Koszykówka: Legia wygrywa pierwszy mecz turnieju półfinałowego MPP

Redaktor Kamil Bloch

Kamil Bloch

31.01.2020 18:28

(akt. 31.01.2020 18:38)

Juniorzy starsi koszykarskiej sekcji Legii wygrali pierwszy mecz turnieju półfinałowego o Młodzieżowy Puchar Polski. Stołeczna ekipa pokonała WKK Wrocław 70:68.

Młodzieżowy Puchar Polski to formuła wprowadzona od bieżącego sezonu. To także ostatni rok kategorii U20. Od kolejnego rywalizacja będzie toczyć się na poziomach U13, U15, U17 i U19. W pierwszej fazie osiem drużyn rywalizuje w dwóch turniejach półfinałowych. W każdym udział biorą po cztery zespoły. Do turnieju finałowego Młodzieżowego Pucharu Polski awansują po dwie drużyny z każdego półfinału. Juniorzy starsi Legii o awans do finału walczą we Wrocławiu. Ich rywalami są: WKK Wrocław (gospodarz), PGE Spójnia Stargard oraz Trefl Sopot.

W swoim pierwszym meczu młodzi legioniści pokonali ekipę z Wrocławia. Początek spotkania należał do rywali, którzy pierwszą kwartę wygrali 28:15. Drugą zdecydowanie lepiej rozegrali legioniści, którzy szybko dogonili przeciwnika, a następnie zaczęli budować przewagę. Na przerwę warszawska drużyna schodziła prowadząc 45:33.

Przez dużą część trzeciej kwarty młodzi legioniści kontrolowali wynik i nie pozwalali rywalom na odrobienie strat. W końcówce wrocławianie zagrali jednak zdecydowanie skuteczniej i zbliżyli się do Legii na odległość trzech punktów (51:48). Czwarta kwarta była najbardziej wyrównana. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, co zwiastowało zaciętą końcówkę. Na minutę przed końcem Legia prowadziła 67:64 i do ostatniej syreny stołeczni nie dali sobie wyrwać zwycięstwa. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną legionistów 70:68.

Przed juniorami starszymi jeszcze dwa mecze turnieju we Wrocławiu. W sobotę młodzi legioniści zagrają ze Spójnią Stargard, natomiast dzień później zmierzą się z Treflem Sopot.