Hokej: Odpowiadamy na Wasze pytania!

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

22-10-2012 / 15:40

(akt. 10-12-2018 / 15:14)

Poniżej odpowiedzi na pierwsze pytania, które przysłaliście do naszej redakcji odnośnie hokeja. To jednak nie koniec. Jeżeli interesuje Was cokolwiek, co związane jest z drużyną prowadzoną przez Lubomira Witoszka - śmiało pytajcie o to w komentarzach lub wysyłajcie maila na adres: [email protected]

Ile kosztują bilety na mecze, gdzie je można kupić i czy potrzebna jest Karta Kibica?


Bilety kosztują 10 złotych i można je nabyć przed każdym meczem w kasie Torwaru II. Karta Kibica nie jest wymagana. 

 

Czy będzie możliwość zakupu bluz hokejowej Legii?


- Na razie nie ma takiej opcji. Hokeiści mocno się starają, aby to zmienić. Być może coś w tej kwestii ruszy się pod koniec 2012 lub na początku 2013 roku. Koszulki mogłyby być sprzedawane w oficjalnym sklepie przy Łazienkowskiej 3, ale do tego jeszcze daleka droga. 

 

Jest możliwość przyjścia na trening hokeistów ćwiczących na lodzie?

- Oczywiście, że tak. Hokeiści Legii ćwiczą najczęściej wieczorami, około godziny 20.00. Wcześniej zawodnicy często rozgrzewają się i truchtają na terenie hali w czasie zajęć młodzieżowców. Później przez około godzinę przebywają na lodzie. W poniedziałki i wtorki legioniści pojawiają się na tafli o 21.30, w środę o 21.00, a w piątek o godzinie 20.00. Zawsze możecie też wysłać maila na adres [email protected] i dowiedzieć się, na którą zaplanowano ćwiczenia. Z hali na pewno nikt Was nie wyprosi. 

 

Czy hokeiści lepiej dogadują się z nowym trenerem?


Zdecydowanie tak. Przez konflikty ze Zbigniewem Stajakiem, z drużyny odeszło kilku zawodników, którzy teraz chętnie grają pod batutą Czecha, Lubomira Witoszka. Nie ma już kłopotów i kłótni graczy ze sztabem szkoleniowym, a dzięki temu cała atmosfera jest zdrowsza. Wszyscy są skupieni na wspólnym celu czyli awansie do fazy Play-Off. 

 

Dlaczego do tej pory nie widzieliśmy na lodowisku m.in. Bartosza Pióro, Ryszarda Zdunka i Marcina Pawłowskiego?

 

- Odpowiedź jest dosyć prosta. Panowie nie mieszczą się po prostu w składzie, gdyż nie prezentują na razie odpowiedniego poziomu. Trener ma graczy w lepszej dyspozycji i na nich stawia. W chwili obecnej, Zdunek czy Pióro mogliby zagrać, gdyby zespół miał olbrzymie problemy z kontuzjami. 

 

Dlaczego w Legii nie grają już tacy gracze jak Łukasz Blot, Tomasz Grunwald, Mateusz Wiśniewski i Tomasz Rostkowski?

 

- Łukasz Blot odszedł do Naprzodu Janów, gdzie jest trzecim bramkarzem. Nie było go nawet w składzie ekipy z Katowic na ostatnie potyczki z Legią. Tomasz Grunwald miał kłopoty zdrowotne, przez które musiał odpuścić grę w hokeja na takim poziomie. Mateusz Wiśniewski wrócił z kolei do Torunia, a Tomasz Rostkowski pracuje w Polskim Związku Hokeja na Lodzie. 

 

Czy Legia.Net planuje stworzenie podstrony o historii hokeja na lodzie, podobnej do tej jak legia.net/historia?

 

- Na razie planujemy stworzyć kompletne profile wszystkich zawodników grających obecnie w Legii. O historii legijnego hokeja jeszcze pomyślimy - to możemy obiecać.

 

Możecie podać nazwiska wszystkich trenerów Legii?

 

-  Henryk Czarnik, Bolesław Kolasa, Franciszek Głowacki, Henryk Przeździecki, Mieczysław Palus, Antonin Haukvic, Marian Jeżak, Walentin Seniuszkin, Ludwik Dutkiewicz, Anatolij Firsow, Konstantin Łoktiew, Marian Pysz, Lubomir Witoszek, Zbigniew Stajak, Stanisław Małkow.

 

Na rękawach hokeistów widnieje logo z napisem "ARAS", to sponsor klubu?

 

- Tak, to jeden ze sponsorów klubu. 

Komentarze (2)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~:)
  • 0 / 0
a Krzysiek Rostkowski czemu juz nie gra?
ja mam małe pytanko do forumowiczów bądź do Redakcji - chcę się wybrać z moją 12-letnią siostrzenicą na sektor 112, czy jako osoba niepełnoletnia musi mieć kartę kibica i czy bilet zapłacę jak za kobietę czy jak za ucznia? Tak się składa, że spełnia obydwa warunki :) a zniżki są 20 lub 30% :) z góry dzięki