Kochalski wraca do Legii

Jakub Szerszeń

Źródło: Radomiak Radom

29-02-2020 / 07:36

(akt. 29-02-2020 / 14:49)

Mateusz Kochalski wraca do Legii Warszawa. Stołeczny klub skrócił wypożyczenie bramkarza do pierwszoligowego Radomiaka Radom.

W rundzie jesiennej Mateusz Kochalski rozegrał czternaście spotkań, w których spędził na boisku 1260 minut. W tym czasie przepuścił szesnaście goli i pięciokrotnie zachował czyste konto. Łącznie bramkarz wystąpił w 26 meczach radomskiej drużyny. 19-latek reprezentował Radomiaka od początku sezonu 2018/2019. 

Legia zdecydowała się na skrócenie wypożyczenia bramkarza. Z końcem lutego umowa przestanie obowiązywać, a zawodnik wróci na Łazienkowską. Na początku lutego zawodnik doznał kontuzji. Kochalski naderwał mięsień czworogłowy uda, ale wyleczył już uraz. W sobotę zagra w sparingu rezerw ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Po powrocie do zdrowia, Kochalski nie miałby większych szans na grę w Radomiaku. Zimą do pierwszoligowej drużyny wypożyczono Cezarego Misztę, innego bramkarza z Łazienkowskiej. Golkiper ma pomóc zespołowi Dariusza Banasika w walce o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. 

Przed startem rundy wiosennej, Radomiak zajmuje czwarte miejsce. Zespół ma na koncie 36 punktów i traci cztery oczka do liderującej Warty Poznań. Promocję do Ekstraklasy uzyskają dwie najlepsze drużyny, a także trzecia, która okaże się najlepsza w rywalizacji ekip z lokat 3-6

Warto odnotować, że w pierwszej lidze doszło do innego transferu z udziałem bramkarza związanego w przeszłości z Legią. Łotysz Vjaceslavs Kudrjavcevs po roku w FK Ventspils, związał się umową do końca sezonu z opcją przedłużenia ze Stomilem Olsztyn. 21-latek w przeszłości trenował przy Łazienkowskiej i grał w trzecioligowych rezerwach.

Vjaceslavs Kudrjavcevs

Komentarze (13)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
widac po kontuzji nie ma śladu bo dzisiaj przeciwko Świtowi zagrał połówkę
Generał brygady
  • 0 / 0
Zapewne trener Dowhań to wszystko musi poukładać, kto ma wrócić, kto zostać a kto i gdzie na wypożyczenie. Ciekaw jak to będzie wyglądać jesienią i co z Cierzniakiem...
~Steven
  • 1 / 1
Jaka kontuzja pokażcie mi badania ????
Generał brygady
  • 0 / 0
Piszą, że naderwał mięsień czworogłowy.
A co sugerujesz? Jaki sens byłby podawanie, że doznał kontuzji gdyby jej nie miał?
Generał brygady
  • 0 / 0
Kochalski dziś zagrał 45 minut w sparingu rezerw Legii Warszawa...
No operacja "Bramkarz" musi być przeprowadzona z głową. Mamy na nią mniej niż pół roku. To wcale nie tak dużo czasu, bo jest już zaraz marzec,a za 6miesiecy będzie wrzesień.
Myślisz że któryś z młodych wskoczy do bramki? Ciekawe co zrobią z Cierzniakiem
Plutonowy
  • 0 / 5
W tym przypadku dobrze by było wypożyczyć Muzyka do 1 ligi gdzieś i żeby Kochalski zagrał całą rundę w rezerwach.
Pułkownik
  • 3 / 0
Na początku lutego zawodnik doznał kontuzji. Kochalski naderwał mięsień czworogłowy uda i będzie pauzował przez kilka tygodni.
Podporucznik
  • 0 / 0
Lepiej go leczyć i nas niż w Radomiu xD
Plutonowy
  • 2 / 1
Co z tego, że od złapania kontuzji zagrał w sparingu 21 lutego z GKSem Bełchatów, lepiej dać minusy jak ktoś nie wie. Chyba że odnowiła mu się z powrotem, bo ta z początku lutego już wyleczona.
Muzyk już grał w I lidze, bo przecież stamtąd został ściągnięty.
Plutonowy
  • 0 / 0
Muzyk grał w 2 lidze w Olimpii Grudziądz przed awansem ich, dlatego ciekawe jakby sobie poradził w 1 lidze, a Kochalskiemu treningi z Dowhaniem i gra w 3 lidze mogłyby pomóc w rozwoju.