Reklama HEG

Kostorz na testach medycznych

Piotr Kamieniecki

Źródło: Podbeskidzie Bielsko-Biała

11-01-2019 / 13:43

(akt. 12-01-2019 / 03:14)

Kacper Kostorz pojawił się w stolicy na testach medycznych. Zawodnik Podbeskidzia Bielsko-Biała ma trafić do Legii na zasadzie transferu definitywnego, ale rundę wiosenną spędzi jeszcze w drużynie z pierwszej ligi.

- Testy medyczne to standardowa procedura podczas każdego transferu. Z Legią jesteśmy bardzo bliscy porozumienia, pozostały jeszcze do ustalenia detale, ale jestem dobrej myśli co do powodzenia tej transakcji. Bardzo się cieszę, że nasz zawodnik przyciągnął uwagę czołowych klubów w kraju, to potwierdza też, że sposób w jaki konsekwentnie budujemy zespół i prowadzimy politykę transferową przynosi efekty. Zabiegamy o to, żeby Kacper został w Podbeskidziu jeszcze w rundzie wiosennej i pomógł nam w walce o postawione przed drużyną cele sportowe - stwierdził dyrektor sportowy Podbeskidzia, Andrzej Rybarski.

W tym sezonie 19-letni zawodnik Podbeskidzia Bielsko-Biała rozegrał 22 spotkania, w których zdobył dwie bramki i miał jedną asystę.

Komentarze (23)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
@kowal79
Statystyki wyglądają obiecująco
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 0
Młodych zdolnych Legia musi przyciągać. To musi być tak, aby MP był celem rozwoju kariery dla młodego. Liczne przypadki pokazują, że gdy odchodzi piłkarz ograny w e-klapie to jakoś sobie radzi. Jak ma tylko talent, to kończy jak Kapustka i wielu innych.
Powodzenia, dobra inwestycja w przyszlosc
Podpułkownik
 • 1 / 0
@1ligastats
???? Kacper Kostorz w tym sezonie ligowym (śr. na 90 minut, obok osobne średnie dla napastników i prawych pomocników):

⚽ 1,8 kluczowych podań (1,1 ; 1,4)

???? 7 wygranych pojedynków w ofensywie (6 ; 4,2)

✅ 3,2 udanych dryblingów (1,1 ; 2)
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Młody I zdolny , powodzenia chłopaku.
Przepis o młodzieżowcu mobilizuje do szukania odpowiednich zawodników. Może niektórym.yo da sporą szansę.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Dokładnie, może więcej będziemy szukać, mnie talentów przegapimy?
Najważniejsze to szkolić. Robimy to od dłuższego czasu już ale nie widzę u nas nic ciekawego gdy zawodnik jest już pełnoletni.
Wg mnie powinniśmy inwestować również w trenerów-pasjonatów, którzy będą szkolić piłkarzy nie na jedną modłę ale różne style, charakterystyki, pozycje itp
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Oczywiście, że najlepiej jest szkolić I na tym polu musimy się poprawić, może jak otworzymy akademie mocniej to ruszy.
Ale jeżeli trafia się jakiś rodzynek z Polskiej kopanej to warto aby dalej rozwijał swój talent w naszym klubie.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
Szkolić oczywiście, ale brać utalentowanych tez trzeba
Z twarzy sympatyczny, chudzinka też nie jest. Powodzenia i szybkiego przebicia się do pierwszego składu.
~nemo
 • 0 / 0
Czy ktoś wie co z Nagym, był w srode na testtach czy nie w Genui
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
W środę i wczoraj na treningach z drużyną był więc raczej na testy się nie udał
Domyślny awatar Pułkownik
 • 1 / 1
Swoją drogą chłopak ma 1,5 roku kontraktu, warto byłoby już go przedłużyć, żeby nie być pod ścianą i przypadkiem nie pozwolić mu odejść za free po przyszłym sezonie.
Bardzo dobrze niech się u nas rozwinie
Żeby tylko Podbeskidzie nie miało dużo % z jego następnego transferu, bo można go w przeszłości drogo sprzedać.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 2
Kondzio, rozpaliłeś moją wyobraźnię, rzuć jakąś sumę. Myślę że rozpęta się dyskusja "fachowców" którzy ustalą godziwą cenę, która nie zburzy szacunku do Legii.
Ja bym go sprzedał nie mniej niż za 5 mln EUR :-) z procentem od przyszłego kontraktu.
~Gucio
 • 0 / 0
Piast Cieszyn :)
Podpułkownik
 • 3 / 0
Andrzej Iwan:

POZOSTAŁE STRONY
Gry
EWESZŁO
JUNIOR
WESZŁO.FM
USTAW LIGĘ
O NAS
Zaloguj się
Szukaj:
SZUKAJ …
STRONA GŁÓWNA
WESZŁO
INNE SPORTY
WESZŁO EXTRA
BLOGI I FELIETONY
TRYBUNA

WESZLO.COM / WESZŁO

REKLAMA

Pierwszy beneficjent reformy czy talenciak czystej wody – kogo bierze Legia? WESZŁO
Pierwszy beneficjent reformy czy talenciak czystej wody – kogo bierze Legia?
10 STYCZNIA, 19:21 24
KACPER KOSTORZ LEGIA WARSZAWA
Trwające właśnie okienko transferowe na razie nie rozpieszcza tych, którzy oczekiwali ciekawych ruchów na rynku wewnętrznym, co jest o tyle ciekawe, że wydawało się, iż PZPN takie emocje nam zagwarantował. Reforma, zgodnie z którą od przyszłego sezonu w każdym zespole obowiązkowo musi występować młodzieżowiec, miała podnieść temperatury w gabinetach klubów, w których szkolenie trochę kuleje i sprawić, że agenci młodych-zdolnych nie będą nadążać z odbieraniem telefonów. Tymczasem na razie jest w tym temacie dość spokojnie. Poza wyjątkiem w postaci Kacpra Kostorza, o którego walkę prawdopodobnie właśnie wygrała Legia Warszawa.

REKLAMA

No właśnie… Już sam zwrot „walka o Kacpra Kostorza” nieźle pokazuje, jakie zmiany może wprowadzić na rynku nowy przepis piłkarskiej centrali. Gdyby nie on, chłopak raczej nie zostałby przedmiotem licytacji poważnych graczy. A jeszcze mniejsze szanse dajemy na to, że ktoś wyłożyłby za niego milion złotych, a to właśnie taka suma pada w kontekście przenosin zawodnika do Legii (w lecie, bo wiosnę według Przeglądu Sportowego Kostorz ma spędzić na wypożyczeniu w Podbeskidziu, w którym do tej pory występował). Zainteresowana jego usługami – według różnych doniesień – była ekipa Jagiellonii Białystok, chciał go Górnik Zabrze, sprawę uważnie monitorowała też Cracovia, ale najskuteczniejszy okazał się mistrz Polski, który chciał ubezpieczyć się na wypadek straty Majeckiego i (lub) Szymańskiego, rówieśników nowego gracza.

Jeśli mamy być szczerzy, to jesteśmy bardzo ciekawi, jak w przyszłości oceniać będziemy to przestawienie wajchy, które wydaje się nieuniknione.

Dziś sceptyk ma pełne prawo się oburzyć : „to psucie rynku, z którego ucieszą się tylko menedżerowie kasujący prowizje, bo młodzi będą kosztowali pieniądze, których nie są warci”. Z drugiej strony zwolennik zmian może odbić piłeczkę i powiedzieć o tym, że taki przepływ pieniędzy z większych klubów do mniejszych, nawet jeśli wywołany jest w sposób sztuczny, może być milowym krokiem w kierunku rozwoju całej polskiej piłki. Oczywiście pod warunkiem, że te pieniądze nie będą przejadane.

Może i tak zaczęliśmy, ale wbrew pozorom nie zamierzamy teraz rozstrzygać, kto w tym sporze będzie miał rację. Czas pokaże – to taka oczywistość, że może i nie wypada nawet o tym wspominać, ale taka prawda. Lepiej skupmy się na Kostorzu. Wyszliśmy z założenia, że Legia wykłada za niego pieniądze, których raczej nie wyciągnęłaby na stół, gdyby nie reforma. Ale czy tak naprawdę przepłaca? To już trochę inna kwestia.

Przed Kostorzem prawdopodobnie mundial U-20, bo dostał szansę od Jacka Magiery w listopadowym meczu z Ukrainą i wydaje się, że ją wykorzystał – zaliczył asystę przy zwycięskim golu Steczyka. Było to możliwe dzięki występom w klubie, bo w Podbeskidziu Bielsko-Biała ofensywny pomocnik gra w tym sezonie regularnie (21 meczów, 2 gole i 1 asysta). Jego doświadczenie sięga jednak dalej, gdyż w drużynie zadebiutował już w sezonie 2016/17 (gol już w drugim występie w I lidze), a w kolejnym roku chłopak zaliczył 20 ligowych gier (głównie z ławki).

A skoro pokazywał się na tym poziomie, to postanowiliśmy wykręcić numer do Andrzeja Iwana, który jest znany z tego, że kilka poważnych karier pierwszoligowców już przewidział. Oddajemy mu głos.

– Gdyby to ode mnie zależało, to też zapłacił za Kostorza milion złotych. A nawet więcej, gdyby była taka potrzeba. Nie przesadzajmy – to nie jest żadna fortuna, a mówimy o świetnie wyszkolonym chłopaku. Może grać zarówno jako dziesiątka, jak i z boku. Ma bardzo dobre warunki fizyczne, choć przydałoby mu się jeszcze trochę mięśni. Najważniejsze jednak, że potrafi szybko myśleć na boisku. Moim zdaniem jego potencjał czysto piłkarski może sięgać nawet pierwszej reprezentacji. Szkoda, że w pewnym momencie grał trochę mniej, ale wiadomo, jak to u nas bywa, gdy brakuje wyników.
Podpułkownik
 • 0 / 0
o kurka sorki ;) miałem wkleić tylko ostatni akapit a cały artykuł wszedł :)
Pułkownik
 • 3 / 0
właśnie miałem to pisać, że widziałem wypowiedź Iwana o tym dzieciaku i gość wystawił mu niezłą laurkę,
wypowiadał się o chłopaku w samych superlatywach wróżąc mu reprezentacyjną karierę,

oby miał rację!

i oby sodówka w Warszawie nie odbiła!

w każdym razie witamy na pokładzie! :)
No statystyki ma ładne. Trzymam kciuki za niego.