Reklama HEG
Logo Legia.Net

Janczyk od jutra będzie trenować z Legią

Jan Szurek

Źródło: 90minut.pl, PAP

03-11-2010 / 14:49

(akt. 15-12-2018 / 08:19)

W środę w południe do Legii Warszawa wpłynęła zgoda od CSKA Moskwa na treningi z warszawskim zespołem Dawida Janczyka. Piłkarz przy Łazienkowskiej pozostanie do 15 grudnia. - W Belgii runda jesienna dobiega końca i działacze Germinal nie chcieli inwestować w obcego piłkarza. Poza tym Dawid od początku nie dogadywał się z trenerem Josem Daerdenem - powiedział PAP menedżer napastnika Jerzy Kopiec.
- Dawid w czwartek rozpocznie treningi, a ja będę prowadził rozmowy odnośnie jego nowego klubu. W styczniu będzie musiał pojawić się w CSKA Moskwa, bo kontrakt z tym klubem ma ważny do czerwca 2012 roku. Jednak jest mało prawdopodobne, aby tam pozostał. Istnieje duża szansa, żeby grał w Legii, bo jeśli miałby w najbliższym czasie występować w polskiej lidze, to tylko w zespole z Łazienkowskiej - dodał Kopiec. 

Komentarze (9)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~memory
  • 0 / 0
janczyk to w ostatniej dekadzie najlepszy transfer legii. transfer z klubu. i tak powinno pozostac
~buzun
  • 0 / 0
Janczyk to piłkarskie dno, w Moskwie nie wiedzą gdzie go już wypożyczać, ostatnio nie sprawdza się nawet w zadupiastym klubiku w Belgii !!! I co może jakieś teorie do tego że brak mu stabilizacji etc.? To jest (niby) zawodowy piłkarz a nie radzi sobie w wypierdkowie koło Brukseli. Tego właśnie trzeba Legii !? Odnośnie Mezengi (nie jestem jego zwolennikiem ani przeciwnikiem) pozwolę sobie zauważyć pewne fakty. Nigdy nie dostał szansy przez pełne 90 min. (nie wiem dlaczego nie zagał w pierwszym meczu 90 min. skoro był szykowany na napastnika nr.1), gra głównie epizody, a mimo to zdobył 2 bardzo ważne bramki, przeliczając bramki na ilość min na boisku to bardzo skuteczny napastnik, gdy już gra to nie traci głupio piłek, prawie wogóle ich nie traci, dobrze porusza się po boisku (mógłby trochę szybciej). Mezenga to nie ideał napastnika, ale śmiem twierdzić że lepszy od Janczyka, którego przyjście do Legii uważam za nieporozumienie i ciąg dalszy "impotencji skautingowej" i braku profesjonalizmu w tej dziedzinie.
~Egon
  • 0 / 0
kk
Zgadzam się. Szału nie ma.
Oczywiście w polskiej lidze wszystko jest możliwe, ale z pewnością nie ma się czym podniecać na wyrost.
Życzę Janczykowi jak najlepiej, jest młody i może się rozwinąć, ale nie róbmy wrażenia, że jakaś gwiazda do nas przychodzi, bo tak na chwilę obecną z pewnością nie jest.
~Legia Fan
  • 0 / 0
Jak dla mnie ta cała sprawa z Janczykiem jest delikatnie mówiąc - dziwna.
Janczyk stracił miejsce w składzie Germinalu, więc rozwiązano z nim kontrakt. Jako, iż był wypożyczony z CSKA Moskwa, to powinien wrócić do stolicy Rosji, tymczasem on przyjechał do Warszawy i chce grać w Legii.
CSKA też postępuje dziwnie. Z jednej strony nie robią problemów z tego, że Janczyk do nich nie wrócił - można powiedzieć, że pozbyli się balastu - a z drugiej nie chcą rozwiązać z nim kontraktu, bo chcą na nim zarobić... Tyle, że nic na nim nie zarobią, bo facet ma rundę w plecy i nikt za takiego piłkarza pieniędzy nie wyłoży, a pensję trzeba mu płacić.
~kosmen
  • 0 / 0
A może nie tyle chcą na nim zarobić co nie chcą mu jeszcze dodatkowo płacić. Chętenie oddaliby go Legii za friko ale sam menago Dawida mówił że oni chcą dodstać odszkodowanie za rozwiązanie kontraktu z cska, inaczej Janczyk nie będzie się śpieszyć z rezygnacją z wysokiego kontraktu u Rosjan.
~legiifan
  • 0 / 0
coś mi się nie wydaje, żeby było to wzmocnienie
~kk
  • 0 / 0
oczywiście że nie będzie, w Legii nie grał nic wielkiego,w CSKA nie grał wcale, w Belgii miał dobrą runde,ale Lubański sam mówił że musiał z nim mocno pracować bo nie trzyma wagi i porzebuje indywidualnego prowadzenia za reke, potem w średniaku w Belgii trybuny i znów nadwaga, więc jak on ma wzmocnić Legie?
~Adryjano
  • 0 / 0
Ja to się wogóle martwię, żeby się nie stało tak że potrenuje, jako tako formę odbuduje a menago go wypchnie do innego klubu.
~m
  • 0 / 0
Jeśli Rosjanie nie zgodzą się na rozwiązanie umowy, to może uda się go wypożyczyć. Byłoby to nawet lepsze rozwiązanie, bo można by "w praniu" ocenić ile jest obecnie warta gra Dawida.