Reklama HEG

Konrad Michalak: W Płocku zostaję do końca sezonu

Marcin Szymczyk

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

26-10-2017 / 09:53

(akt. 04-01-2019 / 13:41)

Latem z Legii Warszawa do Wisły Płock został wypożyczony Konrad Michalak. Dynamiczny skrzydłowy robi coraz lepsze wrażenie, jest jednym z objawień ekstraklasy. Kibice mistrzów Polski domagają się jego powrotu na Łazienkowską w przerwie zimowej. - Nie ma takiej możliwości, bo Wisła zastrzegła sobie w umowie wypożyczenia, że zostanę w Płocku do końca obecnego sezonu - oświadcza na łamach "Przeglądu Sportowego" Michalak.

W jaki sposób chłopak z UKP Zielona Góra trafił do  Legii?


- Zaczynałem w Czarnych Żagań pod Zieloną Górą. Potem trafiłem do internatu UKP w Zielonej Górze. W końcu do mojego kolegi Patryka Lipińskiego zadzwonił skaut Legii Radosław Kucharski. Zaprosił jego i mnie na testy. Patryk odmówił. Ja uważałem, że to może być dla mnie dużą szansą. Wtedy otrzymałem też ofertę z Zagłębia Lubin, jednak zdecydowałem się pojechać do Warszawy. Testy miały trwać kilka dni, ale już po pierwszym sparingu powiedziano mi, że chcą, żebym w Legii został na stałe.

Gol w młodzieżowce i  dwie asysty w ekstraklasie. Ostatnie tygodnie to najlepszy czas w pana seniorskiej karierze? 


- Bez dwóch zdań. Przełomem w dorosłej piłce był dla mnie gol dla Legii w meczu eliminacji Ligi Mistrzów z IFK Mariehamn. To był dowód na to, że mogę grać na wysokim poziomie. Wtedy bardziej uwierzyłem w siebie.


Czy żałuje pan, że nie został w Legii?


- Teraz już nie. Wcześniej miałem takie odczucia. Myślałem, że po tym golu trochę inaczej potoczy się moja kariera. Liczyłem, że w Legii będę dostawał więcej szans. Tak się nie stało, ale nie ma co płakać. Cieszę się, że Wisła wyciągnęła do mnie rękę. Mogę się rozwijać. W Płocku mamy niezły, młody zespół. Wszystko idzie w dobrym kierunku.


Zapis całej rozmowy z Konradem Michalakiem w dzisiejszym wydaniu "Przeglądu Sportowego"

Komentarze (12)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Mariano
 • 1 / 0
Spokojnie Panie Konradzie. Kibice Legii czekają, za rok za dobrą grę będzie Pan tu noszony na rękach, jak wytrzyma Pan presję może Pan dużo w Stolicy osiągnąć :)
~naf.
 • 0 / 7
Michalak woli grać w Dumie Mazowsza a nie w leglej
Pułkownik
 • 3 / 0
w czym? W "Dumie"? Chyba literówka jakaś.
~abcdefghijk(L)
 • 4 / 0
Dokładnie masi zamiast literki m powinna być literka p i wtedy wszystko się zgadza.Na mazowszu nikt temu śmiesznemu klubikowi nie kibicuje no chyba,że w płocku.
~abcdefghijk(L)
 • 0 / 0
Dokładnie masi zamiast literki m powinna być literka p i wtedy wszystko się zgadza.Na mazowszu nikt temu śmiesznemu klubikowi nie kibicuje no chyba,że w płocku.
~radeon
 • 0 / 0
Wpisałem "Patryk Lipiński" w wyszukiwarce na 90 minut.pl. Nikt w jego wieku nie występuje... Konrad Michalak jest gdzie jest. Tyle komentarza porównawczego z mojej strony.
~Trebreh
 • 0 / 0
Powinno być: Patryk Litiński
~Gruzin2006
 • 0 / 0
Raczej Patryk Lityński
Generał broni
 • 0 / 0
Konradzie Michalaku, tak trzymać! W twoim wieku najważniejsze jest regularne granie i rozwój sportowy, same treningi tego nie nadrobią. graj do końca sezonu i pokaż, że twoje miejsce jest na skrzydle w Legii!
~Gaco
 • 0 / 2
Spokojnie synku jeszcze nic nie osiągnąłeś, poza kilkoma pismakami nikt nie powiedział że Legia Cię chce z powrotem. Póki co oddała Cię bez żalu.
Szanse na powrót i grę w niej masz mizerne, wiec nie pusz się jak paw.
~The Bill
 • 0 / 0
Konrad wcale się nie puszy. Za to Ty popisujesz się anonimowo swoją głupotą.
~Gaco
 • 0 / 0
Ja jestem anonimowy, ale przynajmniej Ty się podpisałeś: De-Bil.
Bez pozdrowień.