Koszykówka: Michał Sokołowski zagra we Włoszech

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: legiakosz.com

15-10-2020 / 17:45

(akt. 16-10-2020 / 18:52)

28-letni reprezentant Polski oraz wielokrotny medalista mistrzostw Polski reprezentujący od początku sezonu barwy Legii Warszawa, rozpoczyna nowy etap swojej kariery w którym zagra poza granicami naszego kraju.

Michał Sokołowski związał się z Legią Warszawa 24 sierpnia, na kilka dni przed startem nowego sezonu Energa Basket Ligi. Zawodnik, który jest filarem kadry narodowej oraz w swojej karierze zdobywał medale mistrzostw Polski, Puchar Polski i Superpuchar Polski oraz szereg wyróżnień indywidualnych, wzmocnił szeregi drużyny prowadzonej przez trenera Wojciecha Kamińskiego i pomógł jej w zanotowaniu bardzo dobrego początku rozgrywek Ekstraklasy. Skrzydłowy rozegrał dotąd osiem spotkań w barwach Legii Warszawa, spędzał na parkiecie średnio niemal 30 minut gry podczas których zapisywał na swoim koncie zazwyczaj 13.4 punktów, 6.4 zbiórek oraz 4.8 asyst.  Świetna forma legionisty zaowocowała wyróżnieniem w postaci nagrody dla najlepszego zawodnika pierwszego miesiąca zmagań w Energa Basket Lidze.

Sokołowski od kilku miesięcy nosił się z zamiarem kontynuowania swojej kariery poza granicami naszego kraju. Pokazanie swoich umiejętności w silnej, zachodniej lidze wciąż jest dla utytułowanego zawodnika priorytetem. Umowa jaką skrzydłowy związał się z Legią pozwalała mu na zmianę barw klubowych w przypadku otrzymania satysfakcjonującej go oferty. Przez blisko dwa miesiące Sokołowski ciężko pracował nad swoją formą, był wyróżniającym się zawodnikiem Legii Warszawa, która także dzięki jego bardzo dobrej postawie zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli Energa Basket Ligi. Jego dobra dyspozycja została zauważona przez kluby z zachodniej Europy, zawodnik zdecydował się podpisać kontrakt z jednym z nich.

Mecz 9. kolejki Energa Basket Ligi zaplanowany na piątek, 16 października w którym stołeczna drużyna zmierzy się na wyjeździe z Polpharmą Starogard Gdański, będzie ostatnim spotkaniem w którym Sokołowski znajdzie się w składzie drużyny prowadzonej przez trenera Kamińskiego. W najbliższych dniach zawodnik dołączy do swojego nowego klubu. Oficjalnie nazwa nowego klubu reprezentanta Polski nie padła. Jego agent powiedział jednak włoskim mediom, że Sokołowski podpisał kontrakt z De' Longhi Treviso Basket.

Michałowi Sokołowskiemu życzymy powodzenia na nowym etapie jego kariery. Dziękujemy za wysiłek i zaangażowanie z jakim podchodził do powierzonych mu obowiązków. Wierzymy, że „Sokół” z powodzeniem rywalizować będzie na parkietach włoskiej Serie A. Do zobaczenia!

Komentarze (22)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
W kosza Legia potęgą jest i basta.
W największych klubach w Europie są takie praktyki i tam składu nie można utrzymać przez sezon no ale nasza Legia która dopiero chce odrodzić się i nawiązać do dawnych sukcesów MUSI.
Chwała Sokołowskiemu, że chciał grać w PLK i naszym klubie bo inny reprezentant Tomasz Gielo od lipca był bez klubu i nawet nie spoglądał na PLK. Podpisał jaki kontrakt???? A podpisał na razie krótki, bo tylko miesięczny, kontrakt z MoraBanc Andorra.
Generał broni
 • 0 / 0
W Hiszpanii podobno podpisał.
Podporucznik
 • 0 / 1
A kto przychodzi w jego miejsce? Jest jakiś plan? Czy na kolanie gorączkowe poszukiwania?
Hej, hej, hej Sokole!
Co żeś pograł to zostanie twoje!
To jest chore, by zawodnik podpisywał z klubem kontrakt i mógł podpisać następny po paru tygodniach gry. To powinno być jak w NBA, podpisujesz na kilka sezonów a nie te ciągłe roszady. Jak można budować zespół, skoro każdy może za chwilę gdzieś przejść? Takie przepisy, to brak szacunku dla kibiców.
Masz rację, znając życie to teraz gra Legii się delikatnie posypie, bo bądź co bądź był znaczącą postacią w drużynie, i w lidze.
Co coś zbudują to zaraz się rozwala...
Eh ta Legia...
Podporucznik
 • 1 / 0
Warunki umowy dyktuje rynek. Raczej na 100% bez warunku o zgodzie na transfer za granice nie podpisałby z nami tej umowy. Pytanie czy klub potrzebuje takich zawodników, skoro zostaje potem na lodzie. Chyba znowu zamiast wizji budowy zespołu jest podejście na zasadzie jakoś to będzie..
Generał broni
 • 2 / 1
Dzięki Sokół i powodzenia.
Chorąży
 • 0 / 2
Sokol jest tylko jeden ;-)
Zarówno w branży piłkarskiej jak i tej muzycznej.
Generał broni
 • 0 / 0
A tego z muzycznej to nie kojarzę.
Sokół, ZiP Skład, Chleb Powszedni, muzyka z przełomu wieków.
Starszy kapral
 • 0 / 0
spodziewałem się tego ,następny pewno odejdzie Wyga filar obrony też przyszedł do Legii odbudować formę
Powodzenia w nowej lidze. Ale szkoda perspektywy klubu. Wszystko szło bardzo dobrze A Tu kluczowy zawodnik odchodzi. Jego można i trzeba zrozumieć. Ale kibicowskie serce płacze. Bo każdy liczył na sezon konia. Ale jeszcze nie wszystko stracone. Działacze też mają pole do popisu.
Szkoda ze tak wszędzie nas rozkupuja. Powodzenia na szerszych wodach sokół
Generał broni
 • 0 / 1
To normalne przy podpisywaniu umów przez takich zawodników - klauzula "gram u was, ale przy satysfakcjonującej ofercie puszczacie mnie" jest na porządku dziennym, to zadne rozkupywanie.
Idąc tym tokiem myślenia to nigdy nie zbudujemy tutaj czegoś dużego
Generał broni
 • 0 / 0
Spokojnie, zazwyczaj tylko dla gwiazd kluby zgadzają się na takie rozwiązanie :)
Wiem ale teraz pewnie będzie trudno o zastępstwo i przy pasmie gorszych spotkań już gotowe alibi
Chorąży
 • 0 / 0
spora strata dla nas, ale coz zyc trzeba dalej...
Plutonowy
 • 0 / 0
Szkoda ale mu się nie dziwie, we Włoszech ciepło :)