Kolejna przeszkoda pucharowa pokonana przez Legia Ladies

Redaktor Marek Majewski

Marek Majewski

16.09.2021 23:35

(akt. 17.09.2021 20:56)

Wynikiem  2:0 z FUKS Brix Pułtusk zakończył się rozegrany w Legia Training Center mecz drugiej rundy Mazowieckiego Pucharu Polski Kobiet.

Spotkanie zaczęło się idealnie dla Ladies, bo bezpośrednio po rozpoczęciu meczu w pierwszej akcji wywalczyły rzut rożny i po dośrodkowaniu Klaudii Bodeckiej z narożnika boiska bramkę zdobyła Marta Chmielewska. Podobnie jak w poprzednich meczach w tym sezonie spotkanie przebiegało pod dyktando legionistek w większości na połowie gości. W 32 minucie, ponownie po podaniu Bodeckiej sam na sam z bramkarką FUKSa wyszła Amelia Przybylska i zdobyła drugą bramkę.

Początek drugiej połowy wyglądał podobnie, wysoko grająca Legia atakowała na połowie przeciwnika, a piłkarki z Pułtuska próbowały od czasu do czasu przeprowadzić jakiś szybki atak. W 62 minucie po błędzie naszych dziewczyn, wychodzącą na czystą pozycję strzelecką zawodniczke FUKSa została sfaulowana tuż przed polem karnym przez Magdalenę Zduńczyk, za co nasza kapitan zobaczyła czerwoną kartkę. Ta sytuacja oczywiście zmieniła obraz gry. Piłkarki z Pułtuska zagrały bardziej agresywnie i dążyły do zmiany wyniku. Mimo optycznej przewagi, legionistki dobrze się broniły i praktycznie do końca spotkania goście nie miały żadnej klarownej sytuacji strzeleckiej, po której Natasza Koper zmuszona byłaby do wysiłku. Za to legionistki miały kilka udanych kontrataków Martyny Syperek, Izabeli Przegalińskiej i Julii Biesiady.
W przyszłą środę, 22.09 w półfinale Mazowieckiego Pucharu Polski Legia Ladies zmierzą się z II drużyną MUKS Praga. Popularne MUKSiary rozbiły wczoraj  9:1 Jantar Ostrołęka. Mecz odbędzie się na boisku Pragi przy Kawęczyńskiej 44.

LSS Legia Ladies - FUKS Brix Pułtusk - 2:0 (2:0)
Bramki: Chmielewska (1’), Przybylska (32’).
Skład: Koper - Bodecka, Zduńczyk, Żmijewska, Kuś (56’ Biesiada), Hajkiewicz, Połosa (46’ Bloch), Chmielewska (88’ Markiewicz), Koza (80’ Komala), Rozbicka (46’ Grodzka), Przybylska (46’ Syperek, 70’ Przegalińska).