Kolejne dofinansowanie na ośrodek z MSiT

Piotr Kamieniecki

Źródło: Twitter

23-07-2019 / 13:40

(akt. 24-07-2019 / 14:40)

Legia Warszawa otrzymała kolejnej dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, które zostanie przeznaczone na budowę ośrodka treningowego powstającego w okolicach Grodziska Mazowieckiego. Konto zasili kwota 9,2 mln złotych.

Pierwotnie Legia otrzymała 11 mln złotych dofinansowania na budowę ośrodka treningowego w okolicach Grodziska Mazowieckiego. Szybko stało się jasne, że stołeczny klub może otrzymać kolejne środki. Przy okazji uroczystości wmurowania kamienia węgielnego, było już pewne, że stołeczny klub dostanie kolejne pieniądze z Ministerstwa Sportu i Turystyki. - Ostateczne decyzje nie zapadły. To jednak bardziej kwestia wysokości dotacji, niż jej ewentualnego braku - tłumaczyła wiceminister Anna Krupka

Legia otrzymała dodatkowo 9,2 mln złotych dotacji na budowę Legia Training Center. Pozwoli to na realizację pełnego projektu ośrodka, razem z małym stadionem dla drużyny rezerw i ekipy z Centralnej Ligi Juniorów oraz m.in. stworzenie kolejnego boiska. O fakcie zwiększenia dofinansowania poinformował na "Twitterze" Artur Adamowicz, który przy Łazienkowskiej pełni rolę dyrektora ds. komunikacji, mediów i public affairs. 

Prace na terenie budowy ośrodka trwają od blisko dwóch miesięcy. Centrum treningowe Legii ma zostać oddane do użytku w czerwcu 2020 roku. 

Komentarze (43)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał broni
 • 4 / 0
Pod tym względem Mioduski jest mistrzem świata, szkoda, że to się nie przekłada na poziom sportowy. Zainwestował w Legię 4 mln PLN a za friko dostał 20 mln. od budżetu Państwa, kawał ziemi w Grodzisku Mazowieckim, na tę ziemię kredyt bankowy, z pieniędzy zarobionych przez piłkarzy wykupił poprzedniego właściciela - ITI, początkowych wspólników i jeszcze daje robotę żonie i znajomym. Złoty chłopak.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
I super, aby do przodu a efekty przyjdą
Generał
 • 0 / 2
Pytanie tylko czy się z tym wszystkim dodatkowym wyrobią.
No i to jest akurat dobra wiadomość i właściwe działanie zarządu. O karawanie i o burzy braw pisał nie będę:-) Nie te czasy...:-)
Psy szczekają, koparki jadą dalej, brawo! ;)
Poezja,
lepiej bym tego nie ujął:-) Najlepsza parafraza Tomaszka:-)
Pozdrawiam
Generał broni
 • 4 / 1
Ja mam piasek a ja oczy A tam stoi betoniarka
A jak wróg nam prąd wyłączy Zbudujemy przy latarkach
To może jeszcze taka przeróbka:
Ja trochę kasy mam
on brzuch jak Mobydick
I on i ja będziemy szampana pić :-)

Oczywiście po zabudowaniu Akademii.
Generał broni
 • 4 / 0
Najważniejsze aby akademia była na poziomie i trzymała pion , Tyle na temat budowlanki .
I żeby nasi młodzi zawodnicy też umieli trzymać pion:-) Bo wiesz, jak to bywa z piłkarzami...;-)
Pozdrawiam
Generał brygady
 • 0 / 0
"Więc wykonajmy plan narodowy,
Inżynierowie z Petrobudowy,
Kładziemy lachę, niech brzękną szkła,
Budowniczowie na 102!"
Czyli minęły czasy haseł typu: nie uwierzę, gdy nie zobaczę koparek ;)
Są jeszcze boiska przy Czerniakowskiej : - (
Tutaj wg mnie zawala miasto, bo to ono powinno "grac" twardo z tymi strzelcami, a oni jeszcze chyba licza na dialog.
Miasto może działać tylko w przepisach prawa. Jeśli prawo daje X podejść i X odwołań, a sekcja z tego korzysta - to trudno winić miasto.
Pułkownik
 • 8 / 4
Jeśli dzieło zostanie ukończone Pan Darek zapisze się złotymi literami w historii Legii nawet przy braku wyników sportowych. Oczywiście komplet, wyniki plus ośrodek treningowy wysunęło by go na sam szczyt w śród prezesów a mi szaremu kibicowi dało by wiele radości.
~Sekula
 • 2 / 1
Pan Piotrowicz napisał że od roku przygotowują nowy system biletowy. Dlaczego dopiero w kwietniu 2019 podpisali umowę?
~oLo
 • 1 / 3
Brawo dla obecnego rządu który wspiera inicjatywę wybudowania akademii Legia Warszawa.
Jest odpowiedź dla wpisu M. Żuka o przekroczony Rubikonie na Legia Media Twitter. Bardzo rzeczowa, szkoda tylko, że autor zniżył się do poziomu adwersarza, jeżeli idzie o styl - niepotrzebnie. Wspomniany Żuk to ten, który jesienią analizował stan finansów Legii i doszedł do wniosku, że Legia... zbankrutuje. Było to na LegiaNet. Nawet polemizowałem z konkluzją Pana Żuka wskazując na jej logiczną niespójność. Zachęcam do zapoznania się również i przeciwników obecnego właściciela Legii. Warto znać stanowiska każdej ze stron.
powinno być: przekroczonym
Chyba cos pokreciles. To odpowiedz do tekstu Qbasa z legionistow. Żuk tutaj analizowal finanse, ale merytorycznie i rzeczowo.
Niestety, ale pomyliłem autora - masz rację. Reszta pozostaje bez zmian.
Również co do Żuka i jego analizy.
Generał
 • 1 / 0
Kolego jak możesz zapodaj bezpośrednim linkiem.
Pułkownik
 • 1 / 1
https://twitter.com/legia_media/status/1153605134645112832?s=20
Generał
 • 1 / 1
Dzięki za link autor bardzo rzeczowo odpowiedział na tak naprawdę bzdury.
Generał
 • 14 / 2
No i elegancko czyli ten DM nie taki amator i nieudacznik jakim go malują. Błędy popełnia i to drażni, ale tylko debile mogą twierdzić, że chce źle dla Legii czyli de facto siebie samego.
Pewien doktor z konkurencyjnej strony mowi ze za Bodka by bylo 2x wiecej na akademie ;-) Tak ze juz Miodek wszystko zle robi, nawet oczko w glowie - akademia, za Bodka by juz produkowala De Ligty zamiast Szymanskich ;-)
1313
Masz rację w prywatyzowaniu zysków i upaństwawianiu kosztów nasz prezes jest wysokiej klasy fachowcem. Może nie znać się na piłce kopanej ale w zarabianiu kasy ma niewątpliwe doświadczenie. Szkoda, że w jego przypadku robienie kasy w jego interesaach i sukcesy sportowe jego klubu nie idą w parze.
Będąc krytycznym co do sposobu prowadzenia klubu nigdy nie twierdziłem, że działa on na szkodę samego siebie. Uważam jedynie, że cele jakie ma prezes niekoniecznie muszą być zbieżne z marzeniami kibiców. A sam projekt LEGIA jest jedynie środkiem w osiągnięciu zamierzonych przez DM celów. Celów tych oczywiście nie znamy - słowne deklaracje nie znaczą bowiem nic.
Major
 • 0 / 0
Nikt nie mówi, że chce źle dla Legii, tyle że nie za bardzo umie dobrze. Dodatkowo jego wizja dobrze nie do końca jest zgodna w wizją kibiców. My chemy dominacji w Lidze. Panu Prezesowi raczej na tym nie zależy, wystarczy mu zespół w czołówce. Tak jest taniej.
Młodszy chorąży
 • 4 / 0
Bardzo dobra wiadomość dla Legii i sensowne działanie Ministerstwa Sportu.
A tak na marginesie - tylko w jednym sezonie 2017/18 angielskie piłkarskie kluby zawodowe odprowadziły do budżetu państwa w formie podatków jakieś 2 miliardy funtów (Deloitte).
Klub sportowy Legia pełni bardzo ważną rolę społeczną. Proszę zapoznać się z polityką Legii w tym obszarze i jej dokonaniami. Nadmienię tylko, że LTC będzie dostępne również dla lokalnej społeczności w wielu wymiarach.
Miało być w innym miejscu - odpowiedź dla kingotb.
To bardzo dobra informacja dla Kibiców i sympatyków Legii. Teraz należy kompletować powoli - rozsądnie szkoleniowy sztab. Tylko bez byłych piłkarzy Legii za zasługi na boisku. Jedyną podstawą zatrud ienia powinna być fachowość - wieloletnią praca w zachodniej akademii z jakimiś tam sukcesami. Stać nas na fachowców że środka ligi holenderskiej, belgijskiej, portugalskiej. Przynajmniej na kluczowych stanowiskach. Całkowicie powinni być wykluczeni przedstawiciele polskiej myśli szkoleniowej, co to żadną myślą nie są skalani. Tym panom dziękujemy na dzień dobry.
Major
 • 1 / 9
Mam pewną wątpliwość czy wspieranie tak dużymi kwotami prywatnego biznesu jest ok. Podejrzewam, że nie ma warunku, iż jakaś grupa biedniejszych dzieci będzie tam mogła trenować za darmo. Bez takiegi warunku będą tam trenować tylko dzieci bogatych rodziców.
~Sky. 77
 • 1 / 1
Ci co tam będą trenować, wszyscy będą trenować za darmo
W akademii trenuja wyselekcjonowani przez klub pilkarze i robia to bezplatnie. Platne sa zdaje sie Legia Soccer School, ale jest to dla najmlodszych dzieci i w innych miejscach. Co do wsparcia, to jest to inwestycja ze stopa zwrotu, bo te dzieciaki moga odmienic i polepszyc swoje zycie. Wiec bardziej spoleczna niz biznesowa, a jesli inwestowac publiczne pieniadze to wlasnie w mlodziez.
Legia Training Center nie jest zupełnie prywatnym biznesem, bo inwestycja obejmuje też ogólnodostępną infrastrukturę rekreacyjno-sportową dla wszystkich mieszkańców i powierzchnię dla start-upów sportowych. Bez tego pewnie nie byłoby dofinansowania. Twoje podejrzenia są więc bezpodstawne.
Generał brygady
 • 2 / 0
Myślę, że inwestycja w infrastrukturę mającą służyć młodzieży jest zdecydowanie bardziej moralne niż pompowanie milionów z publicznej kasy na bieżącą, stricte komercyjną działalność klubów - w Gliwicach, Zabrzu, Białymstoku czy w Kielcach.
Pomoc w szkoleniu młodzieży lub jeszcze w utrzymaniu infrastruktury - tak. Finansowanie zgrupowań i innych działań klubu związanych z bieżącym funkcjonowaniem pierwszej drużyny - nie.
~kzkxkzkc
 • 2 / 0
Legia soccwr schools to przedsięwzięcie nastawione wyłącznie na przynoszenie zysków. Nikt kto za te zajęcia płaci nie znajdzie się w Legii. Pojedyncze przypadki można policzyć na palcach jednej ręki. Cała reszta uczęszcza na zajęcia rekreacyjne z piłką.
Legia Soccer Schools to też budowanie przywiązania do barw Legii. Dziecko za młodu nauczone identyfikacji z klubem pozostanie z nim na zawsze. Owszem jest w tym również cel biznesowy długofalowy, ale niewątpliwie u młodych adeptów LSS jest to jeden z początków zażyłych relacji z klubem, pierwsza własna koszulka Legii itd.
Widzę same plusy.
I pięknie, właśnie tak powinno to działać, nie tylko właścicielom powinno zależeć na rozwoju, a przede wszystkim Ministerstwu Sportu, z tego pieca będzie chleb!
Obopólne korzyści popłyną dzięki realizacji tego obiektu, niech to będzie kamień milowy przy tworzeniu kolejnych akademii w Polsce.
To ponad 20 mln dofinansowania, ładna kwota i spory zastrzyk finansowy dla Legii. Mam nadzieję, że ośrodek będzie przyciągać najzdolniejsze dzieci i młodzież z całej Polski.