Redakcja Legia.Net

Źródło: legiakosz.com

12.02.2020 12:52

(akt. 12.02.2020 12:56)

W czwartek, 13 lutego, startuje rywalizacja o Suzuki Puchar Polski. Legia zmierzy się z HydroTruckiem Radom, z którym kilka dni temu nieznacznie przegrała w lidze (76:79).

BILETY DOSTĘPNE SĄ TUTAJ

Legia po raz trzeci z kolei zagra w 1/4 finału Suzuki Pucharu Polski, ale do tej pory ani razu nie zdołała awansować do półfinału. O ile porażka przed dwoma laty ze Stelmetem nie była większą niespodzianką, to przed rokiem przegrana z Polpharmą na pewno sprawiła zawód warszawskiej publiczności.

W obecnym sezonie Legia w lidze radzi sobie zdecydowanie poniżej oczekiwań, ale humory poprawić może bez wątpienia udany udział w rozgrywkach krajowego pucharu. HydroTruck, choć oczywiście wyżej plasuje się w tabeli Energa Basket Ligi (aktualnie miejsce 10. i tylko punkt straty do miejsca w play-off), z pewnością jest zespołem w zasięgu Legii. Szczególnie Legii, która zagra w pełni skoncentrowana od pierwszej minuty spotkania.

Legia w tym sezonie miała już okazję występować w Arenie Ursynów w kwalifikacjach do Koszykarskiej Ligi Mistrzów. Najpierw legioniści pokonali po dwóch dogrywkach Prisztinę, a następnie przegrali z rosyjskim Niżnym Noworodem. HydroTruck przed rokiem nie zakwalifikował się do turnieju finałowego Suzuki Pucharu Polski.

Początek czwartkowego, ćwierćfinałowego meczu w Arenie Ursynów o godzinie 18:00. Serdecznie zachęcamy do wspierania naszej drużyny! Półfinał z udziałem zwycięzcy meczu Legii z HydroTruckiem odbędzie się w sobotę, 15 lutego o godzinie 15:00. Rywalem będzie Anwil lub Start.