Król wraca z wypożyczenia. Miszta, Pietrzyk i Żyro podpisali aneksy

Logo Legia.Net

Redakcja Legia.Net

Źródło: Wigry Suwałki

30-06-2020 / 14:58

(akt. 30-06-2020 / 16:59)

Michał Król nie podpisał aneksu z Wigrami Suwałki. Oznacza to, że piłkarz kończy wypożyczenie do pierwszoligowca.

Michał Król został wypożyczony do Wigier Suwałki latem 2019 roku. W obecnym sezonie 20-latek rozegrał jedenaście meczów w barwach pierwszoligowej drużyny. Defensor spędził na boisku 962 minuty i obejrzał trzy żółte kartki. Ostatni raz Król pojawił się na boisku 8 marca, gdy jego zespół przegrał 1:2 z Olimpią Grudziądz.

Piłkarz zdecydował się nie podpisywać aneksu i z końcem czerwca zakończy się jego wypożyczenie do Wigier. Klub zdecydował też nie przedłużać umów z byłymi piłkarzami stołecznego klubu: Arkadiuszem Najemskim Dominikiem Kąkolewskim. Wigry to ostatni zespół pierwszej ligi. Drużyna z Suwałk zajmuje osiemnaste miejsce, a w 28 spotkaniach zdobyła tylko 20 punktów. Do końca rozgrywek pozostało sześć kolejek.

Z kolei Mateusz Żyro (Stal Mielec), Cezary Miszta i Kacper Pietrzyk (obaj Radomiak Radom) zostaną w swoich klubach do końca sezonu i powalczą o awans do ekstraklasy. "Żyrko" wystąpił w Stali 27 razy, zdobył jedną bramkę, uzbierał 4 żółte kartki i 1 czerwoną. Pietrzyk ma na koncie 8 występów w pierwszej lidze i 2 w Pucharze Polski. Zagrał również 10 razy w rezerwach klubu z Radomia i strzelił jednego gola. Natomiast Miszta, który zimą dołączył do Radomiaka zdołał do tej pory wystąpić w 8 meczach. 

Komentarze (11)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał brygady
  • 1 / 0
"Król tułacz wróci na stolicę!"

Witamy ponownie i powodzenia! :-)
Co z tym Mladenovićiem,zbliża się,zbliża.Kiedy będzie.?
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Już jest, czekamy na następnych
Władca pierścieni - Vuko.
Drużyna pierścienia - Legia.
Dwie wieże - Jędza i Lewczuk.
Powrót Króla - jak wyżej...
Marszałek Polski
  • 2 / 0
Trzecia wieża w ataku
W ataku wieżowiec :-)
Starszy sierżant
  • 0 / 0
Najemski byłby dobrym wzmocnieniem pod kątem drugiej drużyny.
A Matuszewski?
Marszałek Polski
  • 3 / 1
Jak przyklepiemy w weekend mistrzostwo na bułgarskiej to kolejne 3 kolejki w lidze to właśnie idealny moment na sprawdzanie młodych w większym stopniu. Może nie od razu cała 11 młodych.
Vuko coś wymyśli. To właśnie może być szansa dla takich zawodników
Generał broni
  • 1 / 0
Nie będzie żadnych masowych testów. Wprowadzanie pojedynczych zawodników albo na zmiany, żeby mogli się sprawdzić w rzeczywistej Legii a nie tej która nie zagra ze sobą w takim składzie. Zawodników trzeba sprawdzać w istniejącym systemie gry i zobaczyć czy potrafią się dostosować.
Poza tym jaki poziom prezentują, to widać na treningu.
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Właściwie o to mi chodziło. Tyle że po prostu zamiast sprawdzać jednego nowego juniora na mecz, będzie ich 3-4