News: Hokej: Walki nie zabrakło

Hokej: Walki nie zabrakło

07.12.2014 16:08

(akt. 08.12.2018 06:06)

Hokeiści Legii przegrali w niedzielę swój drugi mecz z liderem rozgrywek, KS-em Toruń. Warszawiacy ulegli 2:4, choć nie poddawali się i walczyli o dobry wynik. Gole dla Legii strzelali obrońca Damian Kran i kapitan zespołu Patryk Wąsiński. Trafienia dla przyjezdnych zanotowali Piotr Huzarski, Michał Kalinowski, Kamil Gościmiński oraz Daniel Minge.

Zdjęcia z meczu (fot. Justyna Jankowska)

Legioniści niezbyt dobrze weszli w mecz. Już w 3. minucie prowadzenie objęli przyjezdni, a krążek do siatki po zespołowej akcji skierował Piotr Huzarski. Rywale oddawali większą ilość strzałów, lecz między słupkami nieźle spisywał się młody Krzysztof Gutkowski. 18-latek wskoczył do pierwszego składu wobec urazów bardziej doświadczonych kolegów - Michała Strąka Bartosza Mazy. Ostatecznie "Gutek" mógł się pochwalić skutecznością interwencji na poziomie 94 procent. Torunianie w premierowej odsłonie konfrontacji zdołali zdobyć jeszcze jedną bramkę. W 11. minucie trafienie zanotował Michał Kalinowski.

Druga tercja była już bardziej wyrównana. Rywale dzięki normalnym przygotowaniom do sezonu, prezentowali się lepiej pod względem fizycznym. Ambicją liderowi rozgrywek nie ustępowali jednak na krok. W 28. minucie Gutkowskiego pokonał Kamil Gościmiński. Niecałe dziesięć minut później pierwszego gola strzelili miejscowi. Warszawiacy zdobyli bramkę grając w przewadze, a do siatki trafił Damian Kran. Asysty zanotowali Mateusz Wardecki i... bramkarz "Wojskowych".

Przed ostatnią częścią gry warszawiacy przegrywali 1:3. Wynik pozwalał myśleć o pogoni i walce o punkty, lecz bramek brakowało. Gdy w 53. minucie padł gol, to przyjezdni powiększyli nim swoją przewagę. Bramkę dla zespołu z Torunia zdobył najlepszy strzelec KS-u, Daniel Minge. 62 sekundy później stołeczni gracze zdołali po raz drugi pokonać golkipera rywali. Trafienie zanotował Patryk Wąsiński, a kluczowymi podaniami popisali się Michał Porębski i ponownie Wardecki.

Podopieczni Lubomira Witoszka ostatecznie nie dali rady doścignąć torunian i ponownie musieli uznać wyższość lidera rozgrywek przegrywając 2:4. Warto podkreślić również czystość meczu, gdyż w sumie sędzia tylko 9 razy karał hokeistów (4 razy przepisy przekraczali legioniści). Teraz przed "Wojskowymi" dwa tygodnie przerwy. Po świętach stołeczni zawodnicy zmierzą się z PPWSZ Nowy Targ.

Legia - KS Toruń 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

0 : 1 Piotr Huzarski ( Piotr Husak - Bartosz Pieniak ) 02:43
0 : 2 Michał Kalinowski ( Mariusz Kuchnicki ) 10:19
0 : 3 Kamil Gościmiński ( Piotr Husak - Adrian Jaworski ) 27:46
1 : 3 Damian Kran ( Mateusz Wardecki - Krzysztof Gutkowski ) 36:53
1 : 4 Daniel Minge ( Piotr Huzarski ) 52:09
2 : 4 Patryk Wąsiński ( Michał Porębski - Mateusz Wardecki ) 53:11

Legia: Gutkowski - Solon, Grzesik, K. Szaniawski, Rostkowski, Kubicki - Wardecki, Kran, Wąsiński, Porębski, Wołkowicz - Kotyński, Kołodziej, Popielarz, Floriańczyk, Vecher - Krzymowski