Kibicowskie podsumowanie 2022 roku – oprawy

30.12.2022 08:00

(akt. 30.12.2022 00:11)

Za nami kolejny rok, w którym fani Legii zaprezentowali efektowne i pomysłowe oprawy. Zapraszamy do kibicowskiego podsumowania ostatnich 12 miesięcy.

Kibice "Wojskowych" znowu zostali docenieni na świecie. Warszawiacy zajęli 7. pozycję w rankingu Ultras World (TOP 10) za rok 2022. W materiale wideo (TUTAJ) znalazły się liczne oprawy fanów Legii z ostatnich 12 miesięcy – ze stadionu przy Łazienkowskiej, z wyjazdów, a także z meczu koszykarzy na Bemowie.

13.02.2022 Legia Warszawa – Warta Poznań (0:1)

Przed spotkaniem odbyła się minuta ciszy ku pamięci Wiktora Bołby (twórca i kustosz Muzeum Legii), a także kibiców "Wojskowych". Potem fani z Żylety odpalili race, a dolna część trybuny została pokryta sektorówką w trójkolorowych barwach. Na stadionie pojawiło się łącznie 12 137 osób.

Oprawa oprawy kibice

19.02.2022 Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Legia Warszawa (0:0)

Na starcie drugiej połowy doszło do odpalenia rac w sektorze gości.

25.02.2022 Legia Warszawa – Wisła Kraków (2:1)

Kibice Legii przygotowali oprawę poświęconą prezesowi Dariuszowi Mioduskiemu. Flagi w czarnych i białych barwach utworzyły napis WON. Poniżej znajdował się transparent z hasłem: "Miałeś chamie złoty róg. Skończ nam k... niszczyć klub!". Później była też sektorówka z wizerunkiem właściciela oraz anonsem na popularny serwis randkowy (Tinder) i hasłem "Oszust z silvera".

11.03.2022 Górnik Łęczna – Legia Warszawa (0:1)

Nieco ponad 6 tys. ludzi obejrzało mecz z trybun. W końcówce rywalizacji kibice Legii przedstawili oprawę w oparciu o pirotechnikę.

02.04.2022 Legia Warszawa – Lechia Gdańsk (2:1)

Fani "Wojskowych" zaprezentowali oprawę tuż przed rozpoczęciem spotkania z Lechią. Kibice podnieśli kartony, które utworzyły napis LEGIA. Pod kartoniadą był zaś transparent z pierwszą częścią hasła –  "Nawet jak na boisku się nie układa... ". Po chwili kartony rozświetliła pirotechnika, a poniżej ukazała się druga część hasła – "... na trybunach wciąż kanada".

06.04.2022 Raków Częstochowa – Legia Warszawa (1:0)

Kibice "Wojskowych" wywiesili dwie flagi – "Jesteśmy Waszą stolicą" i "Legia Warszawa". Pojawił się też moment na odpalenie pirotechniki. Po końcowym gwizdku fani z Łazienkowskiej pozdrowili Waleriana Gwilię i trenera Rakowa, Marka Papszuna.

09.04.2022 Lech Poznań – Legia Warszawa (1:1)

Oprawa kibiców Legii z sektorówką z wizerunkiem Władimira Putina w koszulce Spartaka Moskwa z liną zaciśniętą wokół szyi odbiła się dużym echem w ukraińskich oraz europejskich mediach.

06.05.2022 Legia Warszawa – Górnik Zabrze (5:3)

Legioniści zaprezentowali oprawę podczas drugiej połowy meczu z Górnikiem. Nie zabrakło pirotechniki oraz flag na kijach.

13.05.2022 Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa (2:2)

W drugiej połowie w sektorze gości użyto stroboskopów.

21.05.2022 Legia Warszawa – Cracovia (3:0)

Ostatni mecz w minionym sezonie obejrzało na stadionie ponad 20 tys. widzów. Oprócz trzech bramek doszło też do oprawy z dużą ilością pirotechniki, wcześniej sporo kibiców opuściło trybuny na 17 minut, gdyż tyle spotkań przegrali "Wojskowi" w poprzednich rozgrywkach ligowych.

kibice Legii stadion oprawa oprawy

stadion Legii oprawa oprawy kibice

29.07.2022 Cracovia – Legia Warszawa (3:0)

W drugiej połowie spotkania fani Legii zaprezentowali pokaz pirotechniki, w trakcie którego powiewały flagi na kijach i odśpiewano "Gdybym jeszcze raz, miał urodzić się…".

06.08.2022 Legia Warszawa – Piast Gliwice (2:0)

Mobilizacja wśród kibiców i działania klubu przyniosły oczekiwany efekt. Mimo okresu urlopowego, na meczu z Piastem pojawiło się 19 045 osób. Była oprawa pod hasłem "Legia gol kurde mol" oraz wspólna radość ze zwycięstwa. Po spotkaniu kilka słów w kierunku trybun powiedzieli Bartosz Kapustka i Kacper Tobiasz.

12.08.2022 Widzew Łódź – Legia Warszawa (1:2)

Gdy gracze wchodzili na boisko, to kibice "Wojskowych" przedstawili oprawę, która składała się z małych, trójkolorowych flag oraz stroboskopów.

19.08.2022 Legia Warszawa – Górnik Zabrze (2:2)

Na wejście piłkarzy na murawę odpalono fajerwerki oraz pirotechnikę. Później zaś rozwieszono transparent z hasłem "Fatalna sytuacja w Odrze, przyczyna gówno w wiodrze" i płótno z kobietą piorącą koszulkę Lukasa Podolskiego, który dzień po meczu odniósł się do tej sytuacji (TUTAJ).

02.09.2022 Legia Warszawa – Radomiak Radom (1:0)

Ponad 25 tys. kibiców na stadionie i dość słabe widowisko w wykonaniu piłkarzy Legii i Radomiaka zakończone zwycięskim golem Rafała Augustyniaka. Trzy punkty i pozycja lidera w tabeli – dawno tego przy Łazienkowskiej nie było. Przed spotkaniem na Żylecie miała miejsce oprawa, odpalona została pirotechnika.

16.09.2022 Legia Warszawa – Miedź Legnica (3:2)

Ponad 18 tys. kibiców przyszło na stadion przy ul. Łazienkowskiej, by wspierać Legię w spotkaniu z Miedzią Legnica. Na początku zaprezentowano oprawę, czyli wielką flagę 1916, która została podświetlona pirotechniką. Później pojawił się doping – po straconych golach było "Legia grać, k... mać", ale też "Gdybym jeszcze raz, miał urodzić się...". Ostatecznie "Wojskowi" zwyciężyli 3:2, zaś po meczu fani podziękowali piłkarzom i razem cieszyli się z wygranej dającej pozycję lidera tabeli ekstraklasy.

01.10.2022 Lech Poznań – Legia Warszawa (0:0)

Blisko 35,5 tys. ludzi pojawiło się na obiekcie w Poznaniu, by obejrzeć mecz Lecha z Legią. Nie zabrakło oczywiście kibiców stołecznego klubu, którzy zaprezentowali oprawę na początku spotkania, a później głośno wspierali zawodników. Piłkarze po ostatnim gwizdku podziękowali im za doping i cieszyli się z remisu.

22.10.2022 Legia Warszawa – Pogoń Szczecin (1:1)

Blisko 22 tys. kibiców pofatygowało się na stadion przy ulicy Łazienkowskiej, by wspierać piłkarzy Legii w meczu z Pogonią Szczecin. Głośny doping i efektowna oprawa (race utworzyły napis "CWKS", były też małe flagi) poniosły zawodników do naprawdę niezłej gry w pierwszej połowie spotkania. W drugiej odsłonie "Wojskowym" zabrakło paliwa w baku i skończyło się na remisie 1:1.

04.11.2022 Legia Warszawa – Lechia Gdańsk (2:1)

Na meczu z Lechią, będącym ostatnim przy Łazienkowskiej w 2022 roku, pojawiło się 20 946 osób. Godna frekwencja na trybunach i ważne trzy punkty na boisku sprawiły, że wszyscy opuszczali obiekt w dobrych lub nawet doskonałych nastrojach. Poniżej materiał wideo z oprawą (flagi na kijach, pirotechnika) i dopingiem kibiców.

13.11.2022 Śląsk Wrocław – Legia Warszawa (0:0)

Prawie 2 tys. kibiców wspierało stołeczny zespół w ostatnim spotkaniu o stawkę w 2022 roku. W drugiej połowie fani Legii zaprezentowali pokaz pirotechniczny, nie zabrakło także flag na kijach.