News: Hokej: Wysoka porażka w meczu przyjaźni

Hokej: Wysoka porażka w meczu przyjaźni

Piotr Kamieniecki, Marcin Szymczyk

17.01.2015 18:01

(akt. 08.12.2018 04:42)

Hokeiści Legii przegrali 2:8 z Zagłębiem Sosnowiec w meczu przyjaźni rozegranym na Torwarze. Trafienia dla stołecznej drużyny zanotowali Patryk Wąsiński oraz Michał Porębski. Warto odnotować, że trybuny byłyu zapełnione po brzegi, zabrakło miejsc siedzących. Rewanż odbędzie się w niedzielę o godzinie 13:30.

Fotoreportaż z meczu (fot. Justyna Jankowska)

Fotoreportaż z meczu (fot. Jan Szurek)

W sobotę do stolicy przyjechało Zagłębie Sosnowiec mające w swoim składzie trzech byłych legionistów. Jeszcze w poprzednim sezonie w ekipie "Wojskowych" występowali Mateusz Białek, Jakub Jaskólski oraz Sebastian Baca. Spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy, którzy jednak nie mogli trafić do siatki. Wszystko zmieniło się po pierwszym trafieniu przyjezdnych, które zanotował Tobiasz Bernat. W tym momencie inicjatywę przejęli sosnowiczanie. W 11. minucie warszawianom udało się jednak wyrównać. Autorem bramki był Patryk Wąsiński, a asystą popisał się Karol Szaniawski. Hokeiści Legii nie dociągnęli jednak remisu do końca pierwszej tercji - 5 sekund przed syreną gola strzelił Michał Stokłosa.

Spotkanie na Torwarze oglądał komplet widzów. Pojawiał się również doping. Druga odsłona spotkania należała jednak do graczy Zagłębia, którzy dominowali i strzelali gole. Trafienie na 3:1 zanotował Jarosław Dołęga. Prowadzenie gości w 28. minucie podwyższył jeszcze Bernat. Gdyby nie świetna postawa stołecznego bramkarza Bartłomieja Mazy, wynik mógłby być jeszcze wyższy. Warszawianie również mieli swoje okazje, ale brakowało szczęścia. Jedna z prób stołecznych zawodników zakończyła się odbiciem krążka od słupka.

Przed ostatnią tercją podopieczni Lubomira Witoszka przegrywali trzema golami. Mimo walki, której nie brakowało, w 49. minut piątą bramkę dla Zagłębia zdobył Łukasz Zachariasz. Dotychczasową różnicę swoim golem starał się utrzymać Michał Porębski, któremu "gumę" podali Tomasz Pawłowski Tomasz Wołkowicz. Niestety do końca meczu dominowali już goście, a kolejne trafienia notowali Zachariasz, Białek i Łukasz Rutkowski. Ostatecznie warszawianie przegrali 2:8, a rewanż odbędzie się w niedzielę o 13:30.

Legia Warszawa - Zagłębie Sosnowiec 2:8 (1:2, 0:2, 1:4)