Kolejne dofinansowanie dla Legii z Ministerstwa Sportu

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

13-05-2019 / 13:35

(akt. 15-05-2019 / 23:54)

Legia Warszawa złożyła kolejny wniosek o dofinansowanie projektu Legia Training Center do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Przyznane pieniądze pomogą m.in. w budowie kolejnego boiska oraz małego stadionu, gdzie mecze rozgrywać mogłyby zespoły rezerw czy juniorów.

Legia otrzymała już dofinansowanie na budowę ośrodka w Książenicach od Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w ramach programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Stołeczny klub, a konkretnie należąca do niego spółka Akademia Piłkarska Legii otrzymała jedenaście milionów złotych.

- 5 kwietnia złożyliśmy wniosek o dodatkowe dofinansowanie ze strony MSiT - stwierdził Tomasz Zahorski, prezes spółki APL. Stołeczny klub liczy, że pomogłoby to w rozszerzeniu projektu. Mistrzowie Polski mają przenieść się do głównej części ośrodka w lipcu 2020 roku. Kolejna dotacja mogłaby sprawić, że powstałoby dodatkowe boisko, a przede wszystkim mały stadion dostosowany do wymogów UEFA w kontekście gry w Youth League. Występowałyby tam trzecioligowe rezerwy, a także m.in. drużyna z Centralnej Ligi Juniorów. - Takie dofinansowanie pomogłoby jeszcze mocniej podnieść jakość komponentów, a co za tym idzie, jakość całego tworzonego projektu - stwierdził Zahorski. 

- Dofinansowanie w kwocie 11 mln zł zostało już przyznane Legii. Klub wnioskował też o dodatkowe dofinansowanie projektu budowy Legia Training Center ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w ramach programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. W tej sprawie decyzje jeszcze nie zapadły, będziemy dopiero rozpatrywali prośbę klubu. To jednak bardziej kwestia wysokości dotacji, niż jej ewentualnego braku - stwierdziła w rozmowie z Legia.Net wiceminister Sportu i Turystyki, Anna Krupka.

Zarówno Krupka, jak i przedstawiciele Legii oraz premier Mateusz Morawiecki podkreślali, że projekt stołecznego klubu jest innowacyjny. Przez długi czas trwały spotkania, które pozwalały na ostateczne określenie kształtu wniosków. Teraz doświadczenia mistrzów Polski wykorzystują inne kluby: Jagiellonia Białystok, Pogoń Szczecin oraz Cracovia. Te drużyny otrzymały "know-how", a także wzory wniosków bezpośrednio od Legii. - Cieszy mnie tak demokratyczne podejście i chęć rozwoju - stwierdził Morawiecki. 

Ośrodek Legia Training Center ma zostać oddany do użytku w czerwcu 2020 roku. Dodatkowe boisko oraz mały stadion mogą trafić do użytku nieco później, ale wciąż mowa o tym samym roku.

Komentarze (58)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Sierżant
 • 0 / 1
Z tego co wynika z tekstu to tego drugiego dofinansowania to jeszcze nie ma a jedynie złożono wniosek, więc niech redakcja jeszcze się tak nie cieszy bo jeszcze przyznane nie jest a więc tego jeszcze nia ma.
~Yorick
 • 1 / 0
Akademia to priorytet Mioduskiego. Działa już od 2 lat. Dzięki niej bardzo wielu początkujących trenerów może uczyć się zawodu i zbierać cenne doświadczenia nie tylko w teorii, ale w praktyce, prowadząc pierwszą drużynę Legii.
Starszy sierżant
 • 2 / 0
żeby tylko że żadne nowe kucharczyki czy żyro nie wyjdą z tej akademii bo i tak jest ich za dużo...
Piłkarzy powinni tam wysłać w razie braku mistrzostwa do łopaty
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Brać ile wlezie:)
~hdv
 • 0 / 2
czy naprawdę to centrum nie może się nazywać po polsku? Legia Training Center to jest takie nie przetłumaczalne na nasz język żeby oddać sens i treść tego obiektu?
Generał broni
 • 1 / 3
Właściciel Legii ma duży sentyment do USA, gdzie się kształcił i pracował. Zapewne stąd taka nazwa, ale zawsze możliwa jest zmiana związana z ewentualnym sponsorem.
~asdasd
 • 2 / 0
W koncu pozytywna wiadomosc, dobrze wydane pieniadze na rozwoj mlodziezy.
Zaprocentuje to w przyszłości
Major
 • 1 / 0
Powodzenia. To ciekawe że tak pomagamy również innym
Major
 • 0 / 4
Czekam na koparki.
Przecież są, z logo Legia Training Centre, żółciótkie kopareczki :-)
Generał broni
 • 3 / 0
Zobaczył i nie uwierzył...
Podporucznik
 • 2 / 0
xddddd
Generał
 • 0 / 0
Gdzie te koparki, zdjęcie jednej równiarki nic nie znaczy. Robota ruszy jak powstanie zaplecze budowy, jak maszyny wjadą na teren budowy a tak, każdy może zdjęcie maszyny budowlanej wstawić i podpisać budujemy wieżowiec!
11 milionów, konkret, a to nie koniec.
Legia także dba o wizerunek, pioniera, lidera współpracy itd.
A koniec końców każdemu się to opłaci
Podporucznik
 • 3 / 0
Very good news
Teraz jedna BARDZO ważna rzecz. Jak akademia zostanie wybudowana to należy zatrudnić trenerów z naprawdę NAJWYŻSZEJ półki. Na trenerach młodzieży Legia nie może oszczędzać, bo to dzięki nim zawodnicy mogą stać się naprawdę dobrymi piłkarzami.
Może powinniśmy​ jakąś franczyzę na metodykę szkolenia wykupić od Ajaxu czy Barcelony? Obejmowała by wyszkolenie kadr trenerskich kazdego rodzaju.
Trzeba złożyć wniosek o dofinansowanie akademii, w której moglibyśmy szkolić trenerów jacy następnie będą pracowali LTC.
Zanim powstania akademia to jeszcze ze dwa lata. Już teraz trzeba wykupić cykl szkoleń od Ajaxu lub Barcelony i wysłać tam ze 20-30 ludzi, na paromiesięczne wykłady, praktyki, kursy, instruktaże, egzaminy itd. To kosztuje ale zwiększy prawdopodobieństwo sukcesu takiej akademii kilkukrotnie. I co najważniejsze, nie trzeba takich super trenerów szukać na rynku i płacić im wielkich pieniędzy, bo będziemy mieli swoich, tanszych, ale z pasją, oddaniem Legii, wyszkolonych w najlepszych miejscach. Wrócą po kilku miesiącach, może roku i stworzą struktury jakich w Polsce nie było. Będą następnie szkolić kolejne osoby i tak z 20-30 pierwszych, tzw. masterów, rozrodzie się kolejnych 60-90, zakładając że każdy z pierwszych wyszkoli i przygotuje kolejnych 3 nowych.
Czy mój plan jest zły? Jest świetny, teraz tylko trzeba wdrożyć.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Poezja
A co na to Ajax?
W ogóle są prowadzone takie szkolenia w Ajaxie dla trenerów z innych klubów, czy tak sobie tylko fantazjujesz?

Dla ciekawskich - znalazłem coś takiego ;-D
https://docplayer.pl/6452217-Ajaxowe-porady-na-podstawie-afc-ajax-amsterdam-przewodnik-trenera-oraz-materialy-w-ramach-szkolki-pilkarskiej-nivea-ajaxowe-porady-strona-1.html
Major
 • 1 / 5
To wszystko jest niec nie warte, bo nie mamy systemu szkolenia ani trenerów. Od boick i centrum treningowe poziom wyszkolenia nie wzrośnie, a Mioduski niestety uważa że nie musi zakupić odpowiedniego know-how i wszystko ogarnie mu Zieliński i spółka po kilku bezpłatnych stażach. Podobnie amatorskie podejście jak do pierwszej drużyny, gdzie mamy Vuko, bo przecież patrzył jak pracuje prawdziwy trener Staszek.
Patrz mój komentarz wyżej, tuż nad Twoim.
Generał dywizji
 • 1 / 0
A skąd ty wiesz, co uważa Mioduski? Siedzisz w jego głowie?
Generał dywizji
 • 2 / 1
Legia Training Center nie musi mieć tego samego właściciela co KP Legia w przyszłości , czy to zostało zabezpieczone ?
Generał dywizji
 • 0 / 0
Każda sekcja klubu może mieć swojego właściciela, tak więc ośrodek treningowy też może mieć. Jak to w spółkach, wszystko ma swoja cenę.
Generał
 • 0 / 1
To tak na osłodę przed środą.
Ja tam nadal wierzę
Zbierałem się dzisiaj do napisania czegoś kilka razy. Nawet ta wiadomość nie zmienia mojego poczucia rozczarowania. Nie wiem co mnie bardziej rozwaliło - remis z Pogonią, zwycięstwo Piasta po golu Jodły czy Vuko stałym trenerem...
Dobra wiadomość. Powodzenia!
Budowa i rozwój Akademii to jedyna dobra rzecz tego sezonu.
Podpułkownik
 • 2 / 4
To jest jedyna dobra wiadomość,odkąd Miodek jest właścicielem.
Ultra nie można przesadzać 3 mistrzostwa z rzędu kiedyś musiał nastąpić gorszy czas ze nie zdobędziemy tytułu chociaż do środy jeszcze wierze
Podporucznik
 • 1 / 0
Barca nie wygra wszystkiego, ani Bayern ani żadna drużyna. Kiedyś ktoś inny musiał wygrać ligę. Co prawda Piast jeszcze nie wygrał... ale zanosi się niestety. Waldek King i Jego arcy w pyte smutny futbol.
Generał dywizji
 • 0 / 0
No widzicie, Miodek też uważa, że Akademia to najważniejszy temat rozwoju klubu.
Generał broni
 • 4 / 1
Mam nadzieję, że nasza akademia pozwoli Legii stopniowo stawać się klubem, który będzie kształtował najlepszych polskich młodych zawodników.
I będzie przynosił z tego korzyści finansowe
i takie działania to ja bardzo szanuje ...
Ja też tylko szkoda że tak późno z tym ruszyliśmy
~fan
 • 1 / 3
Ciągle myślimy o przyszłości Polskiej piłki klubowej a teraźniejszość to katastrofa. Czesi nie myślą co będzie za 10 lat tylko mają tu i teraz co roku 3 zespoły w fazie grupowej. Grają i kasują, kasę z UEFA a nie marzą o dalekiej przyszłosci.
Generał dywizji
 • 4 / 0
Czesi mają "tu i teraz" bo kiedyś pomyśleli o przyszłości i wyszkolili piłkarzy którzy to "tu i teraz" potrafią zrobić.
Oczywiście. Niedawno taką drogę obrali Belgowie i Szwajcarzy. Holendrzy i Francuzi z młodzieżą wzorowo pracują od wielu lat. U nas to nowość, a baza to podstawa. Można śmiać się z Probierza, ale on o tym mówi od 20 lat.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Boras
Czy dobrze widzę, że Twój wpis o odnawialnym źródle energii cieplnej został potraktowany pewnym narzędziem z ulicy Mysiej?
Generał dywizji
 • 0 / 0
Najwyraźniej był nie po linii partii. Trolle idioci są tolerowani, w ten sposób jest udowadniana swoboda wypowiedzi.
Jest taki stary dowcip jak Amerykanin dyskutował z obywatelem ZSRR o wolności słowa, argumentując tym że on może stanąć pod Białym Domem z plakatem "Reagan to idiota", Na co Ruski odpowiedział że on też może stanąć pod Kremlem z plakatem "Reagan to idiota" obalając w ten sposób argument.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Boras
Nie wiem, ile liczysz sobie wiosen, ale zaryzykuję dowcip częściowo w języku obowiązującym w obozie pokoju w dawnej epoce. Tym razem rzecz o wolności gestów.
Amerykanin twierdzi, że w każdej chwili może wyrazić swój sprzeciw wobec polityki Białego Domu — zdejmując spodnie, wypinając tyłek na rzeczony budynek i robiąc publicznie kupę. Na co Rosjanin, mając na myśli Kreml, rzecze: У нас это тоже, только снять штаны нельзя!
Generał dywizji
 • 0 / 0
Na tyle dobrze pamiętam czasy słusznie minione, że potrafię porównać z obecnymi trendami.
Pułkownik
 • 4 / 3
Czyli robimy jednak większą wersję ośrodka? Jak widać prezes koncentruje wszystko na tej jednej rzeczy która mu się póki co udaje. Szkoda tylko, że przyniesie to owoce dopiero za co najmniej kilka lat. 7 lat tłustych, to teraz będzie 7 lat chudych..
Raczej nie. Budowa z powodów finansowych została podzielona na 2 etapy. Dodatkowe finansowanie pozwoli wybudować w jednym czasie bez dzielenia na etapy. Na grafice masz czerwono-biało-zieloną wstęgę, gdzie jest 1 boisko treningowe, 1 boisko z trybunami dla rozgrywania meczów rezerw i CLJ oraz sporą część terenu rekreacyjnego chyba z kortami albo boiskami do siatkonogi itp. Więc to dość istotna część ośrodka i dobrze by było zbudować wszystko od razu.
Myślałem że na zdjęciu to Alina Krawczyk żona tramwajarza z "Miodowych Lat"
~Cwks!
 • 0 / 0
To jest ta z Na wspólnej:D
Co tam dofinansowania, co tam akademia, ośrodki treningowe, jakies glupie dlugoterminowe plany, fundamenty pod rozwój, budowanie czegos stabilnego co nie rozsypie jak domek z kart. Na co to komu potrzebne? Przecież przegraliśmy z Piastem i zremisowalismy z Pogonią. Tutaj taki dramat sie rozgrywa a Mioduski myśli o przyszłości, no wariat...
Starszy szeregowy
 • 4 / 1
To prawda. Zamiast wydać 6mln EUR na nowego "Cristiano" - Medeirosa, to on inwestuje w naszą młodzież. Dokąd zmierzasz Legio ;)