Redaktor Marek Majewski

Marek Majewski

08.05.2021 21:21

(akt. 17.09.2021 22:57)

Już w drugiej kolejce rundy wiosennej rozgrywek IV ligi kobiet odbył się kluczowy dla układu tabeli mecz na szczycie. Piłkarki Legia Ladies gościły lidera rozgrywek Jantara Ostrołęka. W październiku górą były zawodniczki Jantara, które wygrały u siebie z Legią 3:2. Ewentualna wygrana naszej drużyny w sobotę dałaby legionistkom pierwsze miejsce w tabeli.

Oba zespoły świadome stawki meczu rozpoczęły dość nerwowo. Szybciej zorganizowały się przyjezdne i to one dominowały przez początkowy kwadrans meczu. Później spotkanie się wyrównał. Jedną z sytuacji wykorzystała super snajperka Legii Amelia Przybylska, która w 30. minucie w sytuacji sam na sam pokonała bramkarkę z Ostrołęki. To była 20 bramka Amelii w tym sezonie.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, chociaż w 40 minucie Jantarki miały stuprocentową sytuację. Po jednym ze strzałów piłka trafiła w poprzeczkę, a dobitkę atakująca gości posłała wysoko nad bramką.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Gra była wyrównana, oba zespoły miały swoje sytuacje, ale brakowało klarownych sytuacji strzeleckich. Z upływem czasu legionistki zaczęły mocniej atakować, a Jantar umiejętnie się bronił i przerywał akcje, dominując w środku pola i konsekwentnie dążył do wyrównania. W 72. minucie po jednej z udanych akcji Jantarki pokonały bramkarkę Ladies, Klaudię Kowalską. Debiutująca w naszym zespole była zawodniczka Górnika Łęczna spisywała się bardzo dobrze w całym meczu, ale nie miała szans wybronić odbitego rykoszetem strzału. Ostani kwadrans meczu to nieustanne, choć nieco nerwowe i chaotyczne ataki Legii, które jednak nie przyniosły zmiany wyniku.

Z remisu wyraźnie zadowolone były zawodniczki i trener Jantara, który nadal pozostaje niepokonanym zespołem i z przewagą dwóch pkt. nad Legią prowadzi w tabeli. Do końca rozgrywek zostało jeszcze siedem kolejek. Ladies muszą liczyć na potknięcie rywalek, żeby wywalczyć awans do III ligi. W następnej serii gier Legia Ladies zagra ponownie przy Łazienkowskiej, z zamykającą tabelę Pogonią Siedlce.

Pierwszą połowę meczu oglądali Dariusz Mioduski oraz Jarosław Jankowski, a zza płotu od strony Myśliwieckiej zespół dopingowała kilkudziesięciosobowa grupa kibiców Legia Ladies.

Fundacja Legia Soccer Schools - Jantar Ostrołęka 1:1 (1:0)

Skład Legii: Kowalska - Zduńczyk, Marciniak, Połosa, Bodecka - Hajkiewicz, Chmielewska (65. Syta), Miszczak - Staszewska (60. Rutkowska), Komala (31. Przegalińska), Przybylska.