Koszykówka: W finale lepsza była Astoria

Redaktor Marcin Szymczyk

Źródło: legiakosz.com

09.08.2020 12:25

(akt. 09.08.2020 12:32)

W finałowym spotkaniu II memoriału Karola Gutkowskiego koszykarze Legii Warszawa zmierzyli się z Eneą Astorią Bydgoszcz, która dzień wcześniej wysoko pokonała Start Lublin.

To rywale lepiej zaczęli spotkanie obejmując kilkupunktowe prowadzenie. Straty z pierwszej kwarty (20:25) udało się legionistom obrobić w błyskawicznym tempie tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony meczu. Skuteczny z dystansu był Dariusz Wyka, a kolejne punkty do dorobku zespołu dokładał Justin Bibbins. Lepsza gra warszawskiej ekipy przyniosła prowadzenie 43:36, ale ostatnia akcja należała do bydgoszczan i na półmetku starcia Astoria przegrywała 38:43.

Po zmianie stron szybkie ataki rywali przynosiły efekty. Po trzydziestu minutach gry na tablicy widniał remis 68:68. Wyrównana walka trwała w najlepsze. Ostatnie cztery minuty spotkania to gra w najmocniejszych zestawieniach i wynik zmieniający się jak w kalejdoskopie. Na nieco ponad dwie minuty do końcowej syreny to Astoria prowadziła 84:83. Ostatnie chwile starcia należały do rywali, którrzy wygrali 96:90 i zwyciężyli w II memoriale Karola Gutkowskiego.

Legia Warszawa – Enea Astoria Bydgoszcz 90:96  20:25, 23:13, 25:30, 22:28)

Legia: Jamel Morris 23, Justin Bibbins 16, Adam Linowski 10, Przemysław Kuźkow 9, Grzegorz Kamiński 9, Jakub Karolak 6, Grzegorz Kulka 6, Dariusz Wyka 6, Mariusz Konopatzki 5, Jakub Sadowski 0, Benjamin Didier-Urbaniak -.
Trener: Wojciech Kamiński, as. Marek Zapałowski

Enea Astoria: Corey Sanders 31, Michał Chyliński 19, Tomislav Gabrić 12, Marcus Loncar 9, Michał Krasuski 9, Jakub Nizioł 7, Marcin Nowakowski 5, Michał Aleksandrowicz 3, Paweł Kopycki 0, Łukasz Frąckiewicz 0, Adrian Sobkowiak -.
Trener: Artur Gronek, as. Grzegorz Skiba