Koszykówka: Podtrzymać dobrą passę w meczach z lublinianami

Redaktor Marcin Szymczyk

Źródło: legiakosz.com

06.10.2021 11:00

(akt. 06.10.2021 11:01)

W czwartek, 7 października o godz. 17:30 w warszawskiej hali OSiR Bemowo koszykarze Legii Warszawa zmierzą się z Polskim Cukrem Pszczółką Startem Lublin. Zbliżające się spotkanie na będzie miało dodatkowy smaczek, bowiem w zespole z Lublina zobaczymy Joshuę Sharkey’a, który jeszcze kilkanaście dni temu reprezentował barwy stołecznego klubu, a w szeregach Zielonych Kanonierów wystąpi Adam Kemp, były zawodnik Startu.

Pomimo pozyskania Josha Sharkey’a, podstawowym rozgrywającym lubelskiego zespołu pozostaje Tweety Carter, dla którego to czwarty sezon na parkietach Energa Basket Ligi. Carter grał już w Lublinie przed dwoma laty, wcześniej zaś reprezentował barwy Spójni oraz Turowa Zgorzelec. Zawodnik w pięciu spotkaniach obecnego sezonu na parkiecie spędza średnio blisko 30 minut, a w tym czasie zdobywa 12,8 pkt. i notuje 3,4 asysty. Dwa dni przed meczem z Legią, Start poinformował o rozwiązaniu kontraktu z Thomasem Davisem - skrzydłowy wystąpił w czterech spotkaniach obecnego sezonu, zazwyczaj w pierwszej piątce, notując średnio 4 pkt. w ciągu 18,5 minuty na parkiecie. Można spodziewać się, że na Bemowie miejsce Davisa zajmie w pierwszym składzie Quenton De Cosey, który dotychczas spędzał na boisku niewiele ponad 15 minut w meczu. Najlepszym strzelcem zespołu jest Amerykanin Doron Lamb, który zdobywa 18 punktów na mecz.

Legioniści w minionej kolejce pokonali na wyjeździe HydroTruck Radom. Reakcja drużyny na dwie kolejne porażki - z GTK Gliwice i PGE Spójnią była odpowiednia. Warszawianie wyciągnęli wnioski i zagrali bardzo agresywnie, bijąc się o każdą piłkę. Tak jak w Radomiu, tak i tym razem można spodziewać się, że zdecydowanie więcej minut niż dotychczas rozegra Łukasz Koszarek. Kapitan Legii w Radomiu spędził na parkiecie ponad 29 minut i w tym czasie rozdał 9 asyst. W rozgrywaniu pomagać "Kosziemu" będą z pewnością wymiennie Muhammad-Ali Abdur-Rahkman, jak również Grzegorz Kamiński.

Lublinianie w obecnym sezonie wygrali tylko raz i zaliczyli cztery porażki. W meczach z Anwilem  i Czarnymi Słupsk do końca walczyli o korzystny wynik, podobnie było w przypadku domowego starcia z Treflem. Wysoko przegrali jedynie na własnym parkiecie z Kingiem. Podopieczni Davida Dedka złą serię przełamali dopiero w ostatniej kolejce, kiedy zwyciężyli po niezwykle zaciętym, zakończonym dogrywką meczu w Dąbrowie Górniczej. Start średnio zdobywa 74 punkty na mecz, o 12,2 pkt. mniej od Legii. Głównym problemem w ataku lubelskiego zespołu są rzuty za 3 punkty - trafiają zaledwie 29,5 procent z nich.

Legia może pochwalić się dobrą serią meczów ze Startem - ostatnich pięć spotkań zakończyło się zwycięstwami Zielonych Kanonierów. Lublinianie po raz ostatni wygrali z Legią pod koniec stycznia 2018 roku, kiedy w Warszawie zwyciężyli 83:71
Mecz VI kolejki Energa Basket Ligi rozpocznie się w najbliższy czwartek o godzinie 17:30 w hali OSiR Bemowo. Bezpośrednią transmisję tego spotkania przeprowadzi Polsat Sport Extra. Bilety na mecz do nabycia poprzez serwis legiakosz.abilet.pl.