News: Hokej: Legia wygrywa z Orlikiem 4:3

Hokej: Legia wygrywa z Orlikiem 4:3

30.09.2012 15:55

(akt. 14.12.2018 11:20)

Hokeiści Legii zrewanżowali się Orlikowi Opole za wczorajszą porażkę i pokonali rywala 4:3. Po pierwszej tercji prowadziliśmy 1:0, bramkę dla Legii zaliczył Tomasz Pawłowski. Niestety po drugiej części przegrywaliśmy 1:2. W ostatniej tercji zdołaliśmy jednak przechylić szalę zwycięstwa - najpierw wyrównał Patryk Wąsiński, a na listę strzelców wpisali się jeszcze Solon i Szaniawski po czym wygraliśmy 4:3.

4 : 3     Mateusz Wilusz 59:11'

Mecz od początku był ciekawy i zacięty. Przez długi czas utrzymywał się remis, ale w 19. minucie gola strzelił wreszcie Tomasz Pawłowski. Przy trafieniu asystowali mu obaj bracia Wąsińscy. Warto dodać, że nasza ekipa zanotowała to trafienie grając w osłabieniu. Na Torwar przybyło dziś mniej kibiców niż wczoraj, ale nadal nie było źle pod względem frekwencji.

Legioniści przez 9 minut drugiej części gry utrzymywali prowadzenie, ale w 29. minucie gry do siatki gospodarzy trafił Mateusz Stopiński, a po chwili gości na prowadzenie wyprowadził Tomasz Sznotala. Podopieczni Lubomira Witoszka zjeżdżali do szatni smutni, ale po kilku minutach przerwy, wychodzili na lód z podniesionymi głowami, wierząc, że wygrana i rewanż za sobotnią porażkę jest możliwy.

Właściwie 180 sekund po rozpoczęciu trzeciej tercji golkipera rywali pokonał Patryk Wąsiński, któremu asystował Damian Kran. Sześć minut przed końcem na prowadzenie wyprowadził nas Rafał Solon, który wykorzystał podanie swojego brata, Mateusza. Dwubramkową przewagę zapewnił nam Karol Szaniawski, którego asystą ponownie obsłużył atletycznie zbudowany defensor naszej ekipy. W ostatnich sekundach, kontaktowe trafienie zaliczył jeszcze Mateusz Wilusz, ale to było za mało. Legia wygrała 4:3.

Za tydzień, legioniści rozegrają dwa spotkania z KH Gdańsk, który także ma pewne kłopoty. W międzyczasie nasz klub powinien otrzymać ponad 6,5 tysiąca złotych, które zostały zebrane wśród kibiców przed meczem z Polonią przy Łazienkowskiej. Być może ekipa z Torwaru, pozyska do tego czasu kolejnego sponsora, dzięki któremu mogłaby w komfortowych warunkach podróżować na mecze wyjazdowe, ale wszystko powinno wyjaśnić się w najbliższych dniach. Wyników z meczów wyjazdowych szukajcie na Legia.Net!