Hokej: Wysoka porażka legionistów

Igor Kośliński

08.02.2015 15:51

(akt. 08.12.2018 03:44)

Hokejowy zespół Legii Warszawa przegrał w niedzielnym starciu z UKH Dębica 3:8. Warszawska drużyna okazała się być zdecydowanie słabszą stroną na tafli i wyraźnie przegrała spotkanie z dobrze dysponowanym rywalem. Trafienia dla gospodarzy zaliczyli Patryk Wąsiński, Adam Kołodziej i Tomasz Wołkowicz. Legioniści nie zaprezentowali się dobrze w ten weekend i w ten sposób nie przybył im ani jeden punkt w ligowej tabeli.

Fotoreportaż z meczu

Legia wciąż zmaga się z problemami kadrowymi. Trener Lubomir Witoszek dysponował w niedzielę tylko dwoma pełnymi piątkami. Pierwszą bramkę już w piątej minucie strzelił Radosław Sawicki. Kilka minut później prowadzenie drużyny przyjezdnej podwyższył Maciej Bielec. W drugiej tercji zespół z Dębicy dołożył kolejne dwa trafienia i sytuacja legionistów w tym spotkaniu stała się bardzo trudna.

Dużo lepszą postawę gospodarze zaprezentowali w ostatniej tercji, gdzie zmniejszyli wymiary porażki. Zaraz po utracie piątej bramki trafienie dla Legii zaliczył Patryk Wąsiński. UKH Dębica odpowiedziała na ten zryw legionistów dwukrotnie, doprowadzając do wyniku 7:1. W szeregi gości wkradło się delikatne rozprężenie, co wykorzystali walczący do końca hokeiści Legii. W ostatnich 10 minutach spotkania bramki strzelali Adam Kołodziej, któremu asystował Jakub Kubicki, a także Tomasz Wołkowicz, któremu podawał Michał Porębski. Przeciwnikom udało się jednak opanować sytuację i dobić warszawską drużynę poprzez podwyższenie w samej końcówce wyniku na 3:8.

Najbliższa okazja do rehabilitacji nadejdzie 21 i 22 lutego, kiedy to legioniści zmierzą się z SMS I PZHL Sosnowiec.

Legia Warszawa - UKH Dębica 3:8 (0:2, 0:2, 3:4)

0 : 1Radosław Sawicki ( Hubert Demkowicz - Arkadiusz Burnat )  04:18
0 : 2Maciej Bielec ( Radosław Sawicki - Arkadiusz Burnat )  11:53
0 : 3Arkadiusz Mielniczek ( Maciej Gągol )  27:46
0 : 4Radosław Sawicki ( Maciej Bielec - Kamil Dolny )  35:44
0 : 5Radosław Sawicki  41:06
1 : 5Patryk Wąsiński  43:51
1 : 6Arkadiusz Mielniczek ( Maciej Gągol )  44:34