Jose Kante strzelcem gola nr 5500

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Przegląd Sportowy, Twitter

10-02-2020 / 11:00

(akt. 10-02-2020 / 11:02)

Jose Kante przeżywał wczoraj trudne chwile, długo nie mógł trafić do siatki, Łącznie oddał aż jedenaście strzałów, w tym pięć celnych. Po odejściu Jarosława Niezgody jego sytuacja w klubie jest znacznie łatwiejsza. Jesienią grali z obecnym napastnikiem Portland Timbers - w dużym uproszczeniu - na zmianę. Po wyjeździe konkurenta do Stanów Zjednoczonych Kante nie miał poważnego rywala do miejsca w składzie, co - jak widać - go nie zdemobilizowało.

Już na początku meczu z łodzianami reprezentant Gwinei groźnie strzelał głową, ale jego uderzenie obronił Arkadiusz Malarz. W dwóch kolejnych dogodnych okazjach nie trafił w bramkę. Pod koniec pierwszej połowy poradził sobie z nim Malarz. Były bramkarz Legii obronił też uderzenie Hiszpana z przewrotki w drugiej części spotkania. l wreszcie w szóstej dobrej sytuacji reprezentant Gwinei znalazł sposób na Malarza posyłając mierzony strzał z dystansu. To jego dziesiąta bramka w tym sezonie, w tym siódma w ekstraklasie. A jak wyliczył dziennikarz Wojciech Fraczek, był to gol nr 5500 warszawskiego klubu w oficjalnych meczach, włącznie z Pucharem Lata i spotkaniami drużyny rezerw na szczeblu centralnym Pucharu Polski.

 

Komentarze (25)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Człowiek zagadka. W Zabrzu słabo, w Płocku robił robotę. Początki w (L) takie sobie, potem wypożyczenie bo nie było chętnych na transfer a następnie powrót i jakieś tam bramki wpadaja. Ku..a sam nie wiem co o chłopie myslec
Na to przedłużenie zasłużył, oby nie spoczął na laurach
Na jakich laurach?
Każdy dobry piłkarz dojrzewa, zwłaszcza w otoczeniu, które sprzyja rozwojowi, na co dzień na treningach mierzy się z obrońcami reprezentacji Polski. Musi na nich znajdować sposób. Potem w meczach odnajduje się w naprawdę trudnych sytuacjach, sytuacyjna przewrotka z meczu z ŁKS, czy gol strzelony jesienią w pucharze Polski, to pokazuje jego potencjał. Gość ma do tego chęć pracy dla drużyny. To musi wypalić.
Niech poprawi troszkę skuteczność i jazda po koronę króla strzelców. :)
~WETERAN
  • 0 / 0
Co z Pekhartem ?
Podpisane
Generał dywizji
  • 0 / 0
Czekasz i masz.
Gra lepiej niż wtedy gdy był najlepszym piłkarzem Wisły.
~Grinder
  • 1 / 0
panie Frączek - to dlaczego pan nie zalicza bramek Jozefa Bicana dla Slavii Praha w czasie drugiej wojny światowej i nie wlicza Mitropa Cup do jego statystyk
Pułkownik
  • 1 / 0
Jego życiówka to 10 goli w sezonie, początek 2giej rundy i ma już 7. Ciekawe o ile pobije swój rekord? Przy tej częstotliwości strzelania, jak się po drodze nie zatnie, to zbliży się do 20stki.
Porucznik
  • 0 / 1
W każdym meczu bramkę albo dwie i bedzie dobrze ;)
Jeśli Legia będzie stwarzać duzo sytuacji jak do tej pory to ma szanse do tych 15 dobić. Widać, ze piłka go szuka.
~ZieLu
  • 0 / 0
Dzik z niego nielichy
Porucznik
  • 1 / 2
Niektóre strzaly to Arek tak wyciągnął, ze szok
Arek trzymał ich przy życiu, już pierwszy strzał Kante był znakomity, a obrona jeszcze lepsza. Gdyby tam padł gol, skończyłoby się pogromem.
Może zbytnio w to niewierze, ale życzę Kante... króla strzelców :-) 7 bramek, zapunktowalby we 2 meczach ponadstandardowo i złapałby kontakt z czołówka.
Bardzo możliwe, myśle podobnie.
Kante miał wyliczone xG 1,7 ;) pozostało 16 kolejek, co daje 27 do strzelenia do końca sezonu LOL
Ale te 14, a nawet, jak szaleć to szaleć, te 16 to mógłby jeszcze dorzucić ;)
Gdyby karne strzelal to nawet realne
Podpułkownik
  • 6 / 0
Kante coraz lepszy!!!
Gdyby Kante był skuteczny już miałby ponad 20 bramek we wszystkich rozgrywkach i pewnie pakowałby się do wyjazdu do innego klubu.
Ma facet technikę i zmysł ale brakuje mu czasami precyzji wykończenia no i szczęścia.
Ale i tak wygląda dużo lepiej niż po przyjsciu
Starszy kapral
  • 2 / 0
Najlepszy na boisku. Oby tak dalej.
Młodszy chorąży
  • 2 / 0
Oby jeszcze dużo bramek dla Nas nastrzelał.