Korzym i Kucharczyk strzelają

22.04.2010 09:05

(akt. 16.12.2018 06:09)

Powracający do pełni zdrowia po kontuzji <strong>Maciej Korzym</strong> nie zagrał jeszcze w pierwszym zespole GKS-u Bełchatów, ale wystąpił w Młodej Ekstraklasie w spotkaniu z Młodą Koroną Kielce. GKS wygrał 4:0, a "Korzeń" strzelił pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Gola strzelił również inny wypożyczony z Legii napastnik <strong>Michał Kucharczyk</strong>, który strzałem z rzutu karnego pokonał bramkarza Olimpii Elbląg. Ostatecznie Świt wygrał 2:0, drugą bramkę zdobył były legionista <strong>Dariusz Zjawiński</strong>.

Czyste konto w spotkaniu z Lechią Gdańsk zachował kandydujący do miana następcy Jana Muchy bramkarz Wojciech Skaba. Jego Polonia Bytom bezbramkowo zremisowała w Gdańsku. W barwach Korony Kielce nie zagrał tym razem Artur Jędrzejczyk, a złocisto-krwiści zremisowali 1:1 z GKS-em Bełchatów. Adrian Paluchowski pojawił się na murawie w 59. minucie meczu zmieniając Sebastiana Olszara. Nie pomógł jednak Piastowi Gliwice, który na własnym stadionie przegrał 0:2 z Polonią Warszawa.

W podstawowej jedenastce Bałtyku Gdynia znalazł się Wojciech Trochim, który na murawie przebywał 88 minut. Jego zespół odniósł pewne zwycięstwo 3:0 w wyjazdowym spotkaniu z Lechią Zielona Góra. Liderujący w tabeli II ligi grupy zachodniej Ruch Radzionków wygrał 2:1 z Olimpia Grudziądz ale tym razem bez pomocy Łukasza Małkowskiego.

Tuż za Ruchem w tabeli z siedmioma punktami straty znajduje się Zagłębie Sosnowiec, które pokonało 4:0 w Janikowie z Unią. Hat-trickiem popisał się Michał Filipowicz, gola strzelił także Sławomir Pach. Tym samym sosnowiczanie nie odpuszczają walki o awans. Olimpia Elbląg jak już wspomnieliśmy przegrała 0:2 ze Świtem Nowy Dwór i zajmują obecnie 12 lokatę w I lidze w grupie wschodniej. Pogoń Szczecin nie grała i zajmuje szóste miejsce w I lidze ze stratą sześciu punktów do drugiego ŁKS-u Łódź.