Jacek Magiera: Celem jest awans do fazy grupowej

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

27-07-2012 / 16:21

(akt. 11-12-2018 / 03:07)

- Szachtior stworzył sobie wczoraj więcej okazji niż gospodarze. Białorusini nie wygrali jedynie przez słabą skuteczność i wykończenie. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić dobrze przygotowani fizycznie Austriacy, którzy po 45 minutach mogli przegrywać 0:3. SV Ried to mieszanka rutyny z młodością. Ton nadaje dwóch Hiszpanów - napastnik i boczny pomocnik. Stadionik jest malutki, ale ładny i kameralny - stwierdził Jacek Magiera, który wczoraj obserwował mecz Riedu z Szachtiorem Soligorsk.

 - Na pewno nie można zlekceważyć SV Ried, bo każdy z piłkarzy austriackiej drużyny coś potrafi. Musimy jednak wierzyć w swoje umiejętności, a mecze takie jak z Metalurgsem dodają pewności siebie. Priorytetem jest dla nas zdecydowany awans do kolejnej fazy eliminacji do Ligi Europy. 


- Na meczu z nami w Austrii będzie komplet publiczności. Miasteczko jest ładne, zadbane i sympatyczne, boisko również niezłe. Naszym celem jest awans do fazy grupowej Ligi Europy. Nie ma znaczenia kogo przydzieli nam los w kolejnych rundach. Trzeba awansować. Wyróżniłbym kogoś, ale nie zdradzę o kim mówię. 

Komentarze (7)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Nei
  • 0 / 0
Widziałem oba spotkania Riedu z Soligorskiem i w obu Białorusini wyraźnie lepsi, Ried może w tym dwumeczu stworzył sobie z 5 sytuacji strzeleckich. Spokojnie temat załatwimy w Austrii, tylko żeby obrońcy nie strzelali sobie sami bramek jak te 3 które padły z Metalurgsem.
Podpułkownik
  • 0 / 0
A wy myslicie ze ten Ried połozy się jak Metalurgs?

będzie ciężko zobaczycie
~on(L)y
  • 0 / 0
wbrew pozorom przeciwnicy z silniejszych lig moga byc latwieszymi przeciwnikami, gdyz zaczynaja znacznie pozniej sezon a i LE nie zawsze jest dla nich priorytetem
~Arel
  • 0 / 0
Jak trafią na Inter lub Liverpool to będzie lanie,Legia nie będzie rozstawiona a pół amatorów ograć grając o 1więcej to nie sztuka,Lech i Ruch miały trudniejszych rywali.
~Dzynek
  • 0 / 0
A co jak będziemy rozstawieni? Jednak szanse są znikome i mocno zależne od wyników spotkań III rundy. Ale o takiej odrobinie szczęścia marzę:)

W przypadku dolosowywania znowu dużo będzie zależało od koszyków. Obecnie to jest tylko gdybanie, co nie zmienia faktu, że nikt by nie chciał trafić na takie tuzy. Raczej lanie by nam nie groziło, bo oni na początku sezonu nie prezentują jakiejś wybornej formy.

Ważne, że pozostałe drużyny dalej przeszły. Ranking krajowy idzie w górę. Gonimy Danię i Austrię. Stracili po jednej drużynie w pucharach, a i sami możemy wyrzucić kolejną.
~Dzynek
  • 0 / 0
SV Ried to słaba drużyna i na prawdę nie ma się czego obawiać. W zupełności wystarczy zagrać tak jak wczoraj, żeby cieszyć się z łatwego awansu.

Taktyka całej drużyny jest bardzo łatwa do zatrzymania. Atakują praktycznie tylko skrzydłami, a szczególnie lewą flanką. Dogranie piłki do boku i wrzutka na pole karne. I praktycznie to wszystko. Stałe fragmenty to również tylko wrzutki, ale tym razem na rosłych obrońców. Jędrzejczyk powinien być maksymalnie skupiony i asekurowany, bo jego stroną będą starali się atakować. I należy wystrzegać się fauli na własnej połowie.

Gra w obronie ma duże luki. Obaj środkowi obrońcy to drewniane kołki. Zwrotność i szybkość to pojęcia im obce. Technicznie też są kulawi i przytrafia im się dużo błędów np. nie trafić w piłkę we własnym polu karnym. Za to dobrze grają w powietrzu. W obronie grają w pięciu, bo boczni def. pomocnicy schodzą do linii obrony. Ale to powoduje trudność w pilnowaniu spalonego i problemy z komunikacją. Pole do popisu będzie miał Kosecki. Raz, że lewy obrońca wysoko ustawia się, gdy mają piłkę i w momencie straty nie nadąża do obrony. Do tego łatwo go objechać. Dobrze jest grać przeciw nim na granicy spalonego i na prostopadłe piłki. Szybkość grania jest kluczowa.
~peja
  • 0 / 0
"wyróżniłbym kogoś, ale nie zdradzę o kim mówię" WTF ?! - co to znaczyć ? Jacuś dobrze się czujesz