Koszykówka: Belemene i Sączewski odchodzą z Legii (akt.)

maro.

Źródło: legiakosz.com

31.12.2019 13:24

(akt. 31.12.2019 15:37)

22-letni skrzydłowy z Kongo, Romaric Belemene nie jest już zawodnikiem Legii - umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Podobnie sytuacja wygląda z Dawidem Sączewskim. Po półtorarocznym pobycie w stołecznym klubie umowa z 20-letnim zawodnikiem została rozwiązana za porozumieniem stron.

Mierzący 202 centymetry gracz rozegrał w barwach Legii 18 meczów, biorąc pod uwagę rozgrywki Energa Basket Ligi (10), kwalifikacji do Ligi Mistrzów (2) oraz rozgrywki FIBA Europe Cup (6). Łącznie zdobył dla naszego zespołu 110 punktów, co daje średnią 6,1 punktu na mecz. Po raz ostatni w Legii wystąpił 19 grudnia przeciwko Śląskowi Wrocław (14 minut, bez punktu). W rozgrywkach EBL, Belemene miał średnio 6,5 punktu i 3,4 zbiórki w ciągu 24:33 min. na parkiecie.

Romaric Belemene w Legii:
Liczba meczów (suma, EBL + europuchary): 18 (10+8)
Liczba punktów (suma, EBL + europuchary): 110 (65+45)

Dawid Sączewski trafił do Legii przed sezonem 2018/19 i wraz zespołem przeszedł cały okres przygotowawczy. Debiut w ekstraklasowym zespole zaliczył w październiku 2018 roku w meczu z Kingiem Szczecin. W pierwszym sezonie zagrał tylko siedem razy, najdłużej w play-off z Arką Gdynia, kiedy przebywał na parkiecie przez 4 minuty. W obecnym sezonie zagrał w Energa Basket Lidze osiem razy. Po raz ostatni w meczu ze Śląskiem Wrocław, kiedy zaraz po wejściu na parkiet w drugiej połowie spotkania, oddał celny rzut za trzy punkty, ale upadając doznał urazu stopy i już wówczas nie wrócił na boisko. W rozgrywkach FIBA Europe Cup, Dawid Sączewski wystąpił w pięciu meczach, w których zdobył łącznie osiem punktów. Zawodnik występował również w drugim zespole Legii rywalizującym w II lidze - w poprzednim sezonie w dziewięciu spotkaniach, w obecnym w trzech meczach. Na początku listopada bieżącego roku, w meczu Legia II - MKS Ochota Warszawa zdobył aż 40 punktów w ciągu niespełna 25 minut gry.