Jacek Magiera: Kiedyś wrócę do Legii

Marcin Szymczyk

Źródło: Wirtualna Polska

03-10-2015 / 18:45

(akt. 04-01-2019 / 13:18)

- Odchodząc z Legią nie żegnałem się z Łazienkowską. Wiem, że do Legii jeszcze kiedyś wrócę. To jest takie zawieszenie pracy mojej osoby w Legii. Mam kilka rzeczy do wykonania w czasie tego zawieszenia i spokojnie do tego podchodzę - mówi Jacek Magiera w programie "Pressing" prowadzonym przez Michała Kołodziejczyka.

- Gdybym otrzymał propozycję prowadzenia Legii, to byście wtedy poznali moją odpowiedź. Teraz nie ma sensu spekulować o takich rzeczach, taka propozycja z ust prezesa Bogusława Leśnodorskiego z pewnością nie padnie. Dziś nie jestem już w klubie, nie jestem wewnątrz. Patrzę na Legię z perspektywy kibica i nie wiem dokładnie dlaczego Legia wpadła w kryzys. Problem na pewno jest złożony, na przygotowanie zawodnika składa się wiele zmiennych. Dlatego nie podejmę się na odległość diagnozowania kłopotu Legii. Jestem trenerem i mam swoją etykę, która mi na taką ocenę nie pozwala. Nie jestem od tego odpowiednią osobą. Są dziennikarze, eksperci.


- Odkąd odszedłem z Legii zainwestowałem w swój rozwój. Byłem w Hannoverze, obserwowałem jak zespół z Bundesligi trenuje i pracuje. Dyskutowałem z trenerem Kowalczukiem – światowej klasy fachowcem od przygotowania fizycznego. Miałem propozycje z 4 czy 5 z klubów I i II ligi by objąć zespoły. Chciałem jednak odpocząć, nabrać dystansu. Nie mam ciśnienia by za wszelką cenę brać ofertę z jakiegoś klubu i wyjeżdżać z Warszawy. Mam czas dla dzieci, dla rodziny – potrzebowałem tego bardzo.


- Czytałem, że z Legią ma się pożegnać trener Henning Berg. Właściciel klubu może w każdej chwili dokonać korekt czy zmian – takie jego prawo. Tak było w 2013 roku gdy Jan Urban stracił pracę będąc na pierwszym miejscu w tabeli. Tak może być i teraz. Jeśli do tego dojdzie, to jako obserwator będę musiał to zaakceptować. Ja z Henningiem Bergiem przez półtora roku spotkałem się może 2, może 3 razy. To co miałem mu do powiedzenia, to powiedziałem. Były to może nie burzliwe dyskusje, ale konstruktywne. Byłem przy Łazienkowskiej od 18 lat, znałem podstawy akademii i wielu jej zawodników. Starałem się walczyć o dobro zawodników i nasze wizje trochę się pokrywały. On decydował w klubie o wielu sprawach i miał do tego pełne prawo. Był jednak w klubie sporo krócej niż ja i oczekiwałem, że będzie korzystał z mojego doświadczenia w kwestii młodzieży i jej wprowadzania do I zespołu. Przez wiele lat to robiłem. I skoro klub zrobił mnie koordynatorem najstarszego rocznika juniorów, skoro wiem jak ważny jest moment przejścia do seniorów, to miałem prawo głośno mówić, gdy cos w tym aspekcie mi się nie podobało. Swoje zdanie wyrażałem przy zamkniętych drzwiach czyli przy dyrektorze sportowym i przy Henningu Bergu.

Całą rozmowę z Jackiem Magierą można obejrzeć w tym miejscu.

Komentarze (12)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~jaa
 • 0 / 0
Magiera to jest naprawdę klasa człowiek. Mimo iż z Bergiem mu było nie po drodze, znał klub od podszewki i Berg jest teraz łatwym celem, to nie skrytykował, bo "ma za mało danych".
Jakże to różne jest od tych wszystkich "Legionistów" jak Kowalczyk, Kaźmierski, Dziekanowski, którzy wyłaniają się tylko jak trzeba ugryźć i wszystko wiedzą najlepiej...
~Wladekkkk
 • 0 / 0
Niby ok trener, fachura itp ale rezerwy ledwo punktowały. Ja bym na jego miejscu wybłagał kucharskiego o wsparcie i jak by sie udało poszedł do szkoły trenerów niemieckiej ligi i dopiero potem wracał. No i psycholog.
~Wladekkkkk
 • 0 / 0
I żeby nie było - wywalenie Magica przez fochy Berga to był poważny symptom zgnilizny. Mam nadzieje ze jutrzejsze wycięcie wrzoda naprawi klub a Magic Jeszcze sie trochę w spokoju doszkoli i potem wróci koordynować młodzież a moze i 1 drużyne za kilka lat.
~adalione
 • 0 / 0
Cóż, to finalnie zwolnienie Pana Magiery jednak pokazuje jak na początku właściciele się w Trenerze Bergu zabujali...
Nawet głowy leciały w klubie jak coś HENINGOWI nie podpasowało.
~pio
 • 0 / 0
Jacek ale ty słaby jesteś wiec nie wracaj, bo po co, zamęt robić ?
~już
 • 0 / 0
nie wracaj miernoto...
~(L)ukasz
 • 0 / 0
Troche szacunku dla Legendy Legii Paziu!
2-3 razy w ciągu 1,5 roku Berg spotkał się z trenerem rezerw...zajebiście..
~tsetse
 • 0 / 0
Magiera już dostał propozycje pracy z Rakowa Czestochowa. Właśnie zwolnili Mroczkowskiego.
~poloop
 • 0 / 0
Jacek ! a po co ty chcesz wracać?
~nolata
 • 0 / 0
Jacek dobrze pojechałeś łysemu i niczego nie żałuj.Do zobaczenia z dzieciakami w parku na fortach bema.
~btbw
 • 0 / 0
udowodnij, żeś dobry trener.

wtedy wracaj.