Jacek Magiera o debiutantach w jedynce

Marcin Szymczyk

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

25-07-2014 / 09:21

(akt. 08-12-2018 / 13:10)

Ostatnio w pierwszym zespole Legii zadebiutowali m.in. Adam Ryczkowski, Mateusz Wieteska i Bartłomiej Kalinkowski. O całej trójce opowiada na łamach "Przeglądu Sportowego" trener rezerw Jacek Magiera. - Adam Ryczkowski jest odporny psychicznie, co widać było po ostatnim meczu ligowym Legii z PGE GKS Bełchatów, kiedy jako jeden z niewielu piłkarzy wyszedł do dziennikarzy. Zresztą olbrzymi nacisk kładziemy na przygotowanie mentalne młodych chłopaków. Jeśli chcą grać w piłkę na wysokim poziomie, muszą radzić sobie z presją. To podstawa - ocenia Magiera.

- Ryczkowski ma za sobą bardzo trudne pół roku. Występował w trzeciej lidze, centralnej lidze juniorów i reprezentacjach młodzieżowych. Można powiedzieć, że w moim zespole za bardzo się nie wyróżniał, ale to chłopak o olbrzymim potencjale. Moim zdaniem najlepiej prezentuje się jako środkowy napastnik, ale na skrzydle również sobie radzi.


- Bartek Kalinkowski jest bardzo inteligentnym człowiekiem. Umie się wysłowić, a przy tym to przystojny facet. Mentalność to mocna strona Kalinkowskiego. Jest przy tym zdyscyplinowany taktycznie, potrafi wyprowadzić piłkę. Na razie występuje w środku pomocy, ale wróżę mu przyszłość w roli środkowego obrońcy. Jego problem polega na tym, że czasami nie przyjmuje do siebie uwag i opinii trenerów. Dopiero po czasie potrafi przyznać rację osobom bardziej doświadczonym.


- Mateusz Wieteska jest bardzo młody, ale zasłużył na szansę. W mojej drużynie zawsze liczy się przede wszystkim aktualna forma. Kiedy wystawialiśmy Mateusza w trzeciej lidze, niektórzy pukali się w czoło. Nie przejmowałem się tym i dzisiaj Wieteska gra w ekstraklasie. Ma kilka atutów, m.in. dobre wyprowadzenie piłki i przerzut. Jest bardzo spokojny w swoich interwencjach, ale musi jeszcze pracować nad grą głową.


W kadrze Legii zgłoszonej do rozgrywek ekstraklasy znajduje się obecnie aż 42 piłkarzy. Niewykluczone, że w najbliższych meczach okazję do zaprezentowania umiejętności dostaną inni.

Komentarze (17)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~z
 • 0 / 0
Teraz wiadomo czym kieruje się trener Legii II przy doborze zawodników. Zawodnik powinien być przystojny i być dobrym mówcą. Te cechy jako pierwsze wymienia trener w przypadku zawodnika. Nie jest najważniejsze co potrafi jako piłkarz i jak prezentuje się na boisku. W sumie Akademia i Legia II "produkuje" takie same egzemplarze piłkarskie, średniego poziomu. Więc najwięcej szans na grę mają ci których trener wybierze jako przystojnych i umiejących wysłowić się. Grunt to mieć gadane, jak mówił pewien jąkała.
~sebol
 • 0 / 0
Kompromitujaca wypowiedź pana trenera.Zawodnik przystojny i umie sie wysłowić-po takiej wypowiedzi chyba juz nikt na niego nie postawi.....bo w piłke chyba grac nie potrafi.
~agawg
 • 0 / 0
Trener delikatnie dał do zrozumienia, że Kalinkowski to nie materiał na piłkarza, a co najwyżej dobrą twarz na reklamówkach jakieś lodziarni.
~awggaa
 • 0 / 0
Kalinkowski - umie się wysłowić przystojny + nie słucha się trenerów
Taki o to piłkarzjest lansowany na Legii hahaha
~inżynier Sobieryba
 • 0 / 0
dyplomatyczna nawijanka ale tak najkrócej mówiąc Magic doskonale wie, że tych trzech skierowano do jedynki z przyczyn pozasportowych
( Ryczkowski się niczym nie wyróżnił, Kalinkowski powinien w ogóle zmienić pozycje......)
~dd
 • 0 / 0
kurde Magierze chodziło o to, że jest przystojny to lachony będzie ściągał na stadion - dla mnie dobrze bo przynajmniej będzie na co popatrzeć na trybunach a nie na wasze puste, łyse łby!:D
Skoro Magic poruszyl temat, to mam pomysł na ściągniecie wiekszej ilosci fajnych lasek na trybuny Legii. Przed meczami odbywalby sie plebicscyt kobiet, ktory z pilkarzy jest przystojny i trzech najbardziej przystojnych z Legii i np. z Craxy przed meczem zamiast rozgrzewac sie z reszta druzyny, rozgrywali mini mecz: Boysband Legii z Boysbandem Craxy, trzech na trzech, bylyby piski kobiet na trybunach i lepsza frekwencja.

Szkoda, ze nia ma "Eli" w tym watku, wytypowalaby Legijny BoysBand, pewnie bylby to Astiz (bo interesowala sie nim kiedys Doda), Rado by chyba nie mial szans.
"Przystojny"? Oj, Magic....

"Bartek Kalinkowski jest bardzo inteligentnym człowiekiem(...) nie przyjmuje do siebie uwag i opinii trenerów".

Może faktycznie jest inteligentny, więc nie przyjmuje do siebie uwag trenera. Jak uwagi trenera są marne, to inteligentny człowiek gra swoje, a nie kieruje się uwagami trenera.
~Prawnik stojący z boku
 • 0 / 0
Jeśli porady Magiery są takie jak jego wypowiedzi, to może i dobrze, że Kali ich nie przyjmuje do wiadomości.
~(L)
 • 0 / 0
Magic chciał dać do zrozumienia że chłop się nie nadaje
~Banshe
 • 0 / 0
Absolutnie Magiera mnie jako trener nie przekonuje takimi wypowiedziami tylko mnie w tym utwierdza jak w ocenie piłkarza można mówić że jest przystojny i wygodny dlatego będzie z niego dobry np obrońca. Może i ma dobre podejście do wychowywania tych dzieciaków ale trenerem to chyba jest słabym. Zobaczymy jak mu pojdzie w tym sezonie ale wydaje mi się ze przed nim to jeszcze bardzo dużo lat pracy.
~Banshe
 • 0 / 0
"Wygadany" miało być przepraszam autokorekta zadziałała :)
~mar
 • 0 / 0
"Bartek Kalinkowski ... Na razie występuje w środku pomocy, ale wróżę mu przyszłość w roli środkowego obrońcy."
To kiedy on będzie obrońcą, po 30tce?
~lubiepiwo
 • 0 / 0
nieważne! ważne, że jest przystojny, inteligentny, umie się wysłowić i nie słucha trenerów...
~arekd
 • 0 / 0
Przystojny facet? Umie się wysłowić? To dziś rozumiem niezbędna cecha piłkarzy i kwintesencja piłkarskiego kunsztu? A grać trzeba umieć???
Sierżant
 • 0 / 0
Przystojny Bartek się nie slucha ?
Oj,Jacus,Jacus !!
~oic.
 • 0 / 0
Miejmy nadzieje, że już eksperymenty z młodymi się w tym sezonie skończyły(no może jeszcze w PP zaliczą jakiś znaczący epizod) i zaczniemy grać na poważnie w lidze.