News: Wysokie lokaty Pogoni i Olimpii. Den Haag wciąż zawodzi.

Juventus z Superpucharem. Pierwsze zwycięstwo Den Haag

Stanisław Rudzki

20.08.2013 02:49

(akt. 04.01.2019 12:42)

W ostatnich dniach, swoje mecze rozegrały zespoły zaprzyjaźnione z Legią. Sukcesami mogą pochwalić się zagraniczni bracia - Juventus zdobył Superpuchar Włoch, zaś pierwsze punkty w lidze wywalczyło Den Haag. Zupełnie inne nastroje panują u naszych rodzimych przyjaciół. Pogoń i Zagłębie odpadły z rywalizacji o Puchar Polski. Olimpia Elbląg po bezbramkowym remisie, utrzymuje się wysoko w tabeli i nadal nie ma porażki na swoim koncie.

Pogoń Szczecin

„Portowcy” po przegranym spotkaniu z beniaminkiem ekstraklasy, Zawiszą Bydgoszcz żegnają się z Pucharem Polski. Honorowe trafienie zanotował, debiutujący w drużynie Dariusza Wdowczyka, Marcin Robak.

Pogoń Szczecin – Zawisza Bydgoszcz 1:3 (1:2)
0:1 - Vasconcelos  2’
0:2 – Petasz 10’
1:2 – Robak 26’
1:3 – Masłowski 90’

Olimpia Elbląg

Olimpia bezbramkowo zremisowała mecz ze swoją imienniczką, Olimpią Zambrów. Po czterech kolejkach, drużyna z Elbląga zajmuje trzecie miejsce w tabeli II ligi grupy wschodniej.

Olimpia Elbląg – Olimpia Zambrów 0:0

Zagłębie Sosnowiec

Sosnowieccy piłkarze podjęli na własnym boisku Wisłę Kraków w ramach 1/16 finału Pucharu Polski. Zespół prowadzony przez Franciszka Smudę pewnie pokonał Zagłębie 4:0.

Zagłębie Sosnowiec – Wisła Kraków 0:4 (0:1)
0:1 – Chrapek 42’
0:2 – Garguła 50’
0:3 – Garguła 54’
0:4 – Brożek 81’

Juventus Turyn

Juventus zdobył Superpuchar Włoch! Podopieczni Antonio Conte nie dali najmniejszych szans zespołowi ze stolicy, pokonując go aż 4:0. Niemrawą pierwszą połowę zrekompensowało zabójcze pięć minut, drugiej części gry, podczas których „Stara Dama” zdołała zdobyć trzy bramki.

Juventus Turyn – Lazio Rzym 4:0 (1:0)
1:0 – Pogba 23’
2:0 – Chiellini 52’
3:0 – Lichtsteiner 54’
4:0 – Tevez 57’

FC Den Haag

Po  dwóch porażkach, przyszedł czas na premierowe zwycięstwo. Dzięki determinacji do końca spotkania, „Bociany” mogą dopisać sobie pierwsze „oczka” w tym sezonie. Zwycięską bramkę, zdobył wprowadzony dwie minuty wcześniej, Kramer.

NAC Breda – FC Den Haag 1:2 (0:0)
0:1 – Meijers 76’
1:1 – Schalk 84’ (k.)
1:2 – Kramer 90+2’