Koronawirus: Piątkowe testy przed Pucharem Polski

Logo Legia.Net

Redakcja Legia.Net

Źródło: Gazeta Wyborcza

21-05-2020 / 17:22

(akt. 21-05-2020 / 17:29)

Piłkarze i trenerzy czterech drużyn, które w przyszłym tygodniu rozegrają mecze w Pucharze Polski, przejdą kolejne testy związane z pandemią koronawirusa. Badania zaplanowano na piątek.

Przed wznowieniem treningów, wszystkie kluby Ekstraklasy, pierwszej oraz drugiej ligi musiały stworzyć listy 50 osób, które będą mogły być częścią drużyn i przebywać wraz z nimi w trakcie kończenia rozgrywek. Wszyscy przeszli wówczas testy związane z pandemią koronawirusa. Przed wznowieniem rozgrywek odbędzie się druga tura badań. 

Najwcześniej kolejne testy odbędą się w czterech klubach, które 26 i 27 maja rozegrają spotkania w ramach 1/8 finału Pucharu Polski. Mowa o Legii Warszawa, Miedzi Legnica, Lechu Poznań oraz Stali Mielec. Badania przesiewowe zaplanowano na piątek (22.05), o czym informuje "Gazeta Wyborcza". 

- Jeżeli znajdziemy osoby chore, zostaną one odizolowane i sanepid obłoży je procedurą kwarantanny, także na podstawie ankiet medycznych wypełnianych przez wszystkich każdego wieczora. Drużyny raczej tego unikną, choćby z tego powodu, że będą miały już gotowe testy na obecność koronawirusa, a zatem dowiedzą się, kto jest chory, a kto zdrowy. Nie będzie powodu stosować kwarantanny (grupowej), skoro chorzy i zdrowi w szeregach klubów będą już ustaleni – mówi Krzysztof Pawlaczyk, lekarz Lecha, który jest jednym z opiekunów procedury z ramienia Ekstraklasy.

Mecz Miedzi z Legią będzie pierwszym spotkaniem po przerwie związanej z pandemią koronawirusa. Spotkanie odbędzie się 26 maja o godzinie 20:10. Relacja na Legia.Net. 

Komentarze (5)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Major
  • 1 / 0
Blisko coraz bliżej już się doczekać nie mogę.
Generał brygady
  • 0 / 0
Która stacja TV pokaże nasz mecz? To mnie interesuje!
Prawa do PP ma chyba Polsat lub ew. TVP.
Generał brygady
  • 0 / 0
Polsat Sport
Generał brygady
  • 0 / 0
Dzięki.