Kim jest testowany Amos Thompson?

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

15-01-2018 / 22:15

(akt. 02-12-2018 / 11:39)

Amos Shapiro-Thompson od poniedziałku trenuje z rezerwami Legii Warszawa. Amerykański pomocnik urodzony w 2000 roku został zaproszony do stolicy przez Ivana Kepciję, który zna zawodnika jeszcze z czasów sprawdzania go w Dinamie Zagrzeb. - Po pierwszych zajęciach mam pozytywne odczucia. To chłopak, który ma pojęcie o piłce i z zainteresowaniem będziemy mu się przyglądać w kolejnych dniach - uważa Krzysztof Dębek, szkoleniowiec rezerw mistrzów Polski.

Shapiro-Thompson urodził się 1 listopada 2000 roku. Pomocnik pochodzi z Worthington w stanie Massachusetts. Zawodnik ma za sobą występy w amerykańskich kadrach do lat 14 oraz 15. Gracz trenował m.in. w akademii klubu MLS, New England Revolution, a ostatnio reprezentował zespół Milton Academy rywalizujący w młodzieżowej lidze NEPSAC. - Amos mógł zostać w USA i jako lokalny zawodnik (wedle zasady homegrown player - red.) podpisać umowę z klubem MLS, w którym trenował. Mowa tu o New England Revolution. Był jednym z kandydatów do tej roli. Innym rozwiązaniem było uczestnictwo w drafcie i walka o miejsce w innym zespole. To jednak piłkarz prezentujący europejski styl gry. Moim zdaniem, mając takie ambicje, wyjazd ma dla niego większy sens - uważa Chris Kane, szkoleniowiec Thompsona w Milton Academy. 

 

- Shapiro-Thompson jest niezwykle utalentowanym graczem, prezentującym świetną technikę. Najlepiej spisuje się na boisku jako "dziesiątka". Potrafi szybko rozgrywać piłkę, doskonale odnajduje się w grze kombinacyjnej, a swoimi zagraniami potrafi rozbijać formację obronną rywali. Jednym z jego atutów jest umiejętność kreowania gry, stwarzania szans partnerom. Potrafi poruszać się bez piłki, często walczy o odbiór futbolówki na połowie rywali. Kiedy tego dokona, a jest osamotniony, często podejmuje dobre decyzje i potrafi uderzeniem zagrozić bramce przeciwników. Amos nie ma najlepszych warunków fizycznych, ale zawsze pomaga drużynie w presisngu. W naszej drużynie był głównym motorem napędowym, dzięki czemu notował wiele asyst. Nie mam wątpliwości, że to jeden z najlepszych graczy w Stanach Zjednoczonych w swojej kategorii wiekowej. Ma potencjał, by występować na kolejnych szczeblach reprezentacji USA - dodaje w rozmowie z Legia.Net Kane. 

 

Pierwsze zajęcia rezerw pozwoliły na krótką obserwację Thompsona, zwłaszcza w trakcie gierki na skróconym polu gry. Amerykanin nie bał się gry, podawał bez kompleksów i był w stanie kreować szanse partnerom z zespołu. Dla piłkarza urodzonego w USA, zajęcia przy Łazienkowskiej nie były pierwszymi w Europie. W przeszłości pomocnik był sprawdzany przez Dinamo Zagrzeb, które zapraszało Thompsona na treningi w Chorwacji. 

 

- Amos był obserwowany przez Dinamo w trakcie jednego z amerykańskich obozów dla utalentowanych graczy. W trakcie ostatnich lat, Chorwaci kilka razy zapraszali go na testy. Thompson był konsekwentnie monitorowany i sprawdzany w Zagrzebiu. Kiedy Ivan Kepcija trafił do Legii, zaprosił Amosa do Warszawy - tłumaczy Kane i dodaje. - Cieszę się, że pomocnik ma okazję sprawdzenia się w Polsce. Legia to czołowy klub z bogatą historią. Z pewnością to dobra drużyna na rozpoczęcie europejskiej przygody.

 

Kane pozytywnie wyraża się również o Shapiro-Thompsonie, opisując jego osobowość. - To kapitalny człowiek, któremu aż chce się pomagać. Jego dobra postawa na boisku, to jedno. Druga sprawa tyczy się jego postawy w szkole. Amos jest jednym z najlepszych uczniów w Milton. W Stanach Zjednoczonych to jedna z najlepszych szkół. Jest dobrze wychowanym młodym człowiekiem, którego mogę nazwać dżentelmenem w każdym calu. Taka postawa jest dodatkowym plusem dla klubu, w którym Amos będzie występował - zakończył amerykański szkoleniowiec. 

Komentarze (10)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Bingi
  • 0 / 0
WELCOME IN LEGIA AMOS !!!
~Der
  • 0 / 0
Welcome to
Plutonowy
  • 0 / 0
kto wie, może nawet przebije "nowego Pele" Freddyego Adu ;))
~z wawy
  • 2 / 0
Jak to pięknie brzmi „obóz dla utalentowanych graczy czyli co 14-16 latków z ambicjami i pewnym poziomem umiejętności ” tak spokojnie na to patrzę, czytam i myślę, że taki Krepcija podobnie jak chmara innych szperacza ma w małym palcu informacje gdzie pojechać i czego Szukać. Może czasy łapanki odeszły lub odejdą razem z DCC
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Jak na ten wiek dużo widzi:) mnóstwo podań.
Generał broni
  • 1 / 0
No to jak drobny i techniczny to nasza III liga jest jak w sam raz dla niego. Rozwój murowany.
Hehe Kepcija monitorował go najpierw w Zagrzebiu a teraz sprowadził go do Warszawy :)
youtu.be/3-JzSA5-hj8

Znalazłem coś z nim jak miał 12 lat... Trzeba powiedzieć że w tym wieku już sporo umiał ;)
Pewnie za słaby był na Dinamo, ale w notesach pozostał.
Lewandowski był za słaby na Legię także wiesz... Tak jak Marco Asensio na Barcę i Pogba na UTD