Logo Legia.Net

Krzysztof Dowhań: Boruc powinien być w kadrze

Marcin Szymczyk

Źródło:

25-09-2009 / 18:43

(akt. 17-12-2018 / 03:50)

- Boruc, Kowalewski i Szczęsny albo Kuszczak - to bramkarze, na których postawiłby jeden z najlepszych polskich trenerów zajmujących się bramkarzami, Krzysztof Dowhań. Selekcjoner Stefan Majewski wybrał Dudka, Kowalewskiego i Przyrowskiego. - To jego decyzja i trudno się z nią nie zgodzić. Ja jednak uważam, że Artur powinien mieć miejsce w składzie. Regularnie broni w solidnym europejskim klubie i jest naprawdę dobrym bramkarzem. Popełnił kilka błędów, ale nie należy go skreślać - skomentował Dowhań.
- Myślę, że Artur jeszcze powalczy o miano pierwszego bramkarza reprezentacji - dodał Dowhań, który od lat pracuje w Legii. Pod jego skrzydłami wychował się nie tylko sam Boruc, ale także Łukasz Załuska i Łukasz Fabiański. Dziś żadnego z nich nie ma w składzie kadry. Ostatni leczy kontuzję, ale pozostała dwójka zwyczajnie nie znalazła uznania w oczach Majewskiego. Józef Młynarczyk, nowy reprezentacyjny trener bramkarzy, tłumaczył, że Boruc potrzebuje odpoczynku. - Każdy bramkarz potrzebuje gry, a nie odpoczynku - wtrąca Dowhań. On sam postawiłby na Boruca, Wojciecha Kowalewskiego i któregoś z dwójki Wojciech Szczęsny-Tomasz Kuszczak. - Wojtka trzeba oswajać z dorosłą kadrą, ale jego powołanie chyba kolidowałoby z występami w kadrze U-23. Jeśli tak, wtedy postawiłbym na Tomka - wyjaśnił trener. A co Dowhań myśli o powołaniu dla Jerzego Dudka? - Nie powinno się nikogo skreślać, Jurek gra w dobrym klubie i trenuje z najlepszymi. Trzeba się z tym zgodzić, ale z drugiej strony należy patrzyć przyszłościowo. Dudek ma już 36 lat i czy za dwa czy trzy sezony mógłby stanowić o sile reprezentacji? - pytał retorycznie.

Komentarze (11)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~~Porter
 • 0 / 0
cosmos, bzdury piszesz. Fakt, Boruc jest ostatnio w formie gorszej niz w czasie finałów ME, kiedy uchronił reprezentacje od trzech bardzo wysokich porażek, ale bez przesady. Ze Slowacja puscil jednego klopsa, drugi to był gol obrońców, z Irlandią Żewłak strzelił mu nie do obrony, z Irlandia w rewanżu puscił klopsa, a o mecz ze Słowenia bym sie go nie czepiał, bo w żadnej z sytuacji nie mógł nic zrobic.
Ja nie miałbym nic przeciwko posadzeniu Boruca na ławce, gdyby było go kim zastąpic. A Majewski powołal emeryta, który od czterech, czy pięciu lat nie gra w piłkę, i posmiewisko ligi - Przyrowskiego. Dobrze, ze nie postawił na Cabaja, albo Pawełka. Z drugiej strony, jeśli Boruc gorzałkował w czasie zgrupowań, to Majewski miał rację. Tylko, jesli będzie konsekwentny i postawi na niepijących, to nasza reprezentacja bedzie grała na poziomie mistrzów spartakiady Oazowej.
~~cosmos
 • 0 / 0
Boruc zawalil 5 bramek w jednych eliminacjach!!!!!!!!!
dwie ze Słowacją, dwie z Irlandią - pierwszą i trzecią i pierwszą puszczając pod brzuchem ze Słowenią......zachowywał się jakby był na kacu, narkotykach, rozkojarzony, rozstrzęsiony, bał się !!!!!!! czego ? nie wiem......
Dudek? powołanie to komedia ! trzy lata w ogóle nie gra i kadra?
Kowalewski- doświadczony bramkarz grający w lepszej lidze niż polska i chyba lepszej niż szkocka......ale nie wiem w jakiej jest formie.....
~~
 • 0 / 0
Następujące osoby to tzw. piknikowcy, którzy siedzą z czipsami przed tv i tak oglądają mecze. Lista poniżej:

Pietja
X
Em
X do em

Pozdro, tylko Legia !!!!
~~Em
 • 0 / 0
Boruc jest zawodnikiem, który lepiej radzi sobie pod presją i ma zwyczaj "odprężania się" w meczach z teoretycznie słabszymi drużynami. Ławka dobrze mu zrobi.
~~X
 • 0 / 0
W tej kwestii zgadzam się,Dudek nie powinien dostać powołania:
1.jego czas minął lata temu
2.jak juz wspomniałeś on już jest na piłkarskiej emeryturze
do ~ (ip:95.49.48.162)
owszem uratował nas parę razy,ale czasem piłkarza dotyka problem zwany "wypaleniem sie",spotyka to najlepszych,myslę,że odpoczynek od kadry może działać z korzyścią dla Boruca
~~Em
 • 0 / 0
Zgadzam się z Tobą. Jest kilku, których warto sprawdzić, ale mimo wszystko Boruc powinien się znaleźć w kadrze- nawet jeżeli ostatnio popełniał błędy. Jaki sens ma powoływanie Dudka, który jest na sportowej emeryturze w Realu?
~~
 • 0 / 0
Kilka mczow zawalil ale kilka razy tez nas uratowal
~~X do em
 • 0 / 0
Nie powiedziałem,że powinien zagrać Dudek.Mamy paru niezłych bramkarzy i wolę,żeby dostali szansę oni,niż Boruc,który swoimi błędami zawalił połowe meczów eliminacyjnych.Oceń go obiektywnie a nie przez pryzmat tego,że to były zawodnik Legii.
~~Em
 • 0 / 0
A widziałeś mecze Dudka ostatnio? Nie, bo facet od trzech lat nie gra.
~~X
 • 0 / 0
panie Dowhań widział pan mecze Boruca z Słowacją i z Irlandią Płn.Niech pan spojrzy obiektywnie i sam sobie odpowie czy pan Majewski podjął własciwą decyzję.
~~Pietja
 • 0 / 0
Boruc niech z tego Celticu odejdzie, to wtedy bedzie szansa aby wrocil do kadry. Niech sie chlopak ogarnie, bo troche sie zagubil...