdobycia bramki przez warszawian było naprawdę wiele, podobnie jak bójek, które dodawały pikanterii emocjonującemu widowisku na lodzie. Zwycięstwo stołecznego klubu uświetnił pokaz łyżwiarstwa figurowego w wykonaniu Martyny Wąsińskiej.