Koszykówka: Wygrana w Radomiu!

Źródło: legiakosz.com

30.09.2021 23:15

(akt. 30.09.2021 23:17)

W meczu V kolejki Energa Basket Ligi koszykarze Legii Warszawa pokonali na wyjeździe HydroTruck Radom, 88:75. Najlepszym strzelcem Zielonych Kanonierów był Muhammad-Ali Abdur-Rahkman, zdobywca 26 punktów.

Pierwsze minuty spotkania należały do radomian, ale już w połowie pierwszej kwarty to legioniści wyszli na prowadzenie. Taki stan nie potrwał długo  - po celnym rzucie za trzy punkty A. J Englisha HydroTruck prowadził 10:7 i jak się okazało, minimalną przewagę utrzymał do końca pierwszej kwarty, którą gospodarze wygrali 19:17. Kolejne minuty należały do podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego – zza łuku trafiał Grzegorz Kamiński, a Muhammad-Ali Abdur-Rahkman popisywał się kolejnymi udanymi zagraniami. Warszawianie wygrywali już ośmioma punktami, ale gospodarze zdołali nieco zmniejszyć stratę tuż przed końcem pierwszej połowy. Na przerwę w lepszych humorach udali się legioniści, którzy prowadzili 42:36.

Trzecia kwarta również należała do Zielonych Kanonierów, którzy grali z coraz większa energią. Kilka punktów przyniosła świetna współpraca duetu Koszarek-Wyka, wciąż wysoką formę prezentował Muhammad-Ali Abdur-Rahkman, który po 30 minutach gry miał na swoim koncie 24 punkty, a Legia wygrywała 63:51. Jak się okazało czwarta kwarta nie przyniosła wielu emocji, bowiem stołeczna ekipa szybko powiększyła przewagę, która w pewnym momencie wynosiła już 20 „oczek”. W ostatniej minucie starcia szansę debiutu na parkietach ekstraklasy otrzymał Jakub Śliwiński, 18-letni zawodnik występujący zwykle w szeregach Akademii Koszykówki Legii Warszawa. Ostatecznie Legia wygrała z HydroTruckiem Radom 88:75

- Dobre, zespołowe zwycięstwo. Tym razem fajnie zaczęliśmy, w pierwszej połowie było sporo walki, ale po przerwie byliśmy góra i bez zbędnych nerwów odnieśliśmy trzecie zwycięstwo w sezonie – powiedział Dariusz Wyka.

HydroTruck Radom  - Legia warszawa 75:88 (19:17, 17:25,15:21, 24:25)

HydroTruck: Michael Moore 16, Anthony Ireland 15, Filip Kraljević 12, A.J English 11, Jakub Zalewski 6, Danilo Ostojić 6, Aleksander Lewandowski 5, Paweł Dzierżak 2, Filip Zegzuła 2, Daniel Wall 0, Maciej Żmudzki -, Filip Karczemny -.
Trener: Marek Popiołek

Legia: Muhammad-Ali Abdur-Rahkman 26, Raymond Cowels 20, Dariusz Wyka 10, Grzegorz Kamiński 9, Grzegorz Kulka 7, Adam Kemp 7, Łukasz Koszarek 5, Jure Skifić 4, Jakub Śliwiński 0, Szymon Kołakowski 0, Benjamin Didier-Urbaniak -.
Trener: Wojciech Kamiński, as. Marek Zapałowski, Maciej Jamrozik