Juniorzy młodsi liderami rozgrywek

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

10-10-2018 / 18:37

(akt. 02-12-2018 / 11:22)

Jesienna liga juniorów młodszych ma za sobą półmetek rozgrywek. Po ośmiu rozegranych spotkaniach piłkarze Legii Warszawa liderują tabeli z przewagą trzech punktów nad drugą drużyną, AKS-em SMS-em Łódź.

Juniorzy młodsi Legii Warszawa są na dobrej drodze, by poprawić rezultat osiągnięty jesienią poprzedniego sezonu. Wtedy "Wojskowi" w czternastu spotkaniach zdobyli 27 punktów. Teraz legioniści rozegrali osiem meczów, a mają na koncie już dziewiętnaście "oczek". Składa się na to solidny bilans - sześć zwycięstw, jeden remis i jedna porażka, którą ekipa prowadzona przez Grzegorza Szokę zanotowała w Białymstoku, gdzie przegrała z aktualnym mistrzem Polski, Jagiellonią, 0:2.

 

Warszawiacy ostatnio jednak wygrali w Białymstoku, gdzie zmierzyli się z MOSP-em (1:0). Legioniści zwyciężyli również kolejkę wcześniej, konfrontując się z Olimpią Elbląg (2:0), a trener... miał wolne. Była to kolejna odsłona eksperymentu stołecznej akademii, kiedy to zawodnicy sami wybierają skład, decydują o zmianach, jak i zarządzają grą. 

 

Siłą Legii w rozgrywkach do lat 17 jest kolektyw. W stołecznej drużynie do siatki rywali trafiało aż dziesięciu zawodników, co świadczy, że "Wojskowi" nie są uzależnieni od jednego zawodnika. Najskuteczniejsi są jednak dwaj gracze - Kacper Gościniarek oraz Szymon Włodarczyk. Obaj mają na koncie po cztery strzelone gole. Dobre wrażenie robi również defensywa, która do tej pory straciła tylko sześć bramek, co jest najlepszym wynikiem w rozgrywkach (razem z AKS-em i Olimpią).

 

Do końca rozgrywek jesiennych pozostało sześć kolejek. Ostatni mecz legioniści rozegrają 17 listopada w Elblągu. Potem z ośmiozespołowej ligi spadną dwie najgorsze drużyny. Wiosną rozgrywki zostaną uzupełnione o dwie ekipy, które awansują z niższych klas rozgrywkowych. Wtedy rozpocznie się poważna walka o mistrzostwo Polski. Tylko pierwsza lokata na koniec sezonu pozwoli bić się o fazę pucharową i medale. 

 

Tabela rozgrywek jesiennych CLJ U-17 (grupa A):

 

DrużynaGolePunkty
1. Legia Warszawa19 - 6 19
2. AKS SMS Łódź25 - 6 16 
3. Escola Warszawa17 - 8 16 
4. Polonia Warszawa  10 - 9 11 
5. ŁKS Łódź 6 - 19 
6. Jagiellonia Białystok 8 - 12 
7. Olimpia Elbląg 6 - 6 
8. MOSP Białystok 3 - 28 

Strzelcy Legii:

 

4 - Kacper Gościniarek, Szymon Włodarczyk
3 - Gabor Grabowski
2 - Patryk Peda
1 - Radosław Cielemęcki, Jakub Czajkowski, Ariel Mosór, Jerzy Munik, Patryk Pierzak, Michał Sparwasser

Komentarze (2)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał dywizji
  • 0 / 0
W Łodzi chyba nadal nieźle się szkoli piłkarzy. Może póki jest tam pustynia po Widzewie(powoli odradzającym się) oraz ŁKSie warto spróbować nawiązać szerszą współpracę na przykład z SMS-em?
~"1234"
  • 0 / 0
Gratulacje,oby tak dalej,tak trzymac!!!