Jacek Magiera: Jędrzejczyk najlepszym obrońcą w kraju

Marcin Szymczyk

Źródło: Warszawa.sport.pl

18-04-2013 / 08:28

(akt. 05-01-2019 / 10:16)

- Jesteśmy drużyną, która zawsze stara się atakować. Taki jest nasz styl gry, czyli ofensywne skrzydła. Wymienność pozycji między bocznymi obrońcami i pomocnikami musi być płynna. To wpajamy zawodnikom. Jędrzejczyk zaczął grać lepiej w ofensywie, ale dla mnie to nie jest zaskoczeniem. Już wcześniej widziałem w nim duży potencjał. Jest szybki, zdecydowany, potrafi wyprzedzać zawodników w pojedynkach jeden na jednego. Artur zmienił się też pod względem mentalnym. Pamiętam, że kiedyś każde niepowodzenie kończyło się u niego furią. Teraz jest spokojniejszy. Dużo mocniejszy psychicznie. Dostaje mniej kartek - mówi w rozmowie z Warszawa.sport.pl trener Jacek Magiera.

- Widzę go przede wszystkim na środku. To jego docelowa pozycja, na której długie lata może grać w reprezentacji. Moim zdaniem Jędrzejczyk to najlepszy obrońca w Polsce. Chyba pora zacząć poważniej patrzeć na niego w kontekście reprezentacji. To chłopak, który nigdy się nie załamuje. Z głębokich rezerw przebił się do podstawowego składu, osiągnął to ciężką pracą. Trzeba to docenić, bo to już nie jest tylko solidny ligowiec - dodaje "Magik" w rozmowie z Warszawa.sport.pl.

Komentarze (4)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~LLL
  • 0 / 0
Też uważam, że Jędza to najlepszy obrońca w lidze. Oby dalej się rozwijał
Major
  • 0 / 0
Jeszcze tylko mgły brakuje na stadionie Legii i kolejnych opinii, że Legia to ruski klub.
~Mac
  • 0 / 0
a co to ma do Jędrzejczyka?
~do MAC (ironia)
  • 0 / 0
a to, ze gra w klubie forowanym przez caly swiat i q ogole zawsze gra przed Lechem przec co skauci widza go wczesniej niz Kaminskiego a to jest nie fair bo Kaminski nie ma takich samych szans na transsfer i w ogole Legia oszukuje i kreci i jest bee