News: Hokej: Zakończenie sezonu na Torwarze w dobrym stylu

Hokej: Zakończenie sezonu na Torwarze w dobrym stylu

Aleksandra Ceglarska

27.01.2013 22:15

(akt. 10.12.2018 05:38)

Hokeiści Legii Warszawa zakończyli sezon na Torwarze w dobrym stylu. W niedzielę zwyciężyli 4:2 z liderem I ligi, Podhale Nowy Targ. Gole dla stołecznego klubu zdobyli Ilya Vecher, Grzegorz Rostkowski oraz Karol i Patryk Wąsińscy. Przy bramkach asystowali Karol Szaniawski, Karol Wąsiński oraz Adrian Maciejko. Zapraszamy do lektury relacji z przebiegu ostatniego w tym sezonie spotkania na Torwarze.

Pewien polityk powiedział kiedyś, że "prawdziwych mężczyzn poznaje się nie po tym, jak zaczynają, ale jak kończą". Cytat ten doskonale obrazuje wielkość hokeistów Legii Warszawa, którzy w ostatnim pojedynku przy Łazienkowskiej, pokonali 4:2 lidera I ligi. Było to zwycięstwo niebagatelne, ponieważ można powiedzieć, że podopieczni trenera Lubomira Witoszka kontrolowali przebieg całego spotkania. Prowadzeni objęli już w 5. minucie gry. Ostatni gol, strzelony 9 setnych sekundy przed finiszem zmagań, cieszył najbardziej. Radość i euforia towarzyszyły fanom stołecznego klubu, którzy w to mróźne popołudnie zdecydowali się przyjść na lodowisko. Gorący doping i motywacja drużyny zdziałały cuda. Legioniści zakończyli mecz na swoim obiekcie w mistrzowskim stylu i pozwoli nam wierzyć w wygrane w Bytomiu i Sosnowcu. Dla ekipy, która potrafi podnieść się po porażce 1:7 i udowodnić swój potencjał, nie ma misji niewykonalnych.

Pierwsza tercja niewątpliwie należała do chłopaków z Torwaru, którzy oddali kilka strzałów mniej niż rywale i dwukrotnie popisali się skutecznością. W 5. minucie z precyzją uderzył Ilya Vecher. Dwanaście minut później dominację potwierdził Grzegorz Rostkowski, któremu asystował Karol Szaniawski. Na ławce kar zasiedli Michał Porębski oraz Damian Kran, który był w tym meczu rekordzistą w otrzymywaniu upomnień arbitra. Łącznie w tym spotkaniu przebywał 8. minut poza taflą, rozmyślając o swojej ostrości w grze, uderzaniu kijem i rzucaniu o bandę.

Druga część meczu okazała się trudniejsza. W 31. minucie bramkę zdobył Piotr Ziętara, któremu asystował kapitan Podhala, Kacper Bryniczka. Dwie minuty później legioniści odpowiedzieli trafieniem Karola Wąsińskiego. Przy bramce asystowali jego Patryk Wąsiński oraz Adrian Maciejko. Niesamowite rzeczy działy się także w defensywie. Skutecznie blokował przeciwnika Gabriel Połącarz. Ofiarnie rzucał się na lód Karol Wąsiński. Ponad dwadzieścia udanych interwencji zaliczył golkiper Legii, Krzysztof Zborowski. Krążek szybował wysoko nad taflą za sprawą Bartłomieja Neupauera. Wreszcie znalazł się przed łyżwami Karola Szaniawskiego, który w swoim stylu próbował rozpracować rywala. Mocnych uderzeń nie żałował Kran.

Początek ostatniej tercji przebiegał spokojnie. Była to jednak cisza przed wielkim finałem, który zaplanowali hokeiści z Łazienkowskiej. W 54. minucie bramkę zdobył Tomasz Landowski, któremu asystował Bryniczka. Trzy minuty później za zahaczanie na ławce kar zameldował się Połącarz. Pod koniec spotkania zrobiło się naprawdę gorąco. Wznowienie gry nastąpiło pod bramką Legii i liczyła się każda sekunda, aby nie dopuścić do remisu. Fani stołecznego klubu poderwali się z krzeseł, kiedy Karol Szaniawski uderzył krążek w stronę Patryka Wąsińskiego, a ten z dystansu w ostatnich setnych sekundy umieścił go w siatce Podhala. Mecz zakończył się dla Legii zwycięstwem 4:2 i przywrócił przyjacielom warszawskiego hokeja kolorowe sny o "play-offach".

Tymczasem w Gdańsku, SMS Sosnowiec pokonał 3:1 tamtejszy KH. W Opolu Orlik wygrał 4:2 z Naprzodem Janów. Legia znalazła się na czwartej pozycji w tabeli, mając 20 punktów straty do liderującego Podhala. Już za tydzień podopieczni trenera Witoszka zmierzą się na wyjeździe z Polonią Bytom.