Komunikat Legii Warszawa

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia Warszawa

06-03-2019 / 19:09

(akt. 09-03-2019 / 22:56)

W związku z listem grupy Radnych m. st. Warszawy, dotyczącym wydarzeń podczas meczu Legii Warszawa z Miedzią Legnica, który odbył się 1 marca br., publikujemy odpowiedź prezesa zarządu Legii, Dariusza Mioduskiego.

Warszawa dn. 6 marca 2019 r.

Odpowiedź na list grupy Radnych m. st. Warszawy

Szanowni Państwo,

Dziękuję za Państwa list i na wstępie chcę zaznaczyć, że jako klub nie uchylamy się od komentowania sytuacji, która miała miejsce 1 marca br. podczas meczu Legii z Miedzią Legnica. Poniżej zamieszczam treść oficjalnego stanowiska Klubu, które przekazujemy mediom.

Oświadczenie Legii Warszawa

Stadion Legii Warszawa nie służy do demonstracji żadnych poglądów politycznych, ideologicznych i światopoglądowych. To arena rywalizacji sportowej, której fundamentalną wartością jest szacunek. To także jedna z najważniejszych wartości naszego klubu, dlatego krytycznie oceniamy wszelkie formy zachowań, które są z nią sprzeczne. Podkreślamy także, że treść transparentów wieszanych przez kibiców podczas meczów nie reprezentuje stanowiska klubu. Legia ma kilka milionów kibiców w całej Polsce i na stadionie jest miejsce dla każdego. Jednocześnie apelujemy do mediów o nie włączanie Klubu Legia Warszawa w bieżące konflikty polityczne i światopoglądowe, w ramach toczących się kampanii wyborczych. Wykorzystywanie medialności Klubu do nagłaśniania tego typu sporów jest szkodliwe społecznie, a także w sposób nieuzasadniony uderza w jego dobre imię.

Poza przedstawieniem oficjalnego stanowiska klubu korzystam z okazji aby odnieść się do sytuacji, którą należy rozpatrywać w znacznie szerszym kontekście. Wbrew potocznym opiniom, stadion piłkarski nie jest jednolity społecznie, politycznie, ideologicznie i światopoglądowo. To obraz społeczeństwa, które jest coraz bardziej spolaryzowane. Piszą Państwo o problemie mowy nienawiści. W rzeczywistości na stadionie występuje ona sporadycznie, za to medialność piłki nożnej czyni z tych incydentów przedmiot publicznej debaty. Rozumiemy to, ale mówienie, że stadiony są źródłem problemu, jest błędne w założeniu. Mowa nienawiści jest codziennym językiem polityki, mediów, ulicy i internetu. Atak jest taktyką dyskursu politycznego, podziały są metodą budowania elektoratu, a ostry język sposobem na przykuwanie uwagi, cytowalność i internetowe „kliki”. Bardzo nad tym ubolewamy ale zrzucanie odpowiedzialności na kluby piłkarskie jest nieuprawnionym bazowaniem na stereotypach i zwyczajną hipokryzją. To przede wszystkim politycy wprowadzili spór i agresję słowną do naszej codzienności. Polityka tak bardzo dzieli ludzi, że stadion pozostał już jednym z niewielu miejsc, gdzie mogą spotykać się osoby, które na co dzień różnią się w poglądach. Przychodzą tu ze względu na to co ich łączy, czyli pasję do sportu i przywiązanie do Klubu. Dlatego apolityczność jest podstawą naszej tożsamości i nie damy się wciągnąć w spór polityczny.

Nikogo nie wykluczamy z grona naszej społeczności i podkreślamy, że na stadionie jest miejsce dla każdego. Wzajemny szacunek jest naszą fundamentalną wartością. I nie są to tylko słowa. Wiele się mówi i pisze o sporadycznych incydentach na stadionie Legii, ale zdecydowanie ciszej jest o naszej pozasportowej działalności, którą prowadzimy codziennie, niekomercyjnie, z własnej woli i poczucia odpowiedzialności społecznej.  Zaledwie kilka dni temu jako pierwszy klub w Polsce utworzyliśmy sekcję Amp Futbolu i będziemy nie tylko aktywnie wspierać naszą drużynę, ale także promować aktywizację osób niepełnosprawnych. Nasza Fundacja, prowadzona społecznie przez moja żonę, zrealizowała już ponad 250 projektów dobroczynnych, pomagając ponad 3,5 tys. beneficjentom, wśród których większość to dzieci i młodzież. Na stałe współpracujemy m.in. ze świetlicami środowiskowymi. Fundacja Legii to kilkuosobowy zespół, który każdego dnia walczy z wykluczeniem społecznym i robi naprawdę dużo, aby wyrównywać szanse najbardziej potrzebujących. Zorganizowaliśmy dwie edycje dużej charytatywnej akcji Wszyscy Do Wioseł, dzięki którym udało się sfinalizować zakup karetki pogotowia dla Centrum Zdrowia Dziecka (akcja zainicjowana przez kibiców Legii) oraz pomoc Fundacji Hospicjum św. Krzysztofa na Ursynowie. Łącznie zebraliśmy 311 tys. zł, a w wydarzeniach uczestniczyło ponad 800 osób. To nie wszystko. Prowadzimy autorskie programy edukacyjne: „Lekcje z Legią”, „Korki z Legią”, „Szkoła językowa”, organizując ponad 870 godzin lekcyjnych dla dzieci i młodzieży, którzy z różnych powodów nie mogliby sobie na to pozwolić.

Takich przykładów jest dużo więcej. Realizujemy te projekty z poczucia misji i odpowiedzialności społecznej, lecz nigdy nie zdarzyło się, abyśmy z tego powodu otrzymali jakikolwiek „list” lub podziękowanie. Czemu o tym piszę? Nie po to bym domagał się podziękowań, ale by uczciwie oceniać działalność Legii. Przypuszczam, że nie ma drugiego klubu w Polsce, który prowadziłby tak szeroką działalność społeczną. Nie widzę też wielu przykładów innych organizacji działających w Warszawie, które w takim stopniu angażowałyby się charytatywnie. Robimy to, bo czujemy się ważną częścią warszawskiej społeczności.  Jednak oczekiwanie, że stadion będzie wyspą oderwaną od otaczającej nas rzeczywistości, jest nieracjonalne. Stadion jest obrazem społeczeństwa w pigułce i jako taki pokazuje, a nie kreuje, problemy, które je trawią. Rozwiązujmy je, wspólnie, ale tam gdzie rzeczywiście powstają. My też nie jesteśmy i nie będziemy bezczynni. Wierzymy w dialog i cały czas go prowadzimy. Trzeba złej woli, aby nie dostrzegać, że stadiony dzisiaj są zupełnie innym miejscem niż jeszcze kilka lat temu. Są przede wszystkim bezpieczne. To się nie stało samo. Na nasze mecze przychodzą całe rodziny, które gorąco dopingują nasza drużynę. Na każdym meczu organizujemy dla nich wiele atrakcji, zachęcamy do pozytywnego dopingu, promujemy zdrowy, aktywny styl życia.

To prawda, że czasem (coraz rzadziej) usłyszą wulgaryzmy. Wolałbym, żeby tak nie było, ale czy nie słyszą ich także w kinie, w autobusie, na ulicy lub na Bulwarach Wiślanych? Czy na pewno zachowujemy równowagę w tej dyskusji? Odpowiadając na kluczowe pytanie - czy widząc tego typu transparenty pozostajemy obojętni? Odpowiedź jest oczywista - nie. Co możemy zrobić poza przedstawianiem naszego stanowiska? Przede wszystkim będziemy kontynuować dialog ze środowiskiem kibiców. Dialog, który przynosi efekty, bo polskie stadiony w ostatnich latach zmieniły się diametralnie. Gdy dochodzi do złamania prawa, zawsze współpracujemy z policją. W tym wypadku również przekazaliśmy stosownym organom zapis z monitoringu i w razie potrzeby udzielimy wszelkich niezbędnych wyjaśnień. To organy państwowe mają narzędzia do egzekucji prawa i do nich należy się kierować w przypadku podejrzenia złamania przepisów. Skuteczność tych działań zależy od polityków i dlatego tak jak Państwo oczekują od nas konkretnych deklaracji, tak samo my oczekujemy, że jako Radni reprezentujący w większości partię Nowoczesna, obecną także w polskim Parlamencie, wykorzystacie swój mandat do walki z wszelkimi przejawami agresji w sferze publicznej. Nie ulega wątpliwości, że wszyscy powinniśmy pracować nad tym, aby tego typu incydenty jednoczyły nas w rozwiązywaniu problemów, a nie w pogłębianiu podziałów i sporów, które przecież nie rodzą się na piłkarskich trybunach. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy najbardziej medialnym klubem w Polsce i w takich sytuacjach, aby zyskać rozgłos, najłatwiej jest uderzać w Legię. Ale prawda jest taka, że dziś problem mowy nienawiści, nietolerancji, agresji i braku szacunku nie bierze się z polskich stadionów, nie bierze się ze stadionu Legii. To przede wszystkim problem dzisiejszej klasy politycznej i jakości dyskursu politycznego.    

Z poważaniem,
Dariusz Mioduski
Prezes Legii Warszawa

Komentarze (320)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Panowie!Sprawa jest prosta.Kilku radnych z Ratusza chodzących na smyczy LGBT poczuło się urażonych faktem,że jeszcze są w Warszawie ludzie ,którzy nie boją się homoterroru i wyrażają swoje "NIE" dla zboczonej ideologii w sposób jasny i klarowny.Zawsze będziemy stali murem za takimi ludźmi jak Zosia ,której bojówkarze z LGBT grozili śmiercią.To są ci faszyści i naziści,których niektórzy na darmo szukają wśród nas "KIBOLI" lub wśród Narodowców lub polskich Nacjonalistów.A transparent z hasłem ,że 'Warszawa wolna od pedałów" wyraża fakt ,że w Naszym mieście są ludzie normalni,nie zboczeni odrzucający pedofilów z Ratusza ,którzy chcą demoralizować nasze dzieci(czytaj-gwałcić).I jeśli jako wolni ludzie nie możemy przeciwstawiać się złu na ulicach bo ostatnio"policyjna pała broni pedała"to będziemy to robić tu gdzie brudne łapska pedofili nie sięgają - na Naszym stadionie.A jeśli trzeba będzie to wyjdziemy na Nasze ulice,Naszego miasta i pogonimy zboczoną mniejszość,która chce narzucić swoją chorą wolę większości. W historii była już taka mniejszość.Nazywała się NSDAP.Wynikiem było 60 milionów ofiar.Zaczęło się od kawiarnianych spotkań, przemówień,parad,zakazów a skończyło na ludobójstwie.My do tego NIE dopuścimy!
Generał broni
 • 0 / 0
Ten kalosz pewnie przedłuży o 10 minut, żeby Lechia w końcu strzeliła...
~Kris
 • 1 / 0
Popieram Mioda
Marszałek Polski
 • 4 / 1
Niby dyskusja a jednak awantura. Niby każdy powiedział co swoje (ja też) i ma jakiś swój 'akt spełnienia". A mimo to nie ma poczucia satysfakcji czy jakiegoś spełnienia. Jak każdy (lub prawie każdy) chciałbym mieć wokół siebie samych przyjaciół, czy chociażby ludzi życzliwych. Niestety - mało to możliwe.
Chociaż jest jakiś fajny promyczek - mam nadzieję że jutro o tej porze WSZYSCY JAK JEDEN MĄŻ będziemy się cieszyć. Legio - do boju marsz!!!
Przepraszam wszystkich, których uraziłem. Proszę o wyrozumiałość.
Szacun dla Was - Kibice Legii Warszawa.
alaryk - człowiek, który nade wszystko pragnie zgody.
Starszy kapral
 • 1 / 1
Zero polityki w sporcie i poglądów. KIBICUJMY LEGII. LEGIA MISTRZ, MISTRZ, MISTRZ.
Porucznik
 • 6 / 6
Budujące, że mamy na tym forum tak wielu postępowych, nowoczesnych kibiców w pełni akceptujących nowoczesną edukację dzieci w ramach LGBT+. Czytających dokładnie deklarację WHO...Brawo. Zastanawiam się w tym kontekście nad jakąś nazwą stadionu uzgodnioną z panem Wiceprezydentem miasta z Puław, która odda i uhonoruje zaangażowanie naszych kibiców w krzewienie poprawności politycznej i ideologii środowisk homoseksualnych. Może "Tęcza Arena"? Parę złotych nam dadzą i klub zawojuje dzięki temu Europę. I w UEFA będą zadowoleni. Respect. Prezes jest nie dość nowoczesny i zbiera tu krytykę za brak walki ze zdemoralizowanym, a do tego "tfu" patriotycznym kibolstwem, tzw. "kibolami wyklętymi" jak piszą ci tolerancyjni, mądrzejsi od innych, z dużą liczbą plusów...Mam taką nieśmiałą propozycję także dla gejów, których w Warszawie jest wg wyliczeń Pana Rabieja ponad 200.000 - kupujcie bilety/karnety! Pół stadionu jest puste na każdym meczu. Klub zarobi, a na trybunach zagości: miłość, równość i tolerancja.
Generał
 • 6 / 6
Niestety ale takie słoje jak Rabiej tu są i wybrali Rafałka. To śa lata działalności III RP. Mediów antypolskich i pedagogiki wstydu. Ci niby tolerancyjni, wykształceni to gorsze chamstwo niż ci ze wsi ze sztacheta party. To jest włąsnie ta pogarda dla szarego człowieka. Takie patrzenie z góry... Brak szacunku dla ludzi.

Rozenek [pewnie krewny świrka] mówił ze jakiś ubol bo mu emeryturę zabrali samobójstwo popełnił. Tylko jak czlowiek któremu skarbówka firmę zamknęła sie podpalił pod kancelarią Tuska to cisza. Taka ta ich wrażliwość. A te tzw wolne sądy... Przecież w normalnym kraju ten sędzia co 5 dych zakosił by na drugi dzień by leciał z roboty. A jak nie on, to ten co wydał wyrok że niby rozstrzęsiony czy ch. .wie.

Idąc dalej.. Sprawa komornika i ciągnika. Może drodzy kodziarze przeprowadze się koło was, narobię długów i ucieknę, a komornik wam majątek zabierze... I wiele innych. PiS walczy z tym i obrywa. Z mafiami nie jest łatwo walczyć. Albo przywracanie komuchów na ulicę... 13 grudnia..

Ja wiem, że żyje wokół bezmógów, co tylko tvn oglądają i wierzą. I jeszcze bydło z Afryki chcą tu... Do siebie do domu, a nie na koszt panstwa. Jak ci zonę albo córkę zgwałcą to inaczej pogadamy. Takie mamy chore realia.

Poza tym wielu tutaj to dziady z korpo co życia nie znają. Agentura koszernej i onetu. Długo by gadać. Dostawali darmówki za ITi i teraz źli, że im zabrano. W Polsce trzeba szerokich zmian na czele z tą ubecką konstytucją.
Pułkownik
 • 7 / 3
a mnie zastanawia jedno, wszyscy mówią o wolności słowa, czynów itp, ale mam wrażenie dla nich wolność innych się kończy, gdy kończy się ich zgodnośc poglądów... czyli ja mogę mówić, że pary homoseksualne sa normalne i mówienie o tym to wolność, ale ty już nie możesz mówić, że dla ciebie nie są (chociaż w imie wolności powinieneś móc tak mówić), bo to niby ograniczanie wolności...
Tolerancja represywna.
Generał
 • 6 / 7
Klepackiej zablokowano konto na tt. Taka to wolnośc według lewactwa. Niejakji jz [pewnie potomek ubolstwa] krzyczał żeby ją z klubu wyrzucać. Kolejny potomek morderców świrek wp cytuje. Niemiecki portal, który realizuje niemiecką politykę w naszym kraju. Odróżnijmy homo od dziadów z lbgt.

Pierwsi byli 2 tysiące lat temu i nikomu nie przeszkadzali. Drudzy to cwani biznesmeni. Coś jak żydki, którzy z holocaustu zrobili biznes. Bo jak to inaczej nazwać. Śp. prezydent Kaczyński mądrze im powiedział. "Niemcom wybaczyliście, bo wam zapłacili". W Polsce nie ma antysemityzmu. Jest krytyczne podejście do żydostwa, które po II WŚ tu mordowało polskich patriotów. W Polsce szmalcowników AK zabijała. Tylko, ze żydki o swoich mowia, że kapowali ze strachu..

Także nie wymagajcie ode mnie szacunku do koszernych. Bo dla mnie to małe, chciwe łajzy. LBGT to kolejna grupa cwaniaków. Boniek madrze napisał na ten temat. A obecnym prezydentem Warszawy się nie przejmujmy. Za ten numer poleci albo w referendum albo w najbliższych wyborach. A określenia dresiarz itp to typowy język III RP. Liczy sie czy kochamy Polskę. Wole pijaka spod sklepu, który bedzie walczył o dobre imie ojczyzny niż niby profesora, co powie że Polacy też mają swoje na sumieniu.

Otóż Polska za nic przepraszać ie musi. To nas wystawiali. I takie sa fakty. A kazdy prawdziwy kibic powinien być murem za Klepacką, siostrą po szalu, którą szykanują lewusy, które pier.. o wolności słowa, a sami tylko donoszą.

Co niektórzy zapomnieli jak poprzednia władza weszła do redakcji Wprost czy podsłuchiwała prawicowych dziennikarzy. Akcja Widelec czy walka z kibicami to kolejny aspeekt. Ja w 2011 stałem pod Legią. Od tej pory nienawidzę PO i będę z nimi walczył na każdym kroku. W miłości i na wojnie wszystkie chwyty dozwolone.
Porucznik
 • 4 / 6
Konkretna merytoryczna wypowiedź pod która podpisuje się obiema rękami
Marszałek Polski
 • 5 / 2
" Kolejny potomek morderców świrek wp cytuje. Niemiecki portal, który realizuje niemiecką politykę w naszym kraju. "
Kurek, możesz "się nie gadzać ze świrkiem" ale to co piszesz pod jego adresem to jest CHAMÓWA. Nie zatupisz chamstwa i agresji "lewactwem". Nie masz szans, Przekraczasz granice i pokazujesz swoje fundamentalne ograniczenia do prowadzenia cywilizowanej dyskusji. Przy okazji - jesteś na wojnie z Niemcami?
Generał
 • 2 / 5
Z nimi zawsze. Alaryk nie raz pokazywałes że jestes po stronie zaborców i lewactwa. Był tu taki lewus Concogall co pisal ze Trump nie wygr.a Wygrał. Pojęcia nie masz o polityce. Prawicy zarzucają prorosyjskoścv, a nie ma bardziej prorosyjskich krajów niż Niemcy i Francja. Wy się kazdego boicie, a ja jak widzę Niemca pluje mu w twarz. Tak samo jak pełowcom.

Aha.. o spalonej budce się zapomniało... O prowokacjach na marszach niepodległości??? Dobrze ktos kiedys powiedział - "PO zarzuca coś Pis-owi po czym sama to robi". Ja jestem nacjonalistą i brzydzę sie poprawnością polityczną. O debacie nic nie mow. Nie macie żadnych argumentów poza bełkotem w tvn-ie i innymi antypolskimi mediami.

Śmierć zdrajcom ojczyzny!!!!
Marszałek Polski
 • 5 / 1
". Alaryk nie raz pokazywałes że jestes po stronie zaborców i lewactwa. "
Mam poglądy lewicowe. Nie uważam że prawicowe są niesłuszne, a lewicowe słuszne lub odwrotnie. Natomiast tobie Kurek brakuje elementarnej, kultury żeby zaliczyć się do grona ludzi, z którymi można w cywilizowany sposób dyskutować. Ulewa ci się chamówa i prostactwo, zwłaszcza wtedy, kiedy argumenty zastępujesz atakami ad personam. Wiem że tacy ludzie są i stanowią pewien społeczny problem. Cywilizacja i kultura ewolucyjnie i krok po kroku stawia was w gronie pariasów, którzy są w doskonałej komitywie sami ze sobą, za to mają poważny problem z komunikacją z resztą świata. Dlatego tacy "znawcy polityki" jak ty potem w wyborach dostają góra dwa procent i są nieodmiennie zdziwieni że ich "normalność i zdrowie" są tak nisko oceniane. Masz organiczny problem ze zrozumieniem świata i ludzi, a frustracje z tego wynikające zamieniasz na agresję i wyzwiska.
Ja jestem po stronie "zaborców"??? Popukaj się w łeb kolego, zanim zaczniesz pisać kolejne tego typu idiotyzmy pod moim adresem. Nawet nie będę z tym zdaniem polemizował bo to jest dla mnie poniżej jakiegokolwiek poziomu.
Generał
 • 1 / 6
Wiesz dlaczego??? Bo media stoja po stronie lewackiej poprawności i śa finansowane z różnych źródeł. Tylko widzisz.. Lewica ok, ale jak Ikonowicz. Który jest prawdziwą lewicą stojącą po stronie czlowieka. A nie promująca wynaturzenia. Przedwojenny członek pps-u Biedronia by kijami obił. Poza tym w Europie wajcha się zmienia. Jeszcze tylko tego pajaca we Francji zamienić na Marnine Le Pen i w Niemczech niech wygra AFD.

Sorka, ale nie masz pojęcia o polityce. Jesteś antypolskim szkodnikiem. Biedronia niemieckie msz dinansuje, a prawica musi sobie radzić pomimo ataków medialnych i braku kasy. Wy przegrywacie wszędzie. Realne lewactwo w Polsce to jakieś kilka procent. To was nie ma. A ludzie widza że tzw poprawność do niczego dobrego nie prowadzi. Patrz zachód.

To ty nie masz argumentów. Wejdź na neta i zobacz jak twój kolega Szumlewicz zbiera baty od prawicy i wolnościowców.
Co prawda to prawda. Ikonowicza widziałem na interwencjach. Stał też razem z ludźmi z mojej parafii w czasie protestów pod pewna ambasada na filtrach w czasie operacji "płynny ołów". Ujmuje się za słabszym i gnębionymi. Trzeba docenić.
Marszałek Polski
 • 7 / 1
" Jesteś antypolskim szkodnikiem."
Kurek, nie tylko zakończyliśmy jakąkolwiek dyskusję ale również i znajomość.
Nie masz pojęcia o byciu przyzwoitym człowiekiem.
Alaryk,
"Mam poglądy lewicowe. Nie uważam że prawicowe są niesłuszne, a lewicowe słuszne lub odwrotnie."

Ale historia ostatnich, powiedzmy 100, lat wykazała dobitnie, że wyznawcy poglądów lewicowych z chwilą gdy znaleźli się u władzy powodowali represje i morderstwa ludzi oraz zapaść cywilizacyjną na skalę uprzednio nieznaną. Komunizm w Sowietach, Chinach, Kambodży wymordował setki milionów ludzi. Hitleryzm, bo to też filozofia lewicowa, dziesiątki milionów.
Cywilizacyjnie rządy komunizmu spowodowały straty nie do przecenienia. Weź przykład Polski. Ciągle musimy gonić i gonić ten Zachód (czy nawet Północ, gdzie biedniutka Finlandia rozwijała się, gdy myśmy „budowali” socjalizm). Porównaj dwie Koree, Północną i Południową.
Ja rozumiem, że hasła lewicowe ładnie brzmią i są atrakcyjne dla wielu, ale historia wykazała, że to utopia, że postulaty lewicowe nie współgrają w codziennym życiu z naturą ludzką i są nie do zrealizowania w demokracji. Aby osiągać cele lewicy trzeba mordować i zamykać do obozów koncentracyjnych (w tym gułagów). Po czym po paru dekadach okazuje się, że nawet pod groźbą utraty wolności i życia nie można zmusić ludzi do realizowania planów lewicy i ludzie zrzucają terror tych furiatów a społeczeństwa wracają do „naturalnego” stanu rozwoju.
Przecież zanim ktoś powie „jestem lewicowcem”, powinien prześledzić trochę jak te poglądy lewicowe były realizowane w przeszłości. Byłbym ostatni, który by stawiał znak równości między lewicą i prawicą, upatrywał symetrii w tych dwóch koncepcjach rozwoju człowieka i społeczeństw.
To wszystko to oczywiście skrót skrótów. Na ten temat zapisano już miliony stron.
Palestinofc, Kurek - ale nie wiem, czy znany jest Wam fakt, że Ikonowicz startował ostatnio do Rady Warszawy i lemingi go nie wybrały. Właściwie jedyny facet, który autentycznie walczył o los ludzi dotkniętych takim nieszczęściem w życiu jakim jest utrata mieszkania. A z kolei, "warszawiacy" wybrali Monikę Jaruzelską, która niedawno zapowiedziała, że większość czasu będzie spędzać w Paryżu, bo wychodzi za mąż za Francuza...
Marszałek Polski
 • 3 / 1
Old Kibol - ale emerytury, renty (przynajmniej częściowo) bezpłatna służba zdrowia, ubezpieczenia społeczne, 40 godzinny dzień pracy raczej popierasz?
Pinochet, Franco, cała bananowa Ameryka południowa w minionym stuleciu to nie jest lewica - według mnie. Poza tym i na lewo i na prawo są normalni ludzie wyznający zasady państwa demokratycznego, z trójpodziałem władzy, wolnością słowa - prawda? Bo oczywiście możemy się zając ekstremą i na jej (tylko) przykładzie udowadniać sobie kto był bardziej podły. Zajmijmy sie może pozytywami robieniem czegoś dla ludzi.tak jest chyba fajniej, no nie?
Alaryk - Osobiście jestem w zasadzie za czymś takim, co się nazywa społeczną gospodarką rynkową, czyli system, który zawiera w sobie, poza wolnością gospodarczą, te wszystkie cechy państwa opiekuńczego, które wymieniłeś.

Jestem zdecydowanym przeciwnikiem „dzikiego kapitalizmu” (Balcerowicz i jego epigoni/kolesie), w którym liczy się tylko pieniądz, a zanika człowiek jako cel działania. Państwo musi interweniować, ale poprzez narzędzia ekonomiczne, a nie gułagi.

Co do historycznej oceny Franco i Pinocheta? Nie wiem, ale moim zdaniem ochronili społeczeństwa swych krajów przed komunizmem. Nie zniszczyli gospodarki, obydwa kraje miały możność kontynuowania rozwoju. Po ich odejściu, doskonale wykorzystały istniejący poziom do dalszego wzrostu. Ubolewam nad ograniczeniem wolności obywatelskich (i ofiarami) w tych krajach w owych czasach dyktatury. Gdyby jednak nie oni, to wygrało by lewactwo i skutki - dla obywateli - byłyby duuuuużo gorsze. Na temat republik bananowych w AŁ nie mam specjalnego zdania (za mało wiem), ale sądzę, że dorwali się tam do władzy raczej prymitywni kacykowie.

Ale na zakończenie powiem coś, co Cię niesłychanie wprost zdenerwuje :)). Otóż zasady społecznej gospodarki rynkowej, w której człowiek jest w centrum uwagi polityków, są chyba wpisane w tzw. społeczną naukę Kościoła, czyż nie?
Marszałek Polski
 • 5 / 1
"Co do historycznej oceny Franco i Pinocheta? Nie wiem, ale moim zdaniem ochronili społeczeństwa swych krajów przed komunizmem."
Kolego wybacz - mordowanie ludzi nie jest żadną ochroną. W tym sensie bandzior jest bandziorem i koniec pieśni.
Jeśli chodzi o twoje ostatnie zdanie z wpisu to tam nie ma nic, co by mnie denerwowało. Chyba że uważasz mnie za "wroga Kościoła"? Jeśli tak, to proszę przestań tak o mnie myśleć bo to jest oczywista nieprawda.
@Alaryk. Wiesz chłopie. Rozumiem że się zgadzasz ze świrkiem, ale jemu też mógłbyś zarzucić chamstwo, bo co prawda nie wyklina, ale traktuje ludzi z góry i po prostacku.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Całkiem niedawno to zrobiłem - do sprawdzenia w annałach.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Oczywiście przy innej okazji i w innym wątku.
To że się z kimś zgadzam w jakiejś kwestii nie znaczy że go kocham.
Alaryk, dałem się ponieść werwie polemicznej. Oczywiście, że mordowanie ludzi w obronie przed komunizmem nie jest żadną obroną. Bandzior jest bandziorem. W pełni się z Tobą zgadzam.
Dlatego też dziwią mnie coroczne obchody rocznicy „Bitwy Warszawskiej 1920 roku”, kiedy to bandziory zamordowały iluś tam bolszewickich żołnierzy, uniemożliwiając postępowym siłom ze Wschodu ustanowienie na naszej ziemi najlepszego z możliwych, prawdziwie lewicowego systemu, gwarantującego ludziom - poza wolnością, równością i rozkułaczeniem - dobrobyt na ziemi. Na szczęście, po 25 latach udało się naszym przyjaciołom ten szlachetny cel osiągnąć. Choć leśne "bandziory” znów utrudniały realizację tego planu, mordując niektórych reformatorów z NKWD/UB.

Co do Twego stosunku do Kościoła, to najwidoczniej źle zapamiętałem entuzjazm, jaki wzbudził w Tobie film „Kler”. Mea culpa...
Marszałek Polski
 • 1 / 0
OldKibol"Alaryk - Osobiście jestem w zasadzie za czymś takim, co się nazywa społeczną gospodarką rynkową, czyli system, który zawiera w sobie, poza wolnością gospodarczą, te wszystkie cechy państwa opiekuńczego, które wymieniłeś."
Czyli ekonomicznie i gospodarczo jesteś praktycznie socjalistą stuprocentowym.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
"Dlatego też dziwią mnie coroczne obchody rocznicy „Bitwy Warszawskiej 1920 roku”, kiedy to bandziory zamordowały iluś tam bolszewickich żołnierzy, uniemożliwiając postępowym siłom ze Wschodu ustanowienie na naszej ziemi najlepszego z możliwych, prawdziwie lewicowego systemu, gwarantującego ludziom - poza wolnością, równością i rozkułaczeniem - dobrobyt na ziemi. Na szczęście, po 25 latach udało się naszym przyjaciołom ten szlachetny cel osiągnąć. "
Kolego - błagam, nie mylmy pojęć. Jest różnica między wojną, która prowadzisz w obronie niepodległości, niezalęznie od tego kto cię atakuje a przewrotem politycznym wewnątrz kraju i robieniem łazienki na czerwono politycznym przeciwnikiom. Tak własnie zrobił Pinochet i tak zrobił Franco. Nie mów mi że nie widziesz rózniucy bo ci nie uwierzę.
Alaryk - "Czyli ekonomicznie i gospodarczo jesteś praktycznie socjalistą stuprocentowym."

Gdyby tę zawartość socjalizmu w moich poglądach dokładniej zmierzyć, to 100% chyba by nie wyszło. Ale generalnie - tak, takim socjalistą trochę staroświeckim. Dumny bym był, gdyby dziadek Piłsudski był moim dziadkiem. Zaś na pewno nie jestem poprawnym politycznie lewakiem-oszołomem, zwolennikiem Palikota, Scheuring-Wielgus, Wybiórczej i gromadki Biedroniów. Oraz nie jestem też sierotą po komuniźmie, jak SLD, Razem, i wszystkie te zapłakane z powodu zabrania emerytalnych przywilejów ubeki.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Kibol - lewakiem oszołomem to i ja nie jestem. Bez przesady, jeśli mi przypisujesz takie poglądy lub tak oceniasz, to jest mi przykro. Spektrum na lewo jak i na prawo jest wystarczająco szerokie żeby można było się w nim "normalnie" umościć bez ciągot do esktremizmów.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Mam nadzieje że nie jesteś z tej opcji, która widząc odmienność czy róznicę wrzuca rózniących sie do szamba - i to odrazu. Jest tu paru takich, którzy naróznice reagują agreskja i traktują innych jak pariasów. mają do tego prawo ale ja uważam to za prostackie i płaskie.
Alaryk, aha, czyli w obronie niepodległości kraju ojczystego można zabijać! No to trochę udało mi się wytargować. Co zatem powiesz na hasło "Śmierć wrogom Ojczyzny"? Moglibyśmy razem pójść 11 listopada mostem Poniatowskiego...

PS. Jestem nadzwyczaj tolerancyjny, akceptuję wszystkich myślących i mówiących prawdę. Nawet "ich prawdę". Nie cierpię tylko bezmyślnych propagandzistów i cwaniackich postempaków. No i wrogów Ojczyzny, rzecz jasna!!!
Marszałek Polski
 • 1 / 0
". Co zatem powiesz na hasło "Śmierć wrogom Ojczyzny"?
Powiem że to jest hasło z czasów wojny, kiedy walczylismy z okupantem, który mordował. Hasło proste, zrozumiałe i dopasowane idealnie do sytuacji.
Natomiast na obecne czasy KOMPLETNIE nie porzystające do sytuacji i używane przez ludzi, którzy raczej chcą się popisac swoim patriotyzmem niż faktycznie są patriotami.
Na dzisiaj lepsze jest "ucz sie i pracuj, ku chwale Ojczyzny".
Jeśli jednak uważasz że to hasło jest adekwatne na dzisiejsz e czasy, to jeśli popatrzysz na wpisy kurka to się zapewne zorientujesz że mogę miec obawy. Jeśłi do władzy dojda takie kurki to ja praktycznie juz nie zyję. tak to wygląda.
"Miej proporcje. Mocium Panie" - Fredro, polecam. Zeby było smieszniej - "Zemsta".
Pamiętam to hasło jeszcze z czasów szkolnych. Szło jednak trochę inaczej: "ucz się i pracuj, a garb ci sam wyrośnie!"

A o wolność i niepodległość trzeba walczyć każdego dnia. Nawet dzisiaj. I trzeba być czujnym, bo wrogowie Ojczyzny nie śpią! Do zobaczenia 11 listopada, mniej więcej na wysokości Muzeum Narodowego! Pogadam z Kurkiem, aby Ci zapewnił specjalną ochronę.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nie potrzebuję ochrony zwłaszcza kurka. Dam sobie rade, jestem wśród swoich.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
"Pamiętam to hasło jeszcze z czasów szkolnych. Szło jednak trochę inaczej: "ucz się i pracuj, a garb ci sam wyrośnie!"
Czyli co? Olewamy nauke i pracę? jakieś inne propozycje?
Alaryk, przecież wiesz dobrze, że nowoczesny patriotyzm nie polega na nauce, pracy, sumienności, uczciwości etc etc. Tak mnie tylko próbujesz. Aby zasłużyć na miano nowoczesnego patrioty należy:

1. Zapisać się do PO, KOD, Nowoczesnej. No, może jeszcze RAZEM. Przestać uznawać wyniki demokratycznych wyborów za wiążące.
2. Przestać śpiewać Hymn Polski, Rotę, pieśni Legionowe itd. Zamiast tego śpiewamy „Odę do radości”. Aby podkreślić swój patriotyzm należy wymachiwać flagą niebieską z gwiazdkami, zamiast białoczerwoną z orłem.
3. Jeśli masz jakieś krytyczne uwagi wobec wybranych demokratycznie władz, to powinieneś natychmiast skontaktować się z zachodnimi mediami, Komisją Europejską, Amnesty International, Bankiem Światowym, Radą Europy, GreenPeace…, z czymkolwiek obcym. I tam złożyć odpowiednią informacjo-skargę na temat łamania przez Państwo Polskie demokracji i nieprzestrzegania wartości europejskich. Powinno się oskarżyć właśnie Państwo, bo to przecież Państwo reprezentowane jest przez rząd. Prawdziwy Patriota nie ustanie w opluwaniu i oczernianiu swego państwa za granicą.
4. Wewnątrz kraju zaś powinieneś brać udział w najróżniejszych nielegalnych blokadach demonstracji ugrupowań innych niż Twoje, starać się wedrzeć do Sejmu, kopać w barierki porządkowe, robić Diduszkę (czyli udawać trupa na ulicy), wpłacać na fundusz alimentacyjny Kijowskiego, w teatrach i na koncertach entuzjastycznie nagradzać brawami jakiekolwiek aluzje polityczne itp. itd. I bez przerwy wyśmiewać się z PiS, a zwłaszcza z Prezydenta Polski.
5. Zaprenumerować Gazetę Wyborczą.

To z grubsza podstawowe cechy i kierunki działania współczesnego patriotyzmu. Mógłbym jeszcze rozwinąć, dodając na przykład walkę z Kościołem, ale już późno.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Kibol, nie gniewaj się ale rozczarowałeś mnie. Dopisujesz mi treści, dopisujesz mi światopogląd. Dopisujesz mi rzeczy, o których nie rozmawialiśmy. Potocznie mówi się na to "dorabianie gęby". Szkoda, czuję się zawiedziony i rozczarowany.
Alaryku, ale dlaczego bierzesz to wszystko do siebie? Uderz w stół…? Moje wpisy, gdy dotyczą tak ogólnych spraw, w zasadzie są adresowane do całego świata, a nie zmartwiłbym się, jakby nawet do innej galaktyki dotarły. Personalnie zahaczam jedynie troszeczkę, i to też nie wprost, tak aby podtrzymać płomień dyskusji. Być może, że niektóre z tych punktów mogłyby Ciebie dotyczyć. A może i nie. Wszystko wszak możliwe. Ale tylko niektóre… Skąd ja mógłbym wiedzieć, czy wymac**jesz niebieską flagą z żółtymi gwiazdkami i czytasz regularnie Gazetę Wyborczą, od deski do deski? Masz coś na sumieniu, przyznaj się?

Ponadto, czy ja napisałem coś niegodnego nowoczesnego patrioty? Pójdź na konwencję PO, albo na demonstrację KOD – wszyscy by ci przyklasnęli, że to doskonałe pomysły. I że tak właśnie postępują od ponad trzech lat. Tylko może zasugerowali by, że trzeba je jakoś sprytniej owinąć, a nie tak kawę na ławę.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Biorę do siebie bo rozmawiasz ze mną. Dla mnie to naturalne - wymieniamy poglądy, a w pewnym momencie czuję się tak jakbyś zaczął mnie "prostować" ideologicznie tak jak kiedyś, w minionych czasach "edukowano" kogoś kto "przyjął niesłuszną linię". No i bardzo rozszerzasz wątki o wcześniej niedyskutowane.
"Skąd ja mógłbym wiedzieć, czy wymac**jesz niebieską flagą z żółtymi gwiazdkami i czytasz regularnie Gazetę Wyborczą, od deski do deski? Masz coś na sumieniu, przyznaj się?"
Nie wymac**ję niebieską flagą. Jednak uznaję fakt że jesteśmy w UE, że ta organizacja ma takie a nie inne barwy i że w ramach zobowiązań które zaciągnęliśmy "zapisując się do towarzystwa" ta flaga jest obecna. Inaczej mówiąc- nie przeszkadza mi. Traktuję ją W PEWNYM STOPNIU jak swoją, Bo mi się powiększyła rodzina - 27 kolegów w Europie. To tak jak z ożenkiem i tym że masz teściową. Albo szwagra, który jest jakiś tam. Na przykład się nie myje. Ale czasami pożyczy kaskę w potrzebie.

Jeśli chodzi o gazety to zarzuciłem czytanie. Wolę książki. Newsy zbieram z netu. Wystarczy mi na ten moment.
P.S. Czytanie GW to "obciążanie sumienia":):):):)?
No i ostatnie - zaraz dostaniemy opr od adminów za "nabijanie punktów" w archiwalch.
Proponuję tak - pisz na [email protected]
Odpowiem. Jak dla mnie - fajna znajomość i proponuje rozwinąć ją przynajmniej w necie do tego poziomu.
Co ty na to?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
P.S. " Pójdź na konwencję PO, albo na demonstrację KOD " - nie bywam na politycznych imprezach, bez względu na barwę. Szkoda czasu.
Jeśli chodzi o flagę niebieską, to zalecałbym powściągliwość. Twoje porównanie do nowej rodziny, jaka się pojawiła w wyniku ożenku uważam za bardzo trafne. No i na tym własnym przykładzie widzisz, że po ożenku czasami, a ostatnio nawet coraz częściej, następnym etapem bywa rozwód (po paru latach). Osobiście uważam UE za korzystną organizację międzynarodową dla nas, na obecnym etapie rozwoju. Ale w moim odczuciu te korzyści zaczynają maleć, niwelowane coraz większą liczbą najróżniejszych przepisów, uwag i nagan, które urzędasy/biurokraci z Brukseli zaczynają nam udzielać, wpieprzając się zbyt intensywnie w nasze wewnętrzne życie w kraju.

Zauważ, że UE to nie jedyna organizacja międzynarodowa do której przynależymy. Są różne – poza głównym ONZ, mamy też autonomiczne agendy ONZ-owskie (UNICEFy, UNCTADy, MOPy itp.), specjalistyczne organizacje ochrony środowiska czy połowu ryb etc etc. Wspomnę tu również o UEFA i FIFA. Światowej Unii Filatelistycznej wymieniać nie będę, ale też zapewne jest taka i jesteśmy jej członkiem. Nie są te wszystkie organizacje traktowane u nas z taką nabożnością (i słusznie), jak to się dzieje wobec UE. Anglicy zresztą wylali kubeł zimnej wody na głowy naszych eurowyznawców, wycofując się (?) z UE. Ale czy te oblane głowy choćby trochę u nas ostygły? Absolutnie nie. Powiedzieć coś krytycznego na Unię uważane jest za grzech śmiertelny. A przecież to organizacja jak inne, tyle że o szerszym profilu. Możesz sobie wyobrazić, że któregoś dnia UE przestaje istnieć, w tej formie jaka jest obecnie? Ja mogę. I dlatego niebieskiej flagi nie traktuję jak swojej. Póki co, mogę nią pomachać, nawet z pewną aprobatą, ale moją flagą jest biało-czerwona. Chcesz się założyć o „pół litry”, że Polska przetrwa dłużej niż Unia Europejska? Tak jak człowiek, zdarza się, trwa dłużej niż jego małżeństwo.

PS. To oczywista oczywistość, że czytanie GW "obciąża sumienie". Agora to jest medialny gigant w ostatnich latach bazujący na kłamstwie.
Dyskoteka nadal trwa...
Demokracja Panie.
"Wanda Traczyk-Stawska w rozmowie z Wirtualną Polską mówi, że "mieszanie sprawy LGBT z Powstaniem Warszawskim jest absurdalne".

- My w Powstaniu walczyliśmy przede wszystkim o odzyskanie niepodległości naszej ojczyzny, ale także o to, co było dla nas najważniejsze. O to, żebyśmy byli traktowani nie jak podludzie, tylko żeby każdy z nas był człowiekiem godnym szacunku. O naszą godność ludzką. I każdy, kto wie, czym jest ludzka godność, musi pamiętać, że jej podstawą jest wolność. Że nie wolno nikogo nie szanować dlatego, że ma inny kolor skóry, inne poglądy czy orientację seksualną. O ile nie wyrządza nikomu krzywdy ma prawo taki być - wyjaśnia."
Pułkownik
 • 6 / 1
Świrku - szacunek za ten cytat.
Jednak dla rerekumkumatych autorytetami nie są wcale Powstańcy tylko jacyś bandyci w rodzaju Piotra S.
"O ile nie wyrzadza nikomu krzywdy to może taki być", więc postuluje się tego trzymać i nie wpuszczac lgbt do placówek oświaty, bo pranie mózgów to krzywda dla tych dzieci. Powinny mieć beztroskie dzieciństwo a nie obróbkę ideologiczna.
Generał dywizji
 • 7 / 1
Żyjmy i dajmy żyć!
Ja osobiście nie sortuje ludzi - historia już pokazała jak to się kończy.

Człowiek to człowiek. Czy ktoś jest homo czy ma inny kolor skóry czy jest innego wyznania - co to za różnica?!
Dla mnie liczy się jakim jestem i co sobą reprezentuje.

Szkoda że trzeba tłumaczyć takie sprawy. Widzę , że czasem przy słowach :homoseksualizm i pedofil stawia się znak =. Szok!
Dlaczego społeczeństwo wzdryga się na osoby LGBT a nie są tak mocno atakowani np pedofile, którzy krzywdzą dzieci?! Np dlaczego w kościele przez lata pedofile gwałciciele byli ukrywani?
@biper1. Każdy potępia pedofilie w kościele i zdaje się mamy na to paragrafy. Żadne akcje oddolne nie są tu konieczne bo wystarczy policja i prokurator. Na lgbt się wzdrygamy bo wyciągają łapy w stronę dzieci i chcą je tresowac w źle pojętej tolerancji (mylonej z akceptacja).
Generał dywizji
 • 2 / 1
@Palestinofc
Chodzi mi o zajadłość w atakach na środowiska LGBT. Dlaczego nie widać takiej zaciekłej nagonki na pedofilii?!
Ja nie widzę zagrożenia ze strony LGBT, za to widzę na całym świecie ile krzywd wyrządzili pedofile (ich ofiary w końcu mają odwagę mówić).
Słychać cały czas jakie to LGBT złe, pisane są tu elaboraty przez niektóre osoby a że pedofil jest zły kwituje się jednym zdaniem, ot tak zdawkowo.
Chodzi mi tu o proporcje.
Lgbt nie cieszą się taka niechęcią społeczeństwa jak pedofile, ale są na najlepszej drodze, by wzbudzać równie negatywne emocje. Niech dalej wyciągają łapy w stronę dzieci, atakują wiarę i tradycję, a zwykli ludzie będą ich traktować na równi z pedofilami.
Generał dywizji
 • 3 / 3
No wiesz, zrównanie LGBT z pedofilami to mocno przesadzanie.
Oczywiste, że pedofil krzywdzi ale czym może skrzywdzić ktoś z LGBT?
Nie rozumiem stwierdzenia, że wyciągają ręce do dzieci?

A czy nie możemy żyć w świecie gdzie miejsce będzie dla każdego? Oczywiście nie ma przyzwolenia na łamanie prawa i krzywdzenie innych.
Lecz powinniśmy zdawać sobie sprawę, że społeczeństwo jest różnorakie. Są hetero, są i homo, są lewicowi jak i prawica, są wyznawcy Judaizmu jak i wielbiciele Proroka. Każdy niech sobie żyje.
A i warto się czasem spotkać żeby poznać pogląd innych i zobaczyć że taki przykładowy Niemiec nie musi być to wróg a i z przedstawicielem islamu idzie się dogadać.

Życie może nas zaskoczyć i okaże się tak że dogadasz się z przykładowym gejem a poróżnisz np z sąsiadem narodowcem bo Cię np okradnie...
Czytaj ze zrozumieniem. Nikt ich nie zrownuje. Oni po prostu pajacuja i tym zrazaja do siebie ludzi. Maja parady, są w sejmie/samorządach, nikt ich nie prześladuje, poza ich własnymi urojeniami. Chcą walczyć z wiarą, tradycja i rodziną oraz narzucać NORMALNEJ większości swoje postulaty? Bardzo prosze. Tylko niech się potem nie dziwią, że będą nielubiani. Świat przyczyn i skutków kego.
Generał dywizji
 • 2 / 2
No sam przecież napisałeś, że normalni ludzie będą ich zrownywać z pedofilami...

Co to znaczy, że LGBT walczą z religią czy tam wiarą czy tradycjami itd jak to napisałeś?
Czy ktoś z ruchem LGBT zabrania komuś chodzić do kościoła i się modlić? Czy narzuca nam jak i z kim mamy i co robić w sypialni? Czy ktoś nam chce zabronić z ukochaną iść za rękę?
Nie bardzo czuje się zagrożony czy osaczony czy do czegokolwiek zmuszony przez LGBT.

Może mam to do siebie, że nie wtykam nosa w czyjeś życie i jakoś nie szczególnie interesuje się czyimś pożyciem...
Jakoś cały czas nie widzę tego armagedonu, jaki ten ruch miałby spowodować.

Ps
Mam pytanie, co to znaczy w Twoim przekonaniu NORMALNY człowiek?
Jest jakaś regułka?
Czy ten co pije pod lasem czy profesor z uczelni, prawicowiec czy lewiciwiec, ten kto słucha Popu czy Hip hopu itd itp Można tak to w ramach o sądzić?
Generał dywizji
 • 2 / 1
Osadzić nie osądzić-*sorry :)
1.Normę stanowi większość. Normą jest więc heteroseksualizm. 2.Nikogo nie interesuje jak się kto zaspokaja i nikt nikomu nie zagląda do sypialni. Tylko widzisz, jak ktoś swoje upodobania sypialniane wykrzykuje na ulicy i demonstruje gola dupe z której wystają piórka i biega wymalowany w skórzanych pasach, to już uważam to za przesade. Mimo wszystko nic z tym nie robię i zachowuje krytykę dla siebie nie obrażają nikogo (tolerancja) . 3. Jak ktoś wlazi ze swoimi upodobaniami sypialnianymi do przedszkoli i szkół, to już nie będę siedział cicho.(ochrona dzieci i praw rodzica) 4. Każda osoba homoseksualna ktora zabiera publicznie glos to lewicowiec. To fakt. Lewica (a raczej lewactwo) otwarcie uderza w kościół, rodzinę i tradycję, więc nie pisz mi tu że nie wiesz o co chodzi. 5. Jak ktoś uderza w wartości innych osób (większości), to musi się liczyć z tym że będzie krytykowany i to tym mocniej, im te wartości są dla tej większości istotne. Nie ma nic istotniejszego niż dobro dziecka, dlatego propaganda wprowadzana do szkół, przyniesie skutek odwrotny do zamierzonego. Lgbt nie będzie akceptowane, tylko poddawane ostrej krytyce. Nie sugeruj jednak że ktoś LGBT ZROWNUJE z pedofililą, bo tak nie jest. Będą po prostu cieszyli się ogromna niechęcią. 6.nie odpowiedziałeś czy tresura dzieci w przedszkolach i szkołach oraz poddawanie ich obróbce ideologicznej jest czymś dobrym. Odpowiedz na pytanie z pkt 6. proszę. Jeśli nie masz zamiaru to już więcej nie pisz do mnie.
Generał dywizji
 • 2 / 2
Pkt nr6
Tresura dzieci itd
Zastanawiam się czy ja jestem adresatem Twojego posty. Rozmawiamy po raz pierwszy, chciałem zobaczyć Twoje zdanie itd.
Nie przypominam sobie abyś kierował do mnie takowe pytanie, zapewne odpowiedział bym ale nie zauważyłem aby takie było kierowane do mnie.
Więc albo coś Ci się pomyliło np posty albo moje przeoczenie, sorry.
Generał dywizji
 • 2 / 2
Pkt 1
Norma to większość? Trochę odważna teza. Czyli jeżeli w Polsce większość to Polacy i Polacy stwierdzą, że można np strzelać do Żydów to uważasz to za normę bo tak zdecydowała większość?
--przeważnie Twoje posty mają więcej minusów niż plusów - czyli większość użytkowników nie zgadza się z Twoim zdaniem. Powinno dać do myślenia ###.

Pkt2
Nie jest to dla mnie istotne czy ktoś z LGBT chodzi z paskami w tym czy innym miejscu.
W miejscu publicznym w/g mnie powinno się ubierać schludnie- lecz często widzi się panów z piwkiem bez koszulek (wyglądają często jak baryłeczki), czy młode damy w tak krótkim mini że osobiście nazywam je nerkówkami.
Tak więc jak widać czy to hetero czy homo...

Pkt3
Upodobania sypialniane...
Nie wiem, nie uczestniczyłem w takich zajęciach.
Lecz wydaje mi się że edukacja seksualna (ekonomiczna także) powinna być w szkołach.
Najlepiej jakby rodzice w domu tłumaczyli ale niestety często z dziećmi się nie rozmawia, więc same się dowiadują np z internetu (a to może być dla nich za mocne doznanie).
Niech więc dzieci wiedzą, że w kapusta to tylko na polu a dzieci tam nie będzie tylko głąby kapuściane...

Pkt4
Nie wiem co tu powiedzieć, chyba szok...
Dalszą część : uderzać w kościół i rodzinę czy księży i wszystko co ich dotyczy ( hipokryzja, opasłość, pedofilia, pranie $ w Watykanie itd)?

Pkt 5
Uderzanie w wartości innych? A czy wartosci np LGBT, Muzułmanów czy Żydów są... No właśnie, co z nimi?
Musimy zdawać sobie sprawę,że społeczeństwo jest różnorakie. Są wśród nas Hetero i Homo, Niemcy, Rosjanie, grubi o łysi itd Czy to akceptujemy czy nie to i tak niczego nie zmieni.

Kiedyś Hitler próbował unicestwić wszystko czego nienawidził a może się bał i czym to poskutkowało? Co to zmieniło? Pytanie retoryczne.

Pkt 6
Nie wiem jak odpowiedzieć na tak zadane pytanie. Tresura dzieci, obróbka ideologiczna...
Nie uczestniczyłem w takich zajęciach, więc nie mogłem sobie wyrobić zdania.
Czy to są rozmowy i tłumaczenia i staranie wytłumaczenia na czym to wszystko polega czy może narzucanie, tak bo tak.

Takie samo zdanie usłyszałem kiedyś a propos lekcji Religi w szkole - że to indoktrynacja i dzieci są zmuszanie itd
Każdy ma prawo tu do własnych przemyśleń.
1.Definicja słowa "normalny" ze słownika jezyka polskiego to nie ODWAŻNA TEZA, tylko DEFINICJA (sjp.pwn.pl). 2. Faktycznie obnażanie się w miejscach publicznych oceniać należy tylko i wyłącznie negatywnie. Bez względu na orientację. Nie widziałem jednak parad chamow bez koszulek, meneli, czy polnagich ladacznic, którzy o swoich sprawach intymnych krzyczą w centrum miasta, paralizujac je na kilka godzin. Ty coś mówiłeś o krzywdzacym zrownywaniu jednych grup z innymi? Przepraszam ale nie porównanie tych dwóch rzeczy jest nieuzasadnione i krzywdzące dla wspomnianych ladacznic, chamow i meneli, bo nawet oni takich szopek nie urzadzaja. 3. Dzieci mają biologię i przysposobienie do życia w rodzinie, więc wiedzą skąd się biorą. Odrębną kwestia jest tu antykoncepcja i edukacja w tym zakresie. Jako ciekawostkę podam ci tu jednak do przemyślenia Wielka Brytanię. Edukacja rozbuchana, pigułki za darmo i jeden z najwyższych odsetkow ciąż szkolnych. Jak widać odpowiedzialności i wiernosci na zajęciach nie wpoisz. Warto pomyśleć o wartościach. Nie potrzeba więc lgbt żeby dzieci umialy robić odpowiedzialnie dzieci, gdy dorosna. 4. Jak jesteś w szoku to nic nie poradzę. Poczytaj o prowokacjach w kosciolach, posłuchaj lewicowych polityków i ich elektoratu, w końcu posłuchaj samych dzialaczy lgbt. Oni po prostu nie trawią tradycji, rodziny w rozumieniu konstytucyjnym oraz WIARY. Pedofile i złodzieje z Watykanu oraz różnych kurii, jeśli są, powinni trafić do więzienia. Koniec pieśni. 5. Lgbt dla chrześcijan, muzułmanów oraz judaizmu podlega krytyce. Fajnie ze wrzuciłem wątek innych wyznań. Niedawno w WB rodzice dzieci muzułmańskich wypisywali że szkoły dzieci z powodu indoktrynacji lgbt. Indoktrynacji zaprzestano i dzieci wróciły do szkoły. Rabini też są jednoznaczni w ocenie tego zjawiska. Jak widzisz, lewactwo zawsze uderza w tradycje, wiarę i w rodzinę. Nieważne jaka religia. Ważne osiągnięcie własnych celów, nawet kosztem porządku społecznego. Co do Hitlera to widzę pewna różnice między masowa eksterminacja ludzi i paleniem ich w piecach a krytyka lgbt i trzymaniem ich z dala od dzieci. Bądź poważny. 6. Jeśli nie czytałeś matrycy WHO, wg. której dzieci w wieku lat 0-4 należy uczyć jak się bawić w lekarza, jak się dotykać by było miło i oswajac te dzieci z alternatywnymi modelami rodzin, to wejdź do internetu, skoro mi nie ufasz, przeczytaj ostatnia stronę broszurki zdrove love i się wypowiedz. Bardzo też prosze jeśli piszesz, to ogranicz się tylko do tej kwestii. Szanujmy swój czas.
No i proszę... Odpowiedzi na pytanie brak.
Generał dywizji
 • 1 / 1
Pierwsza sprawa, Ty przeczytałeś mój wpis a ja Twój, wypowiedzielismy się. Poznałem Twój pogląd. Masz swoje zdanie na tematy poruszone w dyskusji i jego się trzymasz raczej, więc raczej sytuacja bez szans na zmianę.
Jeżeli chodzi o temat dyskusji, to wydaje się zakończony, gdyż możemy tak w zasadzie bez końca się przepychać a to i tak do niczego nie doprowadzi.

Do zobaczenia w dyskusji w innych wątkach a najlepiej w tych dotyczących naszego klubu.

Druga sprawa.
Nie miałem czasu przeczytać matrycy WHO, więc się nie odniosłem merytorycznie do tematu.
Dla mnie połączenie sexu i dzieci to sprawa nie do ogarnięcia. Nie jestem specjalistą, niech oni wypowiadają się kiedy i w jaki sposób trzeba to przedstawiać.

Piszasz :"oswajac te dzieci z alternatywnymi modelami rodzin".
Znaczy uświadamia się, że na świecie funkcjonują nie tylko model rodziny Mama i Tata, czy tak? To akurat prawda, tak na świecie jest i nie istotnym jest czy to się komuś podoba czy nie. Taki fakt.

Koniec dyskusji i do zobaczenia w innym wątku.
Z tego co widzę to dyskusja była zakończona juz na pierwszym z moich postów. Prezentujesz określony punkt widzenia i fakty nie przeszkadzają ci w głoszeniu swych mądrości. Jak możesz pisać że nie znasz matrycy z who kiedy przedstawiłem jej tresc kilkukrotnie, TV walkuje to przynajmniej od 3 dni a internet aż o tym huczy od kilku tygodni? Obłuda! Dalej, połączenie tematów o których pisałem z edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna to nie jest temat do oceny ekspertów, bo wystarczy być rodzicem, którym jestem. To jest patologia. Kolego, pozostań dalej przy banalach typu "szacunek dla wszystkich" "Hitler był złym człowiekiem" itd. Poziom jaki prezentują kandydatki na konkursach piękności. Bez żalu kończę rozmowę. Nara.
Generał dywizji
 • 1 / 1
Post rozpoczął @świrek wampirek, proponuję żebyś spokojnie przeczytał cały wątek, od świrka cytatu do teraźniejszej mojej wypowiedzi.
Proponuję tak bez negatywnych emocji i postaraj się zrozumieć co wszyscy w tej rozmowie chcą przekazać.

Tak jak napisałem, Ty masz swoje zdanie ja mam swoje ( chociaż tak naprawdę własnego tutaj mało wyraziłem, raczej poznawałem Twoje bądź pytałem np retorycznie - wczytaj się dobrze).

Dlaczego tak bardzo pragniesz narzucić swoje zdanie innym i dlaczego oczekujesz, że świat będzie taki jak Ty oczekujesz, bądź grupa społeczną z którą się identyfikujesz? Pozostawiam to Tobie, abyś sam się zastanowił. Tym bardziej, że jesteś rodzicem i dajesz tym przykład dziecku. Dziecko też ma tak myśleć jak Ty, postępować, głosować i robić to co Ty? Nie musisz odpowiadać, pomysł tylko o Tym.

Ps
To jest forum, każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy, ale proponuję Tobie kolego abyś powstrzymał się od obrażania innych użytkowników czy insynuowania np inteligencja modelki itd

Pamiętaj, świat jest rożnoraki i przeważnie inny sami byśmy sobie tego życzyli...
Zadałem Ci konkretne pytanie, na które nie odpowiedziałeś. Wycofujesz się z tej odpowiedzi raczkiem, pisząc po raz kolejny banały i okrągłe zdania. Do konkretów! Jest dokument who? Jest. Są w nim treści o których pisałem? Są (można sprawdzić) . Prosiłem o odniesienie się do tego/ komentarz? Prosiłem. Odnisles się? Nie. W którym miejscu nakazuje ci zmianę przekonań? W żadnym. Przestań mi wiec zawracać dupe i pisz na temat albo wcale.
Generał dywizji
 • 2 / 0
Mniej buty kolego, proszę.
Po Twoim tonie wypowiedzi wnioskuję, że prawdopodobnie cierpisz na "syndrom rospieszczonego dziecka" aż dziwne, gdyż zaznaczasz że sam posiadasz potomstwo co wskazywałoby na Twoją pełnoletność.

Jak zaznaczyłem dokumentu WHO nie czytałem ale jak dobrze zerkniesz odniosłem się do jego treści (przynajmniej części), sam przecież jakieś info dotyczące sprawy dołączyłeś, nieprawdaż? O odniosłem się do tego co pisałeś.
Dla mnie sex i sprawy z tym związane w kontekście dzieci są czymś nieakceptowalnym. Edukacja TAK, ale fizyczność NIE. Wydaje mi się że jasno się wyraziłem.
I proszę Cię czytaj ze zrozumieniem+ grzeczniej trochę proszę, bo po tonie Twoich wpisów można byłoby zasugerować jakiś kurs z ogłady tudzież grzeczności - pamiętaj, że bądź co bądź jesteś rodzicem.

PS
Jeżeli sam sobie będziesz stawiał plusy, to nie spowoduje, że wypowiedzi będą "lepsze".
Przedtem pisałeś że te sprawy "są dla ciebie nie do ogarnięcia i pozostawiasz to specjalistom". Odpowiedzi wprost udzieliles dopiero teraz. Można tak było od razu. Po co te teksty o Hitlerze, muzulmanach, Żydach i inne wątki nie mające związku z istota dyskusji? Nie wiem. Nie jestem butny tylko ty mało konkretny i na dodatek przypisujesz mi zapędy, których nie mam. Nie staraj się mnie wychowywać, bo ten proces mam już za sobą. Raczej staraj się odpowiadac na zadane pytania i na przyszłość szanuj czas rozmowcy. Palenie głupa nie jest sposobem prowadzenia dyskusji i może powodować prosbe o trzymanie się tematu, która do Ciebie skierowalem. Nie poskutkowalo, więc zaapelowalem o to w sposób dobitny. O dziwo dotarło. To chyba możemy się pożegnać. Dziękuję za rozmowe.
"Polityka tak bardzo dzieli ludzi, że stadion pozostal już jednym z niewielu miejsc, gdzie mogą spotykać się osoby, które na co dzień różnią się w poglądach......nie damy się wciągnąć w spór polityczny"
Też tak myślę! Nie pozwólmy, żeby różnice w poglądach politycznych przeszkodziły nam we wspólnym kibicowaniu
Widziałem gdzieś ostatnio taki perfomensik. Banda oświeconych trzymała się za rączki, bujała na boki i zawidził coś pod nosem. Czekaj, czekaj... Gdzie to było? Czyba gdzieś w Toruniu... ;)
A ja widzę, że jak mam w komentarzach 2 minusy to Alaryk z Invictusem dwa plusy. Minusujecie mnie i lajkujecie się chłopaki co? Co za postępów, europejski alians.
Jakoś te Twoje spostrzeżenia nie mają pokrycia w liczbach.

Na marginesie dodam, że przeczuwałem, iż pod płaszczykiem nacjonała skrywa się prawdziwy wrażliwiec. Dam Ci za to plusa ;)
Jakiś maja. Proszę się tylko nie peszyc i nie odcinac od kolegow. Plusujcie się dalej, tak po kluczu tolerancji i postępu. Pozdrawiam.
Daleki jestem od dystansowania się od kolegi Alaryka. Czytam jego komentarze od lat i uważam, że to jedna z ciekawszych i inteligentniejszych postaci na tym forum. Nie tylko dlatego, że najwidoczniej zgadzamy się światopoglądowo. Wprowadza tu ciekawe spostrzeżenia i dużą kulturę słowa.
Nie chciałem tylko, abyś w tak łatwy sposób wytłumaczył sobie fakt pojawiania się minusów przy swoich wypowiedziach. Może po prostu głosisz tezy, z którymi nie zgadza się więcej osób niż my dwaj. Jeśli jesteśmy popierani po kluczu postępu i tolerancji to warto pomyśleć według jakiego klucza Ty dostajesz minusy...

Zgodnie z duchem mojej piętnowanej tolerancji pozdrawiam Cię serdecznie życząc miłego dnia. ;)
I to Dnia Kobiet:)
Panie Invictus, twojej tolerancji nikt nie pietnuje. Toleruj sobie kogo chcesz. Pietnowane jest jedynie poddawanie dzieci propagandzie lgbt i utrata przez nie lekcji, z powodu śmierci prezydenta Gdanska. To bardzo prosty przekaz.
Śmierć pana Adamowicza ma dalece głębszą genezę niż to przedstawiłeś. Dla higieny dodam, że teierdziłbym tak samo gdyby w analogicznych okolicznościach zginął polityk z innej opcji.
Dobrze się stało, że ktoś próbuje wyciągać z tego wnioski i stawiać tamę mowie nienawiści.
Spłaszczasz to stasznie sprowadzając temat nauki tolerancji, obiektywizmu, poszanowania czy akceptacji do promocji LGBT.
Nie każda wypowiedź na temat praw człowieka o odmiennej orientacji jest promocją homoseksualizmu. Zachowując proporcje to tak jakby o każdym księdzu zbliżającym się do dziecka mówić, że to pedofil.
Fajnie się gada, ale trzeba się zabrać za robotę.
Religia w szkole kosztuje nas z budżetu Państwa jedyne 1,36 mld rocznie. Samo się na to nie zarobi tak więc... bez odbioru...
Czy ty Invictus uważasz, że coś jeszcze zostało Ci do napisania w temacie Adamowicza, lgbt, tolerancji, akceptacji ONR, endecji, Trzaskowskiego, księży, Rabieja i kościoła katolickiego? Tematy się zapetlaja. Nic nowego do tej rozmowy się nie wniesie. Nadal będziemy się pięknie różnić.
Marszałek Polski
 • 3 / 1
"A ja widzę, że jak mam w komentarzach 2 minusy to Alaryk z Invictusem dwa plusy." A jak masz sześć albo jedenaście minusów to ja z invictusem stukamy cię przez wtyczki?
Marszałek Polski
 • 3 / 1
Masz Palestyńczyku niespełnione marzenie bycia w powalającej świat większości. Wszak wiadomo że większość zawsze ma rację. Tylko skąd u narodowców ledwo 2 procent w wyborach w trzydziestoośmio milionowym kraju? Pewnie przez dyktat i terror mniejszości.
kochani wszyscy jesteśmy kibicami Legii i przestańmy sie użerać ze sobą bo to do niczego dobrego nie prowadzi i mam pytanie do tych co krzyczą lewacy prawacy to może ja tez nie jestem mile widziany na L3 bo jestem z Białorusi mam sporo znajomych w Rosji czy Ukrainie ?
Marszałek Polski
 • 11 / 1
Daj spokój. Dałeś się poznac jako fajny, zorientowany w temacie i wywazony w poglądach koleś.
Mówię za siebie - ale nie ma dla mnie znaczenia to, skąd jesteś. Znaczenie ma nasza pasja, która nas łaczy.
Człowieku...:):):):) pozdrawiam:)
Mimo tego, że mieszkasz na Białorusi to władasz polskim językiem lepiej niż niektórzy z obecnych tu grafomanów ;)
Bardzo mi tym zaimponowałeś gdy do nas dołączyłeś.
Masz fajną zylete przy nicku :)
Rozmowa dotyczy wchodzenia edukatorow seksualnych do polskich szkół i deprawowania polskich dzieci. Białorusini, Ukraińcy, Czesi, Eskimosi i Rosjanie nic nie chcą od naszych pociech. Po co zadajesz dziwne pytania chłopie? Spędzaj miło czas w Polsce.
Pociechy to trzeba chronić przed facetami w czarnych sukienkach. To dopiero są edukatorzy...
Pułkownik
 • 2 / 1
@Invictus, chronic trzeba przed jednymi i przed drugimi.
Szkola powinna byc neutralna swiatopogladowo i przekazywac (w miare mozliwosci - nie zawsze jest to takie proste np. w przypadku historii) obiektywne tresci.
Szeroko pojete wychowanie swoich dzieci nalezaloby zostawic rodzicom !
A tymczasem od lat przegiecie:
1) Czasy slusznie minione: 'pionierzy', ZMP, komunistyczne akademie;
2) Przez moment nadzieja na normalnosc i wajcha w druga strone: znow religia do szkol. Co zlego pytam bylo w katechezie przy Kosciolach ? Rodzice sami pilnowali dzieci by chodzily jesli im zalezalo. Ja tak sie wychowalem. Teraz religia zamiast sacrum stala sie kolejnym 'przedmiotem', ani to na dobre nie wyszlo szkole ani na dluzsza mete kosciolowi;
3) Ostatnio zmasowany atak milosnikow teczy...
Invictus, kto ci każe wysyłać dzieci, czy wnuki na religię? Mogą zostać w domu. Twój wybór. Widzisz problem, którego nie ma.
@ eLson
Fajny wpis. Dużo racji.
Ja również jestem z pokolenia, które na religię udawało się do sali katechetycznej.
Mam wrażenie, że odkąd religia weszła do szkół jej nauka przerodziła się w próbę masowej indoktrynacji.
Poraża mnie też poziom hipokryzji w dzisiejszym kościele. Jak to możliwe, że organizacja mająca tak nienaturalnie duży odsetek homoseksualistów, a nawet pedofili w swoich szeregach i jednocześnie miłosierdzie oraz miłość do bliźniego „na sztandarach” mieni się jedynym wyznacznikiem moralności mając przy tym znikomą tolerancję dla odmienności?
Tęczowa propaganda również mnie uwiera jak wszelkie skrajności. Nie należy jednak mylić jej z próbami nauki tolerancji, akceptacji czy zerwania z mową nienawiści.

@Palestino
Chętnie zostawiłbym dzieci w domu, gdyby nasze nautralne Państwo wraz z tolerancyjnym kościołem spozycjonowały religię na pierwszej lub ostatniej lekcji. Dziwnym trafem wypada ona jednak zawsze w środku bloku lekcyjnego, a ja nie chcę narażać dziecka na ślęczenie przez 45 minut na korytarzu.
Jest świetlica, biblioteka. Syn może tam spędzać czas. Nie musi być poddawany indoktrynacji kościelnej. Okienka to akurat całkiem powszechna sprawa w szkołach. Pisałem już. Widzisz problemy które w istocie nie istnieją.
Jest też przykościelna sala katechetyczna, do której religia powinna zostać przeniesiona.
Wyobraź sobie, że zamiast religii pośrodku innych lekcji Twoje dziecko miałoby zajęcia z kimś z ruchu LGBT, a nad tablicą obok orzełka powieszono by tęczową flagę. Albo, aby nie mieszać porządków wyobraź sobie, że w ramach wszechobecnego pluralizmu jakim cechuje się dziś nasze Państwo orzełek musiałby jeszcze zrobić miejsce dla półksiężyca i gwiazdy dawida. Czy wówczas również powiedziałbyś, że szukam problemu tam gdzie go nie ma po przecież można odstawić dzieciaka do poczekalni?
Coś mi się nie wydaje...
Syn/corka
Nie mam problemu z religią w sali szkolnej i katechetycznej. Dla mnie przeniesienie zajęć do kościoła nie stanowi problemu. Mam problem z lgbt w przedszkolach i szkołach i stratą 9 godzin lekcyjnych przez dzieci w Warszawie z powodu śmierci Adamowicza. Półksiężyc i gwiazda Dawida chyba nie są tematem naszej rozmowy. Po co to wtrącenie? Tak, nadal uważam, że widzisz problem tam gdzie go niema.
Porucznik
 • 3 / 2
I pod postem ljanczyka który słusznie nawoływal żebsmy byli jednością nawiązala się kolejna dyskusja... Do ljanczyk, chłopaku pracowałem i pracuje z ludźmi z Ukrainy i Białorusi i mam samo dobre zdanie o tych ludziach, bardzo życzliwi i wbrew powszechnym opinia sympatyczni i inteligentni ludzie i Ty też sprawiasz wrażenie takiego człowieka. Jeśli dobrze żyje Ci się w Polsce to bardzo mnie to cieszy, pokazuje że nasz kraj nie jest taki zły, z reszta sam spędziłem na emigracji kilka lat i wróciłem tutaj bo Tu jest najlepiej, więc i Tobie życzę wszystkiego dobrego.
Co do Panów toczących spor na jeden i ten sam temat, pod każdym wątkiem na tej stronie...mozecie już odpuścić ? Wasza dyskusja przypomina mi dzień świra, moja prawda jest bardziej mojsza... Nie przenośmy polityki do świata naszego klubu.. Można czasem wyrazić opinie ( sam to robilem) Ale takie kłótnie gdzie każdy z Was na siłę szuka argumentów by przekonać do swojej racji jest wg mnie bezsensowne... Różnimy się wszyscy swiatopogladem i to normalne ale pamiętajmy że wszyscy jesteśmy kibicami Legii i szanujmy się wzjamnie :)
Miłego dnia
Marszałek Polski
 • 6 / 4
"Stadion Legii Warszawa nie służy do demonstracji żadnych poglądów politycznych, ideologicznych i światopoglądowych."
jak to jest, ze ludzie siedząc w kinie, teatrze, operze - gdziekolwiek NIE dymia racami, nie rzucają petard i NIE poswięcają swojej aktywnosci pokazywaniu na kogo ostatnio głosowali w wyborach oraz kogo i co czczą na co dzień?
I żeby była jasność - NIE ma tego również na mityngach lekkoatletycznychj, na meczach osza, siaty, ręki czy podczas jakże w Polsce popularnych konkursów skoków narciarskich.
Czy to jest jakies ciężkie schorzenie psychiczne grupy ludzi chodzących na piłkę nożną? Wizytówka jakiegos ich wyobcoawnoia, alienacji i choroby sierocej, syndromu odstawienia?
To mogłoby być nawet ciekawe. Nie sądzę aby piromanów zainteresował teatr, ale właśnie wchodzi do kin kolejna komedia romantyczna z Adamczykiem. Proponuję przywdziać kominiarkę i zakupić bilet w pierwszym rzędzie, aby być dobrze widocznym dla reszty widowni, gdy w kulminacyjnym momencie sceny łóżkowej odpalicie racę wykrzykując jakieś nośne hasło na dowolny temat ;)
Marszałek Polski
 • 4 / 1
np. "zakaz pedałowania"
ciekawe byłoby tez zobaczyć jaka będzie reakcja ochrony w kinie czy multipleksie
Alaryk i Invictus ale wy jesteście zabawni, chłopaki :)
Fajnie, że to doceniasz bo obawiałem się, że trochę się na nas dąsasz... ;)
Marszałek Polski
 • 3 / 1
Palestyńczyku - z wzajemnością:) Jesteś równie zabawny jeśli nie bardziej.
Ależ ja się nie dasam, bo za co?Chcecie sprowadzać dyskusje do absurdu to wasza sprawa. Nie chcecie trzymać się tematu ok. Napisałem bardzo długi post do którego właściwie się nie odniesliscie, okrągłe zdania o prawach, demokracji, pochwała nieboszczyka Adamowicza, wchodzenie w rolę biegłych psychiatrów w sprawie Stefana W., opinie z których wynika, że, dla Was fakt, że ukraińscy i niemieccy nacjonalisci mordowali ludzi a polscy bronili to detale, snucie opowieści o wirtualnych ofiarach polskiego nacjonalizmu (bo do władzy nie doszli... ). Taki poziom dyskusji z wami. Spoko. Ja toleruje takich ja Wy bo mi szkody nie robicie. Ktoś obiektywny wejdzie na forum, przeczyta nasze rozmowy i sobie być może wyciągnie wnioski. PS. Bawią mnie też teksty o Palestynczyku. Czy ktoś tu nie lubi nacji Semickich?
Z każdym z nas prowadzisz oddzielną dyskusję i to na inny temat, a na koniec wrzucasz wszystko do jednego gara i mieszasz chochlą dziwiąc się później, że nie rozumiesz tego co wyciągnąłeś.
Przeczytaj to proszę oddzielnie i bez nadinterpretacji, a będzie Ci łatwiej zrozumieć to, o czym do Ciebie piszemy.
Każdy z Was wie co do mnie pisał, więc dobrze wiecie jeden z drugim o co chodzi w moich odpowiedziach. Przestań palić Jana. Na temat nadinterpretacji pisał tez twój kolega. Już do tego się odnosilem, tak jak do kwestii niezrozumienia przekazu. Była jedna taka sytuacja. Przewiń do wątku od którego zaczelismy wymianę zdan. Nie będę się dublowal.
„Palić Jana” - fajne ;)

Wracając do tematu:
”pochwała nieboszczyka Adamowicza, wchodzenie w rolę biegłych psychiatrów w sprawie Stefana W.”
To właśnie nazywam nadinterpretacją.
No przecież analizowałes co wyzwolilo w Stefanie W. takie zachowanie. Przewiń do odpowiedniego wątku. To właśnie nazywam paleniem Jana.
Czym innym jest rozważanie co mogło kierować sprawcą, a czym innym wchodzenie w rolę „biegłego psychiatry”.
Czym innym jest rozważanie, a czym innym oficjalnym odrzucane wersji przedstawionej przez PROKURATURĘ, oraz tworzenie teorii spiskowych niczym Grzesiu Schetyna. Ja ironizuje. Skoro wypisujesz takie mądrości to musisz być przynajmniej biegły psychiatrii. Dalej palisz Jana.
Rozumiem, że pisząc o prokuraturze przypaliłeś Zbyszka... ;)
Takie refleksje po tych komentarzach, po pierwszy czy ci co piszą o promocji homoseksualizmu, nauki onanizmu itd przeczytali choć kilka zdań z tej podpisanej konwencji? Pytanie w sumie retoryczne.
Po drugie, padają tu słowa o dyktacie mniejszości, ciekawy jestem ankiety o stosunku mieszkańców Warszawy do kibolstwa. Jakoś jestem pewien że po ogłoszeniu wyników trzeba by rozwiązać klub i wyburzyć stadion.
Po trzecie, jak historia i bieżące życie pokazało czym bardziej krzykliwy homofob tym bardziej jest to osoba o słonościach homoseksualnych a swoim atakiem chce się uwiarygodnić w swoim środowisku.

Co do Mioduskiego, jeśli myśli o przeniesieniu Legii na inny wyższy poziom to nie ta droga.
Generał dywizji
 • 4 / 5
Masz ode mnie pierwszego plusa!
Swoje refleksje możesz tu oczywiście wypisywać tylko są one wynurzeniami czlowieka, zakładam niedoinformowanego, bo bezczelności Ci nie chce póki co zarzucac. Mam dzieciaka w wieku szkolnym na Mokotowie. Podstawówka. W związku z zabojstwem Adamowicza w Gdańsku, w Warszawie dzieci nie miały 9 godzin lekcyjnych, bo tragedia nad morzem i trzeba im zakodowac w głowach że denat to ofiara mowy nienawisci a nie wariata z nożem. Narzędzie to warsztaty realizowane na podstawie materiałów Rady Europy, w których już narzuca sie akceptację homoseksualizmu (patrz strona internetowa UM Warszawa, zakładki UE). Oprócz tego dzieci na zajęciach dowiedziały się że każdy nacjonalizm jest zły. Nieważne że polscy nacjonalisci strzelali do okupanta niemieckiego i sowieckiego i zwalczali komune po wojnie. Tym sposobem Dmowskiego zrownano z Banderą i Hitlerem, bo nacjonalista i koniec. Teraz prostuj ten przekaz w domu Polaku. Zauważ, że te zajęcia juz były i przeszło to bez echa bo rodzice się nie polapali, zapewne nie każdy ma czas śledzić takie treści, ale ja to sprawdzilem bo przerwy w nauce (9 lekcji) mnie zastanowiły. Teraz mamy krok drugi, nauka przedszkolaków i szkolniakow już pod tym konkretnym kątem tj. pederastia, lesbijstwo, onanizm itd. Odniosę się teraz do twojego niby retorycznego pytania. Odpowiem tak. Po grzyba mam czytać deklaracje Lgbt z Warszawy, kiedy standardy nauczania są już dawno opracowane i zawarte w wytycznych WHO? (patrz broszurka zdrowe love z Gdańska) Myślisz że oni będą teraz opracowywac w who nowe standardy na potrzeby warszawskiego ratusza, bo część opinii publicznej wzburzyla się ? Człowieku, przecież nie ma czasu, tu trzeba kuc żelazo póki gorące, bo jeszcze rodzice zaczną pikiety robić. Dalej, zamiast ankiety o kibolach, zrób ankiete o tym czy Warszawiacy chcą, aby ich dzieci były formatowane pod kątem homoseksualizmu od lat szkolnych. Jestem ciekawy takich wyników. I na koniec po raz setny wyjaśniam. Nie obchodzi mnie co robią homoseksualiści tj. Jak się zaspokajają. To ich ciała i jeśli chcą niech to robią. Przeciwny jestem włazeniu lewactwa do szkół, tak jak wszyscy którzy krytykują wprowadzenie zajęć tzw. równościowych. Sugestie o skrywanym homoseksualizmie krytyków Trzaskowskiego i Rabieja pustym śmiechem zbijam.
A wchodzenie prawactwa do szkół popierasz? W sumie to śmieszne że obecnie niziny społeczne to prawica która z założenia jest w pogardzie dla plebsu. No i jak na "Prawdziwego Polaka" słabo u ciebie z tym językiem ojczystym. I to na tyle, nie napalaj się nie będę z tobą dalej kontynuował rozmowę.
wy:)
Marszałek Polski
 • 9 / 2
"Przeciwny jestem włazeniu lewactwa do szkół, tak jak wszyscy którzy krytykują wprowadzenie zajęć tzw. równościowych."
Gościu, rozumiemn że masz swoje poglady. szanuję twoje prawo do ich prezentowania. ja natomiast jestem porzeciwny panoszeniu się prawiszoństwa ze swoim bałwochwalczym uwielbieniem dal czarnosukienkowych teori na życie. I co ty na to? Jak mamy życ w tym kraju obok siebie?
Wiesz czemu pytam? Bo zastanawiam się nad dwoma rzeczami:
1. Czy ty w ogóle rozumiesz co to znaczy "ustrój demokratyczny " oraz towarzysząca mu "wolność słowa"?
2. Jak dziecko, młodzież czy nawet ludzie dorośli mają moć wybrać w życiu cokolwiek nie będą c informowanymi?
Burzysz się zę śmierć Adamowicza to nie efekt mowy nienawiści tylko wygłup wariata? Śmiem wątpić. Zwłaszcza po wygłaszanych przez "wariata" tekstach, które wygłaszał tuz po tym jak "zamknął sprawę".
Tak, porównanie Dmowskiego z Banderą jest uzasadnione z powodu zbliżonego światopoglądu. To jest decydujące, anie liczba ofiar, którą można każdemu z nich (Bandera, Hiotler) przypisać. Cghcesz mi wmówic że Dmowski to taki soft nazi?
„Wariat z nożem”... Otóż drogi kolego nie da się tak łatwo zbyć tego dramatycznego wydarzenia. Może sprawca był słabą, zaburzoną jednostką, może miał jakieś niezdiagnozowane schorzenie, a może miał patologiczną osobowość. Ta wyśmiewana przez Ciebie mowa nienawiści mogła być dla niego i może być dla wielu jemu podobnych osób swoistym zapalnikiem, iskrą wyzwalającą skrywane skłonności. Bardzo dobrze się stało, że dzieciaki wzięły udział w zajęciach na temat szeroko rozumianej tolerancji i do czego prowadzi jej brak. Oby w niektórych głowach coś zostało. Jednym może to przyniesie autorefleksję nad swoimi zachowaniami innym akceptację swoich odmienności. Trzeba dużo złej woli, albo absolutnego braku zrozumienia tematu aby nazwać takie zajęcia „formatowaniem po kątem homoseksualizmu”. To po prostu nauka akceptacji i tolerancji.
Jeśli jesteś przeciwny „włażeniu lewactwa do szkół” to co powiesz na włażenie do niej nacjonalizmu, co powiesz o pisaniu historii od nowa, co powiesz na klerykalną indoktrynację? Nie uwiera Cię krzyż obok godła czy modlitwy w czasie zajęć skoro szkoła ma pozostać taka neutralna światopoglądowo?
Skoro masz dziecko w podstawówce to wiedz, że ono nie wyrośnie na heteroseksualiste tylko dlatego, że tata tak chce. To nie jest takie proste. Ucz się lepiej akceptacji i tolerancji bo jeszcze nie wiesz czy nie będą potrzebne również Tobie...
Ja się nie burze. Nie widzę tylko powodu dla którego dzieci w Warszawie maja się nie uczyć, tylko być tresowane w mowie miłości z powodu śmierci Adamowicza. Do tego polityczna kanonizacja i teorie spiskowe platformy. Żenada. Jesteście śmieszni.
Marszałek Polski
 • 7 / 1
Inivtus - dzieki za wywazony wpis. Nie chodzi mi o to że "mam podobnie" tylko o kulturę i inteligencję. Pozdrawiam
Czy ty alaryk przeczytałeś Myśli nowoczesnego Polaka Dmowskiego? Czy ty wiesz ze wg polskich nacjonalistów państwo tworzy naród a nie przynależność etniczna? Czy wiesz że wg Dmowskiego nie robi się tym samym czyste etnicznych bo kwestia etniczna nie gra roli, tylko propanstwowosc i patriotyzm? Jak możesz mówić że Dmowski byl soft nazi i że jest odpowiedzialny za śmierć kogokolwiek? Czy wy ludzie kamieniami w szkole rzucaliscie? Kogo zabił Dmowski odpowiedz :)
A kogo zabił Hitler? Dmowski był filorusem widzącym Polskę w opiekuńczym objęciu kacapów.
„Czy ty wiesz ze wg polskich nacjonalistów państwo tworzy naród a nie przynależność etniczna?”

Obawiam się, że ci którzy dziś składają kwiaty pod pomnikiem Dmowskiego dalece odbiegli od jego myśli.
W naszym narodzi idzie odnaleźć ludzi o semickich korzeniach, ciemnym kolorze skóry, lewicowych poglądach czy homoseksualnej orientacji.
Coś mi się wydaje, że nie mieszczą się oni w kanonicznej wizji Polaka, którą wygoleni młodzieńcy mają przed oczami, gdy wykrzykują „Polska dla Polaków”...
Masz rację Invictus wydaje ci się.
Marszałek Polski
 • 5 / 1
" Jak możesz mówić że Dmowski byl soft nazi i że jest odpowiedzialny za śmierć kogokolwiek?" Napisałem że Dmowski jest odpowiedzialny zaśmierć kogokolwiek? Ciekawe, bo nie zauważyłem.
Wiesz, czułem instynktownie ze wchodząc z polemike z tobą walę głowa w mur ale przynajmniej próbowałem rozmawiać.
Tak, przeczytałem Dmowskiego Myśli nowoczesnego Polaka" a także "Polityka polska i odbudowanie państwa" oraz "Przewrót". I uważam ze prezentowany tam światopogląd jest w większości archaiczny, naiwny i po częsci mitomańskiTyle
Marszałek Polski
 • 5 / 1
Tak przy okazji - śmieszne w sumie jest to, że Dmowski na którego tak chętnie powołuje się npan Palestyńczyk dośc ostro potepiał występujące w polskim społeczeństwie lenistwo, niezdolnośc do pracy zbiorowej i niezdyscyplinowanie.
Przecież ty swirek poza gadaniem nie na temat jeszcze nigdy nie odpowiedziałeś na zadane pytanie. Pytanie brzmi: kogo zabił Dmowski? Innym zarzucasz brak znajomości polszczyzny a sam masz kłopoty z pracą na bardzo prostym tekście. Ponadto widzę że Wikipedia była grana przez ostatni kwadrans, no no mój ty asie, ale się wyszkoliles. Najpierw pytanie retoryczne, potem niziny społeczne a teraz Dmowski to rusofil. Fiu fiu. Może jutro doczytasz to o czym pisałem na forum wcześniej i docenisz choćby jego działania dyplomatyczne, ale nie przeszkadzam. Czytasz to czytaj. PS. Odniosleś się do mnie bardzo nieelegancko. Nie odniosłem się do faktów, bo z faktami się nie dyskutuje rozumiem, ale jak już raz podwinąles ogonek i skończyłes rozmawiać o rzucając mnie niepochlebnymi tekstami, to się teraz nie narzucaj, albo chociaż powiedz przepraszam. Byłoby honorowo...
Co w związku z tym, że Dmowski coś potępił u Polakow? Uważasz że Polacy nie mają wad? Czytaj jego książki to się wielu madrych rzeczy jeszcze dowiesz i zauważysz różnice między nacjonalizmem polskim i niemieckim, bo na razie nawijasz jak typ z Antify, ale nie obrażaj się to tylko etap. Ja poczekam i liczę na to że się naprawisz jak trochę lizniesz wiedzy.
Ale wiesz alaryk że czytanie streszczen książek w necie i czytanie wikipedii to nie to samo co czytanie książek.
Wiesz jeśli chcesz uchodzić za takiego "Prawdziwego Polaka" zacznij od swojego języka polskiego, to taki bardzo ważny wyraz do swojej ojczyzny.
Napisałeś że miał podobne poglądy do Bandery. Ja podobieństwa nie widzę. Zdanie z soft nazi napisałeś bez sensu, stąd źle je zinterptetowalem. Zostawmy to jednak. Skupmy się na rzekomych podobieństwach Dmowskiego i Bandery. Do Wikipedii trzy, dwa, jeden start.
Swirek. Patrz komentarz powyżej. Dopóki nie przeprosisz za chamstwo to żegnam.
...a to sorry. Najwidoczniej musiałem zignorować fakt, że podczas przemarszów ONR’u dla pokazania swojej różnorodności, tolerancji i otwartości jedną z flag niesie Żyd, drugą Murzyn, a trzecia jest tęczowa ;)
O jaki tekst na temat. Brawo. Ci mądrzejsi ode mnie to jednak zawsze z wewnętrznym jestestwem gadają...
Marszałek Polski
 • 3 / 1
"Ale wiesz alaryk że czytanie streszczen książek w necie i czytanie wikipedii to nie to samo co czytanie książek."
Inaczej - moge ci opylić wydanie "Przewrotu" z 1934. odziedziczyłem po dziadku (rocznik 1897). Bardzo dobry stan. Dla takiego fana Romana jak ty to zapewne gratka.
Teraz do rzeczy. Sadzisz się strasznie - chcesz zapewne pobawić się w "różnicę" między Dmowskim, Banderą, Adolfem a Benito. I błyszczeć elokwencja wytrawnego badacza mysli pan Romana. Otóz nic z tego. Te "detale" uchwytne dla takich wytrawnych badaczy jak ty sa KOMPLETNIE nieistotne z punktu widzenia historii. Wiesz dlaczego? Bo nacjonalizm jako taki jest historycznie ideologią (intelektualnie i moralnie) ostatecznie i nieodwołalnie skompromitowaną - ze względu na swoje "osiągnięcia". Jest antyludzki i antycywilizacyjny.
Kto tego nie rozumie i próbuje coś tam odnaleźć, wytłumaczyć lub usprawiedliwić jednoznacznie określa siebie jako intelektualnie i moralnie istotę zbankrutowaną.
Różnica między nacjonalizmem polskim, niemieckim i ukraińskim to akurat nie detale tylko kwestie zasadnicze. O ile niemiecki z ukraińskim można porównać, że względu na oplakane skutki dla tych co byli "obcy", to podobnych rzeczy sobie nie przypominam po stronie polskiej. Nie wiem czy te rzeczy wypisujesz świadomie, czy już jesteś śpiący i styki nie łączą... Polska myśl narodowa jest też zaskakująco aktualna, tak jak kazania Piotra Skargi. Niestety. Najlepszym dowodem na to jest nasza dyskusja.
PS. Dodam jeszcze że palnales wywód niczym agitator w Piotrogrodzie. Sam Lenin by tego lepiej nie ujął. Brakowało jeszcze tekstów o reakcyjnych bandach w lasach.
Marszałek Polski
 • 3 / 2
". O ile niemiecki z ukraińskim można porównać, że względu na oplakane skutki dla tych co byli "obcy", to podobnych rzeczy sobie nie przypominam po stronie polskiej. "
Polski nacjonalizm nigdy nie doszedł do władzy dlatego nie dał popisu swoich możliwości w pełni. Wszędzie tam gdzie nacjonalizm doszedł do władzy kończyło się morzem trupów. Dlatego "sobie nie przypominasz".
Natomiast przed wojną mieliśmy getto ławkowe, zwierzęcy antysemityzm ujawniający się pod różnymi postaciami więc "potencjał bł". Ekscesy szmalcowników podczas drugiej wojny są tego pokłosiem. Udawanie więc głupiego i machanie ludziom przed nosem "oświeconymi" myślami pana Romka są więc zwykła hochsztaplerką paraintelektualną.
Polska myśl narodowa jest całkiem prozaicznie tak samo zbankrutowaną popłuczyną jak jej analogiczne koleżanki w całym świecie. A ci co nie śpią i im styki łączą niech uważają żeby zbyt duże natężenie ich nie spaliło.
Marszałek Polski
 • 3 / 2
" 0 / 0
PS. Dodam jeszcze że palnales wywód niczym agitator w Piotrogrodzie. Sam Lenin by tego lepiej nie ujął. Brakowało jeszcze tekstów o reakcyjnych bandach w lasach." - kolego, spróbuj trzymać jakiś poziom i nie dopisuj mi treści. To że umiesz nadinterpretować lub być nieuważnym już pokazałeś.
Słuchaj. Może na temat nadinterpretacji to się nie wypowiadaj. Prześledz cały ten wątek na spokojnie jeszcze raz. Zacząłem od totalniackich zapędow ratusza w sprawie pseudoedukacji, kanonizacjach politycznych, które kosztują warszawskie dzieci konkretną liczbę godzin lekcyjnych, narzucaniu swiatopogladu dzieciom w imieniu własnych interesów i wchodzenie w rolę rodziców przez ludzi, którzy z racji swoich upodobań dzieci raczej nie posiadają. Skończyliśmy rozmowę na wyimaginowanych ofiarach Narodowej Demokracji/Obozu Wielkiej Polski/ONR czy co tam rozumiesz pod pojęciem nacjonalisci. Ofiar co do zasady nie było ale w mniemaniu niektórych to nieważne, bo tak jakby one były. Z opinii niektórych wynika że nacjonalizm polski został skompromitowany przez nacjonalizmy ludobojcze. To jest totalny odlot i tego nie skomentuje. Panowie staram się być elegancki i kulturalny w dyskusji ale pieprzycie obaj jak potluczeni. Może to wina późnej pory. Dla porządku, moje niezrozumienie pytania Invictusa, które było napisane niegramotnie w kontekście całej jego wypowiedzi, faktycznie miało miejsce. Wyjaśnione temat zamknięty. Uważam że pozostaje to bez wpływu na istotę naszej rozmowy. Mam jednak tak, że jak coś sknoce albo nie zrozumiem to prostuje a nawet przeprosze. Natomiast ty kolego brniesz w swoim samozadowoleniu w absurd i wprowadzasz do rozmowy bez potrzeby wątki poboczne. Chyba już wszystko sobie napisaliśmy i zostaniemy przy swoich opiniach na temat postępowania ratusza, efukakacji oraz historii Polski. Żegnam.
Generał broni
 • 4 / 8
Trzaskowski tysiąc razy się zastanowi, zanim da jakieś środki na promowanie Warszawy przez kibolstwo. A w zasadzie to już jest prawdopodobnie pozamiatane.
Generał
 • 6 / 6
A niech nie dają. Za numer z lbgt plus w referendum poleci. Legia od lat radzi sobie bez kasy miejskiej. Miasto jedynie postawiło obiekt i tyle. Może dlatego jesteśmy zdrowym klubem, bo nie siedzimy w kasie miejskiej.
Brawo Prezes DM! To najlepsza wypowiedź medialna ze strony klubu od lat. Nie wiemy kto ją pisał :)), ale wiemy kto podpisał i ją zatem firmuje. Wyważona, grzeczna a jednocześnie silna, z argumentami, dająca odpór jakimś oszołomskim grupkom*, szukającym dziury w całym i chcących się wypromować kosztem Legii.

List D.Mioduskiego przypomniał mi boje jakie z nieudacznikiem-wojewodą mazowieckim, czyli z gdańszczaninem Jackiem Kozłowskim, toczył swego czasu Leśny. Kozłowski postanowił wypromować się na Legii i co i raz szantażował klub, że zamknie stadion. Przez to pełno było go w mediach. Na szczęście Leśnemu udało się poskromić kretyńskie zapędy tego politycznego miernoty.

I jeszcze jedno. W moim rozumieniu, hasło jakie zawisło na Żylecie na meczu z Miedzią, nie dotyczy homoseksualistów jako takich. To hasło było przeciw PROPAGANDZIE PROMUJĄCEJ homoseksualizm (skrótowo określanej jako LGBT, a przez Żyletę jako „pedalstwo”). Czyli, mówiąc skrótowo i obrazowo: pedały – tak, ale pedalstwo – nie. A owo hasło – „Warszawa nie dla pedalstwa LGBT”- zawisło jako uzupełnienie baneru „Zośka – jesteśmy z Tobą”. A Zośki bronić trzeba, bo jest z Legii!

* Uważam rządzącą od kilku kadencji większość w Radzie Miasta za beznadziejną w swej działalności synekurę dla politycznych aktywistów z 3. czy 4. szeregu. Radni-bezradni. I bezjajeczni. Nie przypominam sobie, aby w ostatnich latach chociaż raz Rada Miasta sprzeciwiła się decyzjom i planom Prezydenta miasta. W pamięci utkwił mi zwłaszcza jeden z radnych, który przez 4 lata nie odezwał się ani razu! A aktualna Rada, która głosami większości zagłosowała (zgodnie z poleceniem Prezydenta Trzaskowskiego) aby zmniejszyć ulgi dla obywateli-mieszkańców Warszawy, czyli podnieść cenę wykupu prawa własności nieruchomości, pobiła według mnie rekord świata. Gorszego dziadostwa nie znam i niczym nie gardzę bardziej niż Radą Miasta potulnie wykonującą rozkazy władzy.
Generał
 • 7 / 11
Nie tłumacz tu, bo tu samie nieuki kodziarskie. Rafałka od Sorosa i cieplego Pawełka w referendum odwołają szybciej niż myślimy. Rodzice nie chcą lbgt w szkołach. Na tym ten statek runie. Jak Jaki mówił - "będzie to ideologiczna prezydentura". A gadki, że Jaki to dresiarz... To jest język łże elit III RP. Dresiarz, pijak, nie ma doktoratu... Znaczy gorszy. Liczy sike co człowiek sobą prezentuje. Dla mnie można i podstawówki nie mieć, byle było czyste serce i poglądy patriotyczne.

Nie tęczowa nie czerwona tylko Polska Narodowa!!!
10/10. Pozdrawiam.
Marszałek Polski
 • 4 / 1
"Nie tłumacz tu, bo tu samie nieuki kodziarskie. "
Kurek, mityguj się trochę bo jak porównamy twoje wykształcenie i wiedzę z kilkoma osobanmi, które własnie wrzuciłeś do tego wora, to może się okazać że jesteś w rowie i masz powazne braki.
Poza tym jeszcze jedna uwaga - chcesz porozmawiac o tym co cię meczy/interesuje czy raczej twoim zamiarem jest wyszydzic ludzi, którzy inaczej widzą świat od ciebie? zastanów się nad odpowiedzią bo ona może tez byc wizytówka twojej kultury - w tym osobistej. A co za tym idzie jakie w ogóle masz kwalifikacje do prowadzenia cywilizowanej wymiany pogladów.
No chyba że lejesz na takie wartości
Marszałek Polski
 • 3 / 1
Old Kibol: ". W moim rozumieniu, hasło jakie zawisło na Żylecie na meczu z Miedzią, nie dotyczy homoseksualistów jako takich"
Stary, wybacz ale w moim rozumieniu to po prostu paru prostych chłopców powiedziało coś w stylu "pedały wypierrrr." Znam trochę tych ludzi (ZYleta) i wiem jacy są na co dzień, więc nie mam złudzeń co do postaw, zamiarów i faktycznego znaczenia treści przekazu.
A tak w ogóle to po kiego oni się tym zajmują? mam na myśli kibiców na meczu demonstrujących swoje poglądy jakiekolwiek niezwiązane z piłka i meczem?
Wszak każde miejsce ma swoej przeznaczenie a każdy temat swoje miejsce i czas. Njak mi sie to niełączy.
Alaryk, no to mamy dwa rozumienia. Jedno moje, drugie Twoje (tak jak te przysłowiowe d...). Ale moje było pierwsze!!!

A ultrasi dlatego się zajęli "pedalstwem", że "pedalstwo" zaatakowało Zośkę, naszą Zośkę, Legionistkę. Stanęli w jej obronie. Przecież wiesz o tym, bo najwyraźniej przeczytałeś mój wpis.
Pisałem już na tych stronach, że o ile dymów nie akceptuję i nie rozumiem, to niektóre z opraw, czy tam haseł na Żylecie, świadczą - moim zdaniem - o inteligencji "ulicy warszawskiej". I, niech jeszcze dodam, hasła na żylecie najczęściej są odpowiedzią na wydarzenia i zaczepki tworzone przez polityków, dziennikarzyny i różne lewactwo. Według mnie, Żyleta reagując prezentuje zdrowo-rozsądkowe podejście do wielu spraw.
I, by wreszcie zakończyć, ruch kibicowski - częściowo zorganizowany, częściowo luźny - jest częścią społeczeństwa i ma prawo posiadać swe stanowisko w różnych kwestiach, istotnych według nich dla tego społeczeństwa. Na stadionach oczywiście nie można urządzać permanentnie wieców politycznych, ale jak od czas do czasu pojawi się jakiś trafny i aktualny transparent, to ja mogę takiej inicjatywie tylko przyklasnąć.
Marszałek Polski
 • 3 / 1
No mamy dwa rozumienia:) Nie pierwszy raz:) Co nam nie przeszkadza normalnie i po ludzku rozmawiać. Nieprawdaż? Mi bardziej chodzi - i nie zrozum mnie źle - o tą gwałtowność i pomieszanie wątków. Czy ty uważasz że jak ja się obruszam na pewne sprawy ziejące z trybun to jednocześnie mam być rzecznikiem drugiej strony? No kaman! Każdy, nawet słabo zorientowany wie że w ojczyźnie naszej ukochanej w sferze polityki, kultury czy obyczaju występują strony z przeciwnych biegunów i zasadniczo przesadzają z ekspresją. Mówiąc po ludzku są agresywne, chamskie i bez żadnego szacunku dla kogokolwiek. O tolerancji, czyli zwykłym "znoszeniu" na co dzień odmieńców nie wspomnę, bo to dla polskich charakterów jest ekstremalna gimnastyka.
Ale choćby my dwaj dajmy przykład że można. Zresztą już daliśmy i to nie raz. Przy okazji pozdrawiam PICCO:)
No właśnie, można dyskutować! Uważam, że admini powinni przyznać nam po kilkadziesiąt punktów i dać awans o dwa stopnie za świecenie przykładem dla młodzieży.
Ponieważ pozdrowiłeś PICCO, to w takim razie ja też go pozdrawiam.
Porucznik
 • 5 / 3
Mam mieszane uczucia co do transparentu i jego pojawienia się na stadionie ale z drugiej strony nie pozwólmy, żeby wrzeszcząca mniejszość dyktowała reszcie jak ma żyć, co wolno mówić, jak wychowywać dzieci .Nie ma i nie będzie no to zgody.
Niepotrzebnie się mieszasz. Nie przepraszaj że myślisz dobrze.
Kapitan
 • 5 / 3
Bardzo rzadko to piszę (ostatnio po transferze Carlitosa) - BRAWO MIODUSKI. Super odpowiedziałeś tym "nowoczesnym" hiPOkrytom. Cała Legia zawsze razem!
J też rzadko się wypowiadam... Ale jak jeden z postulatów odnosi się do tego, że moje dziecko w przedszkolu ma się uczyć od kogoś z lgbt jak się ma anonizowac... No to sorry. Krew mnie zalewa. Założę wtedy jakiś ruch anty lgbt
Pułkownik
 • 6 / 8
Ta Czesc Zylety która robi takie akcje pokazuje ze sa slabi, boja się i czuja się niepewnie skoro tak bardzo może przeszkadzać im inność - nikt nie zabrania im posiadania takiego czy innego zdania na rozne tematy - to jeszcze wolny kraj, ale niech nie wyraza tego na takim forum jakim sa mecze Legii - nie o to tu chodzi - to sa slabi ludzie których latwo będzie wyeliminować tylko musi być zdecydowne działanie PAnstwa i klubu - może chwilowo kosztem frekwencji ale mysle ze to jest tak waska grupa ze docelowo nawet nie poczujemy tego a w końcu będzie można isc na mecz i ogladac pilke nozna i oprawy i doping z nia związany a nie jakies deklaracje kto lubi rudych a kto te z dużym biustem..
Mówisz głośno co myślisz ze słabości... Rozumiem że czapkowanie homosiom i płyniecie w mainstreamie są oznaką odwagi cywilnej. Brawo.
Generał broni
 • 5 / 8
Aby pozbyć się kiboli z Ł3, potrzebna jest przede wszystkim zmiana władzy oraz zdecydowane działania klubu. W dłuższej perspektywie koszty byłyby na pewno wielokrotnie mniejsze od zysków. Brak kibolstwa na Legii to większe szanse pozyskanie przez klub kapitału zewnętrznego. Bez tego nie pogramy w Europie.
Hola hola, jaka zmiany władzy?gdzie pan z polityką Panie na stadiony? Napisz tak szczerze Panie jz, kim Pan jesteś? Parę komentarzy poniżej oburzales się za sugestię Kurka, że jesteś lewakiem (choć nie jestem pewny czy cie tak faktycznie nazwał, nieważne). Nie jesteś fanem lewicy, opozycji? Niech maski opadna, zobaczymy czy jesteś taki obiektywny i chodzi co o neutralność klubu. Jeszcze jedno. Ponownie pytanie. W jaki sposób transparent naszych kibiców zaszkodzi klubowi?
Potrzebna jest zmiana władzy? Ciekawe na którą? Niech zgadnę - na tę, która rządziła niedawno przez 8 lat i jedyne co zrobiła w walce ze stadionowymi patologiami to napisała bublowatą Ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych i przy pomocy "niezależnej" prokuratury i "wolnych" sądów wsadzała ludzi bez wyroków (i jak się po latach okazywało - niewinnych) do aresztów na kilkadziesiąt miesięcy? Fantastyczne rezultaty w walce z kibolstwem. Mniej więcej takie, jakie sukces akcji "Widelec". Niech wracają.
Pułkownik
 • 1 / 4
@Palestinofc (przy okazji: skad taki trudny do powtorzenia nick, bo chyba nie cos z Palestyną ?);
Coz, JZ jest po prostu dobrze tu znanym trollem, trollem Prezesa, co dzien trzaskajacym tone postow, wytrwale tepiacych kazda krytyke. Trollem platnym zapewne, choc mozliwe tez ze dla zaspokojenia swego uwielbienia pelniacym dodatkowa funkcje jako podbiurkowy lachociag.
Co do wyborow politycznych, mozliwe ze na innym forum, w spokojniejsze dni, po obrobieniu sie tutaj, dorabia jako tuba PO.
Dzięki za wyjaśnienie eLson. Facet jest strasznie zapiekły. Dużo pisze ale mało w tym treści. Najgorsze ze tego towarzystwa się tu namnozylo strasznie dużo. Niby są bezstronni ale Spinelli, Marks i Timmermans z nich wyłażą każdą dziurą.
~legia1969 z telefonu
 • 1 / 0
Jz166
Świat się kończy po raz pierwszy się z Tobą zgadzam
Do pana Mioduskiego ; Drogi panie prezesie super komunikat tylko że za tym muszą iść konkretne czyny , ba napiszę więcej zdecydowane działania !!! Dialog , rozmowy , kompromisy to już były za Leśnego nawet układanie się z kibolami nie mylić z kibicami nawet Żylety . Popatrzmy co to dało ? w kraju na okrągło płacimy kary w Europie było jeszcze gorzej bo tam byliśmy non stop na cenzurowanym , o ile się nie mylę dalej wisi widmo wykluczenia z rozgrywek Europejskich . Wyjazdy w wykonaniu naszych kibiców to co rusz hańba dla klubu i a kary . Co robić aby było NORMALNE ? Wiem że na państwo nie możemy liczyć tu takich się nie ściga , dalej PZPN na tych też nie możemy liczyć Boniek i jego świata mają od nas notorycznie kasę , a wystarczyłby jeden przepis za odpalanie rac używania petard czy innych pirotechnicznych bzdetów WALKOWER i po zabawie . Na końcu panie prezesie zostajemy sami z tym problemem sami czyli klub Legia Warszawa ale ma pan pełne poparcie kibica kochającego ten klub a ich są dziesiątki tysięcy , szkodników 1 % czas zacząć działać . Europa nam takich zachowań na pewno nie wybaczy ( chodzby ostatniego transparentu poniżającego człowieka ). Na koniec czas już najwyższy do bólu zaostrzyć kontrole na Żylete i rozliczać ochronę za wnoszenie tego badziewia na stadion to pierwszy krok , stosować kary z całą surowością za posiadanie środków pirotechnicznych , transparentów o treściach zakazanych itp.. rzeczy . Jesteśmy najlepszym klubem w Polsce ,najbardziej rozpoznawalnym w Europie czas najwyższy świecić dobrym przykładem a nie zniżać się do poziomu klubu wiejskiego , patologicznego i świecić z wstydu oczami w Polsce czy Europie .
Czym zaszkodził klubowi transparent? Jakie za niego grożą sankcje? Jak oszacujesz rzekome straty wizerunkowe? Napisałeś elaborat a związku ze sprawą zero. Rozumiem krytykę rac, burd a nawet bluzgow w przyspiewkach. Nie rozumiem krytyki obrony dzieci przed narzucaniem jedynie słusznego swiatopogladu.
Marszałek Polski
 • 7 / 3
Widać, że polityka wciska swoje brudne łapska tam gdzie może, na stadiony też. Powstała zadyma, bo jakaś grupa społeczna czegoś chce albo nie, czy to jest problem kibiców Legii. Jeżeli komuś podobał się stalin czy hitler to niech sobie wybuduje kapliczkę ale wara od tumanienia kibiców. Kogo to obchodzi czy na stadion Legii przyjdzie Żyd czy Arab jak są kibicami Legii? A może są na Żulecie osoby którym marzy się zorganizowanie przed wejściami na stadion kołchozów w których sprawdzało by się poprawność polityczną? Kibice są od kibicowania jak im się coś w Legii nie podoba, to niech sobie kupią klub i tworzą swoje zasady kibicowania, póki co wara od Ł3, komuna już była popytajcie dziadków jak wtedy było.
Tu mamy właśnie książkowy przykład mechanizmu projekcji. Przecież lgbtq to najwięcej bronią przedstawiciele czasów słusznie minionych (SLD, Razem, itd). Czytaj:KOMUCHY. Dlaczego konserwatystów i wolnosciowcow zaliczasz do tej czerwonej gromadki? Czy to nie manipulacja i pomieszanie pojęć?
Na meczu z Miedzią było ok 15000 tys. W ich imieniu postanowiło przemówić dwieście może trzysta osób. Nie pytając się o zdanie pozostałych. To jest jakiś absurd. Stadion gdzie przychodzą różni ludzie – kobiety, mężczyźni, w różnym wieku, o różnym wykształceniu i poglądach ale w jednym celu - dopingować swoją drużynę. Czy to jest miejsce na wywieszanie deklaracji politycznych / społecznych ?? Skoro chcecie bronić pani Zosi to ręce na klawiatury albo stańcie w pikiecie z transparentami i hasłami.
Jak ich policzyłes?
w bardzo prosty sposób
Generał broni
 • 4 / 9
Tak wygląda rzeczywistość kibolska, która niszczy Legię:
https://www.tvp.info/41599555/gangster-z-bojowki-legii-zatrzymany-z-narkotykami
Co to ma wspólnego z próbą seksualizacji dzieci przez lgbt i transparentem?
To jest szkalowanie imienia klubu. Jakie ma znaczenie, że koleś był/ jest z "bojówki Legii"?
Generał brygady
 • 6 / 3
A takie ma,że ten bandyta i jemu podobni przychodzą na Żylete i przynoszą szkodę Legii swoim zachowaniem . Jednego mniej cwaniaczka,tylko szkoda że z pieniędzy podatników bedzie utrzymywany na przymusowych wczasach
Marszałek Polski
 • 3 / 4
Palestinofc, już twoja nazwa to wybryk natury, wypowiadaj się jak będziesz miał swoje dzieci w szkole. Wypowiadaj się wtedy jak twoja córka zaciąży w wieku 13 lat. Takie problemy są dla ciebie zrozumiałe?
Ultra, ale zauważ, że media nie muszą pisać, że to jest kibic Legii. Dlaczego to robią? Nie wydaje Ci się, że to jest nie w porządku? Powinni poinformować, że zatrzymali bandytę i tyle, nieważne jest to, że kibicuje on Legii.
Jakoś nie widzę, żeby bandyci z innych miast byli opisywanie, że są kibicami Górnika, Śląska czy Amiki.
Porucznik
 • 5 / 2
Przykro mi z powodu Twojej córki ale co ma seksualizacja dzieci przez lgbt z "zaciążeniem" 13 latek? Czy z powodu realizacji LGBT+ mniej dziewczynek będzie zachodzić w ciążę? Ciekawa opinia ale nie podzielam.
Przecież on Ci na to pytanie nie odpowie. To jest rozmowa na hasła i etykiety a nie argumenty.
Nie wiem co jest wybrykiem w mojej ksywie. Nie wiem skąd założenie że nie mam dzieci. Nie rozumiem cię człowieku.
Porucznik
 • 2 / 1
Tak już jest chłopaku, masz inne zdanie i piszesz w zgodzie z tym jakie masz wartości to zostaniesz zjedzony tu przez tych którzy zdanie mają odmienne bo w ich świecie albo jesteś taki jak oni albo jesteś już kimś upośledzonym, bez doświadczenia, który gówno wie o życiu... Szkoda wdawać się w takie dyskusje, jak komuś brakuje merytoryki to zaczyna atakować...
Jak mnie rozsmieszaja wywody co niektórych na temat odgrywania Szwajcarii na stadionie. Nie mniej mnie śmieszą teksty o rzekomym ataku na lgbt przez Zylete. Może uporzadkujmy fakty. Po pierwsze to lgbt wlazi do szkół i to lgbt chce narzucac dzieciom swój punkt widzenia. Jak te dzieci mają się przed tym bronić? Klepacka, Żyleta i parę innych organizacji którym zależy na prawidłowym rozwoju dzieci zajęli stanowisko. Jedni grzecznie a inni bardziej dobitnie. Jest to jednak REAKCJA a nie żaden ATAK. Teraz kwestia apolitycznosci trybun. Niech krytykanci transparentu przestaną udawać bezstronnosc. Wy jesteście po prostu PRO Lgbt, bo gdybyście byli neutralni, to byście NIE PISALI TU KOMENTARZY. Po prostu byście to mieli gdzieś. Zaslaniacie się dobrem klubu ale to jest tylko wymowka i wprowadzanie fałszywej narracji. Legii ten transparent może tylko POMÓC , bo rodzice podziękuja za wsparcie w ich walce z działaniami ratusza. Nikt nie ma prawa klubowi czegokolwiek zarzucac, zwłaszcza po tak dyplomatycznym odbiciu piłeczki przez prezesa Mioduskiego. Transparent to nie awantury, transparent to nie zadymienie stadionu i w końcu transparent to nie żadna polityka a obrona rodzin przed szaleństwem (nie będę pisał czemu uważam to za szaleństwo bo pisałem już wielokrotnie, dla nieczujacych tematu polecam lekturę broszury zdrove love gdzie na ostatniej stronie jest zarys programu deprawacji dzieci wg who. Przecież w Warszawie nie będzie nic innego niż w Gdańsku. Oni mają te same cele). Nie rozumiem więc waszej krytyki, bo klubowi nic nie grozi poza zyskaniem szacunku w oczach rodziców i ewentualną krytyka Wyborczej. Miał być komentarz a wyszedł felieton, ale sprawa mnie bulwersuje, bo dotyka dzieci. Proszę więc niech część, krytykantow, przestanie udawać idiotow którzy nie wiedzą o co chodzi i spojrzy na sprawę obiektywnie. Pozdrawiam.
Generał
 • 8 / 8
To jest szerszy problem. Takie lewaki jak jz będą bredzić o tolerancji itp. To sa mentalni niewolnicy. Od 1989 koszerna ludzi wychowywała. Do tego wiesz... ITI na Legie wprowadziło dziadów z korpo, często z Podlasia. Przyjechali tu dla kariery i nagle to co matka z ojcem uczyli poszło się je..

Ten rząd ma wiele wad, ale daje gwarancję normalności. Transparent znakomity!!! Tak jak ten z szubienicą. To jest ten typ co płynie z pradem, a jak pisał Herbert [najwybitniejszy polski poeta] z prądem płyną śmieci i zdechłe ryby.
Generał broni
 • 7 / 9
Przemówił typowy przedstawiciel żyjącego na socjalu marginesu społecznego z blokowiska, który cały swój przegrany los i totalny brak perspektyw życiowych umie wylewać wyłącznie na stadionie i swoje nieudacznictwo zwalać na lewaków, Żydów, homoseksualistów i co tam jeszcze wybełkocze. Klasyczna litania kompletnie zatraconego nieporadnego życiowo frustrata.
Porucznik
 • 4 / 2
jz166 - argumentum ad personam (łac. „argument wymierzony w osobę”) – pozamerytoryczny sposób argumentowania, w którym dyskutant porzuca właściwy spór i zaczyna opisywać faktyczne lub rzekome cechy swego przeciwnika. Miłego dnia.
Generał broni
 • 2 / 3
Ach tak, oczywiście! Wyzywanie od lewaków nie jest stosowaniem tego typu argumentów. Miłego dnia.
Porucznik
 • 6 / 1
Oczywiście jest, dlatego tego nie robię. To, że ktoś kogoś obraża nie oznacza, że ja muszę. To nie kwestia lewicy czy prawicy tylko wychowania/ kultury osobistej. Nie można wiarygodnie zwalczać chamstwa będąc jego nośnikiem;-) Spokój nas wyzwoli. Można mieć inne poglądy i je wymieniać bez napinki. To trudne, wiem. Ale możliwe. Życzę opanowania emocji...
Generał broni
 • 1 / 6
Między argumentami ad personam a chamstwem jest ogromna różnica.
Porucznik
 • 4 / 2
Dokładnie, czemu jz atakujesz personalnie ? Na jakiej podstawie stwierdzasz że jest z marginesu ? Nawet gdyby był nie czyni Cię to lepszym i uprawnionym do oceniania ludzi...
jz166
"Między argumentami ad personam a chamstwem jest ogromna różnica." -hahahahaaha i kto to mówi :D
~Warszawiak
 • 6 / 2
Bardzo dobry transparent i takie jest stanowisko blisko 100% ludzi będących na Żylecie. STOP CENZURZE!
Pułkownik
 • 8 / 8
Kibolstwo z żulety dorabia sobie historyjkę, że tak naprawdę to chodziło o poparcie Zofii Klepackiej. Wówczas transparent powinien brzmieć "Zofia - jesteśmy z Tobą", czy "Zofia - nie damy Cię zniszczyć" itp. Ale tak nie było. Wszyscy wiedzą co było na transparencie i wszyscy widza, że nie był związany ze sportem, Zosią Klepacką czy Legią. Ponadto warto wskazać fatalny timing, kiedy ważą się losy wykupienia przez Warszawę prawa do nazwy obraża się środowisko, z którego wywodzi się wiceprezydent Warszawy. Po raz kolejny decydenci z północnej działają przeciwko Legii, a tego z kolei ja nie mogę tolerować.
Generał broni
 • 6 / 13
Za długo był spokój w Legii z tymi szkodnikami. Teraz znów zaczynają wyłazić i szkodzić. To jest rak, który toczy Legię od bardzo dawna i w obecnych warunkach politycznych, w których kibolstwo ma de facto parasol obecnego reżimu nic się nie da z nimi zrobić, bo to byli dotychczas ich wyborcy. Właściciel Legii nie jest głupi, doskonale wie, że sam przeciwko nim nic by nie zdziałał. Niestety to jest chory kraj, w którym dobro wspólne nie znaczy nic. Liczą się tylko wygrane przez populistów wybory, a poświęcą oni wszystko, żeby zostać przy korycie.
Generał
 • 7 / 7
Ten wiceprezydent popiera bbojkot piekarni, która lbgt goni. A pamietasz nagonkę na drukarza, bo im ulotek nie chciał drukować??? To oni chcą decydować o naszym życiu. Ile razy oberwałem, bo powiedziałem, że nie pijam Carlsberga czy Heinekkena bo lbgt wspomagają. Ale w drugą to można... To takie same łajzy jak żydki. jedni rozkręcają homofobię, drudzy antysemityzm. Bo z tego żyją.
Pułkownik
 • 3 / 3
Ja oceniam sytuację tylko i wyłącznie z punktu widzenia interesów Legii. Cieszę się, kiedy Legia na czymś zyskuje i martwię się, kiedy Legia traci. Cała reszta spraw jest mi obojętna z punktu widzenia dyskusji na legia.net. Jeżeli chciałbym się wyrazić politycznie, to pewnie znalazłbym miejsce w necie do szerzenia swoich poglądów. Powtarzam: transparent był szkodliwy dla Legii z punktu widzenia marketingowego i finansowego, w związku z tym potępiam ludzi, którzy swoimi działaniami szkodzą klubowi.
Marszałek Polski
 • 4 / 4
Kurek
Dokładnie tak to wygląda, a ostatnie dwa zdania, to dobre podsumowanie działania tych środowisk.
Pierwsi przesuwaja wciaż granice swoich żądań, jeszcze niedawno chodziło im o informację medyczną lub dziedziczenie majątku, tak jakby nie można było pójść do notariusza i spisać testament, a teraz zabierają sią za wychowywanie naszych dzieci w duchu swojej ideologii.
Drudzy dla korzyści materialnych fałszują historię, a tych, którzy oponują przeciwko tej jawnej ignorancji historycznej, nazywają antyeskimosami. Przypomina to walenie pałką w kraty klatki, w której siedzi małpa, im mocniej walniesz, tym silniej reaguje małpa.
Brednie. Twoja logika nie ma umocowania w rzeczywistości. Transparent nie szkodzi klubowi ani wizerunkowo, bo obrona dzieci to rzecz szlachetna, ani finansowo, bo niby z jakiej racji maja karać klub, kto ma do tego kompetencje i wladze? za co? Przecież ty jesteś tego świadomy. Powiedz jak można być tak pokretnym?
Porucznik
 • 4 / 5
Zabawne, że obrażasz kibiców Legii z Żylety pisząc o "kibolstwie z żulety" martwiąc się jednocześnie o obrażanie wielce szanownego Pana Wiceprezydenta Warszawy z Puław, dzięki działaniom, którego (i jego środowiska rewolucyjnego LGBT) - dzieci w warszawskich przedszkolach a może i w żłobkach będą faszerowane propagandą gejowską LGBT+. Na dodatek za moje pieniądze. Dodatkowo Pan Wiceprezydent twierdzi, że krytyka jego działań w tym zakresie jest niedopuszczalna. To homofobia i faszyzm...Takie zarzuty "środowisko", o które się zamartwiasz postawiło Zofii Klepackiej bo wyraziła (w bardzo delikatny sposób) swoją opinię. Może w ogóle stadion Legii powinien nazywać się LGBT+ Arena i wtedy miasto wtedy zapłaci? Można ulegać homo-terrorowi lub nie. Ja bym tego nie robił. Prywatnie nie mam nic do gejów, z nikim nie walczę ale to co robią organizacje tego typu to dramat. Wolność słowa - to wolność słowa. Nikt nie może jej nikomu odbierać nawet jeśli ośmieli się skrytykować samego Wiceprezydenta Warszawy z Puław. Nawiasem mówiąc Pan Trzaskowski organizował z własnej woli imprezy w czasie których twierdził, że da Legii kasę. Nikt go o to nie prosił. Za to on chciał mieć glosy kibiców Legii, kto wie...może i tych paskudnych z "żulety"...Miłego dnia. I nie napinajmy się za bardzo. Prawda leży pośrodku. Zawsze.
Marszałek Polski
 • 9 / 3
Zabrakło mi jednego akapitu.
O stanowczej dezaprobacie klubu wobec ataków na naszą zawodniczkę Zosię Klepacką za dobitne wyrażenie swojego zdania na temat planów wprowadzenia do przedszkoli i szkół edukacji seksualnej maluchów.
Generał broni
 • 3 / 10
Klepacka niech politykę idzie uprawiać tam, gdzie jest na to miejsce albo niech się wynosi z Legii!
Młodszy chorąży
 • 5 / 2
Jej prywatne konto na portalu społecznościowym jest właściwym miejscem na wyrażanie właściwych poglądów.
Właśnie próby karania za wyrażanie poglądów w prywatnym czasie ("zabrać jej medale", twoje "won z Legii") budzi oburzenie i sprzeciw. Każdy ma prawo napisać "Klepacka gada głupoty", ale zabieranie jej osiągnięć, czy choćby przynależności klubowej to jest dokładnie to, co absolutnie nie powinno mieć miejsca. A robią to piewcy tzw. tolerancji. Dla nich tolerancja kończy się na tym z kim się sypia i jaką ma się skórę. Ale myśleć wg. ich opinii wszyscy mają tak samo - i to koniecznie tak jak oni chcą. Taki to postęp, droga na skróty do totalitaryzmu.
Generał
 • 4 / 3
Bo ci niby tolerancyjni są najmniej tolerancyjni. lbgt wciąga różnych w swoje gierki np Michalczewskiego, którym zawsze gardziłem, bo pod szkopską flagą walczył. Piasek też jest gejem, ale im powiedział, że to jego sprawa i w żadne gierki wciągać się nie da. Normalni homo uciekają od lbgt. Bo im robią pseudo reklamę. W ogóle takim to chodzi o to, aby nienawiść rozkręcać i gadać jaki to brak tolerancji.
Kapral
 • 1 / 2
Brawo za list, zgadzam się z treścią w 99%. Jeszcze raz brawo LEGIA. Nie powinno być polityki na stadionie, choć niestety jest. Trzeba pamiętać o tym że, często transparent przedstawia opinię i poglądy garstki ludzi przebywających na stadionie. LEGIA zawsze razem. Teraz jest lepiej, ale w latach 80-90 jak się chodziło na mecze LEGII to już się było chuliganem, tak to jest przedstawiane przez media itp i tego się nie zmieni. Choć jest uważam coraz lepiej. LEGIA MISTRZ!
Podpułkownik
 • 6 / 3
Nie jest to fajne ale polityka na stałe zagościła na stadionie Legii. Doping, oprawy zmierzają do wyrażania sentencji politycznych a nie idą z duchem sportu. Nowe pokolenie kibiców już dawno temu zrozumiało, że sympatie polityczne dają określone korzyści a w wielu przypadkach bezkarność. Szokujące kiedyś "pozdrowienia do więzienia" funkcjonuje jako norma a na transparenty czy banery weszła polityka całą gęba. Szkoda, że z Żylety zniknął doping sportowy przemieniając się w rytmiczne miauczenie bez związku z wydarzeniami sportowymi. Oprawy jakby nie uwzględniały interesów klubu sporządzane są w otoczce dymu, smrodu i zagrożenia wypadkiem. Kary nakładane na klub nie robią żadnego wrażenia na organizatorach dopingu. W tym kontekście nie dziwią "donosy" różnych organizacji żyjących w podobnej tonacji co kibice. Bo skoro można zbijać kapitał na politycznych hasłach, to dlaczego nie na społecznych?
~UrsynLWad
 • 5 / 6
Klepackiej jakoś nie przeszkadzało jak na stadionie wywieszano symbole nazistowskie np wilcze haki i inne ( łącznie ze swastyka) . Nie przeszkadzało jej jak z trybun niosło się posylanie ludzi do gazu . Rozumiem że jej dziadek w Powstaniu na którego tak się powołuje nie walczył z nazistami tylko z homoseksualizmem . To jakaś nowość w narracji o Powstaniu. Może Klepackiej powinna poprosić Normana Daviesa dopisze kilka rozdziałów z opowieści dziadka.
Generał broni
 • 4 / 10
Mioduski powinien pozbyć się jej z klubu natychmiast, ale jest Legia jest zakładnikiem kibolstwa, więc oczywiście niestety tego nie zrobi.
Marszałek Polski
 • 6 / 3
Widzę, że są między nami mendy i właśnie widzę, jak rezonują tak, jak im zagrał Rabiej.
Generał broni
 • 2 / 9
Mend poszukaj sobie wśród swoich koleżków a najlepiej w lustrze.
Podporucznik
 • 0 / 0
Kim ty jestes ze chcesz decydowac o tym kto w tym klubie trenuje. Nadajesz na nia bo nie jest ekstremalnie tolerancyjna a sam hipokryto chcesz sie jej pozbyc bo ma inne poglady niz twoje. Wiecznie obrazasz na tym portalu osoby ktore maja inne zdanie niz ty.W wiekszosci bez zadnych argumentow tylko same np. "Spadaj trolu" I ty tu chcesz uczlowieczac innych. Zenada
Pułkownik
 • 7 / 9
Jak w firmie maja zwolnic lesbe czy pedala albo zwyklego pracownika to zgadnijcie, kogo zwolnia ?
Podpowiem: strach przed posądzeniem o dyskryminacje jest skuteczna bronia..
sam to wymyśliłeś czy może wyczytałeś w jakiejś "mądrej" gazetce?
Pułkownik
 • 2 / 3
Niestety nie jest wymysl. Dorosniesz to sie przekonasz.
Juz pare ladnych lat temu jak kumpela leciala z globalnej korpo pewne srodowiska byly nie do ruszenia. (Btw w firmie funkcjonowal nawet portal gdzie mogli sie rejestrowac (:.
Teraz przychodzi to na nasze podworko.
Majac do wyboru czyj etat 'zredukowac' wybiora mniej klopotu.
Generał broni
 • 1 / 9
Co za bełkot, a kto przy dzisiejszym braku bezrobocia zwalnia ludzi, trollu???
Generał
 • 4 / 4
Elson racja. I to nie tylko chodzi o lbgt. To samo z obcokrajowcami czy feministkami. Czy tez innymi, co sobie sztandary tolerancją wycierają. A lewactwo to najbardziej nietolerancyjna grupa.
Jednym z największych problemów z poprawnością polityczną jest to, że ci, którzy zawsze chcą być w kontrze do czegoś mogą sobie wymyślać najprzeróżniejsze scenariusze, żeby tylko się bardziej zirytować.
Jak brakuje rzeczowych argumentów to zaczyna się atakowanie. „Jak dorośniesz…” – a skąd ty wiesz ile ja mam lat? I w ogóle co to wnosi do dyskusji. W większości przypadków pracodawca zwolni pracowników których uważa za zbędnych. Pewnie że są tacy którzy będą się kierowali innymi motywami. Ale to działa w dwie strony. Mogą np. wywalić kogoś z pracy bo miał w sobie tyle odwagi żeby powiedzieć, że jest homoseksualny.
Brawo Legia.
Zośka ma swoje zdanie jak każdy z nas i ja mam podobne,tylko czemu mamy je zmienić bo komuś się niepodobna to ja się pytam gdzie jego tolerancja?Zośka jestem z ciebie dumny jako rodowity Warszawiak.(L).
Podporucznik
 • 10 / 4
Uważam że bronić Zosi Klepackiej trzeba jak najbardziej. Wyraziła swoje zdanie, a takie same ma wielu z nas. Mnóstwo osób nie zgadza się na prymat mniejszości nad większością, a tak jest w wielu krajach na zachodzie. Oby tak u nas nie było.
Czytając niektóre z komentarzy tak się zastanawiam nad ewentualnym finalnym efektem nazwijmy to "reformy trybun"..
Zakaz transparentów. Zakaz flag. Zakaz opraw. Zakaz wstawania z krzesełek podczas trwania meczu. Zakaz wulgaryzmów.. Etc etc itp itd. Klub w postaci np piłkarzy chwaliłby zamiast dopingu i opraw stricte frekwencję "czuć ogrom wsparcia kibiców w postaci obecności na meczu - bardzo to cenimy" - fajnie by się to słuchało. Można by było nawet się odnieść do legendarnej ligi angielskiej poprzez porównanie.. Nawet jeśli tyczyłoby się wyłącznie atmosfery na trybunach. Ad vocem frekwencji.. Jestem ciekaw również jak na frekwencji odbiłaby się owa reforma? Może faktycznie okazałoby się,że może być lepiej! Pojawiłby się obfity napływ nowej maści kibiców,których wynik czy też styl oraz poziom prezentowany na boisku by nie interesował a dzięki temu $. Wszyscy by cmokali na temat panującej przy Ł3 atmosfery a potencjalni inwestorzy wręcz by się zabijali o audiencję u prezesa Dariusza Mioduskiego. Natomiast oczywiście dzięki zaoszczędzonym PLN z tytułu kar trafiłyby do nas nowe, portugalskie wzmocnienia lub też wreszcie ruszyłyby prace nad ośrodkiem rodem z Amsterdamu.
Sukces na wyciągnięcie ręki... Co zatem z tym zrobi pan prezes Mioduski..?
ale,dzięki takim oprawą mamy reklamę....mam kilkunastu kumpli w Serbii i Grecji i mówią że od nowego sezonu będą jeździć na mecze Legii z powodu atmosfery
Ja jedynie słyszałem,że nie dla atmosfery a dla poziomu ekstraklasy.
Zakaz? Pełna moderacja.
Myślisz, że np z fajerwerkami z Cracovią miałby problem klub, Canal+ i KL, gdyby plan został ustalony z realizatorami?
Myślisz, że komuś by przeszkadzała sektorówka z Miedzią, gdyby nie dym?
Myślisz, że komuś by przeszkadzał transparent z poparciem dla Klepackiej, gdyby nie został obrócony na drugą stronę?


A co do zaangażowania północnej w doping i wspieranie zawodników - powiedz - ile razy został wygwizdany Bozo Musa za skasowanie Szymańskiego na Miedzi?
Wschodnia zyje meczem bardziej niż wy....
Sądzisz,że oprawy etc są zupełną niespodzianką dla prezesa? :) Tak jak np obstawienie pewnego meczu przez panów spod czarno-białej flagi? :)
Rozjaśnię,bo może faktycznie są wśród nas naiwni pozbawieni powszechnej wiedzy w temacie trybun - race są wnoszone KARTONAMI i często ROZDAWANE dosłownie pod BRAMAMI STADIONU. OPRAWA jest wnoszona na STADION poprzez m.in KONTROLĘ. Prezes MA TO W GŁĘBOKIM POWAŻANIU,bo to wciąż lepsze niż skupienie się na choćby wynikach czy poziomie sportowym prezentowanym przez jedynkę.
PS. Odnosząc się do mnie per "wy" jedynie uświadamiasz mnie jak bardzo błądzisz...
Pułkownik
 • 3 / 2
No, wreszcie konkret, a nie nowomowa. Dobry komunikat, stadion to nie teatr.
Przede wszystkim to jest najwyższy czas by klub wprowadził ścisłą cenzurę transparentów, flag i opraw wnoszonych na żyletę.
Skoro zgodnie z prawem i regulaminem ligi to klub odpowiada za incydenty ultrasów to "wolność ruchów kibicowskich" powinna powędrować gdzieś w okolice Łochowa.
Ponadto musimy wypracować standardy przenoszenia odpowiedzialności za występki ruchów kibicowskich na ruchy kibicowskie.
Ewentualny bojkot NS, my, normalni z wschodniej będziemy starać się rekompensować znajomymi z pracy.
DM - jesteśmy z Tobą, jednak to do Ciebie należy pierwszy krok w walce z patologią.
Patologia jest promowanie lgbt i z tym trzeba walczyć szanowny KOlego.
Trzeba walczyć z patologią godzącą w interesy klubu.
Na delkaracje polityczne i światopoglądowe na stadionie nie powinno być miejsca.
Zamanifestowaliście swoje poglądy, a cała krytyka i konsekwencje idą na klub.
Jeśli chcecie protestować - z Ł3 na Wiejską jest ile? 1.5 km?
I wy będziecie 'walczyć z patologią' i klub nie oberwie za waszą akcję.

Na meczu chcemy obejrzeć mecz, a nie race i manifesty polityczno-światopoglądowe.
A każde uderzenie w wizerunek klubu nas boli a co gorsza ze względu na wymierne straty finansowe klubu obniża poziom sportowy widowiska.
Idąc twoim tropem - poziom zarządzania obniża poziom sportowy widowiska a zatem... Konsekwencji życzę :)
Porucznik
 • 5 / 4
Aha, Wy normalni ze wschodniej przyprowadzicie znajomych... Tych samych którzy przychodzą na mecz tylko wtedy gdy gramy decydujące mecze z powiedzmy wronkami ? Tych samych kibiców sukcesu którym mecze ze sledziami czy miedzia nie pasują bo za mały lans ?? Tych samych którzy wrzucają zdjęcia opraw NS na instastory by pokazać jacy są cool na swoich wsiach ?? Bez NS Ci kibice sukcesu nie pofatygowaliby się na Ł3 więc dzięki, zabierz kumpli na piwko na bulwary, na Ł3 niech przychodzą Ci którzy sie z klubem utożsamiaja
~(L_)
 • 6 / 0
Te wszystkie pisy i peo to... Ehhhh polityka, a ludzie to łapią jak pelikany
~(L_)
 • 1 / 1
Pięknie dowalone.
~Krzysztof
 • 4 / 1
Prezes ma pełną rację. Jestem starym, kalekim kibicem. Żaden z warszawskich teatrów, czy urzędów nie jest tak przyjazny kalekom, jak nasz stadion. Przy okazji prośba - koledzy kibice - skończcie z zadymianiem. Wypędzacie kibiców chorych na płuca.
Generał broni
 • 5 / 1
Czy sport na pewno jest wolny od polityki? Nie, bo polityka wciska się wszędzie.
Panie Mioduski pełen szacunek za ten komunikat . Niestety znajac hipokryzję tych POlityków oraz media im POdległe, nic ten tekst nie zmieni w opinii publicznej czy też narracji POlitycznej. Przerażajace jest to w jaki sposób knebluje się wolność słowa dziś, pod pretekstem POprawności POlitycznej, czy też tak trendy ostatnio, walki z "mowa nienawiści". Piłka nożna powinna pozostać neutralna wobec ideologii społecznych czy POlitycznych, ale jak nazwać w takim razie stadiony w Anglii gdzie zmusza się piłkarzy do zakładania opasek kapitańskich w barwach homosekualistów ???
Porucznik
 • 8 / 3
Prezes ma całkowitą rację. Przepychanka jest wszechobecna. Niestety jest to projekcja zachowań małpoludów w garniturach, którzy w 100% odpowiadają za wzrost agresji. Nie można jednych kneblować i karać a innych wpuszczać do przedszkola czy żłobka z tęczowymi sztandarami...Stadion to nie miejsce na politykę ale z drugiej strony przedszkole to nie miejsce na gejowskie wykłady za miejskie pieniądze. Gdzie kończy się tolerancja widać po wściekłym ataku "tolerancyjnych" na Z. Klepacką. W tym sensie Prezes ma rację, nastroje przenoszą się na trybuny. Tak było, jest i będzie. I niech tak zostanie bo jednak to wolność słowa jest wartością nadrzędną, nawet jeśli jest nadużywana.
Generał broni
 • 4 / 12
W tym kraju już nie ma wolności słowa, kolego.
Generał broni
 • 4 / 2
jz166, napisałeś o Polsce?
Ostatnie wjazdy do domów przez ABW i Policję do domów i siedzib prawicowych dziennikarzy oraz publicystów to pokazują.
sorka, zdanie napisane na szybko wiec malo składnie
Generał broni
 • 6 / 13
Bardzo słaba ta odpowiedź klubu i rozczarowująca. Niestety przez to co jest na trybunach Legia ani nie przyciągnie nowych fanów, ani nie będzie miała porządnego inwestora, czego konsekwencją będzie pewnie dryfowanie i marginalizacja na piłkarskiej mapie Europy.
~Wentyl
 • 5 / 3
Tak z ciekawości. Podaj mi przykład klubu z jakiegokolwiek regionu na świecie którego kibice wspierają lgbt...
Generał broni
 • 2 / 11
Tak z ciekawości, podaj mi jakieś fakty na temat twojej edukacji.
Generał
 • 5 / 2
Wentyl:
jak coś to ja mogę podać : St. Pauli z Hamburga :)
Amika z Wronek. Sami tęczowi na trybunach...
Pułkownik
 • 2 / 3
@ Kacza - oj, można znaleźć więcej. St. Pauli, Sevilla, Livorno i inne, gdzie Che na standardach. U nas sztandar co prawda oficjalnie wyprowadzono, ale od razu grubą kreskę wprowadzono. Ot, a teraz zdziwienie.
Pułkownik
 • 1 / 2
*sztandarach
Generał dywizji
 • 11 / 2
Kasy z miasta pewnie nie zobaczymy juz .... ale jest coś ponad to ... to honor. Prezesie pojechales im idealnie. Nie mówię że my kibice nie jesteśmy bez winy ale to pokitycy robią szambo w dyskursie politycznym. To oni sklocili społeczeństwo jak nie było sklocone nigdy nawet za komuny. To max w 2 kladie szkoły podstawowej dziecko zna wszystkie wulgaryzmy dostępne na trybunie Legii i to grzeczne dxiecko bo inne zna już to wcześniej z ulicy.
Dla mnie brawo nie dajmy pluć na siebie na LEGIE WARSZAWA która sportowo może jest gorsza niż kilka lat temu ale społecznie udziela się jak żaden inny klub i to nie tylko Warszawski ale i Polski.
Generał
 • 2 / 1
Kasy z miasta Legia i tak nie brała. A teraz będzie ideologia, zamiast inwestycji. Np tramwaj różnorodności. W szkołach już sprzeciw wobec nauczania 4 latków o lbgt i masturbacji. Rafałek i ciepły Pawełek polecą szybko.
Generał brygady
 • 6 / 6
Odpowiedź na poziomie. Co do transparentu, każdy może sobie myśleć co chce, ale stadion powinien być apolityczny i nie powinny tam się pojawiać takie manifesty. I tyle.
Porucznik
 • 12 / 1
Jasne że tak, ale jestem pewien że gdyby nie atak na jedną z Nas, transparent by sie nie pojawił... Tu raczej bardziej chodziło o wsparcie i solidarnośc z Zośka a nie o polityczne prowokacje
Marszałek Polski
 • 3 / 3
Nie będziemy milczeć, gdy ktoś przeprowadza skoordynowany atak na naszą zawodniczkę, próbuje wymusić jej zwolnienie z klubu czy chce odebrania jej medali. Atakuje, bo wyraziła swoje krytyczne zadanie wobec planów władz miasta, które pokrywa sie z zachciankami mniejszości seksualnych. To środowisko walcząc o tolerancję dla swoich zachowań, postępuje zupełnie nietolerancyjnie wobez tego, kogo uznają za swojego wroga.
Generał
 • 4 / 3
Nasza zawodniczka nagadała sporo bzdur, więc sama jest sobie winna ataku.
A prezes napisał, żeby nie mieszać polityki ze sportem, więc nie powinniśmy odnosić się do tego, że Zofia postanowiła zostać gwiazdą prawicowych okładek razem z gościem od Majteczek w Kropeczki.
Marszałek Polski
 • 1 / 3
Kacza,
rozumiem, że tobie odpowiada edukacja czterolatków przez edukatorów seksualnych wywodzących się ze środowiska mniejszości seksualnych, bo mi absolutnie nie, i takie też zdanie wyraziła Zosia.
Rozumiem też, że popierasz stanowisko Rabieja w sprawie wyrzucanie Zosi z klubu i odebrania jej medali.
Generał
 • 3 / 1
Macmon:
nigdzie nie ma mowy o edukacji seksualnej 4-latków.
Rozumiem, że popierasz homofobię i to że jej dziadkowi było bliżej w poglądach do strony nazistowskiej niż polskiej, bo to rzekła Zosia?
Bo ja nie.
Zresztą mieszanie w to Powstańców jest strasznym świństwem.
Poza tym Prezes napisał, że transparenty nie reprezentują stanowiska klubu, więc nie ma co bronić poglądów jednej z zawodniczek innej sekcji niezwiązanych ze sportem.
Szczególnie, że obraźliwy transparent nie był czytelnie powiązany z Zosią dla postronnych widzów, więc tym bardziej prezes piłkarskiego klubu nie powinien mieszać się w jej poglądy polityczne.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Kacza,
Nie rozuniesz. Jest mi zupełnie obojętne, kto i co robi w swojej sypialni, ale nie ma mojej zgody na propagowanie zachowań i odmienności seksualnych wśród małych dzieci w przedszkolach i uczniów w szkołach. To środowisko wymaga nie tylko tolerancji, ale chce wprowadzenia specjalnych praw dla siebie, nikt nie robi tyle zła dla tego środowiska, jak ich agresywna propaganda i wściekłe ataki na tych, którzy mają tradycyjne poglądy na wychowanie SWOICH DZIECI.
Generał
 • 2 / 1
Macmon:
to Twoja ocena, z którą np ja się nie zgadzam, więc tym bardziej nie widzę powodu, dla którego prezes miałby publicznie stawać w obronie zawodniczki innej sekcji.
Jak Zosia powie, że nie lubi Czarnych też ma ją bronić i się do tego odnosić?
Prezes nie musi podzielać ani moich ani Twoich poglądów, ale odpowiada za treść transparentów, bo to Legia jest organizatorem meczów.
Jak na meczu europejskich pucharów zawiśnie taki transparent przeciwny idei Respect, to też napisze do Uefy, że to nie jego sprawa i winna jest mowa nienawiści?
A swoje poglądy z Zosią możecie prezentować na Radach Miasta, spotkania z Prezydentem, w działach oświaty i zebrać do pomocy wszystkie ONRy i Falangi, które uważam za dużo większe zagrożenie niż LGBT.
Byle nie mieszać w to Legii i w szczególności spotkań przez nią organizowanych.
Porucznik
 • 8 / 4
A swoją droga to DM inteligentnie i z klasą ich zjadl i wysral... Ma rację, gdyby w Polskim rządzie nie było tylu idiotów to i naród żył by w zgodzie..
Generał broni
 • 2 / 4
Ależ inteligentnie to podsumowałeś, zwłaszcza słowa DM.
to nie są IDIOCI to są sprytne lisy dążące dla swoich korzyści i panów
Porucznik
 • 0 / 0
LW_MP to samo mógłbym napisać o Twoim komentarzu względem mnie... Poczułes sie urażony listem prezesa ?
Generał broni
 • 0 / 0
Pewnie mógłbyś. Ja wolę nie używać takich sformułowań. Po prostu mnie to nie bawi, wybacz.
Starszy kapral
 • 11 / 1
Miałem mieszane uczucia co do p.Mioduskiego jako prezesa Legii. Jego wpadki ostatnich dwóch lat i mówiąc delikatnie topienie kasy w nowych trenerów i nie zawsze przydatnych zawodników też nie skłaniało do hurraoptymizmu. Teraz jednak coraz częściej widzę w nim osobę przesiąkniętą DNA Legii i taką, która będzie bronić dobrego imienia klubu w każdym momencie. Jeszcze niech tylko nabierze doświadczenia w sferze czysto sportowej i powinno być super.
Sam list: o takim czymś mówi się DYPLOMACJA, czyli sztuka powiedzenia wszystkim malkontentom SPIER..LAJ ale w taki sposób aby poczuli podniecenie na myśl o zbliżającej się podróży.
Porucznik
 • 4 / 1
Powiem szczerze że lepiej słowa dyplomacja nie dało sie opisać.. Jak dla mnie to powinni taką treść od dziś w Wikipedii wrzucić :)
Porucznik
 • 2 / 7
Ja treść tego transparentu również popieram, tym bardziej że znalazł sie tam głównie przez to że nasz Zośka miała większe jaja niż nie jeden facet i skorzystała z "wolności słowa" za co jej o mało nie ukamienieniowal...
Chorąży
 • 3 / 1
No to pewnie "Warsaw Arena" poszła się jeb... Trzaskowski pewnie strzeli focha.
Tylko czy było warto.
Porucznik
 • 0 / 5
Jak ma jaja to weźmie to na klate
Starszy sierżant
 • 5 / 5
Piep.rz.yc go! Nie sprzedamy się za kasę, j.eb.ac ped.a.lstwo! Bardzo dobra akcja!
Przecież Mioduski nie napisałby takiego tekstu gdyby wiedział że miasto zainwestuje w Legie! Miasto woli inwestować w LGBT. Szkoda mi was "nowocześni" wyborcy Komunistyczno-niemieckiej frakcji.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Pielgrzym,
po twoim wpisie, rozumiem, że masz wątpliwosci?
Ty to pewnie uszy po sobie i jeszcze spełniłbyś ich żądania, czyli zwolniłbyś Zosię z klubu, by zaspokoić Rabieja i jego środowisko?
Major
 • 6 / 3
Napisane sensownie. Transparent ten mnie osobiście w niczym nie uraził, ale jak się chce psa uderzyć, kij zawsze się znajdzie.
~leo kuravzione
 • 6 / 2
Dobrze ich Miodek wygasił.
Generał brygady
 • 6 / 0
Spakować tych wszystkich szkodników naszego klubu i wysłać ich na misja przetrwania na Marsa.
Podpułkownik
 • 7 / 9
ja nie jestem tak tolerancyjny dla srodowiska lgtb no coz wychowalem sie w innych czasach.....i przyznam ze podobal mi sie transparent
hmmmm ale ....stadion i mecz to nie miejsce na takie manifestacje ....tym bardziej ze cierpi na tym Nasz klub
Generał
 • 12 / 6
To była obrona Zofii Klepackiej. Naszej siostry po szalu. Bo skrytykowała ten syf co w szkołach ma być. I zaraz potem pisma żeby jej medale zabierać i z klubu wywalać. Lewactwo to najbardziej antywolnościowa grupa.
Mnie akurat transparent się nie podobał właśnie dlatego, że stadion to nie miejsce na takie manifestacje. Każda tolerancja ma jednak swoje granice. Nie mam nic do gejów i lesbijek, no ale jak ktoś próbuje mnie przekonać, że mam tolerować gościa, który uciął sobie pindola (albo i nie!) i przebrał za babę i teraz oczekuje praw i traktowania jak prawdziwa kobieta, no to sorry, wysiadam. Psycholi przebranych za babę z obciętym lub nie k***sem tolerować nie jestem w stanie. Jeśli to robi ze mnie zacofańca i prymitywa, trudno.
Interesujące, minusy za to, bo nie przeszkadzają mi geje i lesbijki, czy mamy tutaj jakichś miłośników chłopów z obciętymi (lub nie) pętami w kobiecych ciuszkach, przyprawionymi cyckami i jabłkiem Adama? Jeśli to pierwsze, to nic nie poradzę, to żaden odchył, a zachowanie obserwowane u wielu gatunków na Ziemi. Jeśli drugie, chłop przebrany za babę normalny jest wyłącznie w kabarecie.
Marszałek Polski
 • 1 / 3
Minusy dostałeś za to, że ci sie transparent nie podobał, a wyrażał poparcie dla Zosi i dezaprobatę wobec prób jej zastraszania przez środowiska kolarskie.
Dalszy twój wątek o pindolu powinien znaleźć się w drugim twoim wpisie, wtedy dostałbyś za to plusy.
Generał brygady
 • 0 / 2
Mi tez się podobał transparent. Ludzie mający klapki na oczach zobaczą o co chodzi wtedy gdy będzie już za późno.
Generał brygady
 • 12 / 9
Zaraz się zdziwimy jak miasto nie podpisze umowy do nazwy stadionu. Przez paru debili cały czas klub ponosi gigantyczne straty,finansowe i wizerunkowe
Generał
 • 11 / 14
Obędzie sie. Żadnych umów z człowiekiem Sorosa i ciepłym Pawełkiem. Legia -anty lbgt.
Ta, nie podpisze. I co wtedy, posadzą tam proso?
Generał
 • 3 / 5
Dla miasta to żaden problem, że nie podpiszą.
Stracić może tylko Legia, bo jak widać chętnych brak.
A miasto nie straci na braku Legii na Ł3?
Z reszta dlaczego miasto "miałoby nie podpisać"? Ze względu na "paru debili"? Dobre :)

Nie w gestii państwa jest reagowanie na przestępstwa?
Kurek, ty jesteś niereformowalny. Dołożysz ze swoich jeśli miasto wycofa dotację? Nie jestem zwolennikiem kochających inaczej. Dla mnie jest to po prostu obrzydliwe. Ale do pewnych rzeczy trzeba podchodzić pragmatycznie. Potrzebujemy przychylności miasta, jesteśmy jego częścią, a bywamy nawet wizytówką. Dlatego na Legii nigdy nie powinno być politycznych demonstracji. Legia jest dla wszystkich, którzy ją kochają. Mam dziwne przeświadczenie, że wśród kilku tysięcy bywalców żylety jest pewna liczba kochających inaczej.
Generał
 • 1 / 3
Ze względu na paru debili kłopoty miała Wisła, a ze względu na transparenty pojawiające się na najbardziej znanej trybunie, od których klub się nie odcina tylko rozmywa jakimś dziwnym oświadczeniem prezesa, może umowy nie podpisać Miasto lub inni sponsorzy czy inwestorzy, którym niepotrzebna jest łatka homofobów.
Za transparenty na stadionie i wizerunek odpowiada klub, dlatego na Legię są nakładane kary przez KL, a nie na paru debili.
Przepraszam Panowie, pomyliłem się i mylnie zinterpretowałem wpis kolegi Ultra - że miasto nie podpisze z Legią umowy na nazwę stadionu - ale zinterpretowałem jako: że miasto nie podpisze z Legią umowy najmu na stadion.
Sorewicz za farmazon.
Generał
 • 0 / 2
Sportowa:
Wow...spory rozrzut w temacie.
Nie no...aż tak to nie :)
Kacza,
No coś mi się pomyliło. Stąd mój wpis o uprawie prosa na Ł3 gdyby nie doszło do przedłużenia najmu...
Ech, potrzebuję wakacji.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
O czym w ogóle mowa?
Wiceprezydent miasta rozkręca zmasowany hejt na naszą zawodniczkę, bo wyraziła swoje zdanie na temat wprowadzenia edukacji seksualnej w takiej formie, jak chcą tego środowiska mniejszości seksualnych.
Zosia ma prawo do swojego zdania jako Warszawianka i matka i domaganie sie wywalenia jej z klubu i odebrania medali jest niczym innym, jest próbą zamknęcia nam wszystkim ust. Nie ma zgody na takie zachowania władz miasta i na wprowadzanie cenzury.
Młodszy chorąży
 • 3 / 0
Odpowiedź całkiem niezła.

BTW https://www.youtube.com/watch?v=abHr2uCFMIU - pewien zagubiony chłopiec nawołuje do usunięcia czynnika ludzkiego (od 02:50). Wyobrażacie sobie co by się działo gdyby takie słowa padły na marszu narodowców? Zainteresowałyby się pewnie tym media z całego świata, a tu cisza...
taa, socjalizm jest ok, tylko czynnik ludzki przeszkadza :)
smieszny koleś. pewnie za dużo glutenu je.
Młodszy chorąży
 • 2 / 2
hehe, faktycznie gluten może mu zaszkodził.

Cała ta manifa to się nadaje. Ja jestem z natury tolerancyjny, ale pewnych rzeczy mimo wszystko nie jestem zaakceptować. Jakbym miał więcej czasu, to zgłosiłbym do prokuratury podżeganie do zagłady ludzkości i rozkręcił hype w prawicowych mediach. Mogłoby być zabawnie :)
Kiedyś dewiacja była nazywana dewiacją i nikt się nie uzewnętrzniał ze swoimi upodobaniami w sferze intymniej.
Ludzie w domach mogą robić co chcą i nikogo to nie powinno interesować.
Jednak normalni ludzie powinni głośno przeciwstawić się promowaniu dewiacji w szkołach, ponieważ to może mieć katastrofalne skutki.
Mowa nienawiści to wytrych do cenzurowania wypowiedzi, a poprawność polityczna powoduje że ludzie stają się miałcy.
Podporucznik
 • 4 / 2
Dobrze to ujales .
Młodszy chorąży
 • 5 / 4
Mnie to zawsze dziwi, jestem hetero i znajomy gey tego nie zmieni. Żadne dziecko, które jest hetero tez nie stanie się homo bo będziemy tolerancyjni. Może cześć zylety jest poprostu w strachu…
Generał
 • 6 / 4
Świetna odpowiedź. Zabrakło mi wspomnienie o Zośce Klepackiej, naszej siostrze po szalu. Transparent znakomity. A Rabiej juz że kibice Legii pisali do niego.. Nosz ku.. Śmiech na sali. Jeszcze raz szacunek za transparent.
Bardzo dobrze napisane. Tak trzymać, dośc już szkalowania imienia Legii.
~LOBEK
 • 2 / 1
Dobre stanowisko klubu,transparent jeszcze lepszy...
Bardzo dobry tekst, nawet nie tyle jako odpowiedź polityczna, ale jako manifest swiatopogladowy.
Jest mi bardzo blisko prywatnie do stanowiska Prezesa. Również nie akceptuję dualizmow, podzialu na lewaków, lewaków,
Sorry kliknalem przypadkowo przycisk.
Kontynuując, też widze sztucznosc podziału na lewaków czy prawakow, to jest ten sam model którzy wykorztywali naziści, komuniści i każdy inny chcący zapanować nad masami. A ludzie idący w ten model tak samo poszli by sto lat temu w ww wymienione, nie mam co do tego złudzeń. I serio nie widzę różnicy w skrajnym lewaku czy prawaku, dla mnie to dokładnie ten sam typ człowieka o tym samym potencjale intelektualnym tylko przypadkowo w obozie takim a nie innym.Tak czy inaczej brawo prezesie, cieszę się, że ktoś w końcu publicznie zaczyna o tym mówić. Na media już dawno nie można liczyć, wszystkie na tym systemie żerują i obok polityków są ich głównym beneficjentem.
W ogóle ja osobiście korzystam z mojego prawa demokratycznego i na żadne wybory nie chodzę. Nie ma tam nikogo komu mógłbym powierzyć swój głos a głosowanie przeciw komuś mnie nie interesuje. Innym też to polecam. A już naprwno omijanie szamba w postaci PiS PO nowoczesne itp.

I podzielam zdanie prezesa, że cały ten syf odpowiadają politycy.
Generał brygady
 • 0 / 0
10 homosiów - żart. Ktoś już to powiedział :)
Swoją drogą gdzieś mi śmignął nagłówek, mniej więcej o groźnej treści "co kibice Legii chcą zrobić z 200 tys. mieszkańców stolicy". Ale propaganda, naliczają 10% zboczeń. To by znaczyło, że statystycznie co 10 bywalec Żylety jest ciepły, a wielu z was to najzwyklejsi fajni jelita grubego. Na pewno nie Ja (wiadomo że lubię zamoczyć z laseczce). Ale wracając - 10%: kłamliwa propaganda. Polecam rozmowę Korwina z Biedroniem.
Tak samo kłamliwa jak ta ze Legia jest wolna od lgbt murzynow zydow i Łodzian.
Kapitan
 • 0 / 0
Potwierdzam. Legia nie jest wolna od Łodzian :)
Jak się coś jednemu z drugim nie podoba to niech sobie transparent,jaki tylko chcą,na balkonie wywieszą a nie na stadionie.Za każdym razem przez tych buraków kary finansowe dla klubu.
Widzę że jest trochę tych buraków na tej stronie
Generał brygady
 • 1 / 1
Widzę, że obrażamy na potęgę ludzi o odmiennych poglądach nazywając ich burakami.
Pedalstwo lepiej brzmi?
Słaba odpowiedź Panie Mioduski na zasadzie "a u was biją murzynów". I to nie jest tak że klub organizuje mecz na stadionie to odpowiada tylko za plusy a minusy to nie my.
A wg mnie bardzo dobra. Klub nie odpowiada za szmaty wieszane przez ludzi którzy kupują bilety, od tego są służby i organizator rozgrywek który może zamykać klubowi trybuny za transparenty niezgodne z regulaminem rozgrywek.
Dobrze odpowiedział. Dosyć już wylewania pomyj na Legię. Jak zatrzymują bandytę to tez piszą, że to kibic Legii, jak tamten śmieć na przepustce zabił też pierwsze co napisali, że to kibic Legii. Co chwila imię Legii jest szkalowane i mieszane z błotem. Dobrze Prezes zrobił, że odbił piłeczkę. Ryba psuje sie od głowy, wszystko zaczyna się tam na górze, na Wiejskiej.
Przeszkadzają transparenty, race, dym? Ustanowić odpowiednie prawo i je PRZESTRZEGAĆ. Klub sam nic nie może, przeciez nie jest stroną prawną. Chcą się pozbyć bandytów ze stadionów to niech się wezmą do roboty, a nie zwalają na kluby. Tak najłatwiej i najszybciej, nie?
Owszem klub odpowiada za wszystko co się dzieje podczas meczu na stadionie który organizuje.
Kapral
 • 1 / 2
Odpowiedź adekwatna, mądra i wyważona. Nie dociera do ciebie? Trudno.
Generał
 • 2 / 2
"Klub nie odpowiada za szmaty wieszane przez ludzi którzy kupują bilety, od tego są służby i organizator rozgrywek"

No jak to?
Odpowiada organizator imprezy czyli klub. Przecież jak będzie transparent niezgodny z prawem, to sędzia może nawet przerwać mecz dopóki nie będzie zdjęty.
Jakoś w ostatnim meczu Wisły, to klub nie wyraził zgody na płótna ultrasów i go nie powieszono, więc to akurat sprawa Legii, co jest wywieszane na jej stadionie.
ok Kacza, oczywiście że masz rację, prawnie odpowiada. chodziło mi o to, że to powinno być zarządzone na centralnym szczeblu i logicznie klub za to nie odpowiada, bo spychanie odpowiedzialności na kluby w tej kwestii to jest zamiatanie problemów pod dywan.
Kapitan
 • 2 / 3
Odpowiedź dobra. Punktuje trafnie sporo rzeczy, że to nie wina Legii, a sytuacji politycznej i chęci wybicia się przed wyborami kandydatów do koryta.
Osobiście wolałbym transparenty odnośnie meczów, a takie światopoglądowe to mogą się umówić i iść pod ratusz, żeby protestować.Czekam na kolejny transparent na meczu ze Śląskiem, bo po Bodku i lgbt czas chyba no nie wiem... na garbate noski? Nienawidzimy wszystkich!
Plutonowy
 • 9 / 4
Poprawność polityczna pana Mioduskiego tyle . Ludzie napisali prawde i tyle ,brzydzi mnie ta cała chora poprawność polityczna ale musi tak pisać jako prezes .
Jak się czyta takie brednie, jak twoje wypociny, to aż się człowiekowi przykro robi. Zasmucę cię - na Ziemi jest kilka miliardów ludzi i większość ich jest różna od ciebie.
Ab ale prezes odniosl sie do tego ze na Legii są również ludzie o poglądach takich jak Twoje. Nie negowal tego. Tyle że on ma szerszą niz Ty perspektywę i wie, że są też ludzie o skrajnie różnych niż Twój poglądach. Kto ma rację nie jest rostrzygalne, kluczem jest właśnie zrpzumienie, że swiatpogladow jest wiele a każdy będzie bronił swojego. Opinia prezesa jest wg mnie właśnie bardzo dobra, z dystansu i szerszej perspektywy. Prezes to nie żaden prawak czy lewak to jest gość na innym poziomie percepcji rzeczywistości. Z reszta zdradzę Ci tajemnice, poza paroma pajacami (trzymanymi tylko dlatego ze ich pajacowanie jest czasem potrzebne) podobnie jest wśród polityków, co z resztą dobrze obrazuje ich lubosc do bezrefleksyjnego migrowania miedzy obozami:D powiem więcej, mało kto na takim poziomie jak Mioduski ma jakieś takie skrajne poglądy polityczne, wiekszosc kieruje się po prostu interesami a te często obrazowane są obozami politycznymi z tym, że z ideologią nie ma to nic wspólnego. Ideologia jest dla ludu i tyle. Idealistów jest niewielu, z naszej sceny poza freakami nie kojarzę żadnego.
A o co dokładnie chodzi, do czego się przyczepili?
Swoją drogą: "Stadion jest obrazem społeczeństwa w pigułce i jako taki pokazuje, a nie kreuje, problemy, które je trawią." pięknie napisane - nic dodać, nic ująć...
Chorąży
 • 5 / 0
Chodzi o transparent odnośnie części rowerowej znajdującej się podczas jazdy pod butem.
Generał
 • 6 / 11
Takie tam "Warszawa wolna od pedalstwa" .
A później zdziwienie, że w pucharach europejskich gramy przy pustym stadionie albo nakładane są ogromne kary.
Generał brygady
 • 0 / 0
Kacza - Twój nick również polityczny xD