Koszykówka: Ostatni sparing przed startem ligi

Redaktor Marcin Szymczyk

Źródło: legiakosz.com

24.08.2020 10:35

(akt. 24.08.2020 10:35)

Za legionistami ostatni mecz sparingowy sprawdzający formę drużyny na tydzień przed pierwszym meczem nowego sezonu Energa Basket Ligi. W hali przy ul. Obrońców Tobruku 40 podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego mierzyli się z Arged BMSlam Stalą Ostrów Wlkp.

Wyjściową piątkę warszawskiego zespołu stanowili: Justin Bibbins, Jakub Karolak, Jamel Morris, Grzegorz Kulka i Dariusz Wyka. Spotkanie o samego początku było bardzo wyrównane, prowadzenie często się zmieniało. Po stronie Legii wyróżniali się Bibbins i Karolak, którzy w pierwszej kwarcie zdobyli razem 18 punktów, ale Zieloni Kanonierzy nieznacznie przegrali tę część spotkania 27:28. W kolejnych minutach meczu uwidoczniła się przewaga Arged BM Slam Stali Ostrów Wlkp., która cieszyła się lepszą skutecznością i coraz lepszą postawą swoich liderów w osobach Jamesa Florence’a, Victora Rudda i Josipa Sobina. Ostrowianie dominowali w polu trzech sekund, gdzie zdobyli aż 26 punktów, a w całej pierwszej połowie mieli ich na swoim koncie 52. Legioniści zdobyli 40 „oczek” i musieli odrabiać straty do rywali w drugiej części meczu.

Straty do Arged BMSlam Stali udało się warszawianom zmniejszyć za sprawą poprawy w grze pod koszem i dzięki punktom Morrisa i Bibbinsa. Kulka i Wyka stawiali opór przeciwnikom z dobrym skutkiem i na 10 minut przed końcem tablica wyników pokazywała rezultat 63:69 dla gości. W kluczowym momencie przyjezdni trafili trzykrotnie z dystansu i utrzymali swoją przewagę już do końca meczu. Arged BMSlam Stal wygrała mecz sparingowy 92:79

Dla obu zespołów był to ostatni sparing przed rozpoczęciem sezonu Energa Basket Ligi. Koszykarze Legii zainaugurują rozgrywki 30 sierpnia meczem z Hydrotruckiem Radom w Warszawie. Spotkanie to rozpocznie się o 15:05. Bilety kupować można wyłącznie on-line na stronie legiakosz.abilet.pl. W dniu meczu nie będzie prowadzonej sprzedaży  przy wejściu do hali. Konieczne jest posiadanie dokumentu tożsamości i okazanie go przy wejściu do hali.

Legia Warszawa – Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.  79:92 (27:28, 13:24, 23:17, 16:23)

Legia: Justin Bibbins 21, Jakub Karolak 17, Jamel Morris 12, Grzegorz Kulka 9, Dariusz Wyka 7, Adam Linowski 5, Mariusz Konopatzki 4, Jakub Sadowski 2, Grzegorz Kamiński 2, Przemysław Kuźkow 0.
Trener: Wojciech Kamiński, as. Marek Zapałowski

Arged BMSlam Stal: Chris Smith 21, Victor Ruud 16, Josip Sobin 15, James Florence 12, Jakub Garbacz 9, Marcin Dymała 9, Szymon Ryżek 5, Taurean Green 5, Shawn King 0.
Trener: Łukasz Majewski, as. Andrzej Urban