Kostorz blisko Legii?

Piotr Kamieniecki

Źródło: bielsko.biala.pl

08-01-2019 / 21:41

(akt. 08-01-2019 / 22:23)

Serwis "bielsko.biala.pl" informuje, że Kacper Kostorz ma zostać nowym zawodnikiem Legii Warszawa. Mistrzowie Polski mają zapłacić za zawodnika 200 tysięcy euro.

Kostorz to reprezentant Polski do lat 20. W tym sezonie ofensywny pomocnik rozegrał 23 spotkania w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała. Przez 979 minut strzelił dwa gole i miał asystę. "Bielsko.biala.pl" informuje, że mistrzowie Polski zapłacą za zawodnika 200 tysięcy euro i przebili w walce Jagiellonię Białystok. 

Zawodnik ma podpisać kontrakt z Legią, a kolejną rundę spędzić w Bielsku-Białej. W przyszłym sezonie pomocnik będzie posiadał status młodzieżowca.

Komentarze (93)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Podporucznik
 • 0 / 0
Brać młodych zdolnych. Oszlifować. Sprzedać. Kupować coraz droższych "doświadczonych". Poziom musi iść w górę.
Podporucznik
 • 0 / 0
Na tę chwilę 100 komentarzy. Statystycznie każdy widział. Czyli... Powodzenia w Legii :-)
Nie kojarzę go z gry ale skauting wie co robi chyba
I to może być dobry pomysł na następny sezon. Nie można odpuszczać młodych i perspektywicznych z niższych lig.
Domyślny awatar Sierżant
 • 0 / 0
Trochę drogi. Ale to L i cena idzie w górę. Ale młodych brać. Ale gdzie Ci z akademii. Patrzą biorą za 200 tysi to co oni sobie mogą pomyśleć?
Philips niech idzie za niego do Podbeskidzia
Generał dywizji
 • 0 / 0
Szanowna Redakcjo czy przysnęliście? Co na obozie w Troi, co z transferami?
Domyślny awatar Starszy szeregowy
 • 0 / 0
Będą pewnie tylko wtedy, gdy ktoś odejdzie z podstawowego składu
~Janusz
 • 0 / 0
Fabregas jest wolny! Był Edvardo...może teraz jego kolega?
To żadne pieniądze a chłopak może się sprawdzi - trzeba podejmować takie decyzje bo inaczej nie wyłapie się żadnego talentu.
Komentarz na dole, że chore pieniądze za dwudziestolatka :)
To zabawne, bo jak ktoś chce od nas Nodzia, co rok temu został dyscyplinarnie odsunięty od drużyny, to krzyczycie, że 5-8 milionów.

200 tys euro za utalentowanego młodego Polaka to nie powinna być zaporowa kwota, zwłaszcza jeśli nie zarabia drugie tyle.
no i fajnie, czasy, gdy młody powinien się ograć w takiej Jadze zanim przyjdzie do nas minęły, małe kluby potrafią sprzedawać drozej niż my, więc łańcuch pokarmowy się w tym miejscu wyrównał. musimy więc sami inwestować i rozsyłać na wypożyczenia, innej opcji nie ma. niech jeden na 5 z takich strzałów wypali, to będzie sukces klubu i zarobek.
Domyślny awatar Major
 • 2 / 3
Przeczytałem cały wywiad z Eduardo i znalazłem tam fragment który dobrze ilustruje profil wielu znawców forumowych. Cytat dotyczy oceny Eduardo w Chorwacji ale jest w kontekście oceny Szymańskiego.

" To mi trochę przypomina moje początki w Chorwacji. Kiedy strzelałem gole w II lidze, niektórzy mówili: łeeee to tylko druga liga, w dużym klubie by sobie nie poradził. Kiedy strzelałem w Dynamo Zagrzeb, mówili: łeeee strzela tylko małym klubom. Kiedy zacząłem strzelać dużym mówili: łeee, ale w reprezentacji by sobie nie poradził. Kiedy strzelałem w reprezentacji Chorwacji, to słyszałem: łeeeee, ale za granicą, w dobrej lidze, to nie da rady. A dałem. Dla Szymańskiego mam więc jedną radę: niech takich opinii w ogóle nie słucha. Choć tak naprawdę to mały odsetek, większość kibiców mi kibicowała i pewnie tak samo jest z Szymańskim."
Generał
 • 2 / 2
Hmmm ale, że co ty takim znawcą nie jesteś, czy co? Piszesz i masz różne zdanie na każdy temat więc nie rozumiem pojazdu po "znawcach forumowych" skoro sam również oceniasz przydatność, tego, czy tamtego zawodnika. Może źle to rozumiem, ale powiedz w czym się różnisz od nich-od nas. Wydaje się, że po to rozmawiamy by przetaczać swoje argumenty, najlepiej by to było na poziomie, każdy jest inny, na inne zwraca szczegóły, co innego jest dla niego ważniejsze w danym zawodniku. Wielu z tych "ZNAWCÓW, ZNAWCÓW" nie forumowych również się myli w swojej ocenie. Trochę to tak wygląda jakbyś napisał nie znasz się to nie pisz, ale powiedz od razu kto tu się zna?
Eduardo, spory piłkarz, dobra w miarę kariera, wiedza piłkarska też spora zapewne, ale w tym, że samym wywiadzie mówi " A tu? Jestem pewien, że po raz pierwszy w karierze zdarzyła mi się seria 10 meczów bez gola. Dla mnie to też było duże zaskoczenie. Ale wracając do moich początków w Legii. Porównam to trochę do sytuacji… Oliviera Giroud, z mistrzostw świata. On też nie strzelił bodaj ani jednego gola dla Francji" to tak jakby wystarczyło by to, że jest w Legii i styka, lub "Przed przyjściem mówiłem działaczom Legii o moim doświadczeniu, o tym, że jednym dotknięciem piłki mogę zarobić dla klubu miliony euro, bo to może być akurat bramka czy zagranie, które da awans do kolejnej rundy pucharów, może nawet do Ligi Mistrzów" jakby te słowa wypowiedział KUCHARCZYK pewnie śmiałbyś się do tej pory, a zrobił dla Legii przez ten sam czas pewnie z 5 razy tyle co Eduardo. Mimo wszystko koleś u schyłku kariery, nie grając w klubie od minimum pół roku i przychodzi do nowego pracodawcy z takimi słowami?:):) ps. musieli uwierzyć, bo tu grał:):).
Ale wracając do tematu, mamy nie pisać, to trzeba zamknąć forum, bo jak inaczej?
A Szymański wali tyle tych bramek czy co, że tak do Eduardo nawiazujesz?
Domyślny awatar Major
 • 1 / 1
jammm
"Hmmm ale, że co ty takim znawcą nie jesteś, czy co?"
Nie, nie jestem znawcą, ale w przeciwieństwie do wielu innych o tym wiem. I prawie każdą swoją opinię opatruję stwierdzeniem "moim zdaniem" albo "według mnie".
Niby zdanie każdy ma swoje, ale to też nie jest prawda, bo zauważalne są pewne "fale opinii" które najpierw się pojawiają gdzieś w mediach a potem stają się wiodące na forach. Bardzo często te "fale" potem okazują się niesłuszne a prawie zawsze służą rozpętywaniu medialnej "gwno burzy" z dużym "podkręceniem śruby" żeby zwiększyć klikalność. Martwi mnie takie bezmyślne powielanie na forach, bo świadczy o braku krytycyzmy a o czym świadczy jego brak, to już nie będę rozwijał.
Niezależnie od tego czy mam rację w swoich wywodach czy nie, to zawsze zostawiam pewne pole dla wątpliwości a podobno umysłowym obowiązkiem człowieka inteligentnego jest wątpić (nie mylić z podważaniem wszystkiego), wątpić przede wszystkim we własne osądy. To pozwala zachować czujność umysłową i sprawdzać czy moje poglądy z przeszłości były zasadne.
Tak wygląda proces samo-edukacji.
A jeśli opinie komentatorów zmieniają swój kierunek jak strzałki kompasu pod wpływem zmiany biegunów magnesu (medialnych rewelacji), to znaczy że ci ludzie pozbawieni są samodzielnego myślenia.
Co jest złego w tym że chcę nakłonić ludzi do samodzielnego myślenia a nie żeby jak barany biegli stadem tam gdzie ich medialne psy pasterskie gonią?
Przytoczyłem Eduardo bo jednak jest gość który grał na poważnym poziomie i wie co jest tam potrzebne a do tego nie ma powodów żeby kadzić, bo już odszedł z klubu.
Generał
 • 1 / 0
""Hmmm ale, że co ty takim znawcą nie jesteś, czy co?"
Nie, nie jestem znawcą, ale w przeciwieństwie do wielu innych o tym wiem"
Ogólnie w tym ostatnim poście się z tobą zgadzam, ale wydawało mi się być może błędnie, że wielu z nas ma podobne zdanie, że znawcami nie jesteśmy, bo niby jakimi:), a tylko wymieniamy się swoimi spostrzeżeniami, może czasami to tak wygląda, jakby nagle ktoś wszystko i o wszystkim wiedział, ale w wymienianiu poglądów na dany temat broni swoich racji. Trochę może też źle odczytałem tego posta, bo zrozumiałem to tak, że np. jak nie mam takiego(dobre) zdania o Szymańskim a wszyscy w koło piszą, że to bardzo dobry piłkarz to jestem tym "ZNAWCĄ", a może i o to ci chodziło.
Generał
 • 1 / 1
Ja chłopakowi życzę jak najlepiej, kariera przed nim jak ją poprowadzi dobrze i będzie miał furę szczęścia. Chciałbym by dawał Legii jak najwięcej, by wygrywał dla Nas mecze, ale moim zdaniem, ani nie daje wiele( w sensie jakościowym) ,ani nie wygrywa meczów. Młody chłopak mogą być z niego ludzie w przyszłości, ale i ilu było zdolniejszych i nic o nich nie słychać.
Na ten moment jest tak dla mnie, że jest na pewno zdolny, reszta jest dyskusyjna.
Domyślny awatar Major
 • 2 / 0
jammm
O samej dyskusji. ja się do niej odnoszę jak do pewnego rodzaju szermierki gdzie orężem są argumenty. Natomiast bardzo wielu chce naprdalać RACJĄ jak młotem. To jest inna dyscyplina sportu.
Co do samego Szymańskiego. Jeśli by patrzeć na same statystyki np. Milika w jego wieku albo np. LEWANDOWSKIEGO, to oni powinni skończyć gdzieś na piłkarskiej prowincji. Ale w ocenie człowiek a w tym konkretnym przypadku zawodnika, nie decydują tylko bieżące możliwości ale pułap który może osiągnąć. Dlaczego uważam że Szymański może zajść wysoko? Bo przy niezłej technice którą już posiada i niezłej szybkości, ma cechy wolicjonalne które popchną go do rozwoju a jeśli ma szybkość i koordynację ruchową oraz wyobraźnię przestrzenną, to tylko od jego woli i szczęścia (zdrowie) zależy gdzie się znajdzie.
Lewandowski nie był supertalentem jako junior ale ma jedną cechę której brakuje wielu piłkarzom, stale się rozwija, stale coś poprawia, nie zadowala się bieżącym poziomem.
Oprócz tego Szymański, mimo skromnej postury jest pożyteczny w odbiorze, pracuje na całym boisku a to jest niezwykle cenione. Czasy wirtuozów środkowego koła już dawno minęły, dzisiaj trzeba pracować.
Wielkim talentem wydawał się Wolski. Nie potrafię tego udowodnić ale jak odchodził to wróżyłem mu powtórkę drogi Sebastiana Mili, czyli bilard po zachodnich klubach z tendencją zniżkową i powrót do Polski. Dlaczego tak myślałem? Bo Wolski nie miał tego co ma Szymański, tzn ruchliwości, szybkości i wydolności, gry w odbiorze, czyli był 1/2 dobrego pomocnika. No i się nie pomyliłem. To samo było ze Starzyńskim. To są zawodnicy naszego podwórka dopóki nie wzrosną wymagania w naszej lidze, ale oni raczej dograja do końca kariery w swoim stylu.
Natomiast na Szymańskiego patrzę w ten sposób, że widzę jak on CHCE grać i wiem że to są cechy poszukiwanych na rynku piłkarzy. Nie ma pojęcia gdzie jest jego pułap, bo to zależy od bardzo wielu spraw ale wygląda obiecująco i jeśli potrafimy go poprowadzić w rozwoju wyżej to zbierzemy tego profity. Jeśli go sprzedamy, to profity zbierze kto inny a wtedy na tym samym forum przejdzie fala krytyki że jesteśmy frajerami i sprzedajemy za grosze. Zapominając już jak wielu wypychało Szymańskiego z klubu juz teraz, jak jeszcze nie osiągnął wysokiego poziomu.
Boras
Bardzo dobry tekst o Szymańskim. Lubię ludzi którzy mają własne zdanie i potrafią przedstawić argumenty które tego zdania bronią. To czy w tym momencie się z Tobą zgadzam jest sprawą drugorzędną. Super się to czytało.
Generał
 • 0 / 0
"Co do samego Szymańskiego. Jeśli by patrzeć na same statystyki np. Milika w jego wieku albo np. LEWANDOWSKIEGO, to oni powinni skończyć gdzieś na piłkarskiej prowincji."
Boras no bez jaj chyba się zdrowo pomyliłeś, sprawdź a sam zobaczysz, że dałeś cholernie zły przykład.
Generał
 • 0 / 0
A co do Wolskiego, to zabrakło zdecydowanie dwóch rzeczy oprócz tych o których pisałeś, głowy( to na pierwszym miejscu) i zdrowia, talentem był bezsprzecznie.
Domyślny awatar Major
 • 0 / 0
jammm
Sprawdziłem i Lewandowski w wieku 19 lat grał w Zniczu, a Milik w tym wieku odchodził do Niemiec z Górnika w którym rozegrał 40 meczów i strzelił 12 bramek i miał 5 asyst.
Szymański ma rozegranych 49 meczów i 6 bramek (za 90min).
Pozostaje pytanie, za ile Ajax sprzedał Milika? 30mln EUR?
Domyślny awatar Major
 • 0 / 0
Co do Wolskiego.
No przecież napisałem że zabrakło głowy, żeby nie spoczywać na laurach i zdrowia żeby zasuwać po boisku. Wolski miał super manianę i orientację przestrzenną dzięki czemu mógł zagrac niesamowitą piłkę ale za to rzadko a poza tym długimi fragmentami był mało widoczny i przydatny.
Generał
 • 0 / 0
Jej może źle liczę zrobię to na szybko, jak coś to popraw
Lewy 31 rocznikiem, Szymański 20 rocznikiem, Milik 25 rocznikiem
Lewy do amiki trafia 2008 czerwiec, czyli 31-11=20 lat liczony sezon 2008/9 20 goli 12 asyst
Milik do ajaxu trafia lipiec 2014, czyli 25-5 =20 lat liczony sezon 2014/15 23gole 10 asyst
Szymański 20 lat liczony sezon 2018/19( jego połowa) 1 gol 3 asysty, możesz również dodać mu całość kariery w pierwszym zespole Legii jak chcesz.
Nie będę się z tobą szarpał o pół roku a nawet o rok, tu ważne jest jedno ONI DWAJ stanowili o sile ofensywnej swoich zespołów, decydowali o wynikach meczów. Ale jeśli dobrze to policzyłem, liczę, że powiesz ZŁY PRZYKŁAD DAŁEM.
Domyślny awatar Major
 • 1 / 0
jammm
A nie prościej liczyć od daty urodzenia?
Lewy rocznik 1988 czyli kiedy miał 19 lat (tyle co Szymański teraz) był rok 2007 i grał w Zniczu.
Milik, rocznik 1994 i jak miał 19 lat odchodził do Niemiec, gdzie nie grał i dopiero jego transfer do Ajaxu pozwolił mu na regularną grę i wzrost wartości rynkowej ponad dziesięciokrotnie w stosunku do sumy jaką uzyskał Górnik.
A więc w kontekście Szymańskiego, wcale nie jest dobrze wypychać zawodnika zbyt wcześnie, bo on wtedy jeszcze nie osiąga tej wartości rynkowej na jaką liczymy.
Kiedyś czytałem wywiad z ludźmi z Ajaxu i oni mówili że średni wiek piłkarza którego sprzedają, to 22 lata a ich celem jest opóźnienie sprzedaży przynajmniej o 1,5 roku, bo wtedy piłkarz zdąży zrobić coś pożytecznego dla klubu i jego wartość rynkowa rośnie znacząco.
Dlatego wypychanie 19 latka jest oznaką bezsilności i niewiary we własne możliwości szkoleniowe.
Widzę Boras nie dałeś za wygraną. Tak mnie zaciekawiliście waszą wymianą argumentów, że sam postanowiłem to sprawdzić i muszę się zgodzić z Tobą. Fajnie się to czytało, a najważniejsze że nikt siebie nie obrażał. Szacunek chłopaki.
Generał
 • 0 / 0
Pisałem ci, że nie będą się z tobą szarpał o pół roku, czy nawet rok nie ma to najmniejszego znaczenia. W tej wyliczance ważne było przedostatnie zdanie i dobrze o tym wiesz. To taki UPÓR o którym pisałeś wyżej, ale nie ważne. Skoro twierdzisz, że Szymański decyduje o wynikach meczów jak CI DWAJ POZOSTALI w jego okresie życia, to nie ma o czym więcej pisać. Pozdrawiam:) Życzę Sebkowi by chociaż troszkę zbliżył się do tego samego to Legia będzie i częściej wygrywać i zdecydowanie ŁATWIEJ, a obu nam życzę by to nastąpiło na wiosnę tego roku. Taka ofensywna 10 jak za dobrych czasów Rado(prosta kiwka na którą nabierała się cała liga, podanie i gol:).
Domyślny awatar Major
 • 0 / 0
legionista
Dzięki za uznanie, ale mnie się to wydaje naturalne. Szkoda tylko że jammm poszedł standardem i przypisał mi to czego nie powiedziałem i zrobił z tego treść "trzaśnięcia drzwiami".
A ja chciałem tylko wykazać że Szymański nie odstaje osiągnięciami od naszych obecnie najdroższych zawodników, z czasów kiedy oni byli w jego wieku. I każdy z nich musiał poczekać jeszcze kilka lat żeby się stać drogim piłkarzem. A więc jeśli marzymy o bardzo wysokich kwotach transferowych, to się musimy nauczyć cierpliwości i szlifowania talentów a nie sprzedawać przy pierwszej okazji.
Generał
 • 0 / 0
". Szkoda tylko że jammm poszedł standardem i przypisał mi to czego nie powiedziałem i zrobił z tego treść "trzaśnięcia drzwiami". Ale o co chodzi, bo może się pogubiłem, nic nie trzasnąłem drzwiami, a po prostu zakończyłem rozmowę. Nie widzę sposobu by chociaż trochę cię przekonać do swoich racji to po co mam iść gdzieś dalej? Jesteś uparty w rozmowie, zresztą nie tylko w tej a w wielu innych też. Co miałem więcej napisać, skoro wszystko już właściwie zostało powiedziane na ten temat. Ja do ciebie absolutnie nic nie mam, dobrze gadacie obywatelu, a to forum po to jest. Jeśli pojechałem jakimś standardem to trochę nieświadomie. To tylko pisanie i nie widzi się reakcji drugiej osoby i jakby mi nie pasowało pisanie i wymiana zdań to bym nie pisał tak samo i ty. Popisaliśmy i luzzz, no chyba, że masz na ten temat inne zdanie to ok.
Domyślny awatar Major
 • 0 / 0
Nie, serce mi nie pękło. Ale w dalszym ciągu nie rozumiem nie rozumiem na czym polegały Twoje argumenty, bo rozumiem że Twoja teza jest taka, że Lewandowski i Milik przerastali w wieku 19 lat Szymańskiego o głowę. Czy dobrze zrozumiałem?
Generał
 • 0 / 0
Pan Hartling się z tego śmieje. On tez nie rozumie wiele rzeczy i pisze maile. Spróbujcie wspólnie może dojdziecie do jakiegoś konsensusu, skoro nie rozumiesz na co odpisywałeś. A końcowe pytanie to już musiał pomóc zadać ci Vanna Ly, bo nie wierze w to, że po tylu postach mogłeś sam na to wpaść. Rozumiem, że mamy zacząć pisać od nowa? "Niezależnie od tego czy mam rację w swoich wywodach czy nie, to zawsze zostawiam pewne pole dla wątpliwości a podobno umysłowym obowiązkiem człowieka inteligentnego jest wątpić (nie mylić z podważaniem wszystkiego), wątpić przede wszystkim we własne osądy", "O samej dyskusji. ja się do niej odnoszę jak do pewnego rodzaju szermierki gdzie orężem są argumenty. Natomiast bardzo wielu chce naprdalać RACJĄ jak młotem. To jest inna dyscyplina sportu." To nie ma nic wspólnego z prawdą, żadnej wątpliwości nie zostawiasz, w nic nie wątpisz, a po prostu "wiesz lepiej" i idealnie wpisujesz się w osobę o których pisałeś wyżej. Nie dociera nawet do ciebie najprostsze zdanie, które jest tu właściwie najważniejsze. TU JEST MÓJ ARGUMENT WIDZISZ GO: Milik i Lewandowski stanowili o sile ofensywnej swoich zespołów, będąc w wieku Szymańskiego, brak ich na murawie stanowił problem dla drużyny i pokazywał jak są potrzebni, a Szymański na razie Próbuje i oby szybko stał się taka siłą drużyny. Drzwi zamknąłem. Pozdrawiam.
Powinniśmy sprowadzać utalentowanych młodych piłkarzy bo potem będzie jak teraz że mamy emerytów w składzie i nie ma co z nimi zrobić. A tak będą młodzi którzy będą walczyć a co za tym idzie dobrą grą może skuszą zachodnie kluby i dzięki temu Legia zarobi
Domyślny awatar Podporucznik
 • 0 / 0
sprowadzać młodych plus gwiazdy na poziomie ligi z zagranicy i do przodu
Dziwią mnie komentarze ludzi: Liga słaba bo niższa.
Pytanie nasuwa się; a gdzie ci chłopcy mają zacząć w ekstraklasie czy może w bundeslidze.
W ekstraklasie najlepszym strzelcem poniżej 20 roku jest Kulenovic 3 bramki, asystentem Szymański z 3 asystami. Reszta po bramce i asyście Klups i Młynski
W l lidze Jakub Moder odra wyp. Z lecha 20 meczów 3 bramki 2 asysty 1391 minut
Drugi jest Michał Góral 3 bramki i asysta w Stomilu 1272 minuty.
2 liga to ciekawi Balicki i Bogusz z ruchu i Gutowski z Widzewa.
Wiem ktoś zaraz mnie zminusuje że 2 liga, ale to jest i tak jedna liga wyżej niż gra nasza młodzież. Oni jednak tej 3 l nie „wciągają nosem”.
Starszy szeregowy
 • 0 / 1
Bogusz 5 bramek 17 lat reprezentacja u20 zainteresowanie z ligi angielskiej i hiszpańskiej to już prędzej tego zawodnika Legia powinna pozyskać za grosze od biednego Ruchu
Domyślny awatar Major
 • 0 / 0
Marc
Pouczający komentarz. Z jednej strony wynika z niego że piłkarze związani z Legią są w czołówce. A z drugiej pokazuje jak wąska jest ta czołówka.
Ifryt
Dlaczego Ruch ma sprzedawać za grosze swojego najzdolniejszego zawodnika?
Starszy szeregowy
 • 0 / 0
bo w Legia sprzedała by go za dużą kwotę a gdyby w Chorzowie by usłyszeli o procencie od następnego transferu 10-15% pewnie by się dogadali
Domyślny awatar Major
 • 0 / 0
ifryt
A dlaczego myślisz że Ruch go nie sprzeda za kwotę która stanowi 50-70% kwoty za którą mogłaby go sprzedać Legia?
Bo gra w ósmej lidze i na sam szept o przejściu do Anglii, chłopak będzie już czekał na autobus do Przyrzowic.
Z drugiej ligi wyciągną go za 300-500 tys euro max. To jest max!
Nikt nie zapłaci za drugoligowca więcej.

W Legii mógłby pograć dwa trzy lata i odejść za kilka milionów. W zamian do Ruchu moglibyśmy odsprzedać obiecującego młodzieżowca z opcją odkupu. Taka współpraca przynosi korzyść obu stronom - Ruch dostaje zastrzyk gotówki + partycypuje w przyszłych zyskach + dostaje/kupuje zdolnego chłopaka i dba o to, żeby się wybił (bo z wypożyczonymi to różnie bywa).
Domyślny awatar Plutonowy
 • 0 / 0
Nie no chyba 200tyś eur ale to później z jakimiś bonusami za grę, bramki itp
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Odejdzie Szymański, wejdzie na jego miejsce Kostorz. Super sprawa.
Domyślny awatar Major
 • 0 / 0
Ciekawe również dlaczego Legia II jest tak mało aktywna w transferach. Jeśli w tej chwili daje średnio 1-2 zawodników do jedynki a 2-3 do I lub II ligi, to po co gra reszta zawodników. Jeśli nie rokują, to lepiej chyba na ich miejsce sprowadzić rokujących młodych z innych klubów. Podniesie się poziom dwójki, może awansują do II ligi a Legia będzie miała okazję sprawdzić czy te "nadzieje" piłkarskie mają szansę spełnić oczekiwania jedynki.
Domyślny awatar Major
 • 3 / 1
Widać jak punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia. My musimy "się szanować i nie sprzedawać za grosze", ale inni powinni oddawać za grosze. Mentalność Kalego w czystej postaci.
Ja nie wiem czy Kostorz jest tyle warty i podejrzewam że większość forumowiczów też nie wie. Ale być może Boniek przepisem o młodzieżowcu uruchomił mechanizm przepływu kasy do klubów z niższych klas? To może być bardzo ciekawe, bo przecież to tam szkoli się większość zawodników. To jest taki system korzenny roślinki którą jest Ekstraklasa. Jeśli system będzie nawadniany i nawożony, to i roślinka pewnie wyładnieje i puści jakieś pączki kwiatów.
Taka metafora ale chyba udana, bo wydaje mi się że znakomita większość pieniędzy generowanych w polskiej piłce wypływała za granicę. Jeśli pójdą w dół (nie w sensie zmarnowania) to mogą pobudzić kluby niższych lig do szkolenia i skautingu.
wszystko zgoda poza tym przepływem gotówki... u nas kluby z góry też za bardzo nie mają gotówki. Ile jest spektakularnych transferów gotówkowych co okienko? Nie mówię tu o transferach za milion euro i więcej. Więc co tu ma przepływać? Jak tylko jakiś gracz w słabszej drużynie zacznie się wyróżniać jedyna szansa aby przeszedł do czołowego klubu naszej ligi to koniec kontraktu. Albo bankructwo klubu macierzystego.
Domyślny awatar Major
 • 0 / 0
mieszko
Myślę że przesadzasz. Najniższe budżety klubów eklasy kilkanaście mln. W niższych ligach to kilkaset tysięcy. A więc transfery za 100-200 tys zł nie zrujnuje budżetu klubu eklasy a będzie znacznym przychodem dla klubów niższych lig. A transfer za 200 tys EUR to już jest rozbicie banku.
Jak kluby eklasy będą sprzedawać zawodników nie po 2 mln EUR ale wielokrotnie więcej, to i przepływ kasy w dół będzie większy.
takie pieniądze to się znajdą... tak mi się wydaje
Jakiś anonimowy małolat z Podbeskidzia za 200 tys ojro, a Kuchego do Turcji wypychacie za 300 tys.. :D
Bo u młodego płaci się za potencjał, a u Kuchego za umiejętniści.
Inwestycja w młodzież,brawo.
Chorąży
 • 0 / 0
To mi się bardzo podoba. Inwestycja w utalentowaną młodzież. Brawo
Starszy szeregowy
 • 1 / 3
Chłopak ma słabe statystyki wręcz bardzo słabe ciekawi mnie czym zainteresował skauting Legii dla tych co mówią, że statystyki to nie wszystko powiem tak jeżeli chłopak miałby bardzo dobre podanie lub byłby bardzo dobry technicznie albo miał dobry przegląd pola gry to i statystyki miałby dużo lepsze.
Obejrzyj kilka meczów tego chłopaka a zobaczysz że to inwestycja w potencjał.Szymanski też ma słabe statystyki i gra u nas, otoczony lepszymi graczami będzie robił postępy jeśli jest ambitny.
Przez zmianę przepisów ceny za młodych zdolnych zawodników napewno wzrosną
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Taki jest trend w światowej piłce, młody utalentowany, bardzo, bardzo drogi!
Czego się dziwicie takiej ceny ... Młody chłopak z potencjałem, takich powinno być kupowanych pięciu co okienko jeśli mam być szczery. Nie widzieliście za ile odchodzą z ligi młodzi Polacy co kila razy prosto kopnęli piłkę ? Wcale nie muszą być z topowych klubów, kilka dobrych meczy do tego występy w młodzieżówce i wykładają zagraniczne kluby lekką ręką po kilka mln EUR.

Pomijam już fakt, że tej polskiej utalentowanej młodzieży wcale nie ma jakoś super dużo, a ceny będą tylko rosnąć, więc kto się zabezpieczy teraz, to będzie na lepszej pozycji później.

Prawidłowo zresztą, jak mają się rozwijać kluby z niższych lig, jeśli będą sprzedawać najlepszych swoich młodzieżowców za cenę kilku piłek i kilku par rękawic.

Kupić pięciu, zainwestować 1,5 mln EUR razem z kontraktami i niech jeden się sprzeda za 4 mln EUR za jakiś czas, matematykę zostawiam Wam. Pozdro
Domyślny awatar Major
 • 0 / 0
"Kupić pięciu, ........................ niech jeden się sprzeda za 4 mln EUR za jakiś czas, matematykę zostawiam Wam."
Dobry pomysł, ale ja widzę podstawowy problem. Skąd wziąć tych pięciu z których jeden wypali i się go sprzeda za 4mln.
Jeśli ten pomysł ma być uniwersalny, to znaczy dla każdego klubu Ekstraklasy, to z znaczy że kluby potrzebują 80 "młodych zdolnych" a 16 z nich okaże się super zdolnymi.
Czy to się kiedyś w Polsce wydarzyło? Ja nie pamiętam żebyśmy sprzedali 16 piłkarzy w średniej cenie 4 mln EUR nawet w ciągu kilku lat. A już kompletnie nie pamiętam żeby nam polska piłka zaoferowała 80 "młodych zdolnych" piłkarzy w krótkim czasie.
Tak więc papier wszystko przyjmie a wielkie forumowe koncepcje w zderzeniu z rzeczywistością są niewykonalne.
Porucznik
 • 0 / 0
Talent o którego bije się kilka klubów. Jeżeli jest dobry to pewnie niedługo wypłynie na szerokie wody, więc może wato zainwestować trochę kasy na początek.
Generał dywizji
 • 1 / 1
Brać i później drożej sprzedać.
Gra w kadrach juniorskich, więc staty w lidze nie są tak istotne w kontekście przyszłej wartości transferowej.
Domyślny awatar Podporucznik
 • 1 / 2
Zupełnie poza tematem, ale brak dzikiego klaskklaskk jest niepokojący. Czy kolega JZ166 udał się na urlop, czy może awansował poza struktury tego forum? Ktoś coś? A może @Redakcja nam rozjaśni :)
Domyślny awatar Podporucznik
 • 1 / 0
Brawo. Potrzeba dwóch trzech najlepszych młodzieżowców z 1 ligi, żeby w przyszłym sezonie miał kto grać.
Domyślny awatar Podporucznik
 • 2 / 0
No i super. Młody talent, niech dalej się rozwija z korzyścia dla nas. O do tego wygrana rywalizacja z Jagielonia o młodego chłopaka, wizerunkowo +.
Powodzenia chłopaku.
Podpułkownik
 • 0 / 0
jeżeli się nie mylę, to on ma jeszcze 2 lata status młodzieżowca?
Starszy szeregowy
 • 0 / 6
Teksty jak na gadu gadu.Tuk, Pis , .. jpdle, ogarnijcie sie co po niektórzy i nie wpierdzielajcie tu jakichś zj****ych Tusków i innego badziewia.
Ceny idą w górę za młodych oby dobra inwestycja przyszłościowa
Legia ma swoich młodych,ale musi też pozyskiwać utalentowanych zawodników z innych klubów.Największe kluby w danym kraju nie skupiają się tylko na swojej akademii,ale też pozyskują utalentowanych zawodników z innych klubów.Legia ma na tej pozycji kilku utalentowanych juniorów Szymanskiego,Kwietniewskiego, Praszelika czy nawet Karbownika dojdzie Kostorz i będzie rywalizacja o to chodzi grać będzie najlepszy.
Domyślny awatar Podporucznik
 • 0 / 0
@Terminator
Legia jak na razie to ma balon (bo zimno) jeden. Po odwilży ma jedno (słownie: jedno) boisko do trenowania. Czerniakowska? Ile lat to trwa? Zła Hania? Źli "Strzelcy"? Litości!
I gitara,trzeba stawiać na młodych
Starszy szeregowy
 • 2 / 0
Drogo? Wina Tuska!
Plutonowy
 • 6 / 2
Wina Tuska wprawdzie jeszcze nie piłem, ale jak komuś jest za drogo, to chętnie udzielę kilku rad, jak można nayebać się konkretnie i tanio. Stać mnie na wszystko, ale od lat wychodzę z założenia, że nie warto dopłacać do smaku.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 1 / 0
Ceny za młodzieżowców oszaleją, ale może to i dobrze? W Polsce nie ma przepływu gotówki z tortu NC+ do małych klubów. Zawsze kluby Ekstraklasy wolały zapłacić znajomemu menago za dwóch Słowaków niż małemu klubowi za młodego Polaka. A to przecież w tych małych klubach większość piłkarzy zaczyna. Te kluby też muszą mieć pieniądze na funkcjonowanie i rozwój.
Domyślny awatar Porucznik
 • 0 / 0
Dokładnie, każdy do transferow między polskimi klubami podchodzi jak do jeża, a małe kluby powinny być naturalnym zasobnikiem młodych talentów dla najlepszych klubów z Polski, Jagiellonia ma dobre rozeznanie i my musimy być lepsi na tym polu działania.
Generał
 • 0 / 0
Brac i wypożyczyć, może coś z niego będzie :)
Generał
 • 0 / 0
Co prawda kasa duża a niewielu ludzi go jakoś specjalnie chwali, skauci zadziałali więc zobaczymy, a może to zwykła płota jakich wiele
Domyślny awatar Kapitan
 • 1 / 1
Cieniutkie te statystyki cieniutkie , cena wysoka ale teraz trzeba się tego spodziewać . Akademia to teraz musi być oczko w głowie klubu
Lepsze niż naszej eksportowej dziesiątki...
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 0 / 0
Dokładnie. Szymi 1/3 w 1400 minut.
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 0
Myślałem o cenie ,gdyby miał statystyki np 8 bramek , 12 asyst to cena z milion euro .Ceny mogą zwariować na młodzieżowców , tak to sztucznie ingerować w rynek .
No tak, statystyki nie powalają ale nie one są najważniejsze. Najważniejsze jakie dany zawodnik ma umiejętności. Wtedy w takim zespole jak Legia można zaistnieć gdy dostanie się szansę.
Spore pieniądze za pana Kostorza. Nie śledzę za bardzo pierwszej ligi, jest ktoś kto widział co prezentuje na boisku?
Domyślny awatar Sierżant
 • 0 / 1
Kupić i wypożyczyć.
Kostorz ma zostać w Podbeskidziu do końca sezonu.
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 2 / 4
Statystyki nie pozwalają z nóg
Do tego na poziomie drugim.
Domyślny awatar Sierżant
 • 0 / 0
Twoje statystyki nie także nie powalają... O poziomie przez grzeczność nie wspomnę...
Oby w Legii się jeszcze rozwinął.
~DamianL
 • 0 / 0
Jaki ty jesteś płytki chłopie... Nie na pewno się nie rozwinie po to go przecież biorą
Domyślny awatar Chorąży
 • 4 / 5
Chore pieniądze. No ale coż, tak teraz z młodymi Polakami będzie. Wszystko przez Bońka
A co Boniek zabronił "prodokować" młodych zdolnych?
Właśnie piłkarz, który jeszcze nie zaistniał w poważnej piłce i już 200 tys euro. Jak odpali to może kosztować znacznie więcej.
ale boniek nie zapbonił wprowadzać swoich wychowanków. Wystarczy dobrze szkolić i nie trzeba wtedy mlodych kupować za grubą kasę. a nie tylko szkolić ale też dawać szansę co na szczęście Rysiek powolutku czyni. Na pewno znacznie bardziej niż Jozak czy Klaf.
Ale mniej niż Urban. To zdumiewające!
Domyślny awatar Podporucznik
 • 1 / 0
@kino
I Ty i wszyscy krytycy - jeszcze zatęsknisz za Bońkiem, wierz mi.
Popatrz na liczby, projekty. I wtedy pogadamy.
Oby nie na Power Pointa, bo wtedy Pan Mioduski wyskoczy. W postaci speca Zahorskiego oraz osobistych "mądrości" w wywiadach.
Domyślny awatar Podporucznik
 • 1 / 0
200 tys euro to dużo ? Jak się sprawdzi to odejdzie za 10 razy tyle,a pokaz mi zagranicznego piłkarza który przyszedl za taka kasę i klub na nim zarobił ? Nie było takich.