Jacek Magiera: Radović może zagrać na dziewiątce

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

02-03-2017 / 12:51

(akt. 07-12-2018 / 10:52)

- Po tym początku rundy wiosennej widzę w zespole złość, ale widzę też spokój gdyż wiemy, co mamy robić. Musimy poprawić nasze poczynania, jeśli chodzi o skuteczność. Pracujemy nad tym. Wiadomo, że drużynę i formę zawsze ocenia się przez pryzmat zwycięstw i liczby strzelonych goli. Jesienią odkąd jestem trenerem strzelaliśmy rywalom po 4 po 5 goli, ale wszyscy wiedzieliśmy, że będzie to trudne do powtórzenia wiosną. Teraz zdobywamy jedną bramkę z Arką, jedną z Termaliką. W trzech meczach zdobyliśmy 4 punkty i to nas nie zadowala, ale wiem, że takie sytuacje się zdarzają. Jesteśmy drużyną doświadczoną, która bierze na siebie ciężar zdobywania punktów. I będziemy to robić. W piątek jest dobre spotkanie do tego, aby w końcu zapunktować. Trzy punkty na wyjeździe i gramy dalej - mówi trener Legii Jacek Magiera, przed meczem w Lubinie w Zagłębiem.

Czy możemy spodziewać się zmian personalnych w Lubinie?


- Tak, zmiany będą w porównaniu do spotkania z Termaliką – z kilku powodów. Zawodnicy wracają po urazach. Wykluczony jest jedynie udział Jakuba Rzeźniczaka, on nie poleci z nami do Lubina. Pod znakiem zapytania stoi występ Michała Kucharczyka. Dziś wyjdzie na trening i zobaczymy jak będzie reagował na obciążenia, jak będzie się czuła jego noga.


Kiedy możemy się spodziewać w składzie Daniela Chimy Chukwu?


- Wtedy, gdy wywalczy sobie miejsce w podstawowym składzie. On przyszedł do nas na początku okresu przygotowawczego i musi potwierdzić swoją dyspozycję na treningu. Jeśli będzie dawał drużynie coraz więcej, to będzie grał. Jest brany pod uwagę przed jutrzejszym spotkaniem. Ale czy z nami poleci, zdecydujemy po treningu.


To co się teraz dzieje, to najtrudniejszy moment, odkąd przejął trener Legię?


- Nie wiem czy najtrudniejszy, na pewno inny. Jesienią byliśmy rozpędzeni, ale to już historia. Ja nią nie żyję i nie zamierzam do niej wracać. Być może będąc na emeryturze, będę wracał do wspomnień, ale dziś trzeba się skupiać na teraźniejszości i przyszłości. Liczyliśmy na inny start. Ale tak się nie stało. Gdybyśmy w ostatniej minucie w Amsterdamie zdobyli bramkę, albo strzelili gola na 2:1 z Termaliką – to odbiór zespołu byłby zupełnie inny. Ocenia się jednak przez pryzmat zwycięstw. A nikt nie pamięta, że podobny mecz jakościowo jak z Termaliką zagraliśmy po meczu z Realem z Cracovią czy po spotkaniu z Borussią ze Śląskiem. Różnica jest taka, że tamte mecze wygraliśmy i nikt nie pamięta o stylu. Ale wyjdziemy z tego, damy sobie radę. Nie czujemy niepokoju, cały czas jesteśmy w grze.


Margines błędu już się wyczerpał wiosną?


- Wszyscy patrzymy na zespół przez pryzmat początku rundy. Ale ja trenerem byłem w 13 spotkaniach. 9 z nich wygraliśmy, 2 zremisowaliśmy i 2 przegraliśmy. Mamy dziś 7 punktów straty i będziemy gonić czołówkę. Gdy obejmowałem drużynę mieliśmy 10 punktów straty do lidera, teraz mamy 7, a mieliśmy już 5, mogliśmy mieć 2, ale nie wykorzystaliśmy swojej szansy. W sporcie tak jest i liczy się to, co jest na końcu, a nie to, co w środku rundy. Dajcie nam popracować, okażcie więcej cierpliwości. Niech ci, którzy jutro wybiegną na boisko będą mieli okazję do wykazania się. Zobaczymy co będzie dalej, ale z optymizmem patrzymy w przyszłość. Chcemy wrócić do dyspozycji jesiennej, ale to jest już trochę inny zespół. Mamy nowych zawodników, których trzeba wkomponować w zespół.


Wiele mówi się o napastnikach, o skuteczności W tym roku najlepszym strzelcem zespołu jest Miro Radović. Jest brana pod uwagę opcja aby przesunąć go do linii ataku?


- Jest taka opcja brana pod uwagę. Być może tak się stanie już w piątek w Lubinie. Ale to nie jest jedyna możliwość. Z pewnością siła ofensywna zespołu jest spora. Poza napastnikami, którzy odeszli, taka sama jak w zeszłej rundzie. Potrzebujemy egzekutora, który zagwarantuje nam 10-12 goli w rundzie i my wciąż takiego napastnika szukamy. Liczę na Rado, tak samo jak liczę na Hamę, Vako, Gui czy Necida i wszystkich piłkarzy ofensywnych. Mam nadzieję, że wezmą na siebie ciężar strzelania goli i będą to robić. Czasem jedna sytuacja decyduje o tym czy mecz się wygrywa czy też nie. Teraz najważniejsze jest byśmy punktowali, wygrywali i gonili czołówkę. Natomiast prawdziwą walkę obejrzymy w ostatnich siedmiu spotkaniach na przełomie maja i czerwca. Miro może zagrać na „dziewiątce”, ale dziś tego nie zdradzę by nie ułatwiać zadania Piotrowi Stokowcowi w Zagłębiu Lubin. 

Komentarze (147)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Jak słucham wywodów Magiery to naprawde skóra mi się jeży - mówi ze szkoda ze nie może grac Rzeźniczak, to ja pytam na jakiej pozycji bo przecież Dąbrowski gra bardzo dobrze, a o Pazdanie nie będę wspominał.
Podpułkownik
 • 0 / 0
jak Chukwu sobie wywalczy miejsce to będzie grał. ma zaległości. NO CO ZA TEKST;; Pytam się '' PO KIEGO GRZYBA GO TU ŚCIĄGANO.''
~taa
 • 0 / 0
Rado na szpicy brzmi jak desperackie wołanie o pomoc.W klubie są nominalni napastnicy - robią tu za statystów czy mogą wnieść cokolwiek do gry zespołu?
Po takich wypowiedział coraz ciemniej to widzę.
~Bo
 • 0 / 0
To najbardziej zabawna opinia jaką ostatnio słyszałem. "Siła ofensywna zespołu poza napastnikami którzy odeszli, jest taka sama jak w poprzedniej rundzie"
To olbrzymia różnica panie Jacku i dlatego właśnie siła ofensywna nie jest taka sama. Jak pana jeszcze przekonać?
~gine kolog
 • 0 / 0
zawodnicy przede wszystkim muszą odzyskać świeżość w kroku
~sosnowiec
 • 0 / 0
Jest wyjazd do lubinia?
~1500
 • 0 / 0
Panie PO. Trenera. Może i morze. Jak z góry pozwolą. Stanisław wróć. Legio bądź wielka.
~Fan Kazimierza D.
 • 3 / 0
Przygotowania zostały zawalone.Zawodnicy są zarżnięci, nie mają świeżości. Młody trener bardzo chciał ale wyszło jak zawsze.Łatwiej jest dopracować niedotrenowanych niż przetrenowanych piłkarzy.Jeszcze dostaniemy w plecy z trzy mecze ale potem będzie lepiej.Szczyt formy osiągniemy na 37 kolejkę. Nie winiłbym tylko trenera. To co wyczynia pan Żewłakow to amatorka. Gość rozegrał w reprezentacji 100 meczów a nie potrafi odróżnić piłkarza od drewna. Chyba że prowadzi biznes
~Spejson
 • 0 / 1
Boguś wyłączył telefon i pije:-D
~L
 • 0 / 0
Takie pomysły z Rado na 9 są potwierdzeniem że coś jednak nie gra i jest daleko od ok, co Pan trener zdaje się twierdzi. Więc analiza wyciąganie wniosków etc i temu podobne wypowiadane ciągle bzdury . sprowadza się do tego że mając kilku nominalnych napastników będziemy przekwalifikowywać na napastnika typowego pomocnika, który tam się najlepiej czuje i najwięcej tam daje drużynie i to w ...trakcie sezonu?! No to ciekawie się przygotowaliśmy do sezonu pod każdym względem!
Starszy kapral
 • 4 / 0
temat stary jak świat, historia zatacza krąg.
Czy jestem skażani na taki scenariusz cyklicznie co parę lat ?
Wiosna świetne mecze w kl. do UEFA ( chyba wtedy tak to się nazywało)
z turasami i ruskimi jeszcze lepsze mecze w fazie grupowej z arbami a może z żydami dobra pies ich trącał.
Ważne ze w fazie pucharowej gramy z cholera to chyba Benfica cz Sporting ?
Niby taki sukces a nazwy drużyn mi po wylatywały z głowy.
No i co w ziemie zarząd z prezesem sprzedaje Rybusa, Komorowskiego ....
3 podstawowych zawodników wyjętych jak kręgi z kręgosłupa i wszytko się sypie, drużyna bez polotu i tlenu nie ma awansu i Mistrza.
Teraz Lustrzana sytuacja Skorza poległ czy Megic da rade ?

Ale sedno sprawy w Klubie P. Bogusław mówi ze uczą i wyciągają wnioski z porażek.
Z tej aby w zimie nie sprzedawać nie mogą nic wywnioskować.
Kurcze ja wiem ze zawodnik itd ale można chyba skonstruować tak umowy itd. aby nie dochodziło do takich sytuacji.

I chyba należy tu szukać przyczyń a przygotowania swoją drogą.
Take moje "małe" spojrzenie.
~Olo
 • 1 / 0
Bo Bogus nie chce hamować kariery piłkarzom. Szkoda, że hamują kariere np Broziowwi, Kucharczykowi, Kopczynskiemu.
~RioBravo
 • 1 / 0
Bardzo trafne Kolego.
Zbyt mocna kadra żeby przyczyn porażek szukać w sprzedaniu dwóch podstawowych zawodników, Prijović nie był podstawowym. Teraz brakuje zaangażowania, walki, pressingu i agresji, po takim przygotowaniu do sezonu Niko by sie zablokował i nic nie strzelił, jesienią mieli pomysł na kreowanie akcji, a teraz? Prawo, lewo, prawo, lewo i do tyłu.
Panie Trenerze, jak najszybciej Rado na "dziewiątkę", Vako na lewe skrzydło, gra o niebo lepiej niż jesienią, potrzebuje więcej minut a szkoda go marnować na ławce, A Rado to klasa sama w sobie, kiedy trzeba to rozegra, kiedy trzeba to wróci, a w polu karnym jest kilerem.
Generał dywizji
 • 3 / 0
Vako gra wyłącznie pod siebie, drybling aż do zgubienia piłki, co to daje drużynie? Nie wiem.
To chyba nie oglądałeś wiosennych meczy, jesienią faktycznie tak było ale nie teraz, to znaczy że Vadis też gra pod siebie skoro często wchodzi w dryblingi?
Generał dywizji
 • 3 / 0
Pietrek, to napisz proszę, co to dało drużynie?
Jakieś kluczowe podanie, asysta, wywalczony karny, dośrodkowanie... pokaż coś chłopaku, co da się obronić. Tak po prostu - przedstaw korzyść dla zespołu z przebywania na boisku Vako i dla naszego klubu, z którego, pamiętajmy, po sezonie odejdzie.
Wystarczyło oglądać mecze Legii na wiosne. a kto miał asysty i kluczowe podania na wiosne? fuksem Necid, czy wolny Guilerme? człowieku, zobacz jak piłka Vako sie trzyma, nie jestem jakimś jego zwolennikiem, ale widze co sie dzieje, chcesz to bądź za Rado na skrzydle i trzymaj Necida w ataku albo daj Kucharczyka do ataku, ewentualnie Hammalainen ale według mnie i tak Rado sie broni w ataku a Vako na lewym skrzydle, bo niby kto inny? Chyba że wolisz płakać że transferów nie było.
@macmon

Korzyści nie ma żadnych. Poza tym, najzwyczajniej w świeci Legii nie stać aby wykupić tego zawodnika. W tym miejscu wypada zgodzić się z panem Mioduskim który mówi, że wypożyczanie zawodników na których wykupienie nas nie stać mija się z celem.
HighDraw Korzyść w wypożyczeniu dobrych zawodników jest taka, że zwiększają rywalizację i słabsi albo młodsi piłkarze mają od kogo brać przykład i z kim rywalizować na treningach,

Macmon Przedstaw więc swoją wizję taktyczną na mecz z Zagłębiem i kandydata na trenera skoro Magiera sie nie nadaje, tylko skoro ktoś zwalnia trenera po 3 nieudanych meczach to brawo.
Pułkownik
 • 0 / 0
Vako umie wszystko... poza podejmowaniem dobrych decyzji w odpowiednim czasie.
Pilkarz na zespol z kontry i tyle.

A czy byl sens go wypozyczyc? Ja mysle ze mial ot rece i nogi. Gdyby to on strzelal gole Realowi czy Borussi to moglismy na nim ladnie zarobic.
No ale patrz wyzej ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Czyzyk
odpowiadam, bo zawodnicy byli w optymalnej formie, nawet jak co niektórzy nie grali na swoich nominalnych pozycjach, teraz okres przygotowawczy padł jak Gołota po uderzeniu, nie widzę jednego zawodnika w formie takiej jak była jesienią, a to dziwne bo mamy ich ze 30:), to że tak grali to w 85% ich aktualna forma a nie cudowna myśl szkoleniowa Magiery i żeby nie było coś tam zrobił po to mu płacą, ale co zrobił w okresie przygotowawczym to nie mam pytań
Podporucznik
 • 1 / 0
Jeśli faktycznie ich przeciążył to w końcu musi to odpuści i wróci ta świeżość. Żeby tylko nie za późno. Na razie wszyscy zachwycają się Lechem i Lechią ale kto wie co będzie za 2 miesiące. Może im wtedy zabraknie tlenu. Ocenimy po rundzie. I tak już z tym nic teraz nie zrobisz. Oni wiedzą o co grają
~lob
 • 0 / 1
wszystko mi jedno kto...niech nawet i Cierzniak zagra na dziewiątce............abyśmy wygrali...
Cobus

Oglądałem chukwu w sparingach i nie wyglądał gorzej od Necida. O ile Necid wgl jest niewidoczny na boisku o tyle chukwu chociaż się pokazywał na pozycję i czasami schodził na skrzydło.
Myślę że może być coś z konfliktem na rzeczy bo Magiera ostatnio dziwne decyzje podejmujesz...

A co powiesz o kopczynskim kapitanie? Dla mnie kapitanem powinien być najlepszy piłkarz w drużynie tak jak w kadrze narodowej.
Kapitan to ma bym wzór do naśladowania a nie zwykły drewniany kopacz
Plutonowy
 • 0 / 0
A wg mnie Chukwu wyglądał gorzej w sparingach,co dostał to stracił, nie umiał się przepchać, nie tworzył żadnego zagrożenia
Generał broni
 • 2 / 0
@futbolplayer

Mam podobne odczucia, że Magiera niektórych piłkarzy foruje na silę. Zostawiając na boku pozaboiskowe wyczyny Langila odstrzelił go od razu po pierwszym meczu ze Sportingiem. Chukwu niby nieprzygotowany czy aby na pewno? Pracuje od początku na zgrupowaniach w tym roku i nie chce się mi wierzyć, że zawodowy piłkarz w tym czasie nic nie nadrobił, no bez jaj. Kolejny piłkarz - Nagy, na Węgrzech uznawany za duży talent, a u nas przegrywa z Szymańskim, z dzieciakiem bez doświadczenia i z posturą chłopca z gimnazjum. Z Necidem robi to samo co robił Hasi np. z Vako czyli z marszu od razu pierwszy skład.
Co do ulubieńców to widać, że jest nim kontuzjowany kolega z boiska - Rzeźnik, który nie gra obecnie tylko ze względu na kontuzję. Niemiłosiernie ciągnie za uszy Kopczyńskiego, któremu nawet daje opaskę kapitana. Kopczyński jest to fajny chłopak ale nie na Legię, podejrzewam, że nie załapał się by do połowy drużyn z dupoklasy. Jest to poziom niżej niż Łukasik, który orłem nigdy nie był.
Cały czas powtarzam granie przeciwko Hasiemu się skończyło tak jak efekt nowej miotły i niestety ale widać, że nasz trener ma jeszcze sporo nauki przed sobą.
Generał
 • 0 / 1
Rany...aż oczy bolą od czytania takich rzeczy.
Kto oglądał ostatnie sparingi, to widział, w jakiej formie jest Chukwu i jak daleko mu do piłkarzy z podstawowego składu.
Necid gra od początku, bo jest klasyczną 9 i podstawowym reprezentantem Czech i musi się zrozumieć z kolegami. Przypominam, że Odidja przez 2 miesiące dochodził do formy meczami zanim osiągnął świetny poziom.
Z forowaniem Rzeźniczaka to jakiś żart, a jak przydatny to obrońca pokazał to w meczu ze Sportingiem i w ligowych pod koniec jesieni. Naturalnie jest partnerem do środka obrony obok Pazdana, bo przy Dąbrowskim póki co jest radocha, że zagrał 2 mecze przyzwoicie.
Bilans 8-1-1 i brak porażki u siebie w Europie z bardzo dobrymi drużynami to efekt nowej miotły, a mecze z Ruchem i Termaliką, której nigdy nie ograliśmy to wyznacznik?
Litości!
Major
 • 1 / 0
Magiera odkrył Amerykę. Już z Niecieczą Radovic powinien grać w ataku, a Necid siedzieć na ławce. Serb ma coraz mniej szybkości i dynamiki, ale dysponuje dobrą techniką i umie się znaleść pod bramką.
~TOMASSO36
 • 0 / 0
A ja trochę ofensywnie. Legia tiki-taka. Malarz
Jędrzejczyk Pazdan Dąbrowski Houlusek
Moulin Gui
Radović Vadis Chukwu
Hama
Generał dywizji
 • 0 / 0
futbolplayer
Magiera ma kilka sporych rysek i wpadek z taktyką i pewnie sam już o tym wie.Na pewne sprawy w klubie jest za kródki , ale nie możemy obwiniać człowieka za wszystko co tam się dzieje .Nie znamy wszystkich faktów , dziwię się jak ty dlaczego gramy dwoma defensywnymi gdy jeden z nich gra tak jakby go nie było na tej pozycji .Z Chukwu faktycznie jest dziwna sprawa , ale sytuacja powinna być odwrotna .Chrupek gra a Czech dochodzi do formy .Może Chukwu stracił cierpliwość i coś chapną do magika a ten go uziemił ?
~The Bill
 • 3 / 0
What does "kródki" mean?
Plutonowy
 • 2 / 0
Ja bym się nie doszukiwal, po prostu Chukwu jest bardziej nieprzygotowany do rundy niż Necid, co było widać w sparingach i na całym obozie.
Generał broni
 • 0 / 0
W ogóle w Legii można teraz sporządzić tabelkę, kto jest najbardziej nieprzygotowany do rundy.
Generał brygady
 • 4 / 0
Co niektórzy pisali juz o nim polski SIr.A.Ferguson....
Ameryki pewnie nie odkryje,ale głównym problemem sa przygotowania do rundy a tak po prawdzie polska mysl trenerska.Nie sposob zauwazyc ze narazie najlepsza pilke gra druzyna( chorwata),potem lechia(niby trener Polak)ale nie pobieral nauk w slynnej szkole oraz co dziwne wynalazek z 4 ligi hiszpanskiej.Reszta to po prostu zalosne ociezale bieganie bez ladu i skladu.Mamy jeszcze 2 w tzw obcych w slasku i piascie ale oni juz tyle sa w eklapie ze przeszli tym badziewiem.
Teraz trzeba poczekac czy to co Legia grala na jesien to zasluga JM czy jednak BH albana.
Tylko na co czekac z drugiej strony.Przez dwa zgrupowania nie wykrastylizowala sie tzw.pierwsza jedenastka i niech nikt nie mowi ze to wina kontuzji po akurat Ci kontuzjowani grali na jesien.
Co mecz to inna jedenastka .
I taka mala prosba o odpowiedz.Powiedzcie jak wygladalo ogladanie nadzieji wegierskiej pilki skoro zostal zakupiony pol roku temu,walczyli zeby przyszedl na zime i nagle okazuje sie ze jeszcze nie zagral.Czyzby skauting you tube???
Do tych co bronią Magiery...

1. Czemu Necid dostaje szanse a Chukwu je popcorn na trybunach? Przecież ten Necid to drewno a my jeszcze pomagamy mu złapać formę przed powrotem do Turcji.
2. Po co gramy 2 defensywnymi pomocnikami skoro i tak tracimy bramki? Kopczynski z Ajaxem był wolniejszy niż gracz z piłką,a Jodlowiec rozdawał piłki rywalom jak karty na stół w kasynie.
3. Dlaczego Magiera zgodził się na takie transfery? Ponoć Żewłakow wszystko z nim uzgadnial wiec tez miał wpływ na ten szron.
4. Próba dla Magiery było przygotowanie indywidualne drużyny i jak wypadł? Drużyna nie jest przez niego przygotowana do gry co 3 dni ledwo czlapia.
5. Dlaczego nie gramy pressingiem w ogóle? czemu znów gramy dzidy do przodu?
Podporucznik
 • 0 / 0
1. Chukwu jest w jeszcze gorszej formie niż Necid

2. Ta taktyka dała zajebiste wyniki na jesieni więc to nie wina przestawienia jednego gościa tu czy tam.

3. Widocznie inne kandydatury były gorsze po a tym trochę za wcześnie żeby oceniać ich po 4 meczach.

4. Patrz punkt 3 (ocenimy po sezonie jak przygotował)

5. W meczach z Ruchem i Termalica nie została zagrana ani jedna dzida (cały czas klepali wokół pola karnego z marnym skutkiem)
Generał broni
 • 0 / 0
Nie prawda w meczu z Ruchem latały dzidy głównie niecelne od Dąbrowskiego, nawet raz od pazdana, z Niecieczą nie ale też i przeciwnik słabiej atakował.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Koledzy do puki jest cień szansy na Mistrzostwo Polski to trzeba walczyć i dopingować !! .Wiadomo nasza cierpilwość ma swoje granice , ale jest się z klubem na dobre i złe.Fakt nie do podważenia jest taki ,że dali cała w okienku zimowym .Pewnie ci co piszą , że przez tarcia na górze mają dużo racji .Nikt nie chce odpowiadać za wydawanie nie swoj kasy. Po zminie władzy mógłby za to beknąć .Miejmy nadzieję ,że tek konfikt zostanie zakączony i spowrotem wrócimy na odpowiednie tory !
~The Bill
 • 1 / 0
What does "do puki" mean?
~GDZIE TE TRANSFERY
 • 2 / 0
Wioska nam niemal spusciła łomot więc spuść gościu z tonu
Młodszy chorąży
 • 0 / 2
Malarz - Jedrzejczyk Dabrowski Pazdan Hlousek - Kopczynski Moulin Vadis - Guihlerme Radovic Kucharczyk Poki co inaczej tego nie widze. Vako poza składem bo jego gra to sztuka dla sztuk, Necid niech troche potrenuje. Chukwu i Nagy nie mam zdania bo nie jestem trenerem.
Podporucznik
 • 0 / 0
Też to tak widzę. Wątpliwy jest tylko Kuchy bo ma jakiś uraz ale mam nadzieje, że będzie mógł zagrać. Ewidentnie brakuje nam pomysłu na dostarczenie piłki w pole karne (i nie mam tu na myśli bezmyślnej wrzutki do nikogo), a mając tam Rado otwiera się trochę więcej opcji niż ze statycznym Necidem, który jak widać lubi dostawać piłę od razu na strzał (inaczej szybko się gubi)
~Nkunku
 • 0 / 0
FC Kopenhaga klub o tym samym poziomie co Legia w tym okienku wydała 7.5mln euro na same opłaty za transfery. Dziekuje dobranoc
Starszy szeregowy
 • 0 / 0
ponadto, Kopenhaga nie przegrała u siebie od 1,5 roku, a nas leje ostatnia drużyna w tabeli
~a
 • 0 / 0
Kopenhaga to ma poziom niewiele niższy niż ajaks
dziękuję dobranoc
~AxelLuis
 • 0 / 0
jak dla mnie może nie grać, to jeździec bez głowy, ostatnio 2-3 mecze kreci kółka i nie podaje...
~Dret
 • 0 / 0
Zenek nic nie ogłaszaj..po prostu nie pisz tutaj bo żenujący jesteś...badz sołtysem swojej wioski ale od Legii wara.
Marszałek Polski
 • 4 / 0
czy ten Necid jest drewniany, czy nie, jeżeli w meczu pomocnicy wypracują mu jedną sytuację, to trzeba się zastanowić nad tą również formacją, a Magiera klepie, że siła ofensywa drużyny jest duża, Jodła na siłę, Kopa bez formy( nawet w formie to nie piłkarz na Legię), Gui bez formy reszty nie wymieniam, ja tu siły off nie bardzo widzę chyba ze teoretycznie
Generał broni
 • 0 / 0
Pełna zgoda, zresztą oprócz siły szybkość również widać tylko teoretycznie. Straszne są kłopoty z rozciąnięciem gry i grą na obieg mimo, że czasami piłkarze dość dobrze wychodzą, niestety bardzo rzadko celnie dośrodkowują a jeśli już to w polu karnym zionie pustką, bo rozgrywających jak psów a atakujący jeden. Ten problem zresztą isnieje od zeszłego sezonu tylko wtedy dwóch napastników albo nawet sam Nikolicz skupiało na sobie tylu obrońców, że o te pare akcji bylismy do przodu.
I to ma być trener przecież każdy o tym wie że grał już na 9
~LEGIONISTA35
 • 0 / 0
Mi poprostu w glowie sie nie miesci jak mozna jechac na trenera ,ktory wyszedl z najciezszej grupy LM z druzyna o najmniejszej wartosci i chyba z najnizszym budzetem.Za jego kadencji gralismy naajladniejsza pilke jaka widzialem w Legii (a chodze na mecze od dwudziestukilku lat).A takie momenty jak teraz zdarzaja sie nawet w realu czy barcelonie.Kuzwa Magierze nalezy sie szacunek.Spojrzcie na Leicester jak grali w zeszlym roku ,a jak graja teraz.Ale czy to oznacza ,ze Ranieri jest h..jowym trenerem.Napewno nie.
Generał dywizji
 • 2 / 0
Popieram, a jeśli chodzi o najładniejsze mecze, to dokładnie chodzi mi o jesienny mecz z Lechią Gdańsk, od lat nie pamiętam tak dobrego meczu w wykonaniu Legii, takiej ilości stworzonych sytuacji, 35 strzałów w meczu z, jakby nie było, czołowym zespołem tego sezonu ligowego, a chodzę na mecze od wiosny 72, mam więc spory materiał porównawczy.

1.10.2016
Legia Warszawa – Lechia Gdańsk
Bramki: 3:0 (Guilherme 2, Nikolić 1)

Strzały: 35:12 (Guilherme 8, Odjidja-Ofoe 5, Nikolić, Radović 4, Bereszyński 3, Hlousek, Hamalainen 2, Moulin, Czerwiński 1, Rzeźniczak, Jodłowiec – F. Paixao 4, Peszko 3, M. Paixao 2, Wolski, Krasić 1)

Strzały celne: 16:2 (Guilherme 4, Nikolić, Radović 2, Hamalainen, Moulin, Bereszyński 1, Hlousek – F. Paixao 1, Peszko)

Spalone: 4:3
Posiadanie piłki: 54:46 %
Podania: 436:382
Podania celne: 85:84 %
Kapitan
 • 0 / 3
Kiedyś jechałem ztm. Przede mną siedział jakiś karaczan 150cm, bez kilku istotnych zębów, o aparycji delikatnie mówiąc menela po przejściach, z 20-letnim doświadczeniem w okupacji parapetu przed żabką, supersamem itp. Przeglądał na swoim 5-letnim smartfonie, na którego wydał pewnie pół swojej pensji jakiś serwis legijny. Co przeczytał, opowiadał podobnym sobie kompanom w dość niewybredny dla otoczenia sposób. Tak widzę najbardziej zapalczywą część komentujących na legia.net.
Generał broni
 • 0 / 0
Zazdrościsz mu? Może trochę za poważnie traktujesz swój pobyt na Legia.net. Trochę dystansu nie zaszkodzi, ja się chetnie spieram ale przyjmuje argumenty, mylę sie jak każdy dlatego nie piszę na polskamyślszkoleniowa.net tylko tutaj. Zależy mi żeby Legia była najwyżej jak tylko możliwe, czy mogę mieć swoje zdanie jakieś? Aha i nikogo nie obrażam....pierwszy.
Generał dywizji
 • 1 / 0
ZenekL3 tylko trochę więcej optymizmu , liga jeszcze trwa .Jak nie będzie mistrza to podsumujemy wszystkich za caloksztalt .
Generał broni
 • 0 / 0
Zapewniam, że po wygranym meczu z Zagłębiem znajdę jakieś pozytywy i publicznie je ogłoszę dużymi literami.
~PRETOR
 • 0 / 0
TRELE MORELE, TONĄCY BRZYTWY SIĘ CHWYTA !
JAK RADO NIE DA RADY TO PO NIM KTO W NAPADZIE ? MOŻE MALARZ ?
SŁABO TO WYGLĄDA:(
Zenek tak czytam te Twoje brednie i nachodzi mnie refleksja, Skąd Ty człeniu jesteś i czy to ze zwykłej pasji hejtujesz wszystko czy masz w tym jakiś cel. Bo że jestes trollem to widać na pierwszy rzut oka. Proponuję jak jesteś tak światły zrobić papiery i działać, Może najpierw u siebie na wiosce, a potem udzielać się na tematy,na które będziesz miał pojęcie
Generał broni
 • 0 / 0
Tutaj mogę pisać co chcę i na pewno nic ci do tego, nie podoba się nie czytaj. Ja twoich bredni nie czytam.
Kapitan
 • 0 / 2
Widać, jak nie czytasz.
Generał broni
 • 0 / 0
Zwrócił się do mnie po imieniu więc przeczytałem.
~ipier
 • 0 / 0
Przez tego dauna zenka
~SeanBurke
 • 0 / 0
Panie jacku
Jest pan za miękki na tą posadę
~Lubiepiwo
 • 0 / 0
Może trzeba się z Hasim przeprosić? Poziom nie byłby gorszy a transfery lepsze...
Kapitan
 • 2 / 0
Kilku osobom tutaj trochę się głowy przegrzały.
Po 2 słabszych meczach w lidze powątpiewać w Magierę jest dużo za wcześnie.
Dajmy mu czas na wyjście z kryzysu.
Generał broni
 • 0 / 1
Powątpiewanie jest wynikiem jego ruchów kadrowych i poziomu wytrenowania oraz sposobu prowadzenia drużyny, jeśli ma jakieś atuty w zanadrzu chętnie to zobaczę. Został tu zatrudniony po to żeby zdobić mistrzostwo, do czego dostał piłkarzy za grubą kasę. Zgadzam się, że powinien zaprezentować wszystkie swoje zalety jeśli je ma i wylecieć na zbitą mordę dopiero wtedy kiedy stracimy szanse na wyznaczony sukces. Nie zmienia to jednak faktu, że można mieć krytyczne uwagi i wątpliwości.
Też mam wątpliwości, jednak broni go fakt sprzedania napastników i brak ściągnięcia w ich miejsce innych (Necida i Chukwu nie liczę). Dal szansę Necidowi, nie wyszło teraz wyjdzie czy stać go na jakis plan B.
Generał broni
 • 0 / 0
Robbson, a nie zastanawia cie fakt, że kiedy sprowadzano Necida Magiera nie powiedział słowem, że to wysoki napastnik grający tylko w polu karnym a mu gramy krótkie wymiany i prostopadłe piłki, w dodatku nie mamy skrzydeł do wrzucania piłem, czy to nie jest rola trenera. Owszem słyszałem, że to inny typ napastnika, ale to wszystko, reakcją trenera na przyjscie Necida było kupienie kumpla z Sosnowca w dodatku chorego Sanogo, który ma grać za dwa lata. Do tego ogłupianie Kulenowiczem w czasie przygotować, gdzie tu w tym jest fachowa ręka to ja nie widzę, może ktos nakieruje.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Jacek pamiętaj 2 def. pomocników wystawiaj co mecz, nawet jak na 4 możliwych w kadrze 1 prezentuje jakiś poziom, ale wystawiaj pamiętaj :)
Podporucznik
 • 0 / 0
To kto powinien być tym jednym jedynym grającym def. pomocnikiem Twoim zdaniem? :)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
zadajesz głupie pytania, przeanalizuj który jest najlepszy to trwa 5 sekund
Podporucznik
 • 0 / 0
Nie zadaje głupich pytań, tylko ty masz jakieś głupie pomysły taktyczne. Typowych defensywnych pomocników w Legii jest dwóch (Kopa i Jodła). Który z nich, wg twojej koncepcji ma grać tam sam? Bo zakładam, że chyba nie byłbyś na tyle krótkowzroczny żeby wystawić tam tylko drobnego Moulina (klasycznego środkowego pomocnika do rozgrywania piłki)?

P.S. Pamiętam jak za namową kibiców i dziennikarzy taką taktyką z tylko jednym defensywnym pomocnikiem zagrał raz Urban. Niestety musiał ją w przerwie szybko zmieniać bo przegrywaliśmy u siebie 0:2 (losów spotkania już nie udało się odwrócić)
Marszałek Polski
 • 1 / 0
no no Kopa i Jodła a najlepszy z nich jest Moulin i zadziorny i wybiegany i zapier.dal.a jak trzeba i w dodatku umi podać do przodu a to cenne :) masz odp.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
umie
Marszałek Polski
 • 1 / 0
i jeszcze jedno, ja nie mówię, że tak ma grać zawsze przecież taktyka jest po to by ją zmieniać i wybrać optymalną 2-3 różne w sezonie można sprawdzić, a co do Moulina hmmmm znasz takie coś 4-4-2 masz tu typowego def. pomocnika? Bo my gramy 4-2-3-1 non stop bez żadnej korekty, jakiejkolwiek, zmieniają się tylko zawodnicy.
Podporucznik
 • 2 / 0
Nie zgodzę się, żeby wystawienie go samego jako def. pom. coś dało (raczej by popsuło)
Ale okej, załóżmy, że twoja taktyka mogła by zadziałać. Powiedz mi teraz wobec tego dlaczego Magiera miałby w ogóle myśleć o takich zmianach, w sytuacji gdy dzięki taktyce z dwoma defensywnymi pomocnikami (podzielonymi pomiędzy sobą zadaniami) w poprzedniej rundzie ogrywał Sporting, Real, Jagę na wyjeździe trzema bramkami, Piast na wyjeździe czterema, Lechię u siebie trzema itd.?
Generał brygady
 • 2 / 0
Gdybyśmy w ostatniej minucie w Amsterdamie zdobyli bramkę, albo strzelili gola na 2:1 z Termaliką – to odbiór zespołu byłby zupełnie inny. Ocenia się jednak przez pryzmat zwycięstw.

Nie zgodzę się, każdy kto ma wzrok widzi że gramy piach. Kibiców interesuje oprócz wyników styl, a tego brak, jak i wyników.
Mnie jako kibica Legii nie interesują wymęczone wygrane z takimi potęgami jak Bruk Bet. Zresztą jutro czekają nas kolejne męczarnie ;) może zwycięskie. Chciałbym zobaczyć styl, motorykę, fajne akcje. Jak na jesieni.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
nie byłby, bo gramy chłopie słabo, bez pomysłu i od początku tej rundy tak samo, a jedyna myśl taktyczna jaka się Magierze nasuwa, to zmiany zawodników na danej pozycji. Dziwne, bo choć byłem bardzo przeciwny temu by go wybrano na trenera, później wydawało się, że coś jednak zmieni, ale wychodzi na to, że zawodnicy po prostu złapali formę, a zadaniem jego było tylko wstawienie ich do 11 meczowej
Magiera ma jednak trochę racji. Po prostu wcześniej miał napastników a teraz nie ma. W meczach ze slaskiem tez byliśmy bardzo skuteczni a zdarzaly się przestoje.
Pilka mimo wielu strat dociera do pola karnego, ale nie ma tam napastników. Parę razy gdzies tam sobie piłka przelatywala i tak sobie myślę :Kurcze Niko by tam był gdzie ta piłka leci.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Robbson177 problem jest ze nie stwarzamy sytuacji ,Nikolic tez je musial mieć żeby być skuteczny .
Zawsze tylko gdybyśmy ja jak bym został trenerem to też bym gdybał
~mg
 • 0 / 0
"Mamy dziś 7 punktów straty i będziemy gonić czołówkę. Gdy obejmowałem drużynę mieliśmy 10 punktów straty do lidera, teraz mamy 7, a mieliśmy już 5, mogliśmy mieć 2"
...a mogliśmy mieć 13, albo 11...a mogliśmy byc liderzy....ach kolera...ile mamy?
W obronę mistrzostwa coraz bardziej powątpiewam gdyż, nie dość, że mamy stratę punktowa, to jeszcze czekaja nas bardzo trudne mecze i przy naszej obecnej formie ciężko myśleć o zainkasowaniu pełnej puli... Natomiast dalej jestem pełny wiary w osobę Jacka Magiery! Tak więc, kiedy czytam komentarze poniżej, mówiące kpiąco o ''geniuszu trenerskim'' to zalewa mnie krew i ogarnia głębokie uczucie obrzydzenie. To bardzo wiele mówi o tzw. ''kibicach.''
~obronca
 • 0 / 0
Moze sie nie z nam ale na pozycji napastnika
powinien grac napastnik a nie Rado
ktory jest pomocnikemm.
~Borsalino
 • 0 / 0
Ręce mi opadły.
Radović może grać na 9 równie dobrze Gui może tam grać czy Jodła tylko po co była ta LM i MP żeby najbardziej kreatywnego zawodnika ustawiać na szpicy ? Obudż się człowieku bo ta brzytwa , której się chwytasz, może cię skaleczyć.
~hejter
 • 0 / 0
Nawet najlepszym sie zdarza słabszy moment, spokojnie " eksperci" z FM-a. Wy po wczorajszym mmeczu Realu z Las Palmas to byście już zwalniali Zizu. Jesli Barca może się męczyć z Leganes, jesli Real może ratować cudem remis z Las Palmas, to Legia też może mieć słabszy okres
~wosiolol
 • 0 / 0
Wod morska nie pali :)
Zobaczymy. Życie uczy pokory. W tamtym sezonie wielu zachwycał się Latalem a to Nespor z Vackiem robili mu robotę a teraz nic nie idzie. I czy to jest dobre czy zły trener?
Generał broni
 • 0 / 0
Niezły ale bez przesady, wiele jednak zależy od możliwości. Może gdyby tak jak nasz Jacek Magiera miał płynący miód i mleko, dwa zgrupowania w zimie, pieniądze i czas a jedyny jego projekt na obsadę ataku to zakup kontuzjowanego Waldemara Samogon z Sosnowca, to można by go było inaczej ocenić.
Zenek nie przesadzaj. Dostał z odzysku piłkarzy. Tak naprawdę to nie dostał nikogo. Taki Chukwu jest za słaby do 18 to oczym tu mówimy.
Generał broni
 • 0 / 0
Latal na pewno by się nie zgodził, żeby mu prezes wsadził Chukwu bez jego zgody, za wyniki odpowiada trener.
~L
 • 0 / 0
Panie Magiera dlaczego Kasper Hamalainen nie gra jako napastnik w Lechu ciągle grał z przodu
~Ddd
 • 0 / 1
Jacula skończ już na litość boską mowić o jesieni. Ile razy można grać tą samą kartą.
Generał broni
 • 0 / 2
Ciekawe czy geniusz trenerski na miarę Sosnowca zauważył, że ani Radowicz ani Hamalajnen nie umieja przyjąć piłki tyłem do bramki i odegrać, a ostatnio gramy głównie długie piłki do przodu. Tak sobie próbuje przyponieć czemu poprzednim razem zrezygnowano z Radowicza w na napadzie i wydaje mi się że w meczach z murarzami zbyt często cofał się po piłkę i nie było komu wykańczać akcji, szukano różnych rozwiązań z zatrunieniem Dwajiliszwiljego włącznie, może niech ktoś to powie Magierze bo on przecież nie żyje historią.
poprzednim razem zrezygnowano z Radovica w ataku bo odszedł do Chin :)
Generał broni
 • 0 / 2
Wtedy w ataku grał Nikolicz a Radowicz albo na ofensywnym pomocniku albo na prawym skrzydle w 4-3-3 albo jako boczny pomocnik.
Zenek o czym Ty piszesz?:)
Generał broni
 • 0 / 0
O piłce nożnej.
Generał broni
 • 0 / 0
Niektórzy z forumowiczów nie wiedzą co to atak i pewnie nie znają pozycji napastnik i do tego nie są na tyle dobrymi kibicami, żeby pamiętać kiedy Radowicz grał w Legii na pozycji nr "9" a tak sytuacja już kiedyś dawno temu zaistniała.
Plutonowy
 • 0 / 0
Radovic przed swoim odejściem do Chin bardzo dobrze sobie radził jako napastnik, tak dobrze, że rezerwowym był wtedy Orlando Sa i Sagan. I bramek walił w miarę dużo, to była jego runda życia można powiedzieć
Matt jednak teraz jest już trochę straszy....
Generał dywizji
 • 0 / 0
Zenek,
doczytaj sobie, proszę, że wtedy, gdy Rado odchodził do Chin, to Nikolić nawet nie był w planach transferowych Legii.
Po odejściu Rado przed meczami z Ajaxem (uwaga, Zenek, chodzi o wiosnę 2015), w lidze graliśmy głównie Saganem czasem Orlando Sa i z nimi w ataku nie obroniliśmy mistrzostwa.
~FAAAAAN
 • 0 / 0
włodarze ponoć już szukają nowego trenera, narazie były tylko zapytania w Polsce. Zaczyna się....może już po Lubinie
Dlaczego on nie przyzna ze te transfery są do bani tylko pitoli takie głupoty ze każdy odpowiada za strzelanie goli. To chyba jakaś jego indywidualna teoria bo od ile dobrze wiem to napastnik strzela gole a pomocnik masz mu w tym pomagać... Ile Prijo i Niko strzelili razem bramek w stosunku do reszty drużyny? Ile Lewandowski strzelił dla Bayernu w stosunkach do innych graczy? Magiera kryje Leśnego aleja długo to nie potrwa
Generał broni
 • 0 / 5
Magiera kryje własny stołek i brak umiejętnośći, gdyby teraz krzyknął nie mam napastnika powstało by pytanie a co żeś dziadu robił z tym w styczniu?
A co to da. Nie ma w klubie pieniędzy, bo poszły na spłatę długu.
Co by to dało. Nie mam napastnika.
Piłkarze by się tylko zdolowali, a zarząd wk... l.
Generał brygady
 • 3 / 0
Zenek, toż Ty masz dzisiaj wytrysk... intelektu ;-)
Kopczyński na ławkę rezerwowych,

Jędza Dąbrowski Pazdan Hlouszek

Jodłowiec Moulin

Kucharczyk Ofoe Radovic Guilherme

Vako
Podporucznik
 • 1 / 0
Całość na ataku jak najbardziej. Przecież grał już jako napastnik w Holandii. Ma drybling, odejście, nie boi się strzelać. Powiedziałbym, że egoista na boisku jak prawdziwy snajper. Czemu nie dostał tam szansy? Hamalainen lepszy na napadzie?
Podporucznik
 • 2 / 0
Vako
~mikkel
 • 2 / 0
Jedenastka jest..... ale bez bramkarza nie wygramy;)
A co Vako strzelil? Trzeba mieć instynkt a mam wrażenie że gdy strzela to gorzej niż Kucharczyk. Parę sytuacji miał, ale żadnej nie strzelił.
Hamalainen?
Ma parę bramek w tym sezonie a Vako ile ma bramek?
Rado tez gra na skrzydle ale cos zawsze strzeli
~Pacior-ek
 • 2 / 0
Grając w 12 na 11 pewnie dali byśmy radę. Chyba że chcesz grać bez bramkarza...
~Benoit1916
 • 1 / 0
A to vako na bramce ustawiasz ? Czy esa37 pozwala grać 12 zawodnikami ?
Rozumiem, że w tym ustawieniu gramy bez bramkarza?
11 w polu? xd
Starszy sierżant
 • 0 / 0
powiem ci tak Al....gdyby trenerem był Staszek?
Pewnie nikogo by to nie zdziwiło że Rado odpoczął by ze dwie kolejki... wiemy wszyscy jaki ma wpływ na drużynę i jak potrafi okazac to na boisku. Nie wnikam nawet jak to wygląda w szatni.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
hmmm to może mały konkurs, nagroda 4-pak Królewskiego I PYTANIE: kiedy Rado zagra jako obrońca, można sie pomylić o 3 kolejki:):) Podpowiem był słabym prawym pomocnikiem, później dobrym środkowym pomocnikiem, wypalił nawet na chwile jako napastnik, teraz jest Lewym pomocnikiem, no i wychodzi na to że wskoczy na stałe jednak na napastnika:)
Generał broni
 • 3 / 0
Może Rado zdobędzie gola w Lubinie i przez ten fakt zostanie naszym napastnikiem na resztę sezonu, dzięki temu stracimy pomocnika i zajeździmy Radowicza.
morze to wypali
Marszałek Polski
 • 1 / 0
wars
ale co morze wypali?:) Jestem ciekawy po prostu.
Zapomnieliście że termalika są na 5-tym miejscu to nie ogórki
Legia nie przegrała mistrzostwa jeszcze troche wiary
Generał broni
 • 1 / 0
Ale my tu o poziomie sportowym, o wierze będziemy rozmawiać jak stracimy szanse na mistrza.
Generał broni
 • 8 / 0
Sr.. w banie, zespół nie przygotowany na czas, teraz w panice szukamy rozwiązań. Czemu wszystkie mecze sparingowe grał Chukwu a potem Necid, żeby teraz próbować Himalajnena i Radowicza, można to było zrobić już na zgrupowaniach, tylko ktoś musiał zauważyć problem, na pewno nie był to Jacek Magiera. Wszystkie ruchy kadrowe są przypadkowe, robione na kolanie a to przeleci meteor Szymańskiego, a to w środku obrony nagle Jedrzejczyk, raz Kucharczyk raz Vako. Panie Magiera za ten bałagan zapłacisz głową. Zobaczymy czy te chaotyczne ruchy przyniosą wreszcie jakieś zwycięstwa, jest to możliwe, że piłkarze sami wykrystalizują pierwszą jedenastkę i zaczną wygrywać ale to będzie cud. Wbrew temu co ględzi magiera to nie wyniki sa naszym problemem tylko słaba gra. Tłumaczenie jej przemęczeniem po meczach pucharowych jest smieszne w tym momencie sezonu.
Starszy sierżant
 • 8 / 0
Owszem, panie Jacku, drużynę ocenia się przez pryzmat zwycięstw, ale co z jakoscią poszczególnych zawodników?
Bo dla mnie oczywiste jest że jak ktoś jest bez formy to nie ma co go na siłę pchać do gry. Mówi pan o tym zawodniku z dredami, ale jeśli taki Kopa jest pod formą, czy też Broziu to jednak tu ani słowa pokory. Cała złość skupiona na Necidzie, a przecież wiemy że sam meczu nie wygra, gdzie podania, sensowne wrzutki? Nic nie widać w jakości i ciagle mówimy ze już czas się przełamać. Zlość w druzynie? a na co oni są źli? słabo im płacą? oodszedł masażysta? nie dostajją posiłków w klubie? może zimowa depresja?
Pułkownik
 • 7 / 0
Co ten Jacek opowiada? Za długo przebywał z Jaśkiem Pampersem Pampeluną. "To był trudny mecz", a następny będzie dramatycznie trudny itd. pierdu pierdu...... Napastnika jak nie było tak nie ma. Nie mówiąc już o dobrym skrzydłowym.
~roud
 • 0 / 0
Daleki jestem od zwalniania trenera, bo już pokazał, że umie dobrze prowadzić zespół. Natomiast niestety obecna sytuacja w większości wynika ze złych przygotowań. Zespół jets zajechany. Nie wydaje mi się, żeby im sie nie chciało, ale ewidentnie brakuje im tej pewności, wynikającej z dobrego przygotowania fizycznego. Dlatego nie wychodzą na pozycje, dlatego słabo przyjmują piłkę, a jak słabo przyjmują, to nie mogą szybko odegrać itd. Ktoś powie, ze formę trzeba mieć na całą rundę, a nie na jej początek, tylko, ze nam była potrzebna już na początku (Ajax), a poza tym później strata może być już nie do odrobienia. Poza tym już w grudniu było wiadomo, że nie ma napastników, to trzeba bylo poświęcić okres przygotowawczy na wkomponowanie w atak, Radovica, Hamalainena, Vako, Kucharczyka. W tym momencie jest to zmarnowany czas.
Jednym słowem trzeba zostawić Magierę na stanowisku, bo zmiana teraz nic nie wniesie, bo może ten zespół jeszcze odpali (oby już w piątek) i może rywale też złapią zadyszkę. Do mistrzostwa trzeba podejść na chłodno, bo wygląda na to, że rzeczywiście będzie trudno. Natomiast po sezonie trzeba rozliczyć.
"Jesienią byliśmy rozpędzeni, ale to już historia. Ja nią nie żyję i nie zamierzam do niej wracać". A chwilę później mówi - "Gdybyśmy w ostatniej minucie w Amsterdamie zdobyli bramkę, albo strzelili gola na 2:1 z Termaliką – to odbiór zespołu byłby zupełnie inny" To jednak żyje historią, czy nie?
~
 • 0 / 1
Rozumiem, że sądzisz, że mecze z Ajaxem i Tetrmalicą były jesienią?
Nie, to ostatnie dwa mecze Legii, rozegrane max tydzień wstecz przed wywiadem. Napisz zatem, do czego ma się odnieść trener, do dzisiejszego treningu?
Chorąży
 • 0 / 3
Miły gość, z którym po sezonie będziemy się żegnać. myślę że Zagłębie S. to dobre miejsce dla niego. Nie wygląda na to żeby robił jakąkolwiek presję na zarządzie odnośnie braku napastników. Z Zagłębiem obejrzymy to samo g., bo niby co miałoby się zmienić?
BL odezwij się!
Młodszy chorąży
 • 4 / 0
To samo pisałeś po meczu z Realem/Sportingiem czy Piastem? Zagrali raptem dwa słabe mecze w lidze a Ty już zwalniasz trenera? Spokojnie.
Pułkownik
 • 4 / 0
frustraci rzadko wchodzą na to forum po udanych meczach...
Podporucznik
 • 1 / 0
Na dziewiątce to może zagrać nawet Malarz jak go tam wystawisz,pytanie tylko jak to będzie wyglądać.A tak na poważnie,wystawienie Rado na dziewiątce to żadne epokowe odkrycie,przecież Legia z ustawionym na pozycji napastnika Radovićem " kilka" meczów rozegrała.
ale wiesz, że to pytanie dziennikarza było a nie pomysł trenera?
Podporucznik
 • 0 / 0
Tak wiem,Magiera zaś powiedział że bierze to pod uwagę,stąd mój komentarz że może tam wystawić nawet Malarza,przecież to on jest trenerem i ustala skład. Po paru występach naszych napastników już w meczu z Brukiem powinien spróbować opcji gry bez napastnika.
~LEGIONISTA !!!
 • 5 / 0
Panie trenerze nie ma co się czarować Legia musi zdecydowanie zaskoczyć już w meczu z Zagłębiem bez dwóch zdań ! Tylko do tego trzeba walki , walki i jeszcze raz walki bo umiejętności czysto piłkarskie zdecydowanie są lepsze od wszystkich w lidze . Popatrzmy na Lecha czy on ma nowych napastników ? , nie tylko cała drużyna gra o trzy klasy lepiej niż obecnie Legia , co uzasadniam ; biegają jak zaprogramowani są na okrągło w ruch przy piłce , nie robią głupich strat , grają na jeden dwa kontakty . Pisz wymaluj jak my na jesieni ! Śmiem twierdzić a nawet jestem pewien że utrata dwóch napastników nie jest przyczyną że nie wygrywamy z miernotami tej ligi , tylko brak zaangażowania , gra na stojąco to główne przyczyna że w meczu kompletnie nie stwarzamy sytuacji bramkowych a jak już to sporadycznie . Tu Nik i Prijo też by nie strzelali jeśl gra się totalną bez płciową piłkę , ty do mnie ja do ciebie , w tył , poprzek . A gdzie trenowane ? stałe fragmenty gry , gra która ma cieszyć piłkarzy i widza się podziała ? . Na zakończenie po prostu Legia grac K.. mać !!! , tak po prostu bo za to Wam najwięcej w Polsce jako klubowi płacą !!!
. Pozdrawiam Władek
~andreas
 • 2 / 0
Za dużo słów za mało grania.
'"Jesienią byliśmy rozpędzeni, ale to już historia. Ja nią nie żyję i nie zamierzam do niej wracać.''

Przecież wraca do tego przy każdej wypowiedzi i to po kilka razy...:)
Pułkownik
 • 1 / 0
chyba za wcześnie uwierzył w swój geniusz...

...ale wciąż uważam, że to na tyle inteligentny gość, że ogarnie siebie i zespół...
~Ese
 • 0 / 0
Tak się składa że Czerczesow miał też 10 pkt. straty do lidera i zdobył mistrzostwo... Tak wiem, że to był tylko Piast ale zwyczajnie trzeba zacząć punktować. Jest jeszcze dużo meczów, i rzeczywiście niech Pan nie wraca do jesieni, było minęło. Następne dwa mecze to musi być 6 pkt.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Roznica jest własnie taka ze Czerczesow gonil Piasta, a my teraz musimy gonic Lecha i Lechie ktore wygladaja bardzi dobrze na wiosne. Ciezko o optymizm.
Spokojnie, Amica też złapie zadyszkę, założę się, że akurat w rundzie dogrywkowej.
Co do Lechii - oglądałem ich dwa ostatnie mecze i trzeba przyznać, że oni punkty, podobnie jak i my, mogą zgubić z każdym wszędzie, więc konkurent dla nas mniejszy niż my sami dla siebie.

Póki co szanse Legii na MP oceniał bym na większe niż w/w z uwagi na lepszy kadrowo skład.
Coraz mniej ,,magii" Panie Magiero, a coraz więcej zwykłego pieprzenia. Widzę zdenerwowanie, widzę spokój? To się jakby wyklucza. Mamy 7 pkt straty, było 10, było 5 a mogłyby być dwa... mogło też i powinno być z 10 przewagi. Filozofowanie nt gry zespołu zdecydowanie Panu nie wychodzi..
~Polak ale nie katolik
 • 6 / 0
Jacek Magiera: Wiemy co mamy robić by było dobrze.

To może wreszcie zaczniecie to robić.