News: Hokej: Zwycięstwo w wielkim stylu

Hokej: Zwycięstwo w wielkim stylu

27.12.2014 17:42

(akt. 08.12.2018 05:23)

Hokeiści Legii po świetnym spotkaniu pokonali na Torwarze PPWSZ Podhale Nowy Targ 6:4. Legioniści przegrywali po dwóch tercjach 2:4, lecz w ostatniej części gry zaprezentowali się z kapitalnej strony i wygrali całość 6:4. Po dwie bramki dla "Wojskowych" zdobyli Mateusz Wardecki i Karol Szaniawski. Po jednym trafieniu dołożyli Kamil Floriańczyk i Grzegorz Rostkowski. Poniżej relacja oraz zdjęcia z meczu, wkrótce skrót wideo.

Zdjęcia z meczu - (fot. Damian Kujawa)

Drużyna z Nowego Targu, to dosyć eksperymentalny twór, w którym obcokrajowcy płacą za możliwość treningów oraz za udział w rozgrywkach. PPWSZ nie może awansować do fazy play-off i gra jest dla tej drużyny zabawą i możliwością rozwijania swoich umiejętności. Trenerem Podhala jest były selekcjoner reprezentacji Polski, Andriej Parfionow. Lepiej w spotkanie weszli goście, którzy częściej atakowali i wyszli na prowadzenie w 5. minucie za sprawą gola Dariusza Gaczoła. Nie minęło wiele czasu, gdy warszawiacy doprowadzili do wyrównania. Trafienie zanotował Kamil Floriańczyk, a asystował Jarosław Grzesik. Jeszcze przed przerwą, rywale ponownie pokonali naszego bramkarza. Po błędzie wcześniej asystującego legionisty, rezultat  na 2:1 podwyższył
Maksim Kondraszow.

Nie minęło 20 sekund drugiej tercji, gdy legioniści wyrównali wynik. Strzelcem okazał się Karol Szaniawski, a asystowali Rafał Solon i Ilya Vecher. Niestety w kolejnych minutach lepiej prezentowali się przyjezdni i wkrótce gola strzelił Maciej Kmiecik. W końcówce tej części gry trafienie zanotował jeszcze Damian Sulka i było 4:2 dla Podhala. Walki na tafli nie brakowało, tak jak nie brakowało zaczepek gości, którzy mogą sobie pozwolić na ewentualne dyskwalifikacje - nie grają o punkty. Z tego powodu w Warszawie zabrakło kilku przeciwników, którzy muszą odcierpieć kary za występki z poprzedniego spotkania.

Trzecia tercja to już popis legionistów, którzy zdominowali gości z Nowego Targu. Odrabianie strat rozpoczął Szaniawski, przy golu którego kluczowymi podaniami popisali się Vecher i Jakub Kubicki. W 48. minucie mieliśmy już 4:4, a niezwykle ważną bramkę zdobył Mateusz Wardecki, któremu dograł Rafał Solon. To właśnie były kapitan wyprowadził „Wojskowych” na prowadzenie, a asystą popisał się zawodnik, który obecnie pełni tę funkcję - Patryk Wąsiński. Szósty gol, który ustalił wynik. Akcja również rozpoczęła się od „Wąsa”, który podał do Kubickiego, a wszystko sfinalizował Grzegorz Rostkowski. Na niedzielę zaplanowano rewanż, który rozpocznie się na Torwarze II o godzinie 13:30.

Legia Warszawa - PWSZ Podhale Nowy Targ (1:2, 1:2, 4:0) 6:4

0 : 1 Dariusz Gaczoł ( Aleksei Uglov ) 04:25’
1 : 1 Kamil Floriańczyk ( Jarosław Grzesik ) 05:38’
1 : 2 Maksim Kondraszow 19:39’
2 : 2 Karol Szaniawski ( Rafał Solon, Ilya Vecher ) 20:19’
2 : 3 Maciej Kmiecik ( Szymon Kolasa ) 29:05’
2 : 4 Damian Sulka 37:21’
3 : 4 Karol Szaniawski ( Jakub Kubicki, Ilya Vecher ) 44:14’